Jump to content
BulForum.com

Duke Nukem Forever


basten

Recommended Posts

След малко ще я инсталирам! Обаче като си помисля за Дюк Нюкъм и ме хваща носталгията. Това е една от първите игри, които съм играл с желание...

Link to comment
Share on other sites

В замундата има вече няколко торента, ония ден даже мислих да дигам тема. Ама в маймундата са основно PS май...

Link to comment
Share on other sites

Гледах аз в ютубата клипчета от геймплея - много зле. Все едно същата игра, която играх преди толкова години, но с подобрена графика - нищо повече. Слаба работа, направо като се замисля, че са прахосали толкова пари и време по това, вместо да излиза в момента Borderlands 2 се ядосвам и адски яд ме хваща.

Link to comment
Share on other sites

Не е толкова зле колкото го изкарваш, макар че графиката си е от преди няколко години време. А що се отнася до идеята... то тя винаги си е била "more of the same". Или иначе казано... не знам какво си очаквал от един Дюк. Аз лично поцъках няколко нива и я оставих да почине засега. Като съм на кеф за идиотщини я пускам и така.

Link to comment
Share on other sites

Мите, помниш, предполагам, че навремето тази игра беше такава революция, че младите пубери си свършвахме в гащите по няколко пъти от кеф на всяко ниво. Не подценявайте, че тогава все пак повечето от нас бяха пубери, нормално е онази игра да ни се е струвала pure awesomeness. Сигурно ще я тествам по нататък...

Link to comment
Share on other sites

Мите, помниш, предполагам, че навремето тази игра беше такава революция, че младите пубери си свършвахме в гащите по няколко пъти от кеф на всяко ниво. Не подценявайте, че тогава все пак повечето от нас бяха пубери, нормално е онази игра да ни се е струвала pure awesomeness. Сигурно ще я тествам по нататък...

I like! =]

Link to comment
Share on other sites

Мите, помниш, предполагам, че навремето тази игра беше такава революция, че младите пубери си свършвахме в гащите по няколко пъти от кеф на всяко ниво. Не подценявайте, че тогава все пак повечето от нас бяха пубери, нормално е онази игра да ни се е струвала pure awesomeness. Сигурно ще я тествам по нататък...

Това е и проблема - не съм вече на 13 или по-малко. А и тогава този тип игра беше нещо ново и революционно, но не и сега. Просто този тип игри за мен са идеи от зората на индустрията когато започва технологията да започва лека-полека да осъществява идеите на дизайнерите. Но сега да ми изкараш игра, която е трябвало да излезне през 2000г. без да взема под внимание десетилетие от еволюция в жанра просто ми се вижда несериозно. По същия начин се чувствам когато вземат някой филм като Рамбо, Умирай Трудно и т.н. и започнат да им правят разни нови серии - не можеш да караш просто на гърба на носталгия, трябва и нещо друго.

Но предполагам, че може да има успех играта - сигурно 90% от конзолните играчи са от поколение, което не са играли, а може би не са и чували за Дюк.

Link to comment
Share on other sites

Все пак Duke Nukem 3D е играта, която ти позволи да вдигнеш глава от 2D равнината(равнините), които ти предлагаше другата подобна революция - Doom. Освен това беше толкова интерактивна, че тръпки да те побият. Ама... да бяха изчакали малко повече време след Crysis 2...

Link to comment
Share on other sites

Малииии... малииииии!!! laughing.gif Тая игра е пълен боклук! Не знам, как са успяли да се справят толкова добре!

 

Ето едно мнение, което я описва много добре, какво представлява:

 

A real masterpiece. This game manages to suck in absolutely every aspect of it. Amazing!

  • The game begins with you pissing in an urinal it ends with you wanting to piss in the face of the developers. Oh you can also pick up sh*t I'll let you imagine what you could do with that.

 

Все пак Duke Nukem 3D е играта, която ти позволи да вдигнеш глава от 2D равнината(равнините), които ти предлагаше другата подобна революция - Doom. Освен това беше толкова интерактивна, че тръпки да те побият. Ама... да бяха изчакали малко повече време след Crysis 2...

 

Тая игра няма нищо общо с Duke Nukem 3D... Абсолютно нищо общо! Личи си, че са я сглобили за минимално време. Това дето са я правили 12 години - въобще не ми се врява. THQ-то като са взели правата, най-вероятно са хванали няква банда мераклии и са им казали: "За половин година искаме завършена игра!"

Link to comment
Share on other sites

Мите, помниш, предполагам, че навремето тази игра беше такава революция, че младите пубери си свършвахме в гащите по няколко пъти от кеф на всяко ниво. Не подценявайте, че тогава все пак повечето от нас бяха пубери, нормално е онази игра да ни се е струвала pure awesomeness. Сигурно ще я тествам по нататък...

Пешо, напълно съм съгласен с теб! Навремето играта беше революция, сега е малко изтъркана и грозновата. Липсва разнообразие, но лафовете, поне в началото, връщат носталгията. Като цяло не е нищо сообено, но аз храня някакви надежди за мултипеър.

Link to comment
Share on other sites

Ето едно мнение, което я описва много добре, какво представлява...

И това е мнение на човек, който е дал оценка 10 на Lost Horizon и 5.5 на Crysis 2...

 

Тогава ето още едно ревю http://www.pcgamer.com/2011/06/10/duke-nukem-forever-review/

Link to comment
Share on other sites

И това е мнение на човек, който е дал оценка 10 на Lost Horizon и 5.5 на Crysis 2...

 

Тогава ето още едно ревю http://www.pcgamer.c...forever-review/

 

:D Не знам, какво е Lost Horizon и като си помисля Crysis 2 не е нищо особено. Принцпно ми хареса, докарах я до средата, но сигурно няма да я довърша. Доста по-добре е от Crysis 1, нея я докарах до края, но ме разочарова.

 

Обаче Duke-ът е пълна боза! Смешна ми е, не защото Duke приказва смешни неща и т.н. а защото е уникално посредствена, фалшива и набързо скалъпена и разчита единствено на легендарното име "Duke Nukem" и че ще се продава замо заради бранда. Това не е игра, която е правена от 3D Realm - 12-13 години от същите хора.

 

Както един казва по-добре да бяха направили един HD ремейк на Duke Nukem 3D, щеше да е много по-интересно.

 

Между другото имах по-големи очаквания от Gearbox. Някога много харесвах Half-life, а add-ona от Gearbox - Opposing Force дори ми хареса много повече от оригиналната игра. Но сегашното им произведение е Първоаприлска шега :D

 

Иначе Duke 3D си е класика! Спор няма! Да не вземеш да помислиш, че не харесвам Duke.

Link to comment
Share on other sites

Ей тук е проблема - очаквали сте нещо кой знае какво! А е трябвало да подходите към играта, че ще прдложи същото от старото в малко по-шарени дрехи, което е всъщност замисъла й.

Link to comment
Share on other sites

Да де, само че старото съм го играл толкова много, че сигурно познавам всеки един пиксел от нивата лично...

Link to comment
Share on other sites

А и се съмнявам, че производителите са се надявали на огромен успех. Въпреки всичко ще направят няколко милиона печалба, то е ясно... :D

Link to comment
Share on other sites

Ей тук е проблема - очаквали сте нещо кой знае какво! А е трябвало да подходите към играта, че ще прдложи същото от старото в малко по-шарени дрехи, което е всъщност замисъла й.

 

Те точно това не е вярно. Играта въобще не предлага същото от старото. 10 минути гледаш реклами и обикаляш като рок звезда, раздаваш автографи и слушаш, как всички хвалят размера на оная ти работа, а същевременно разни дрисльовци ти пречат да минеш по-нататък, докато не гледаш някоя глупост по телевизора или ония малкия дрисльо, който ти седеше на трона. Това пък беше толкоз малоумно.

Аз Дюка вънаги съм си го представял като някакъв готин ренегат, който прави, каквото си иска, а не като... рок звезда, на който ревлив президент и посран генерал могат да заповядват. 10 минути нищо....

После ... помпане на space.... :D Това в оригиналната игра го нямаше... нито пък имаше Halo gameplaya - като започнеш от регенериращото се Его, до това че можеш да носиш само две оръжия, че чак до рециклирането на нива - минаваш ги първо с количката, а после се връщаш и стреляш... Това не е old school, това е lame.

Дюка си го предтавях точно като стария: още от началото веднага влизаш в екшън, можеш да носиш 20 тона оръжия, трошиш всичко наоколо, риташ задници, пускаш остроумни лафове и това е... А то кво... Halo, Mr. President, грозни мацки, свирки... и върхът - лайномет!! blink.gif

 

За самото съдържание да не говорим... от това което играх повече време карах някаква количка - едно напълно излишно ниво, в което нищо не се случваше, като преди това стаичката с дистанционното беше... отново абсолютно излишна. А да не говоря, че успах да набутам energy cell в един ъгъл, където въобще не се виждаше и успях на късмет да я извадя.

За озвучението на играта пък... толкова скапана и нещастна музика в игра не бях чувал. Това пък тотално уби всичко в мен. Само някои български игри, които съм виждал имат по-лошо озвучение. Всъщност май не е по-лошо.

 

И това го казвам аз, който обичам игри с дълбока история и по-малко екшън. Но от Дюк очаквах точно обратното - много екшън и просташки лафове.

Затова харесвах и Blood, затова харесвах и Shadow Warrior.

 

Заключението ми е, че този Дюк не е Дюк. Ако тая игра беше дошла от друга фирма с друго име - щеше да е пълна издънка и повече от оценка 5/10 на ревю нямаше да види.

 

Интересно ми е, дали ще видим въобще друг Дюк някога. Аз лично очаквам страшно много негативи да съберат.

 

Въобще не харесвам Modern Warfare, но бих предпочел Modern Warfare пред това. laughing.gif Толкова ми е лошо мнението за Duke. А пък ако искам да играя Halo - ще играя Halo.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Навремето толкова съм играл Duke nukem time to kill, по-късно и the land of babes... но това въобще не мисля да го свалям.

 

Ся като се замислих трябва да сваля старата школа и едно емулаторче.

Link to comment
Share on other sites

Ако трябва да опиша играта с 3 думи - много кратка и посредствена... Разочарован съм - и то много :( Само дето орезилиха името на една емблематична фигура от Game света ...

По дяволите - дори Pig Cops не са наистина Pig Cops :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...