Jump to content
BulForum.com

Кале....


velvet_underground

Recommended Posts

Аз мога да дам примери за расизъм в ъндърграунд музиката,ама то пък е ебати расизма.... :angry:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Има расизъм в музиката,слушал съм разни банди,които са доста крайно настроени към цветнокожи.В БГ днес няма underground,кофти.Много ми се иска да се бях родил 10 години по-рано,щях да хвана доста интересни неща.Съдба.Някой посещавал ли е навремето едно заведение PSS/на Гладстон е било/?

Link to comment
Share on other sites

Това с по-ранното раждане и аз съм си го мислил ама...не знам дали щеше наистина да е толкова за добро...

Link to comment
Share on other sites

Да,прав си.Но все пак човек винаги иска нещо.Това е нещо,което аз искам,но въпреки всичко си искам и сегашния живот.Просто мечти.

Link to comment
Share on other sites

Някой посещавал ли е навремето едно заведение PSS/на Гладстон е било/?

 

...ако е това което беше м/у Лъки Синема и Градската градина ходил съм там, да,но рядко, дори не разбрах кога изчезна...

...btw преди 13-14 години беше романтично да ;) ...всъщност ако можеше да сравниш от сегашната си гледна точка може бе ще откриеш много неща които биха ти липсвали там/тогава...за мен лично са хубави спомените които имам оттогава въобще... и в частност по темата - щастлив съм че имах възможност да видя групи като Нова Генерация и Виолетов Генерал наживо и ентусиазма на хората наоколо на един такъв лайф...и глух да си, само да погледнеш в очите им си струваше...въобще ако тогава сме били лишени от нещо те ни дадоха емоцията която да компенсира всичко...Нова Генерация промениха цяло едно поколение според мен

Link to comment
Share on other sites

За съжаление,сега е много по-различно от преди десетина години.Вярно не бях много възрастен тогава,ама си спомням всички яки моменти които съм имал с току-що родили се групи,като Хиподил,Контрол,Холера,Нова Генерация,Дефект и много други групи. А сега.... :sick

Link to comment
Share on other sites

За същото заведение става въпрос.А наистина бих открил в онова време много неща,които сега липсват.Но не съжалявам все пак

Link to comment
Share on other sites

оффтопик:

ами бяха интересни времена доколкото успях аз да им се нарадвам ... PSS беше култово, но не съм ходил там по ред причини ... спомням си веднъж отидох .. седя си отвън .. и едни батковци .. се събраха в кръг и като запалиха една бухалка .. мали не е истина .. искам да кажа, че времената бяха други никой не се страхуваше от тези неща и не си стискаше фаса, вярно малко пари имаха хората .. ама беше доста весело .. съответно няма да излъжа ако кажа, че имаше ужасно малко музика нямаше интернет и още незнам си какво .. но имаше ЧЕРНОТО (е то и още го има ама .. тогава беше култово). Например в Ритъм 92-93 бяха написали една статия за Agnostic Front ... тогава за първи път чух за хардкор ... жалко че познавам човека, който си е купил първата и единствена касета от Музикалния център ... Помня Жоро Пънка ... раздаваше разни апокрифни касетки ОРВО (източно германски) с разни полски групи ... къде ти .. вече всичко има в интернет !!!

Вчера минах покрай Зеленото, ... сега като се занисля доста заведения изчезнаха така .. Минаса ... Метеора ... спомени спомени .. ама вие живейте с настоящето ... и аз искам да съм бил на 20 през '69 и после ... ама няма :Р

Успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Черното и аз го помня..Помня и Bad Rock-a.И добрите времена на Шадоус и Сакс,Наилона и Петното.Ама беше.Сега има Трабанта и Дървеното,Бялото и Пожарната....Ама не е същото деба.. :cry

Link to comment
Share on other sites

Най-употребявания израз на носталгичния човек..."не е същото деба". След време ще си мислите с умиление за сегашните неща, после за последвалите и така. Проблема не е че е кофти а че сме носталгични. Аз лично съм много прекалено носталгична личност. И все не е същото деба.

Link to comment
Share on other sites

малко оффтопик(малко ли?!!!)

Ндаааа носталгията рулз.Btw ако някой има "Ралица" на Ревю,едно ЛС да се разберем плс.Че ми се затри някъде....

Link to comment
Share on other sites

Kreideiky,слушал ли си БЕЛИ Птици на Второ Нациаонално нищо?И къде да я търся?Жестока песен

Link to comment
Share on other sites

на любителите на агропънка бих препоръчал култовата варненска група Аборт. тук може да разберете и какво още е слушал Мишо Шамара хи-хик ...

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам дали сте слушали една банда от равнището на изброените по-горе,за която аз лично знам много малко.Казва се ДВЕ КУПЕТА и съм слушала тяхна музика само като "саундтрак"към една пиеса на един мой приятел.Ако някой знае повече...

п.с.не съм убедена,че е чак от равнището на изброените по-горе,но винаги пресилвам и украсявам нещата по малко. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

"Две купета"....мисля, че все още трябва да имам някъде касетката на "Въртопъ" ...те имаха и още 1-2 албума, но не помня точно...а след това някои от тях участваше в "The Band Of Mad Women" май...

...и да, наистина бяха интересни за слушане!

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам една-две касетки ама са с такова на****но качество,че мам си трака.А някой да има "Ъ"-малък? Или голям беше?....И Чувал-чувал. :D

Link to comment
Share on other sites

Aз имам едноименния и единствен албум на Чувал-чувал. Като се видим ще ти го дам да си го запишеш. То и моя е записван. Оригиналния замина нанякъде със сестра ми.

Link to comment
Share on other sites

Оке :woot Аз имам само две песни - "Твърде съм красив" и "Няма свиня безсмертная"

Link to comment
Share on other sites

Те са 10тина парчета но са готини. Аз лично най харесвам Твърде съм Красив и Аз съм Хубав(или нещо такова не съм сигурен за името).

Link to comment
Share on other sites

"Ь"-малък на касета интересува ли те ?

мисля, че мога да изровя нещо от касета ... имам и ЕРА " Suicide" рипнат от касета.

Link to comment
Share on other sites

И аз имам Ь-малък на касета.Доколкото си спомнян като бях малка брат ми ги слушаше и аз много им се кефех.

Link to comment
Share on other sites

Ь-малък са велика група :wub:

Като говорим за Пънк я чуйте това:

http://free.bol.bg/nasoarr/Sektor_Gaza/

Ако ви хареса ще им кача албумите тук.

velvet_underground -особено държа на твоето мнение :woot

мен лично сектор газа не ми харесват .. мойта мацка им е луда фенка имам ... мисля всичко ... заедно с разни видеота .. иначе култова руска група.

бтв и аз да ви покажа нещо .. групата се казва Ленинград .. нещо като нашите Уикеда !!!

А като стана въпрос за руски пънк името е само едно Гражданская Оборона

Ето ви е Era-Suicide тук

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...