Jump to content
BulForum.com

Обичате ли да четете книги?


Grimjaur

Колко книги сте прочели?  

157 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

ov3rm4n, гениално...

Както определението, така и произведението  ;)

Ударът започва още от заглавието, но не на българския превод, а на оригинала - та какво друго, ако не удар с мокър парцал по главата е: "And the Ass Saw the Angel".

:D  :punk

 

 

Малко двусмислено е заглавието, но не се подвеждайте... Всъщност става дума за цитат от Библията... Книга "Числа", глава 22 - епизода с Ангела, Валаам и ослицата му... Просто в англииския вариант на Библията този добитък е от мъжки пол. А в нашия каноничен превод на български се говори за ослица. Не е търсил някакъв подтекст с това заглавие всъщност.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 149
  • Created
  • Last Reply
Малко двусмислено е заглавието, но не се подвеждайте... Всъщност става дума за цитат от Библията... Книга "Числа", глава 22 - епизода с Ангела, Валаам и ослицата му...  Просто в англииския вариант на Библията този добитък е от мъжки пол. А в нашия каноничен превод на български се говори за ослица. Не е търсил някакъв подтекст с това заглавие всъщност.

Да, но въпроса е, че щеш-нещеш се получава и то не само двусмислие, ами и трисмислие, че и повече ;)

От там идва и удара още със заглавието. Не знам, може и аз да бъркам, но във всички случаи превода доста "променя нещата"...

Link to comment
Share on other sites

еми гледам че сте писали любими автори,така че и аз да кажа.по принцип харесвам криминални романи-любими сами на Агата Кристи и на Артър Конан Дойл.от българските класици...Иван Вазов,Елин Пелин,Йордан Йовков...

 

 

иначе имам намерение да прочета в скоро време и "престъпление и наказание","война и мир","богат беден"...въпреки че ми е рано да ги чета...ама като имам желание... :)

Link to comment
Share on other sites

Хмммм.Много различни мнения, но поне не е трагедия:)

Мислех си,че вече хората,които четат книги се броят на пръсти.Радвам се,че съм се лъгал.Ако някой търси опрееделена книга или учебник,които не са от най-срещаните-ЛС.

А за Ник Кейв-наистина страхотна книга.Извратена и увличаща,интересна и много,много провокираща. :punk

Link to comment
Share on other sites

"богат беден"...въпреки че ми е рано да ги чета...ама като имам желание... :)

"Богат, беден" и продължението "Просяк, крадец" ги прочетах, когато бях с една година по-малък от теб (преди две години :) ). Препоръчвам ги. Тогава прочетах и "Кръстникът" - незаменимо преживяване :) .

Link to comment
Share on other sites

"Богат, беден" и продължението "Просяк, крадец"

 

Препоръчвам и на двама ви Артър Хейли -"Колела" и "Хотел"

Link to comment
Share on other sites

Може би и "Претоварване" и "Летище" :) Или май най-добре всичко от Хейли :) Аз поне лоша книга не съм чел от него. Единствено "Колела" не ме накефи нещо. Абе някак си много тромава ми се видя. Не знам що така.

Link to comment
Share on other sites

хаха,Островът на съкровищата:).Като малък много четях разни приключенски истории-Емилио Салгари,Дели,Карл Май,Лизелоте Велскпоф-Хенрих,Дефо,Д.Ф.Купър.И сега ги гледам и си мисля пак да го прочета.малко са много,но ще се напъна другия месец

Link to comment
Share on other sites

:)

А кой е чел "Синовете на Великата Мечка"?

Аз така и не можах да прочета 3-та част:(

Link to comment
Share on other sites

Ааа,книги не продавам,светотатсво,но мога да ти я дам да я прочетеш
С първото съм съгласен:)А с второто още повече;)

 

А...и много офф-топици деа...

Ще ни дърпат ушите. :P

Link to comment
Share on other sites

....айде пак малко офтопик, ама това така ми изплува в съзнанието, че не мога се сдържа....Та сетих се, че като много малък, за пръв път се разревах на "Синовете на великата мечка"- момента когато Харка уби по-малкият си брат ако си спомняте...Ама същия ден преди това ми умря и хамстера та незнам кое точно е било причината....явно много драми са ми се насъбрали... :)

Link to comment
Share on other sites

Може би и "Претоварване" и "Летище" :) Или май най-добре всичко от Хейли :) Аз поне лоша книга не съм чел от него. Единствено "Колела" не ме накефи нещо. Абе някак си много тромава ми се видя. Не знам що така.

 

"Претоварване" е една от любимите ми книги.

За Павел Вежинов какво ще кажете? За "Нощем с белите коне" какво мислите? А за поезията въобще?

 

 

Помните ли първата книга, която сте прочели? Едвам се бях научил да чета, когато с баба ми четохме една книжка, с големи букви, за производството на хартия. Чуството винаги ме е стопляло, като си спомня трепта и удоволствието от първите стъпки към опознаването на света...

На литературата дължа до голяма степен оформянето си като личност, на мирогледа и пронципите си.

 

едит : забравих да спомена Антоан дьо Сент-Екзюпери :)

Link to comment
Share on other sites

... моята първа книга, която прочетох абсолютно сам беше "Буратино или златното ключе" на Толстой ...Беше една такава голяма, с твърди корици и ми се струваше, че няма по-страхотна и ценна книга от нея ...

Link to comment
Share on other sites

Първата ми книга беше много старо и много хубаво направено детско издание на "Христофор Колумб". Шрифта беше за деца, с по-големи буквички :) Много готина книга, още си я пазя :)

Link to comment
Share on other sites

Хммммм.Първата ми книга беше един учебник по тропически болести.Спомням си,че не разбирах повечето от изразите и фразите (на латински) но пък ми беше много интересно да зяпам цветните картинки :P

 

А иначе първата сериозна книга ми беше "Под игото",след това - "Батак глава не скланя" :)

Link to comment
Share on other sites

Като се замисля първата ми книга маи беше сборник с детски приказки :D

А ся се запалих по Стивън Кинг.

Ако някои знае някои по интересни книги от него да каже,за да не ги чета сичките.

Link to comment
Share on other sites

Мъртвата зона

Драконови очи

Тъмната половина

Сиянието

Мизъри

Гняв

Дългата разходка

Неизживени спомени

Трупът

Прилежния ученик

Изкуплението Шоушенк

Стигат ли като за начало?

Link to comment
Share on other sites

не, не стигат :P

освен че си пропуснала моя личен фаворит "То", си изброила някои от частите на Четири след полунощ и на Особени сезони все едно са отделни книги

 

а, и Томичукалата (Tommyknockers) ми хареса, въпреки неодобрението на други СК фенове

 

Chaos, прочети всичи, не подбирай, според мен той няма скучна книга.

Link to comment
Share on other sites

не, не стигат  :P

освен че си пропуснала моя личен фаворит "То", си изброила някои от частите на Четири след полунощ и на Особени сезони все едно са отделни книги

Ами първо на първо аз не харесвам ТО,затова не съм го писала тук.И второ написала съм книги,които са част от Четири след полунощ и на Особени сезони ,защото тези части са ми фаворити.Направила съм нещо като top 10 специално за момчето,което се интересуваше...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...