Jump to content
BulForum.com

Local Area Connection


jonnyb

Recommended Posts

Здравейте. Значи проблемът ми е че на един чисто инсталиран нов компютър, който беше със Windows XP Professional Service Pack 2, аз реших да му сложа Service Pack 3, както и всички други налични и полезни ъпдейти. Освен всички софтуерни ъпдейти, имаше и ч хардуерен ъпдейт за Realtek мрежовата карта. Трябва да отбележа, че до преди да ъпдейтна компютъра, той си влизаше в системата почти незабавно. Сега след ъпдейтването забелязах нещо доста дразнещо а именно - всеки път когато се стартира Windows се налага едно изчакване от около минута докато се зареди мрежовата карта и се появи иконката и. Пробвах да изтрия мрежовата карта и да си я намери пак - отново след като си я намери пак има същото забавяне. Пробвах Rollback опцията за да ми върне старият драйвер но отново имаше същото забавяне - което ме кара да мисля че може би някой софтуерен ъпдейт е повлиял, а не предложеният драйвер за мрежовата карта. Във всеки случай ако някой е имал подобен проблем и го е решил, или пък просто знае какво трябва да се направи за да се оправи, за предпочитане без преинсталация на компютъра, моля да ми пише на skype: sakyt0 (с нула накрая) или на email: orlinbeloev@gmail.com. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте. Значи проблемът ми е че на един чисто инсталиран нов компютър, който беше със Windows XP Professional Service Pack 2, аз реших да му сложа Service Pack 3, както и всички други налични и полезни ъпдейти. Освен всички софтуерни ъпдейти, имаше и ч хардуерен ъпдейт за Realtek мрежовата карта. Трябва да отбележа, че до преди да ъпдейтна компютъра, той си влизаше в системата почти незабавно. Сега след ъпдейтването забелязах нещо доста дразнещо а именно - всеки път когато се стартира Windows се налага едно изчакване от около минута докато се зареди мрежовата карта и се появи иконката и. Пробвах да изтрия мрежовата карта и да си я намери пак - отново след като си я намери пак има същото забавяне. Пробвах Rollback опцията за да ми върне старият драйвер но отново имаше същото забавяне - което ме кара да мисля че може би някой софтуерен ъпдейт е повлиял, а не предложеният драйвер за мрежовата карта. Във всеки случай ако някой е имал подобен проблем и го е решил, или пък просто знае какво трябва да се направи за да се оправи, за предпочитане без преинсталация на компютъра, моля да ми пише на skype: sakyt0 (с нула накрая) или на email: orlinbeloev@gmail.com. Благодаря предварително.

 

Нямаше да е лошо да споменеш поне модела на мрежовата карта или съответно какво ти е дъното.

Link to comment
Share on other sites

...докато се зареди мрежовата карта и се появи иконката и.

 

Тоест ?

Имаш в предвид да си вземе адреса нали ?

А той къв е статичен или динамичен ?

Това към доставчик ли или LAN-ка си правиш ?

 

Ако е към доставчик пробвай да си го зададеш ръчно просто за пробата.

Ако е за лан какво и раздава IP-та на тая LAN-ка сложи статични и пак пробвай.

 

И пиши.

Link to comment
Share on other sites

Не, той има предвид, че драйвера се мота нещо и изобщо не е наясно има ли мрежова карта или не доста време. И при мен е така с едно асус-ко дъно, само че не си гася компютъра и не ми пука особено. Но е факт, че след като се рестартира ми излиза login екрана; аз успявам да натисна ctrl+alt+del без да бързам особено; въвеждам си паролата (а тя не е хич кратка); и после всички програми 1 по 1 се зареждат а понеже съм пуснал и OpenVPN да се стартира автоматично ми иска парола и за него. Пиша и тази парола и гледам как още поне половин минута не може да се върже (скайпа и той сив стои). При това ipconfig ако го пусна информацията която вади е все едно мрежова карта липсва. И чак след половин минута изневиделица се сеща че има мрежа при това с твърдо зададени IP-та и всичко тръгва. А машината е с 12gb ram, i7 процесор... не е хич бавна та да я набедим, че проблема е в нея.

 

Ако някой се сети това защо става така да казва че ми е любопитно

Link to comment
Share on other sites

@jonnyb, опитай следното:

- забрани вградената защитна стена (firewall) и рестартирай;

- виж дали се променя времето за зареждане;

- ако времето за зареждане е спаднало, можеш да опиташ да активираш защитната стена отново и пак да рестартираш.

Link to comment
Share on other sites

Тези с дългото бавене пробвайте преди рестарт (или boot) да изкарате мрежовия кабел преди операцията, да видим дали пак ще се бави. Probwajte i s други мрежови карти ако има.

При мен никога не съм имал такъв случай с нито един Виндовс или дъно, за радост.

Ако имате антивирусни нещо, може да е от тях. Нещо странично пречи при старт, на мрежата.

Link to comment
Share on other sites

Майкрософтските "драйвъри" за някои мрежови карти просто ги "убиват" Инсталирай си тези от сайта на риълтек. Приятен ден :)

 

Случайно да имаш някакви спай програми. Махни ги.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Имал съм подобен проблем преди 2-3 год.

След ъпдейтване до SP3, шернатите файлове и директории чат-пат изчезваха.

Поиграх си малко, теглих му една звучна, върнах на SP2 и проблемът се оправи.

Сега вече при Win 7 нещата са много по добре пипнати.

Link to comment
Share on other sites

Говоря по спопен: Имаше някакъв сервиз, който се казваше Printer discovery или нещо подобно, не мога да се сетя точно за името. Като се спре проблема се оправя. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...