Jump to content
BulForum.com

Какво ми трябва, че да хвана от компа си безжичен нет?


Recommended Posts

Какво ми трябва в крайна сметка, за да хвана от настолното ПЦ безжичен нет - usb WiFi карта или usb wireless антенка? Съвсем не съм в час, хаха. И долу-горе какви пари са? Не бих бил радостен да се разделя с повече от 20 лв :Д

Link to comment
Share on other sites

Трябва ти WiFi функционалност в компа. Това включва просто WiFi карта, а дали ще е на PCI слот вътре, или на USB, почти без значение (вътрешните били по-добре работещи според запознати). По принцип всички идват с някаква антенка, която поне стърчи отзад зад компа. Има такива, които са с антени с кабел, включваш я след като монтираш картата, и антената, обикновено настолна, я слагаш някъде отстрани за да има по-добра видимост в ефира.

За 20 лв не знам да има качествена, но 30-40 по-може. Ето примерно тази, но е draft-N (по-висока скорост ако и рутера я поддържа), има там и за около 30 лв G стандарт (54мбпс, реално до към 2, 2.5МБ/с).

Link to comment
Share on other sites

Допълнение към поста на tedy:

 

Без значение дали ще вземеш вътрешен или външен (USB) адаптер, това би ти било достатъчно само ако имаш рутер наблизо, който разпръсква сигнала или с др. думи - ако смяташ да си направиш вътрешна wi-fi мрежа, ще трябва да си вземеш и рутер, а ако искаш да хванеш от комшията, с когото си се разбрал предварително (и е на 2 стени от тебе) - тогава само адаптерът ти е достатъчен. Но ако искаш да хванеш някаква free мрежа, която е на няколкостотин метра или километър (или комшията ти е във вход 'А', а ти си във вход 'В'), тогава ти трябва мощен адаптер с хубава антена (най-вероятно на USB), за да уловиш качествен сигнал.

Link to comment
Share on other sites

И още един съвет:

 

Ако си купиш USB WiFi-адаптер, препоръчвам ти да си вземеш и един по-дълъг USB удължителен кабел (мъжко-женско).

177713.jpg

 

Така ще можеш да закрепиш адаптера на място с по-високи нива на сигнала.

 

А ако не те мързи, можеш да пробваш и по-екзотични решения за постигане на по-високо качество на връзката . . .

 

usb-wifi-wok-dish-closeup.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз предпочитам USB WiFi адаптерите, първо, защото са преносими и евентуално ако сега примерно вземеш за PCI слот пък после смениш компютъра с такъв който няма PCI слотове а само PCI-е ще си я блъскаш в главата. Другото и аз съм виждал подобни изпълнения тип направи си сам които наистина имат ефект ако се нагласят както трябва. Последното е че ако някой ден ти се наложи да ползваш виртуална машина за по-специфични неща USB адаптера ти дава някои предимства.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...