Jump to content
BulForum.com

Хидроизолация на тераса


Recommended Posts

Става въпрос за тераса-около 3-4 квадрата, която е на последен 17-ти етаж и отгоре е имало ламарини преди, но последните ветрове са ги отнесли и като се качих да видя и беше само замаска... няма нито къде да ходи водата, когато има дъжд и влиза вътре, а сега си я обединявам със стаята до нея тази тераса и ми се иска да си направя качествена хидроизолация и ми трябва някоя сериозна фирма, която се занимава с тези неща и да е от Пловдив, че повечето, които са от София не искат за такава малка квадратура да идват. Мерси предварително.

Link to comment
Share on other sites

За тераса 3-4 квадрата не виждам каква фирма ще се хване. Препоръчвам ти човек, с когото работя от години и съм доволен от него - 0886578513 - Добри. Обади му се и говори с него. Съветвам да направите двойна изолация след грунда - ред ред хартия без посипка и отгоре на кръст добра хартия с посипка. Няма да е кой знае колко пари, а за тебе е важно, след като вкарваш терасата в жилището. При мен с такава изолация направихме трафопост и съм изключително доволен и спокоен за следващите 15-на години. 

Link to comment
Share on other sites

Не ми стана ясна картинката, но ще кажа, че ако не отведеш водата, никоя хидроизолация няма да устиска.

Link to comment
Share on other sites

Аз затова искам да има лек наклон надолу...т.е. да се направи някаква конструкция, която да е под наклон с греда и летви и отгоре да се слага вече каквото трябва, защото наистина иначе водата няма къде да ходи. RaptoR, твоя човек, Добри, дали може да направи такова нещо?

Link to comment
Share on other sites

Може разбира се. Между другото няма начин водата да не се оттича. Най-вероятно през централна воронка. От приказки наизуст файда няма - извикай човека да дойде на място да огледа и той ще ти обясни всичко. 

Link to comment
Share on other sites

Е как ще ти поиска толкова?!?!? Материала е 15 лева на квадрат с посипка, 10 без, труда за двойно още толкова (15). Повече от 200 и малко лева не може да струва. Да не би да не сте се разбрали нещо???  

Link to comment
Share on other sites

Ами аз искам и една конструкция да се направи с лек наклон, за да може да се отича водата когато вали, за което са нужни една греда и няколко дъски...ама чак пък 700-800 лв. Работел с 6 човека, а и като чу, че е за 17-ти етаж и се засмя и от това още наду цената... било много високо...

Link to comment
Share on other sites

Според мен нямаш нужда от конструкция, затова е редно да дойде да погледне той. Ако ще се прави чатия - тя с една греда не става. Ще го питам какво е имал предвид, но без оглед нищо не става. А оглед пари не струва. 

Link to comment
Share on other sites

Ми не струва, ама той по телефона ми каза, че знаел за какво става въпрос и искал направо да идва и да го почва :) Абе странни хора, започват работа без да са видели за какво става въпрос. И интересното също е, че в началото говореше, че имал много работа, а после каза, че още днес искал да го започва. Как няма да иска, при тая цена дето обяви. Както и да е... продължавам търсенето...

Link to comment
Share on other sites

Както казах - лично ще проверя въпроса. Работя с този човек от доста време, доста хиляди съм му дал, ти разбира се продължавай да търсиш. 

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

За съжаление не можем да Ви препоръчаме фирма от Пловдив. Това, с което бихме могли да сме Ви от полза е информацията в следната статия: Хидроизолация на тераси и плоски покриви Така ще можете да обясните впоследствие на избраната от Вас фирма, какво точно желаете да постигнете.

Link to comment
Share on other sites

Ми не струва, ама той по телефона ми каза, че знаел за какво става въпрос и искал направо да идва и да го почва :) Абе странни хора, започват работа без да са видели за какво става въпрос. И интересното също е, че в началото говореше, че имал много работа, а после каза, че още днес искал да го започва. Как няма да иска, при тая цена дето обяви. Както и да е... продължавам търсенето...

 

Днес имах разговор по твоя въпрос. Ти, доколкото разбирам, имаш козирка на тераса, която е на 17-я етаж, което е съвсем различно от покрив или част от покрив. Козирката ти "виси" под нивото на покрива и чатия на такова място се прави трудно и неприятно. Цената не е чак толкова фрапираща, предвид факта, че някой трябва да ти купи материала, да го завлече на 17 етаж на покрива, да го крои и подготви горе и най-неприятното - да го сглоби на малката козирка, която виси на над 50 метра от земята. Не знам дали си бил толкова високо, но аз лично на моите козирки на малко над 30 метра "леко" се притеснявам като работя.  

 

Та не разбирам защо не ме послушаш и бързо и евтино не си направиш два слоя битумна изолация. Отточна тръба не може да нямаш (освен ако това не е строителен шедьовър). Тя е фи 50 и най-вероятно е под 2-3 пръста боклук във вътрешния ъгъл към сградата. Аз това го направих на 4 тераси и нямам капка вода, като не виждам и как ще проимам в следващите още 15 години... 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Не е готова, още не мога да намеря майстор, който да се наеме да го направи това. Дори и не искат да дойдат да погледнат. А като бонус съм им приготвил и малко хидроизолация на самия покрив да ми направят, ако наистина квадратите на терасата на козирката им се виждат малко. А между другото не виждам да има отточна тръба никъде. Ето пускам и 2 снимки ако има заинтересовани:

http://img842.imageshack.us/img842/9132/nprc.jpg

http://img690.imageshack.us/img690/918/mvfs.jpg

Link to comment
Share on other sites

Тази тераса не иска никаква чатия. Точно както ти казах - двуслойно - се прави и заспива. Тръбата би трябвало да е на втората снимка в долния десен ъгъл. Тия дъски са пълно безумие и нямат работа там. Някакви ламарини е имало заковани за тях може би... някога... В момента са жестока язва. Ако е имало някаква ламаринени "решения", отлетели с вятъра, то това може да обясни липсата на отточна тръба... 

Link to comment
Share on other sites

Да, имало е ламарини, но са отлетели отдавна. А наистина няма отточна тръба, затова ми е и мисълта за конструкция с лек наклон, така че водата да не се задържа.

Link to comment
Share on other sites

Тук има и друго - може би пак трябва да се накове ламарина по същия начин, защото тия обшивки дето са останали иначе трябва да се махат. Но ламарини на тая височина са си риск и трябва много добре да се стрелят. Иначе е възможно много бързо и лесно с листове да стане. След това обаче иска мнго яко опушване с полиуретан. 

 

Друг вариант е лека замазка, която да даде наклон напред и двуслоен битум - по-здраво и дълготрайно. И в двата случая ще имаш малко водопадче отпред. Изключително глупаво измислено като за 17 етаж... Отточна тръба е била просто задължителна... 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...