Jump to content
BulForum.com

Изход от наркотиците


TODORIN777

Recommended Posts

От доста време влизам тук във форума и вчера ми дойде идея за тази тема "Излизане от дрогата". Мисля, че би била полезна на доста хора с този проблем и техните семейства. Ние с жена ми сме бивши наркомани, от 7 години сме свободни от хероина и днес съдействаме на доста зависими и техните семейства да излезат от този проблем. Имаме добър опит, а също така и доста информация за програми, лечения, лекари и т.н .Знаем, че държавата не се интересува от този проблем и никак не е съпричастна, даже има неадекватно поведение. Знаем, че много родители не знаят към кого да се обърнат, как да постъпят, какво следва от тук на татък. За самите тях този проблем е още по-тежък от останалите, може би никога нерешим, непосилен. За това има такива като нас да ви обърнат внимание и да решим как да постъпим, за да се справим с проблема. Всичко това го правим от добра воля, съпричастни с проблема. Вярвам и знам ,че има и други хора справили се с дрогата, които може би влизат тук, затова ще се радвам да има някакъв резултат. Оставям всякаква връзка с мен.......може да пишете тук и на ЛС ,както и на skype : Bondad_7.1 Tел : 0890 22-99-02.....Тодор

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Добра инициатива !

 

Мисля ,че като за начало трябва да се понапише малко за това "Що е то наркотик и има ли то почва у нас"

Да се напише кое какво - фактология.

 

Нещата който се научават от улицата обикновено са преиначени...до колкото съм виждал именно от незнание се започват твърдите дроги /морфин,хероин,кокаин,амфетамини/

 

Време е табутата да бъдат разбити :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Добра инициатива !

 

Мисля ,че като за начало трябва да се понапише малко за това "Що е то наркотик и има ли то почва у нас"

Да се напише кое какво - фактология.

 

Нещата който се научават от улицата обикновено са преиначени...до колкото съм виждал именно от незнание се започват твърдите дроги /морфин,хероин,кокаин,амфетамини/

 

Време е табутата да бъдат разбити :)

 

 

Мисля ,че като за начало трябва да се понапише малко за това "Що е то наркотик и има ли то почва у нас"

Да се напише кое какво - фактология.

 

Относно фактологията има добра статия на един професор, доста добре обоснована и давава подробна информация за наркотиците link.

А това дали има почва в България за една толкова малка страна мисля че има от 20 год. поне. Първото ми друсане с хероин беше през 95 год. а познавам хора които са започнали през 90-те. А днес нещата са се задълбочили още повече. Пълно е с метадонозависими хора, който няма да мръднат с години от него, ако ги питаш "Не мислиш ли да го спираш?" ще чуеш само пълни безсмислици. А да не говорим за частните програми за метадон ''защо ги има за този стар синтетичен заместител на хероина''. "Отговора е ,че държавата няма пари за всички хероинозависими" и тука идват психиатърите с тяхните частни метадонови програми и т.н колелото се върти.

От метадона има убийствени абстиненции можеш да имаш кризи няколко месеца, но можеш да излезнеш от него без последствия (физически ) за теб. Преди време имахме разговор с украйнски психолози и тогава за първи път чух за "Кроката", руски наркотик който се приготвя в къщи, заместител на хероина, тъй наречения дезоморфин. От този материал приготвен от разредител за боя, фосфора на клечките от кибрит, кодеин и други съставки е способен да те убие за месеци, буквално ти падат месата от костите, започват да ти се ронят зъбите и ставаш като мъртвец. Те казаха, че от него има необратими последствия за организма до края на живота ако успееш да го спреш преди Крокодила да те е раздробил и утрепал. За сега в БГ не е разпространен , защото няма криза за хероин и метадон, за разлика от Русия където има криза за хероин, дошла в следствие на Американското присъствие в Афганистан. . Има доста клипове качени в you tube за кроката, но кадрите са много силни за гледане доста стряскащи....Това е за сега.

Link to comment
Share on other sites

Стана ми интересно. Как се пише името на тоя наркотик точно (на Английски предполагам), за да потърся клиповете в Ю туб?

Link to comment
Share on other sites

 

или

 

На Ал Джазира репортажа съдържа кадри, които не са за хора със слаби стомаси!

 

 

- този е доста подробен репортаж също.
Link to comment
Share on other sites

 

или

 

На Ал Джазира репортажа съдържа кадри, които не са за хора със слаби стомаси!

 

 

- този е доста подробен репортаж също.

 

 

Благодаря. Винаги е интересно човек да научава нови неща.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...