Jump to content
BulForum.com

Легла и всичко за тях


Recommended Posts

Тази тема я правя специално за Ники, покрай дискусията за матраците.

 

Значи аз съм избрал матрака

СИРЕНА МЕМОРИ

zlatenmedal2005.jpgМодел, отличен със златен медал на Международния панаир в Пловдив.

 

Притежава еднолицева сърцевина, комбинация между MEMORY FOAM /4 см./ и профилиран ULTRAFLEX HR с висока плътност /40 кг./м3/. В контактната с тялото зона е добавен слой допълнително омекотена пяна. В комбинация с антиалергичните силиконови влакна придават допълнителен комфорт и мекота. Системата от канали и множеството отворени клетки гарантират добрия вентилационен ефект във вътрешността. Правилното положение на гръбначния стълб е подпомагано от високата плътност и еластичност на матрака. Термоактивната пяна реагира на топлина и осигурява равномерна опора за тялото, независимо от височината и теглото, поглъща и разпределя равномерно тежестта му по цялата площ на матрака и елиминира натрупаната физическа умора. Така се подпомага правилното кръвообращение, а смущенията по време на сън намаляват до минимум. Капитонирания калъф е с висок термален ефект – през зимата е топъл, а през лятото-хладен. Дамаската е с естествени материали от DESLEE CLAMA и има втъкани сребърни нишки потискащи развитието на акари, бактерии и гъбички. В комбинация с антиалергичната силиконова вата и нетъкания текстил „SPUN BONDED'', те осигуряват стерилност и във вътрешността и предпазват от запарване.

Гледам е излязъл нов модел, тип английски=висок:

БАХАМА МЕМОРИ

Уникално съчетание на стил и комфорт.

 

Модел подходящ и за големи натоварвания. Оставя изключително приятно усещане при лежане, осигурено от вложената в контактната с тялото зона, висококачествена омекотена пяна и антиалергична силиконова вата. Еднолицевата сърцевина е комбинация между термоактивната пяна /MEMORY FOAM – 6 см./ и профилирана ULTRAFLEX HR пяна с висока плътност /40кг/м3/. Системата от канали и множеството отворени клетки във вътрешността гарантират добър вентилационен ефект. Високата плътност и еластичност на материалите са определящи за правилното положение на гръбначния стълб.

 

Термоактивната пяна влияеща се от температурата на тялото осигурява равномерна опора, независимо от височината и теглото ви. Тя поглъща и разпределя равномерно тежестта по цялата площ на матрака, като елиминира зоните с прекомерно напрежение и намалява натрупаната физическа умора. Поради мултизоналността си БАХАМА МЕМОРИ гарантира спокойния сън и на партньора ви, независимо от вашите движения. Мекотата в контактната с тялото зона подпомага правилното кръвообращение и като резултат намалява до минимум смущенията по време на сън. Със своите втъкани сребърни нишки и контролираното отделяне на сребърни йони, висококачествения текстил LUREX от DESLEE CLAMA предпазва матрака от развитие на бактерии и микроорганизми. Калъфът е и с висок термален ефект даващ чувството за топлина през зимата и хлад през лятото.

 

Цената на Бахама обаче е кошмар. х2 на Сирената...

 

Матраците са на фирма Нани и може да ги видите на сайта им. Аз лично като отделя пари за матрак ще купувам оттам заради огромната отстъпка, която мога да ползвам...

 

Както вече споменах, много добро впечатление ми направиха и Дормео.

Link to comment
Share on other sites

Аз те питах понеже скоро ще сменям спалнята с по-голяма и ще ми трябва и матрак. Сегашния ни ужким беше но напоследък доста се потя като спя на него и имам усещането че нещо се промени консистенцията на калъфката му и ме спарва доста. Латексов е и не е променил твърдостта си нито се е смачкал но със сигурност ще търся нещо по-дишащо като начало. За твърдостта не съм убеден дали искам по-твърд или по-мек. Ужким за гърба било по-добре да е твърд но нещо не съм особено сигурен до каква степен.

 

Някой да сподели впечатления?

Link to comment
Share on other sites

с брат ми вече 7-8 месеца спим на тези матраци и сме много доволни. Не се деформират, което за нас е голям плюс като се има предвид натовареността им. Като цяло фирмата Нани предлага доста голямо разнообразие и мисля, че просто трябва да се пробват различните модели, все един ще ти пасне. В "Мебелна къща" има доста тяхни модели, ако решиш да сменяш стария

Link to comment
Share on other sites

с брат ми вече 7-8 месеца спим на тези матраци и сме много доволни. Не се деформират, което за нас е голям плюс като се има предвид натовареността им. Като цяло фирмата Нани предлага доста голямо разнообразие и мисля, че просто трябва да се пробват различните модели, все един ще ти пасне. В "Мебелна къща" има доста тяхни модели, ако решиш да сменяш стария

Това е много добра реклама на този продукт. Ще взема и аз да ги сменя моите с такива...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте реших да се включа и аз в темата тъи ката съм много доволен от моя матрак имам го вече четири години и нямам никакви пробле ми с него и мие е мнаго удобен,взех си го заедно със спалнята и скарата за спалнята от Balmax за 420 лв всичко.Ето линкче на матрака и модела му My link не е от скъпи те но пък както казах съм доволет за тоя ценови клас в който спада мисля,че парите си заслужават дано бъда полезен с мнението си лек ден на всички и приятен уйкенд.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Аз пък преди година си взех матрак НАНИ МОДЕНА за новата ни спалня и да ви кажа след половин година се деформира сериозно от зимната страна.Сега като обърнахме матрака по се трае,но е въпрос на време да се наканя да отида да ми го сменят гаранционно.Все пак гаранцията е 5г. и ми казаха,че дори и при минимална деформация го сменят.Дано да е така

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...