Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Маркионе разкритикува Рос Браун 21.12.2017 | Иво Кръстев, снимка Алфа Ромео | 0 коментара tmp_171202_Afla-Romeo_Conferenza_12.jpgtmp_2017_belgium_ross_1.jpg

Президентът на Ферари Серджо Маркионе отправи критики към отговорника по спортните въпроси в F1 Рос Браун. По време на вчерашния коледен обяд в Маранело босът подчерта, че не се шегува за заплахите си да извади отбора от шампионата. Според Маркионе Браун се насочва към методи, които са срещу ДНК-то на спорта.

„Имам чудесни взаимоотношения с изпълнителния директор Чейс Кери. Видяхме се преди десетина дни и имахме доста открит диалог, каза Маркионе. - Това, за което хич не ми пука, е кога Рос Браун ще се появи и ще обяви, че се махат момичетата от стартовата решетка. И как точно трябва да бъдат конструирани двигателите и шаситата.

Този човек се държи като Мойсей, който чете Десетте Божи заповеди. А когато аз се обадя на шефа на Мойсей, той ме уверява, че това е било само неговото лично мнение. Затова не желая да се замесвам в подобен публичен диспут. Искам да седна и да говоря с хората, които всъщност взимат решенията.”

Маркионе заяви още, че не е бил особено развълнуван от последното състезание за годината, защото в рамките на 50 обиколки нищо не се е случило. И това не е било по вина на двигателите, които според Браун са твърде сложни.

„Когато Рос Браун ми твърди, че двигателите са били прекалено сложни, аз питам: Какво очакваш, щом струват по 15 млн. евро?, каза още президентът. - От Liberty Media са прави, че трябва да подобрят шоуто. В един идеален свят бих захвърлил всички правила в коша.”

 

 

capo di tutti capi mai ne se 6eguva...seriozen ton e podhvanal...ama moje da si go pozvoli

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Стефче, какви капи и калпаци, кви пет лева? Какво ми го величаеш тоя макаронски палячо не разбирам, все едно е едноличен собственик на автомобилния свят? Я земи слез малко на земята. 

Link to comment
Share on other sites

Стефче, какви капи и калпаци, кви пет лева? Какво ми го величаеш тоя макаронски палячо не разбирам, все едно е едноличен собственик на автомобилния свят? Я земи слез малко на земята.

https://clubs1.bg/news/wolff-prizova-liberty-media-da-wzeme-zaplahata-na-ferrari-na-seriozno-43472

Link to comment
Share on other sites

През следващия сезон в сила влизат новите, още по-строги правила за броя на моторите , като всеки пилот ще има право само на 3 двигателят с вътрешно горене, турбини и MGU-H модули, както и на по 2 броя MGU-K, електроника и батерии за цели 21 състезания.

 

Az sam na granicata dori i torenti da ne svaliam ve4e.

Link to comment
Share on other sites

Натам вървят нещата. Аз след изцепките на Ягода и ранната титла за Мангала нищо повече не съм погледнал, дори резултати не съм гледал за информация... 

Link to comment
Share on other sites

https://clubs1.bg/news/v-r-b-2006--43491

 

Много мразим мелезарнишко оплакване. Да не реват пред вратата на Мерцедес и Ферари за двигатели пак. Шибани педали. Или се надяват като минат на Хонда след година, да избият рибата.

Link to comment
Share on other sites

Интересно как Ягода като реват като сополиви циганета как не мразиш...  :laughing:

 

Освен това на мен лично това изобщо не ми прилича на оплакване, по-скоро обзор на сезона. И си е прав човека - ОТВСЯКЪДЕ. 

Link to comment
Share on other sites

Интересно как Ягода като реват като сополиви циганета как не мразиш... :laughing:

 

Освен това на мен лично това изобщо не ми прилича на оплакване, по-скоро обзор на сезона. И си е прав човека - ОТВСЯКЪДЕ.

Ти да видиш... Забрави ли като Рено им дръпнаха шалтера какво стана. Назначиха отбор свиркаджийки да се мазнят на големите риби.

 

Не сравнявай Ферари с мелези. Обидно е. Все едно да се имаш за равен с циганин... Няма как да стане.

 

Що мелезите не си направят турбо двигател. Нали е нищо работа....

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Някой забрави пак как тия "мелези" ги вяха Ягода кат лайнян вестник 4 години. И още има да ги веят. Съвсем спокойно мога да си ги сравнявам и ако погледнем последните ДЕСЕТ години Ягода са въшльовци в сравнение с Ред Бул.  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Мда. Защо говориш глупости? Ей това не ми е ясно. Научих как да моделирам къща, уча ревит....но не схващам защо говориш тия простотии? Няма как да се ядосам. Тия сираци мога да ги съжалявам само. Те висят на милостинята на прозиводителите. Не сме 60-те години, когато всеки гаражист може да вземе участие. Отделно, че и заводския отбор на Рено идва за тях.

 

edit: Наслаждавай се на последния сезон на Кими във Ф1. И Маркионе го каза. Освен ако Фетел не отпадне 10 пъти не виждам как Кими ще има дори 50% от точките на Фетел....което е жалко. Дано да повишат Льоклер или както там му е френското име час по-скоро.


В Мерцедес имали желание да доставят мотори на Макларън28.12.2017 | Иво Кръстев, снимка Мерцедес | 11 коментара tmp_Mercedes_PU106A_Hybrid.jpg

Спортният шеф на Мерцедес Тото Волф разкри, че немският концерн е имал желание да доставят двигатели на Макларън през 2018 г. Преговорите обаче са се проточили твърде дълго.

Екипът от Уокинг е потърсил контакт с германския производител, с който работиха в периода 1995 и 2014, след като е станало ясно, че и тази година задвижващите системи на Хонда няма да са на добро ниво.

В Мерцедес са били склонни на сделка, но на практика не са имали достатъчно време да изградят необходимата инфраструктура, за да доставят мотори на четвърти клиент. Макларън подписаха с Рено за три години, след като Торо Росо се съгласиха да преотстъпят своите двигатели и да преминат към Хонда.

„Искахме да им дадем двигател, но просто стана много късно”, заяви Волф. Попитан дали Макларън може пак да им станат клиент в бъдеще, той отговори, че никога не бива да се изключва възможността някой да ти бъде партньор.

Според него Ред Бул вероятно са изключение от това правило, тъй като те често посочват слабостите на двигателя Рено и се оправдават с това за по-слабото си представяне от 2014 г. насам. Именно подобно отношение спира немския производител да доставя мотори за тима от Милтън Кийнс.

"Във Формула 1, както и в бизнеса, а и в личния живот, всичко опира до компромис и приемане на силните и слабите страни на партньора, така че да си помагате взаимно, каза още австриецът. - Тази философия помогна на Мерцедес да постигне успехите през последните години.”

 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Кими отдавна трябваше да се махне от тая щета Ферари, казал съм го 15 пъти поне.

 

И как по-точно реши, че говоря глупости? Фактите са си факти, пък ти си съжалявай 4-кратни световни шампиони. Без да си видял титла от ДЕСЕТ години, като последната е донесена от КИМИ. Когато си насран, Стефче, много по-добре е да си траеш. Седи си тихичко, бори се да догониш тия дето те млатят като шкембе в дувар и си трай. И това съм ти го казал 15 пъти. Не може да подмяташ подобни надути високопарни изказвания от позицията на насраното дяти. Като спечелят, като станат някой ден може би евентуално пак сш (ама надали) ТОГАВА вече може да се дуем. Иначе е смешно, просто смешно. Нали ме разбираш? 

Link to comment
Share on other sites

С риск отново да попаря фераристката ти слепота - тия с напитката са много по-големи от Ягода. Матешиц може да си ги купи и пак ще му останат няколко милиарда чакълък за харчене.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

И двете компании имат по 8 блн нет уорт, ама какво от това, те и памперс имат повече от двете компании взети заедно ама си кротуват с правенето на пеленки :)

Link to comment
Share on other sites

Далеч не ме интересуват акциите на двете компании, нито говоря за тях.

 

Мен ме интересуват, когато се дуеш от името на Ягода, които са посерковци в сравнение с лицето Матешиц като просто един човечец, номер 51 в света с мънинко под 21 милиарда долАра в Жобата. Това е около два пъти колкото струва цялата Ягода. Капиш?  :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

Не. Това са глупости. Удавник за сламка?

 

И това не са глупости. И това са чисти факти.  :laughing:

 

Ако има някой удавен, засрамен, забравил що е титла, то това е отбор Ягода. Ето затова отново апелирам - тихичко, нисичко, кротичко там в кишето дето се намира тая щета. Като се вземе някога някъде може би (едва ли) титла - тогава пак дуене. Не виждам как мога да съм по-ясен.  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Фиат 7.8, ред бул 8 и нещо, общо взето еднакви

 

Руми, нещо хич не гледаш каквото трябва ми се струва.  :grin:

 

Между другото Ред Бул са продали над 6 МИЛИАРДА кутии през 2016г... almost enough to give a caffeine jolt to every human on the planet

Link to comment
Share on other sites

Ама какво да гледам, няма нужда да се сравняват двете компании едните прсавят газирано, другите ексклузивни спортни коли. Като се погледне маркет капа и колко валюед са по отделно коментара е излишен :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...