Jump to content
BulForum.com

svchost.exe -постоянен трафик


vamfan

Recommended Posts

Направи ми впечатление, че компютърчетата за индикация на мрежата, постоянно светат, без да  правя нищо по компютъра, димек  има някъф трафик. Свалих си няколко програмки който следят кое генерира този трафик. Оказа се  процеса svchost.exe  Дава ми establishet кам някво IP 50.7.211.66. Проверих за вируси и буби и тем подобни с няколко програми-нищо не откриха, отделно си работи Microsoft Security Essentials и SPY bot  постоянно.

Четох на няколко места, че боже би това е нормално. Какво ще кажете по въпроса, нормално или зловреден софтуер ми се е лепнал

Link to comment
Share on other sites

При мен пък същия този процес ми умножен по 14 пъти  в Procesess 

било нормално да го има десетина пъти, ама за трафика ......????

Link to comment
Share on other sites

Няма да се правя на учител, а само ще споделя личен опит. Присъствието на множество svchost.exe-та в списъка с работещите процеси е напълно нормално. Проблемът е, че таск-мениджъра дава оскъдна информация за всеки един процес и при подозрение за някоя зловредна програмка, която също използва svchost-а, се налага да се търси някой подобен таск мениджър с разширени функции, за да се проследи всяко svchost-exe от коя програма се ползва. Що се касае до генерирането на трафик, когато самият ти не ползваш в момента Интернет - това също би могло да е нещо напълно нормално, защото има доста скрити модулчета и подмодулчета от най-различни инсталирани програми, които са се прикачили като автоматично-стартиращи се (без някой да те е питал за това при главната инсталация на съответната програма) и които следят за излезли нови версии, за да могат да те подканят да ъпдейтваш при нужда (Adobe например са много последователни и досадни в тази област). Антивирусната (ако я имаш) също върти трафик по нейно усмотрение. И други примери могат да се дадат, но ако човек има подозрения за нещо накачено и особено ако забелязва някакво забавяне на връзката или работата на процесора (което за щастие се случва доста рядко), е добре да си проследи с някоя специализирана програма всяко svchost.exe до кое води.

Link to comment
Share on other sites

svchost.exe е host процеса за всички сървиси на компютъра. Нормално е да върви по 843902 пъти. Колкото повече сървиси се стартират, толкова повече svchost процеси ще вървят.

Един такъв по-подробен таск мениджър е Process Explorer, който си е пак на Microsoft. Информацията там обаче за много хора може да не означава нищо.

Link to comment
Share on other sites

Направи ми впечатление, че компютърчетата за индикация на мрежата, постоянно светат, без да  правя нищо по компютъра, димек  има някъф трафик. Свалих си няколко програмки който следят кое генерира този трафик. Оказа се  процеса svchost.exe  Дава ми establishet кам някво IP 50.7.211.66. Проверих за вируси и буби и тем подобни с няколко програми-нищо не откриха, отделно си работи Microsoft Security Essentials и SPY bot  постоянно.

Четох на няколко места, че боже би това е нормално. Какво ще кажете по въпроса, нормално или зловреден софтуер ми се е лепнал

Я виж добре дали е точно svchost или svhost, защото из нета върлува гадна буба, която имитира svchost и товари компютъра, когато нищо не се прави по него. Тази гад или подобна на нея се маха с програмата Malwarebytes или в краен случай Bitdefender. За момента ми е известно, че само тези две антивирусни ловят бубата. Казвам ти нещата от първо лице, защото лично се сблъсках два пъти с това чудо. Така и не разбрах откъде го бях хванал.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...