Jump to content
BulForum.com

Български или чужд хостинг?


zynth

Recommended Posts

Здравейте!

 

Да ви питам, ако знаете, ползвам в момента ICN и хостинга ми изтича и се чудя дали да не го сменя със Siteground. Но имам въпрос:

Има ли значение дали ще ми е БГ или чужд хостинга. Ще се отваря ли по-бавно сайта ако е на чужд?

Просто разликата в цената не е малка - ICN 50 лева и кусур на година, Siteground 10 долара :)

Link to comment
Share on other sites

Siteground е Български хостинг.

А това къде ще ти е хостинга можеш да си го решиш и сам при повечето доставчици. Предлагат ти сървъри в България или извън в зависимост от аудиторията, която гониш.

Link to comment
Share on other sites

Според сайта им не е български, но може и аз да греша. Можеш да избираш между сървъри в Чикаго, Сингапур или Холандия :)

Обаче гледам, че не включва този план евтиния бек ъп. Аз като цяло си хоствам един блог и си качвам неща на сървъра, които ми трябват.

Т.е. ако нямам бек ъп в хостинга и им гръмне да кажем сървъра, после няма да ми се възтанови нищо?

Link to comment
Share on other sites

Пиши им и ги питай какво правят на тема бекъп, това че не го включват в хостинг плана не означава, че нямат бекъпи :)

Иначе Холандия би трябвало да е оптимален избор :)

Link to comment
Share on other sites

Според сайта им не е български, но може и аз да греша. Можеш да избираш между сървъри в Чикаго, Сингапур или Холандия :)

Обаче гледам, че не включва този план евтиния бек ъп. Аз като цяло си хоствам един блог и си качвам неща на сървъра, които ми трябват.

Т.е. ако нямам бек ъп в хостинга и им гръмне да кажем сървъра, после няма да ми се възтанови нищо?

 

Български е. Отвори сайта, цъкни About Us и виж Team. Само Българи. И поддръжката им е тук в Пловдив.

Link to comment
Share on other sites

Знам, че е в Пловдив, на долния етаж са :)))

Иначе виждам в About Us 4 адреса: Panama, USA, UK и Bulgaria

Затова предположих, че тука са някакво представителство :)

 

Не познавам никого от тях, иначе да съм ги питал досега за нещата, които питам тук :)

 

И какво ще рече Ънлимитед трафик и Инлимитед сторидж?! Че аз мога да им запълня целия сървър по тяхната логика, хахах :)

Link to comment
Share on other sites

Холандия трябва да е добре.Ако сайта не е много натоварен/посещаван, няма да се усети разликата.

 

С какво ще го запълнеш?

Link to comment
Share on other sites

Е, няма с какво да го напълня, просто така коментирам :)

Ама тука една колежка ми вика да не си взимам без бек ъп :)

Link to comment
Share on other sites

Едва ли има хостинг който да няма бекъп на данните на клиентите си.Понякога в плана го вписват, защото мисля сам може да си правиш бекъпи и да избираш на кое, кога и т.н. А иначе те си правят отделно бекъпи на юзърите.

Link to comment
Share on other sites

Siteground е Български хостинг.

Не съм толкова сигурен. Мисля, че бяха хамериканци е, просто голяма част от съпорта им е в България. Българския съпорт не прави компанията българска ;)

 

По твоята логика, понеже фирмата, за която работя има офиси в Малайзия, Тунис, трябва да сме малайзици, тунизийци?

Link to comment
Share on other sites

Не съм толкова сигурен. Мисля, че бяха хамериканци е, просто голяма част от съпорта им е в България. Българския съпорт не прави компанията българска ;)

 

По твоята логика, понеже фирмата, за която работя има офиси в Малайзия, Тунис, трябва да сме малайзици, тунизийци?

 

Не разбира се, но според мен:

 

 

Tenko Nikolov - CEO

Reneta Tsankova - Chief Operations Officer

Niki Todorov - Chief Technical Officer

 

Прави компанията Българска. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...