Jump to content
BulForum.com

Обичате ли да четете книги?


Grimjaur

Колко книги сте прочели?  

157 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Вярно кофти е от монитора, ама веднъж прочетох една цяла книга - Странник в странна страна , просто щото я нямам на хартия.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply

За съжаление не мога да постна голямо нещо.Съжалявам само,че има хора дали последния вариант като отгоеор. :angry:

Link to comment
Share on other sites

Вярвам че всеки има възможност за избор, така че искам да кажа на тези които не четат че са пропуснали много.

 

Аз съм чел по нещо от почти всички жанрове, но най ми допадат Sci-Fi и Фентъзи.[ Колелото на времето-всички части !!! и книгите на Реймънд Фийст са просто еталоните]

Link to comment
Share on other sites

GeorgiK,не съм чел нищо от този автор.Ще взема да направя нещо по въпроса.Оскар Уайлд-велик човек по мое мнение.Анри Троая/Троя/някой би ли ми казал кое е правилно,все още не мога да разбера/също много добър по мое мнение/.От многото книги,които съм прочел,само една ми беше трудна-1984 на Джордж Оруел.Измъчи ме тази книга,толкова тежка,от първи опит не успях и на втория ми трябваха 2 седмици.А обикновенно прочитам книга от 300 страници за един ден/стига да ме грабне/.Кажете си мнението за нея

Link to comment
Share on other sites

тфа да четеш книга на компа е баси самоубииството-едно че е неудобно,второ че очите ти компотясват след половин час.

друго си е да си легнеш на диванчето с любимата книжка през зимата,да се завиеш на топлично и да сърбаш/клиопаш някфи зарибявчици:)

Четенето лежейки напряга и уврежда очите не по-малко от стоенето пред компютъра.Много гаден навик е и все се мъча да го откажа,но не мога.

Другото много важно нещо когато чета на компа е,че не ме боли корем като дам 10 лв. за някоя книга и се окаже боклук.Да не говорим,че много прекрасни книги ги няма на български,а в рунета(руския интернет) се намират.

Link to comment
Share on other sites

привет и от мен на всички които познават това чувство - когато след като вдигнеш поглед от книгата изведнъж с изненада осъзнаваш че са минали часове, ти си забравил да ядеш, гърба те наболява, но си казваш "майната му" и се 'гмурваш' отново....

 

колко книги ? ами около диоптър и половина някъде... :cry

Link to comment
Share on other sites

BG AVTORI SUX
Ами аз не бих казал,че българските автори са съкс.Просто май не си чел достаттъчно техни неща,освен тея в училище а?

Чел ли си Елин Пелин-Ян Бибиян на Луната-за мен това е първото българско фентъзи.Пред това произведение Хари Потния :sick дето го вадят на конвейер и си е една машина за пари да лапа суджука.Нека си имаме уважението на родните автори.Такива с твойте разсъждения искаха да вдигат и турски паметник на Шипка. :angry1

 

Българино знай своя род и език!!!

 

 

Агент_Ориндж :) Ричард Марчинко е много по-добър.==>

knigite na Tom Klansi RULEZZZZ
Link to comment
Share on other sites

На Сенкевич са ми любими:

1.Кръстоносци

2.С огън и меч

Стайнбек не ме кефи много:)

Link to comment
Share on other sites

Чел съм на Steinbeck само 3-4 неща - Cannery Row, The Short Reign of Pipin IV, The Moon is Down, Sweet Thursday. Всички обаче много ми харесаха.

Link to comment
Share on other sites

Мисля,че темата се изчерпа.Или просто хората като видят "книга" и се сещат за "кенеф"...но не и за "класика".....както и да е.

Надявах се да няма хора,които ще дадат последния вариант като отговор.Явно имало и такива мъртви души...ндаааа линее нащо поколение.

 

 

Close Theme

Link to comment
Share on other sites

Статистиката говори сама по себе си.

Че ти какво очакваше? Обикновено хората като чуят класика им се изправят косите. Не знам чия е задачата да предизика интереса на масата. Но бихме могли малко да се потрудим. Като разкрием например красотата на творчеството на Оскар Уайлд. Да де... може би някой с по-голямо красноречие :)

Link to comment
Share on other sites

Масата я забравете. Не си заслужава. По-добре да ме мислите за надменен и сноб в известен смисъл. И все пак няма смисъл. Световната история го доказва - има маса, има малка средна част, още по-малък елит и единици богоизбрани. Причислявам себе си към средата и се мъча да се бутам нагоре. Но масата...никога нищо не е разбирала от тия неща. Учението е безмислено. Пробвайте де. Да четат Людмил Станев да се хилят...Радичков да четат...няма да го разберат.

Link to comment
Share on other sites

Пробвайте де. Да четат Людмил Станев да се хилят...Радичков да четат...няма да го разберат.

Аз бих препоръчал Васил Цонев-изглежда като булевардно романче,обаче така ще те тресне между рогата....

Щото си е прав.А ние сме овце. :angry1

 

По-добре да ме мислите за надменен и сноб в известен смисъл

 

Ми аз съм си такъв.Ама не ми пука.Мухата се оплита в паяжината,осата я разкъсва:)

Link to comment
Share on other sites

Ако почнем да се "мислим" за надменни и сноби един друг, никъде няма да стигнем. Не трябва да подхождаме с предразсъдъци един към друг и към интересите си. За всеки влак има пътници, всеки влак има време на заминаване, маршрут и време на пристигане, въпрос на личен избор е.

 

Ако не бях чела Зола, нямаше да рабера някои препратки на Пратчет. Ако не бях чела Радичков, Людмил Станев не би ми бил смешен. Не може да се върви по една линия и всичко друго да се отрича. Въпросът е да избереш кое е ценно за теб, какво полезно можеш да извлечеш от него и с това да се развиваш и да вървиш нагоре.

 

Agarvaen, ти можеш ли да четеш само Достоевски? Има опасност да заживееш в книгите. От това се полудява, ша знайш :)

Link to comment
Share on other sites

Имам жълта книжка.

И Достоевски ми е най-противния автор класик :sick

Link to comment
Share on other sites

Аз много обичам да чета енциклопедии,но тъй като са доста скъпи вече не си купувам.Инъче художествена литература чета само ако се налага.

Link to comment
Share on other sites

няма пари за книги по-скоро

а я да те видя как ще ми намериш в нета автентичен учебник по ветеринарно дело с литографии издание 1892.

Малко е трудно.

Link to comment
Share on other sites

последната книга която прочетох беше "Портретът на Дориан Грей" на Оскар Уайлд. и то защо я прочетох... ми защото гледах The League Of Extraordinary Gentleman и видях Дориан Грей там, хареса ми персонажа, исках да разбера повече за него, разрових се в интернет, разбрах че е по творба на Оскар Уайлд. Оказа се че имаме някаква книга вкъщи където имаше сборни творби и отделих 2 дена за прочитането на това произведение. само като видя книга и ми се иска да седна и да чета, но като се замисля че мога да седна на компютъра и да си играя мързеливо и се отказвам. иначе ако ида някъде в природа, предпочитам да седна да чета на сянка някъде, отколкото да играя карти и да пия бира.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...