Jump to content
BulForum.com

SMS-gate


Grimjaur

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

дам... и аз я предвидих тая съдба веднага щом видях че почти всеки знае за програмата. :) сега вече всеки се спасява сам. лично моето спасение си го намерих :) . мисля че от a1.com все още може да се праща.

Link to comment
Share on other sites

на мен не ми е главно че плащам за СМС, а че го пращам доста по-бързо.

 

Mnogo si prav - az sushto sum navit na platen variant ama da ne e mnogo skupo - nqkude bqh chel che ako si predplatish za internet sms usluga 1 suobshtenie ti izlizalo 1 cent :confused Nqkoi znae li neshto poveche po vuprosa :)

Link to comment
Share on other sites

проблемът не е в нашия телевизор :lol: ето каква грешка се връща, която програмата скрива:

error.jpg

а това е линка: "Отправит еще одно сообщение":

http://www.gsmsakhalin.ru/cgi-st/index.pl?P=20020807153440FM

както виждате могат да се изпращат съобщения само в Русия.когато бачкаше програмат тази страничка пак позволяваше да се изпращат съобщения само в Русия, но явно е имало грешка в скрипта, от който се е възползвала програмата, за да може да се пращат съобщения и в чужбина, но явно хората са се усетили и за нас остава o|o един голям, варненски :lol:

 

едит: вижте на руското линкче пича в средата какъв телефон държи :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ами ние тествахме руската версия на Гейта и при нас имаше тия дефекти. :sick Обаче има едно малко решенийце на проблема - горе в дясно има един бутон - выход.По принцип - това е бутона за окончателно спиране на процесите на програмата.Не знам как си я спирал ти ама това е правилния начин.

С Minimize програмката отива в TaskBar... може това да се е случило :blink:

Link to comment
Share on other sites

относно за платените смс-и има много яка програмка SMS-Pop (http://www.smspop.com/). Работи безплатно в началото за определен брой смси, май 5 бяха. после иска да се платят некви дребни стотинки за смси, естествено ви трябва кредитна карта и т.н.

 

поздрави

Link to comment
Share on other sites

c0ld_phusi0n Posted Today, 13:30 PM

  относно за платените смс-и има много яка програмка SMS-Pop (http://www.smspop.com/). Работи безплатно в началото за определен брой смси, май 5 бяха. после иска да се платят некви дребни стотинки за смси, естествено ви трябва кредитна карта и т.н.

 

поздрави

 

SMS- pop e mnogo qka programka naistina, sms-ite pristigat do nqkolko sekundi, za syjalenie mogat da se pra6tat samo po 5 sms-a na edna registraciq (s edin gsm nomer). Predi ima6e caka da si smeni6 nomera na koito si polu4il PIN koda s drug nomer i sled tova pak da se regne6 s tvoq si nomer, no tova go usetiha ot kompaniqta i go opraviha, a kakto kazva6 skreditni karti da si kupi6 o6te kredit za izpra6tane, ve4e i tova ne stava tyi kato Bylgariq e v 4erniq spisyk na tazi kompaniq poradi za4estilite izmami s kreditni karti :) Taka 4e izpolzvaite si razumno kredita ot 5 sms-a :)

Link to comment
Share on other sites

Ами как няма да спрат програмата, като сигурно сте пращали по сума ти SMS-и на ден :) Аз си предпочитам да си пращам съобщения от телефона.. какво по-сигурно от това... Няма да се циганим заради някакви си стотинки я :)

 

Колкото до проблема с програмата - вероятно не е регистрирана контролата msinet и затова не е ставало.

Link to comment
Share on other sites

Ами как няма да спрат програмата, като сигурно сте пращали по сума ти SMS-и на ден  Аз си предпочитам да си пращам съобщения от телефона.. какво по-сигурно от това... Няма да се циганим заради някакви си стотинки я

 

Ako ima6 predvi 3 SMS na den sumati az ne !!!!!Pak i kato si imam net za6to da ne si pra6tam ot neta SMS-i i da si spestq teq stotinki za nqkoi drug pat kogato mi se nalaga da pra6tam ot telefona si!!

 

Spored men programata ve4e ne pra6ta za6toto mnogo hora zapo4naha da q polzvat i stana mnogo u4evidno za Globul 4e ima ne6to neredno

Link to comment
Share on other sites

Ами как няма да спрат програмата, като сигурно сте пращали по сума ти SMS-и на ден :) Аз си предпочитам да си пращам съобщения от телефона.. какво по-сигурно от това... Няма да се циганим заради някакви си стотинки я :)

 

Колкото до проблема с програмата - вероятно не е регистрирана контролата msinet и затова не е ставало.

 

От РС-то става много по-бързо, не да се мъчиш да натискаш малките копченца на GSM-a си, разбира се и това че е безплатно също има голямо значение, такива сме българите, търсим най-евтиното и качествено (в случая безплатни смс-и от нета) ;)

Link to comment
Share on other sites

Spored men programata ve4e ne pra6ta za6toto mnogo hora zapo4naha da q polzvat i stana mnogo u4evidno za Globul 4e ima ne6to neredno

 

програмата е така щото всеки почна да я разпространява да се прави на разбирач. видял я някъде и "чакай да се похваля да кажа че съм хакер". както и да е. пограмата не е спряна от Globul. на тях не им пука много много. Програмата е сшряна от производителя, защото именно в неговия Джоб бъркаме.

Link to comment
Share on other sites

Програмата е сшряна от производителя, защото именно в неговия Джоб бъркаме.

 

.... и как така "бъркаме" в неговия джоб. много ще ми е интересно да ми обясниш ;)

"производител" - само как звучи, не е истина :lol:

Link to comment
Share on other sites

Я пробвайте ТОЗИ сайт.Пробвайте да пратите към глобул да видим дали ще стане.Към Мтел SMS се изпраща за секунди :)

Link to comment
Share on other sites

Я пробвайте ТОЗИ сайт.Пробвайте да пратите към глобул да видим дали ще стане.Към Мтел SMS се изпраща за секунди :)

 

Трябва да имате и активирана услугата e-mail to sms за да стане нещо. И аз съм към мтел и наистина веднага пристигат, но предполагам че при Глобулци ще им иска потвърждение с Y или N но нека не гадая ами те да кажат :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

.... и как така "бъркаме" в неговия джоб. много ще ми е интересно да ми обясниш  ;)

"производител" - само как звучи, не е истина  :lol:

 

 

Тези SMS gates са платени :) За mobilebg.com ползвам sms gate-овете на българските оператори и за text sms се заплаща по 1-2 стотинки (в зависимост от количеството на ден), за binary sms - 3-4.

 

Sempliok, поредният mail2sms :) по-безнадеждна работа едва ли е възможна...

Link to comment
Share on other sites

1. Дори в момента да става, повечето gateways блокират определени IP-та ако се прекали с мейлите от тях

2. При този, на който пращаш съобщението, пристига един SMS, който в общи линии гласи "за да прочетете събщението си, отговорете с Y на този SMS". Т.е., потребителя така или иначе плаща, за да прочете съобщението ти :)

3. mail2sms не е особено надежден, поне при българските оператори. Поради две основни причини - първо, активиран е от малка част от клиентите и второ - няма никакви гаранции от страна на доставчика на услугата mail2sms, гарантиращи пристигането на това съобщение.

Link to comment
Share on other sites

.... и как така "бъркаме" в неговия джоб. много ще ми е интересно да ми обясниш  ;)

"производител" - само как звучи, не е истина  :lol:

 

ми е така. тия съобщения се някой ги плаща. в случая.. това е руския GSM оператор през чийто Гейтуей пращаме. иначе тия съобщения от къде идват?

Link to comment
Share on other sites

в случая.. това е руския GSM оператор през чийто Гейтуей пращаме.

 

Програмата е сшряна от производителя, защото именно в неговия Джоб бъркаме.

 

едва ли "производителя"( :lol: ) е руски GSM оператор след като в мрежата се разпространява програмка, която изпраща sms-и чрез неговия gateway .... БЕЗПЛАТНО т.е. ползвателят на услугата не плаща ;)

 

в случая е по-точно да се каже, че е спряна от руския gsm оператор, който е открил, че "някой", а именно "производителя" е успял да намери пролука в тяхната система.

Link to comment
Share on other sites

едва ли "производителя"( :lol: ) е руски GSM оператор след като в мрежата се разпространява програмка, която изпраща sms-и чрез неговия gateway .... БЕЗПЛАТНО т.е. ползвателят на услугата не плаща  ;)

 

в случая е по-точно да се каже, че е спряна от руския gsm оператор, който е открил, че "някой", а именно "производителя" е успял да намери пролука в тяхната система.

 

защо не? например за М-тел да не се плаща на sms.mtel.net? всеки може да си праща. не забелязваш ли че отдолу на СМС Гейт има реклами? пък и не се знае кой е производителя на програмата. поне аз не мога да намеря къде пише.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...