Jump to content
BulForum.com

BioStar M7NCD Pro или SB Live 5.1


Recommended Posts

взех си 5.1 колони (luxeon w5.1h) и вече е време за нова 5.1 канална звукова карта :)

но проблема ми е че се чудя дали да взема SB Live5.1 или да си смена ASRock-a (K7S8X) за BioStar M7NCD Pro (така скоро и за дъно няма да мисля) и да ползвам вградения му саунд.

чувал съм че на НФ2 дъната е добър саунда ?

та какво ще ме посъветвате ?

Link to comment
Share on other sites

аз лично не съм доволен от вградените,с много лоши впечатления съм останал.на няколко дъна с вградено 5.1 когато пуснеш уинамп не работят всичките колони и няма как да се оправи това ... даже и на мойто дъно го прави тоя бъг (Gigabyte)... незнам, това си е мое мнение,но лично аз съм повече от 2 години със SoundBlaster Live! 5.1 + колони 4.1 Logitech Z540 и просто няма грешка .. все пак нека чуем и мненията на другите,може аз да греша ... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Мойто дъно също е с вграден звук но не съм доволен от него и си взех веднага външна звукова карта. Вградения звук по никакъв начин не може да се сравнява с външния. Тъй като в момента имаш повече нужда от саунд си вземи звуковата карта, а като му дойде времето за дъно може да е излезнало нещо по-добро.

Link to comment
Share on other sites

e да ама не е и Creative :). пък и все пак се замисли дали ти трябва толкова звукова карта. все пак 36$ не са малко.

 

П.С. на мен ми беше попаднала Audigy 2 ZS Platinium без дистанционното за 100 лева ама аз тогава взех видеокартата и не ми останаха пари за тая. още ме е яд.

Link to comment
Share on other sites

Не е добър вградения звук.Имал съм го това дъно и изобщо не съм доволен...Пък и има някои проблемчета.Най-големия радиатор, който можеш да сложиш на процесора е 70х70 милиметра, защото има едни кондензатори, които са точко до сокета и пречат.Плюс това като го изключиш от контакта и след това си забравя всички настройки на биоса.

И аз бях решил да ползвам вградения звук и да си спестя някой лев от саунд бластера, ама то не се търпи.Има някакви досадни шумове, които така и не успях да ги махна.Принципно добър е саунда на дъната, които имат MCP-T, а биостара не е от тях.

Link to comment
Share on other sites

Мойто дъно също е с вграден звук но не съм доволен от него и си взех веднага външна звукова карта. Вградения звук по никакъв начин не може да се сравнява с външния. Тъй като в момента имаш повече нужда от саунд си вземи звуковата карта, а като му дойде времето за дъно може да е излезнало нещо по-добро.

 

 

Не съм съгласен с това мнение. Има много фалшиви дъна със вграден звук има и много фалшиви звукови карти. Всяко нещо е относително и не може да се поставят нещата така под общ знаменател. Моето дъно е с аналог дивайс чипсет за звука и съм безкрайно доволен от качеството (а ушенчето ми не се лъже лесно ;) )

 

А с Luxeon колонки вообще какво те интересува каква ще е звуковата карта :)

Link to comment
Share on other sites

Creative ЧОВЕЧЕ, Creative!!!!!

 

Мани ги тия "дънни". Ако искаш кристален звук без кривене дори на максимална мощност.....Creative[/bщ

 

Освен това "дънните" карти имат ли EAX 3D? Имат ли хардуерни буфери? Имат ли 50 хиляди филтъра? НЯМАААТ.......

 

JIS, би му майката на BioStara, добре знаеш че и сегашното ти дъно е добро.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...