Jump to content
BulForum.com

Съвет за интернет


Recommended Posts

Здравейте. Извинявам се за неясното заглавие. Трябва ми помощ с избора на интернет. В момента съм на визио и не съм доволен прекъсва и днес имах проблеми с кабела не за първи път. От споменатия 25 мегабита (~3МБ) в брошурите им получавам едва 200 кб развива се реално 3 МБ след 2 до 5-6 сутринта. Трябва ми помощ в избора на интернет който да отговаря на следните неща:

  • възможно минимално прекъсване и проблеми с трасето
  • реално статично IP
  • възможно максимален UPLOAD и DOWNLOAD (upload за предпочитане, поради многото connect и трафик)

парите не са от значение също така и това дали е кабел/сателит. В момента обмислям вариант да поръчам cooolbox office free , но дочух че имат също доста проблем с uptime-а. Благодаря ви предварително за отделеното време и помощ.

Link to comment
Share on other sites

. . . В момента обмислям вариант да поръчам cooolbox office free , но дочух че имат също доста проблем с uptime-а.

 

Какво точно си дочул?

Служебно ползвах две години Office Wi-Fi, а вече повече от година - Office Free.

Вкъщи съм на Trio Standard. И на двете места е . . . бетон.

 

Постнал съм не малко скрийншотове. Ето още един за uptime-a.

 

Up_Time_27_03_2011.png

 

EDIT: Сетих се да добавя още нещо.

Преди време, за около 4-5 месеца, фирмата ни се местеше и на двете места имахме интернет от Cooolbox. Постигал съм 70-80 Mb/s криптиран, VPN трафик между двете точки.

Link to comment
Share on other sites

Нямаше ли вече тема за избор на доставчик?

 

Иначе Langame (AngelSoft) отговаря на условията ти - за доста по-малко пари от кулбокс, имаш реален статичен адрес! И отлични скорости.

Все пак най-важното е къде се намираш и кой има покритие там.

Link to comment
Share on other sites

Ако попрочетеш малко темите ще забележиш, че в момента двата доставчика с най-малко проблеми са N3 и Coolbox. Все пак както те посъветва tedy първо виж кой има покритие при теб и чак след това може да коментираме :)

Link to comment
Share on other sites

Абе не че се докачам, ама как изчисли, че са тия с най-малко проблеми? :lol:

Не виждам методология или параметър, по който от темите може да се забележи.

Link to comment
Share on other sites

Щом като искаш ще ти кажа, но това ще ми е последния пост в тази тема!

 

Евроком/близо или там както се казват - трима познати бяха на този доставчик и тримата с големи оплаквания (единия нямаше интернет по 7-10 дена) в крайна сметка двама от тях минаха на N3 и от тогава забравиха какво е да ти прекъсне интернета било то за 1-2минути или за дни. Третият е с договор към ЕК, но като изтече и той ще се разкара.

 

ЛанГейм/Ейнджълсофт или там както се казват - тук имам най-малки впечатления, тъй като имам само един познат на този доставчик, но самият факт, че преди около 2 месеца 2-3 дена го държаха без интернет обяснявайки му, че проблемът е при него може да говори само по себе си колко са кадърни.

 

БТК - тука е достатъчен един поглед на темата затова няма да се впускам в подробни обяснения какви са техните проблеми.

 

Нетгруп/Булсат - тук също мисля, че ще се съгласиш с мен, че вече мрежата им е капут.

 

N3 - мога да напиша само плюсове, но няма да го правя, тъй като съм им абонат и би било малко пристрастно. Да кажем просто, че мрежата им е стабилна колкото на бившия ЕК с кабелните модемчета :)) А да и (поне в моя район) всички кабели са под земята:music

 

Coolbox - Правя си изводи за качеството им от хора, които пишат във форума, и то от точно определени хора, за които знам че мнението им е обективно. Единствено Lucky е недоволен от тях, което ме навежда на мисълта, че не всичко е толкова перфектно при този доставчик.

 

 

Така че, Mepho, ако имаш възможност да пуснеш Coolbox или N3 не се чуди - всичко останало би било компромис :beer:

Link to comment
Share on other sites

Щом като искаш ще ти кажа, но това ще ми е последния пост в тази тема!

 

ЛанГейм/Ейнджълсофт или там както се казват - тук имам най-малки впечатления, тъй като имам само един познат на този доставчик, но самият факт, че преди около 2 месеца 2-3 дена го държаха без интернет обяснявайки му, че проблемът е при него може да говори само по себе си колко са кадърни.

 

 

Coolbox - Правя си изводи за качеството им от хора, които пишат във форума, и то от точно определени хора, за които знам че мнението им е обективно. Единствено Lucky е недоволен от тях, което ме навежда на мисълта, че не всичко е толкова перфектно при този доставчик.

 

 

Така че, Mepho, ако имаш възможност да пуснеш Coolbox или N3 не се чуди - всичко останало би било компромис :beer:

 

 

По-скоро Кулбокс, би било компромис.;-) Точно пък за ЕйндълСофт, супер стабилни са! И само за справка, да не кажеш че си измислям, виж откога в темата за LanGame, не е писано за проблеми.

Link to comment
Share on other sites

По-скоро Кулбокс, би било компромис.;-) Точно пък за ЕйндълСофт, супер стабилни са! И само за справка, да не кажеш че си измислям, виж откога в темата за LanGame, не е писано за проблеми.

 

Но пък какви неща пише :D

Потвърждавам, съпорта е като събрани от гората. . .
Link to comment
Share on other sites

 

Нещо не мога да схвана целта на поста ти?

 

 

Това, че проблема че бил в мен, а съм си мислел че е при тях и съм си изразил яростта, не виждам какво толкова. Да, съпорта не е толкова любезен, спор няма, но нета е желязен, не ме интересува, какво съм писал преди. Айде, сигурен съм че ако се поровя, мога и аз да изкарам някакъв твой цитат. Качеството на нета, няма много общо с това, колко е възпитан човек "X" от съпорта. Случвало ми се е да ми се държи неприличен тон по телефона, защо се обаждам за проблем и т.н., но това беше преди, та във връзка с това, бях написал въпросното мнение, но забележи че пиша за СЪПОРТА, а не за нета! А и като гледам колко оплаквания и има от страна на Кулбокс...

Link to comment
Share on other sites

. . . Да, съпорта не е толкова любезен, спор няма, но нета е желязен, не ме интересува, какво съм писал преди. . .

Може и да не те интересува, но нали написаното от теб (при това доста скоро) остава:

 

тарифа - ТРИО СТАНДАРТ

трекер - http://hdclub.org

 

Международни, симетрични скорости без коментар :punk

 

2011_03_01_02.jpg 2011_03_01_03.jpg

 

Сега го свалям, но аз съм на ЕйджълСофт 20лв. тарифа и досега вече 1 час и 30 минути го тегля със скорост не по-голяма от 2MB.

 

И обърни внимание, че тези скрийншотове са от "домашна тарифа", а при Office Free нещата са още по-добре.

Link to comment
Share on other sites

Може и да не те интересува, но нали написаното от теб (при това доста скоро) остава:

 

 

 

 

 

И обърни внимание, че тези скрийншотове са от "домашна тарифа", а при Office Free нещата са още по-добре.

 

Още ли се чудиш за какво да се хванеш...Май си заслепен. За мен няма значение само скорстта, важна е стабилността на нета. Аз бях достигнал скорост от 5 МБ, но когато се кънектнах към повече пиъри, при това за тарифа от 20лв.! Ако бях на 35, както ти, сигурно 10MB/Sec не ми мърда!

Link to comment
Share on other sites

plameni, Кулбокс за колко лв ще ми дадат реален СТАТИЧЕН ИП адрес, амиго? :rolleyes:

 

Аз лично не съм твърдял никога, че Кулбокс са по-зле от Енджълсофт или нещо такова генерализиране. За мен лично ако имам избор, между двете бих избрал вторите. За по-малко пари получавам 11МБ/с и статичен ИП адрес, като второто силно накланя везните. Съпорта да, не е на нивото на Кулбокс, обаче има друг момент, който силно притеснява не само мен - няколко човека с проблеми има в тяхната тема, и въпреки ужасно учтивия съпорт виждаме как месеци наред не можаха да изчистят проблемите - дали при тях, дали при абоната са проблемите. Това за мен лично е плашещо.

Винаги просто съм бил против да се прехвалва до небесата един, и да се хули друг, просто за спорта. Защото подозирам някой ще ме нарече хейтър ;) .

Link to comment
Share on other sites

Единствено Lucky е недоволен от тях, което ме навежда на мисълта, че не всичко е толкова перфектно при този доставчик.

 

 

Айде сега ме намесихте мен...

Нека занапред да не ме споменавате във връзка с който и да е интернет доставчик!

Благодаря!!!

Link to comment
Share on other sites

От около малко повече от половин година съм към N3 до сега нета съм го хлашал 1 път да спре за няма и час. Каква беше причината нямам идея не ме и интересува. Ако се търси стабилност нета е достатъчно стабилен. Скоростта също ми е достатъчна, преди това бях на Нетгруп към които имам добри впечатления но после към Булсат само лоши. Пред половината време нямах нет. Обикновенно имах 3 дни нет 5 нямах. Пълна скръб, чак като се сетя ме хваща яд че им платих за тая пародия на нет и не се прехвърлих по-рано. Към евроком съм бил преди повече от 5-6 години, тогава бяха пълна скръб сега доколкото съм чел положението е пак същото. За мен или ЕнджълСофт /имат приимуществото че ИП-то е статично/ или Куулбох или Н3. За послените 2 не знам как седи въпроса със статичното ИП и как се плаща за такова иначе и 3 доставчика са достатачно стабилни за мен.

Link to comment
Share on other sites

tedy, много съм далеч от идеята да пея химни във възхвала на който и да е доставчик. Ако на някой му се занимава да следи и чете постовете ми, особено в другия форум, няма как да не види, че съм един от най-много критикуващите някои услуги на оператора.

 

Съгласен съм, че има и по-евтини решения, но Mepho ясно е написал "парите не са от значение".

 

Необходимо ли е да изброявам всички предимства на тарифата Office Free, идващи от технологията на пренос и допълнително включените екстри?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...