Jump to content
BulForum.com

edno kotence


LaN

Recommended Posts

Аз имам една котка на 7 години и първия път е пребих :) и после стоеше на прозореца и чака да я пусна

 

тва на аватара ти тя ли е? от толкова бой гледаш ли до къде си я докарал? седи на прозореца и пуши. тръгнала е по лош път.

 

Mi az moita e nauchih kato 2 sedmici q darjah v banqta i tq sra tuk sra tam i nakraq se nauchi da si sere v ugala i to bez pqsak a piekae ili v sifona ili v toaletnata chiniq nqkoi pat i v mivkata mi se izpikava :( no naposledak pikae na brat mi na legloto i v kalufa za kitarata mi pisna mi da go pera...s boi ne stava.

 

ахахахахахаххахахахаххаахахх. Тря да напишем едно упътване. Cat Care For Dummies.

 

П.С. ако някой ва види кво сте писали тука ще си помисли че е объркал форума. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply
Sega ni ostana problema s ostrenete na noktencata  Drashti deto my padne,ma kato ne znaem kakvo da go pravim go ostaviame.Daite savet za tova pls.

Мисля, че от това спасение няма....

Можете да и направите някъде специално местенце, където да си остри ноктите и да и го покажите така интелигентно карайки й се че не трябва да прави така на дивана (примерно) (БЕЗ БОЙ!!!)

Животно не се бие ;)

Само в краен случай :D

Link to comment
Share on other sites

мдаа

за ноктите няма спасение

правете каквото искате да си ги остри, ама то винаги ще си харесва дамаските на холовата гарнитура хахаха

да не ти пука бе :lol:

Link to comment
Share on other sites

Именно така беше и у нас, когато имахме котка.... прижалихме холовата гарнитура и тфа е :rolleyes:

Просто не знаете на кво станах свидетел...

У едно семейство котката така беше остъргала един фотьойл, че даже беше станало по-красиво... Беше остъргано правилно, на ресни и се сливаше с китениците в хола :D :P

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с едно парче дърво,на което е сложена дамаска като тази на хооловата гарнитура.занеси го там и му кажи там да си драска.При мен мина номера,но пък аз се разбирам с котките много добре,така че може и за това да е било.

Link to comment
Share on other sites

Скоро бях гледал в складовете на ТСМ едни приспособления кадето котките си точат ноктите.Струваха малко(не повечее от 2-3 лева)но бяха грозни.Представляваше един цилиндър около който беше навито дебело въже(подобно на канап обаче много по-дебело).Мислих да си взема и за мойта котка обаче тогава нямах пари.А ако имаш такова въже можеш и сам да си направиш.

Link to comment
Share on other sites

zanoktite e lesno az sam i gi rqzal na moite che beshe pochnal ada ebava maikata na fotiola...ma sprqh da i gi kalcam kato mu eba maikata.

Link to comment
Share on other sites

ооо боже... никога не искам да имам котка! :tongue не стига че само косми оставя насякъде ами и да дращи сичко квото види :wir оо не мога да изтрая такова животно :tongue :) :lol: :P

Link to comment
Share on other sites

Има лек за ноктите...

Каза ми го ветеринарната лекарка, дето оперира моя котарак, когато се беше запушил.

Операцията струва 25лв и се отстраняват оперативно всички нокътчета, като после си зарастват лапичките без проблем и не растат нокти повече. Аз мисля да го направя това, но след като претапицирам 2 фотьойла и 1 диван-спалня, щото и аз съм ги прежалил :)

Link to comment
Share on other sites

Има лек за ноктите...

Каза ми го ветеринарната лекарка, дето оперира моя котарак, когато се беше запушил.

Операцията струва 25лв и се отстраняват оперативно всички нокътчета, като после си зарастват лапичките без проблем и не растат нокти повече. Аз мисля да го направя това, но след като претапицирам 2 фотьойла и 1 диван-спалня, щото и аз съм ги прежалил :)

Мисля че това е прекалено гадно спрямо котката.Все пак тя е свикнала с нокти.Мисля че тва ще бъде голям шок за нея,особено като се земе в предвит че е голям котарак и вече е свкнал с нокти.По-добре облицовай някво дървено трупче с дамаска и виж дали ще иска да си точи ноктите там.Ако не ти се занимава в ТСМ продаваха направо готови.А ако котката ти е мързелива и по цял ден спи може и да опиташ с операцията.Аз лично смятъм че операцията е прекалено краен вариант.

 

П.С Аз съм решил проблема с ноктите като на най използваните места за точене на ноктите съм прешил парчета от дамаските на мебелите.И когато котката ми направи тези парчета леш ги отпорвам и сменям.Върши работа.

Link to comment
Share on other sites

Малко офтопик ама за котки гледам говорите

Аз отдавна имах една котка дето имаше много странен ритуал - като дойде непознат вкъщи се покатерва на него и увисва на нокти :)

Link to comment
Share on other sites

kupuva6  piasuk za kotki specialen

slaga6 v edin legen 3-4 prusta

i postavoa6 kotkata vutre :))

moita oste v na4aloto go haresa :)

samo 4e tribva da izgrebva6 4at pat firata :)

 

Така правят всички.. казвали са ми, че така е най-добре...

Но аз лично предпочитам куче и си имам... :) :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ами постиляш цялата къща в вестници и с всеки изминал ден махаш вестници и накрая котето ште ..... само там дето е останало вестник!!!! :rolleyes: B) :punk

Link to comment
Share on other sites

Аз отдавна имах една котка дето имаше много странен ритуал - като дойде непознат вкъщи се покатерва на него и увисва на нокти :)
[offtopic]И ако почва да се клати съмнително в тазобедрената част може би си имаш би-сексуална котка/котак.[/offtopic]

Благодаря за всичките съвети. До 1 месец ще се сдобия с котешки месо много "а лангле". :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ей хора не е чак толкова трудно да се грижеш за едно коте 1-во му взимате котешка тоалетна и едно легенче Сипвате в него гранулките котешка тоалетна Взимате котето и го слагате вътре Така няколко пъти и то за един ден се научава къде трябва да ходи до тоалетна А относно ноктите....някои казват че ако им се отдрежат ноктите ще ли да полудеят защото те са свикнали с тях Все пак са хищници Този проблем се решава като му купите няколко трупчета (може да му вземете и една даска и около нея да сложитенякаква стара дамаска или парче от стар килим който лесно се надрасква) Като му направите нещо такова хващате сладкото коте занасяте го там Хващате му лапичките Стискате ги лекичко (достатъчно да му се покажат ноктите) и започвате да драскате с ноктите му по трупчетата

Надявам се да съм ви помогнала Аз самата имам коте с което се разбирам много добре и никога не се е налагало да чиста неговото "отмъщение"

Ако искате да разберете още нещо питайте

Link to comment
Share on other sites

Да добавя и нещо от мен. Вземи и малък леген за котешката тоалетна и сменяй пясъка по-често. В нас има един доста голям лехен пълен догоре с пясък и сестра ми понеже я мързи сменя пясъка веднъж в седмицата. Нямате идея как смърди. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Наи-доброто решение-хващаш котката за опашката,завърташ я 2,3 пъти и през терасата.Абе хора как траете тая мрасотия в къщата ви.Едно време и аз ги харесвах ама тогава бях дете.Много грижи за нищо.Изфучи мръсната гадина навън и си реши проблемите веднъж завинаги.

Link to comment
Share on other sites

Наи-доброто решение-хващаш котката за опашката,завърташ я 2,3 пъти и през терасата.Абе хора как траете тая мрасотия в къщата ви.Едно време и аз ги харесвах ама тогава бях дете.Много грижи за нищо.Изфучи мръсната гадина навън и си реши проблемите веднъж завинаги.

Пич Такива като теб никой не ги харесва(***** Които тероризират котки) И от къде я изкопа тая тема. Мръсотията не е чак толковам много! :confused

Link to comment
Share on other sites

Ако имате открита тераса, така ще е най-добре. Ще изнесете котешката тоалетна на терасата, вкарайте котето (без принуди) в пясъка и ако му се ходи до тоалетна, ще го направи. Така няколко пъти, като се стараете да види пътя до тоалетната. Нашите котки обикновено застават пред вратата и така разбираме къде искат да отидат, затова винаги се старайте. В началото ще прави "изненади" навсякъде, но там където сложите пясъка, там ще свикне да ходи. Затова помислете добре къде ще е мястото на тоалетната!

Най-важно е да не се нервирате, защото трябва търпение поне 1-2 месеца ;)

Link to comment
Share on other sites

Sempliok,познавам много които са като мен.Аз не тероризирам котки нито каквото и да е.Просто предлагам наи-доброто решение.И освен това гледал съм котка дълги години знам колко е мръсотията.

Link to comment
Share on other sites

Sempliok,познавам много които са като мен.Аз не тероризирам котки нито каквото и да е.Просто предлагам наи-доброто решение.И освен това гледал съм котка дълги години знам колко е мръсотията.

Ами ти като правиш мръсотия майкати да не те е хванала за пиш**та и те размята наляво,надясно? И аз имам котка и мога да кажа че мръсотията и почистването се свежда до това да и почиствам shitoвете от пясъка и веднъж месечно килима да се почиства от космите(които въобще не са много и се забелязват само като се пльоснеш не земята и се загледаш).

Знам че има много хора които са като теб и това много ме дразне :angry1

Link to comment
Share on other sites

Космите може и да не ги забелязваш ама ги има и ти вредят повече отколкото предполагаш.Да не говорим за тениите и другите гадини.Не можеш да ме убедиш че човек които не понася животно което си ближе гъза и после се умилква около теб и се разкарва в дома ти не е прав.Привързан си към хаиванчето разбирам ама не ми се нахвърляи.Просто давам на хората съвет как да си решат проблема и ако превъзмогнеш детинската си привързаност към това животно извършващо гореспоменатите деиствия ще видиш че съм прав.

Link to comment
Share on other sites

За тениите и гадинките си има лекарства,ваксини и др. само за уточнение аз не ти се нахвърлям и не искам да се караме.Просто отбелязвам че този метод който ти препоръчваш не е от много правилните(мятане на котки през терасата)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...