Jump to content
BulForum.com

Linux Problem Samba Network


slan

Recommended Posts

Играх си няколко дена да инсталирам различни версии на Линукса и да тествам тяхната скорост в локална гигабит(единият комп поддържа само 100 мбита) мрежа, както по кабел, така и безжично( и двата компа поддържат N-стандарта за 300 мбита, Интел 5100 на Уиндоус 7 Професионал и Интел 4965 AGN на Линукс). Тестовете за скоростта ги направих по кабел, поради различната скорост при смяна на канала при безжично(тестване на интернет скоростта при speed.io). При Линукс версиите става въпрос за Мандрива 2010.2/х64(май 2010), PCLinuxOS Gnome 2010.12/х32(Окт.2010[slack beide}), Fedora 14/x64, OpenSuse Linux Gnome 11.4/x64, Ubuntu Derivaten[Debian] 9.10/x32 и 10.10/x64, Mint Linux: Julia/x64. Рутера ми(TP Link TL-WR1043ND Stock firmware 08.2010) към интернет също се базира на Линукс(погледнах GPL файловете на TP-Link страницата), с версията на фърмуера от 08.2010 има скорост на писане от 2,5 Mbyte при NTFS Partition и 9<->10 Mbyte при FAT32. Дразни съответно ограничението от 4 ГБ максимално на файл при FAT32, понеже имам Блю рей писачка, и я използвам. Целта ми е, понеже искам да изключвам единият комп, другият да е постоянно включен и да сийдва, За тази цел ми трябва Уеб интерфейс на Интермишън(битторент клиент) и джейдаунлоуд(има смотан уеб интерфейс). Значи ми трябва подходяща Линукс дистрибуция

 

PCLinuxOS е най-добрата Линукс дистрибуция досега, добър интерфейс и прилична скорост при Самба. Само че не трябва да се ъпдейтва, ъпдейта сваля скоростта при споделена папка(Самба сървър) от 9,5 Мбайта/сек на 4,5 Мбайта/сек

Уиндоус 7 SP1 x64 изглежда да има проблеми при сваляне от Линукс споделени папки.При PCLinuxOS имам начална( при първо свързване) скорост от 10 Мбайта, след рестарт на двата компа и без никакви промени 9,5 Мбайта. Интернет скорост 14 Мбита(16 е реалното, но тука лъжат)

Федора 14 има съшо прилични скорости, само дето не можах да инсталирам на 64-битовата версия флаш подръжка, въпреки указанията в Интернет. Трябваше ми за тестване на Интернет скоростта, понеже тези страници изискват флаш поддръжка, за да ги използвам.

Ако е вярно твърдението, че Red Hat, както и Fedora се базират на Slackware, то за мен ми трябва дистрибуция на Слак Линукс.

 

При PCLinuxOS 2010.12 е интересно, че при FTP сървър скоростта на сваляне е по-голяма, отколкото при Самба(ftp:{ip adres}/{sharing}

Link to comment
Share on other sites

[ПРЕДЛОЖЕНИЕ]

Предлагам ти да си напишеш поста наново, от това което си нахвърлял нищо не става ясно. Нито какъв ти е проблема, нито какво точно искаш да се получи. Подреди си мислите в главата и тогава започни от началото и завърши с края.

[/ПРЕДЛОЖЕНИЕ]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Подкрепям предложението !

 

Целта ми е, понеже искам да изключвам единият комп, другият да е постоянно включен и да сийдва, За тази цел ми трябва Уеб интерфейс на Интермишън(битторент клиент) и джейдаунлоуд(има смотан уеб интерфейс). Значи ми трябва подходяща Линукс дистрибуция

 

 

Аз това го правя със rtorrent + screen /торент клиентите/ и е доста удобно,като за rtorrent-a има писани много уеб интерфейси.

 

Относно скороста пробвах и със скапаният ми хардуер между двата линукса вдигнах 7.72MB/Мегабайта/ при copy по кабела.

 

 

Ако е вярно твърдението, че Red Hat, както и Fedora се базират на Slackware, то за мен ми трябва дистрибуция на Слак Линукс.

тва не е вярно http://futurist.se/gldt/wp-content/uploads/11.03/gldt1103.png
Link to comment
Share on other sites

Mint Linux след ъпгрейд вади прилична скорост на Win7 със Самба. Относно "BrowseMan", то се нервирах максимално с всички тези тестове на Линукса, абсолютно бъги е за мен. Лошото е, че няма алтернатива. FreeNAS 0.7.2. ми вади грешката(различни версии тествани): "interrupt_driven_hooks - waiting for xpt_config", според гугъл трябва да забраня USB уредите, само дето на лаптоп това липсва в БИОС-а( тестван(х86 и х64) и различна грешка в два различни лаптопа)

 

Трябва ми WEB-GUI NAS с битторент и Pyload/Jdownloader. Mint Linux е добра, но не успях да инсталирам pyload. Python е инсталиран, GUI-то оттам не мога да го подкакарам, дава ми грешки при инсталация. Jdownloader тръгва, всичко е наред, но на мен ми харесва Pyloader. Скоростта на сваляне чрез нея от любимите ми сайтове е близо да максимума.

 

Скорост на трансфер,чрез Самба, LAN(100 Mbit) между Линукс/FreeBSD и Windows 7 х64 SP1:

PCLinuxOS 12.2010 Gnome: между 30 и 100 Мбита(при рестарт е бавно, 3 часа след рестарта е бързо,Ext4 e пъртишъна, няма нужда от дефрагментация, както е при Уиндоус; след ъпдейт скоростта LAN/WLAN пада значително[препоръчително без ъпдейт]; има бъг в репозитари списъка, всички недосегаеми(без да си платил))

Бъг в WinSCP 4.3.2.: Копиране(SCP) на 1,2 Гб файл без надзор, копиране само на част от файла без съобщение за грешка(втори път с надзор успешно), 100 Мбита променлива скорост, по-бързо от Windows Explorer

FreeNAS(виртуална машина, закачена(bridge) на реална WLAN карта)[FreeBSD]: 23 Mbita( инсталационен бъг, ъпдейт чрез уебинтерфейса заема повече от двойният размер на инсталираният файл, същото и чрез Putty SSH конзолата; само след инсталация на Java 300 Мбайта по-малко, JDownloader не тръгва)

MintLinux 10 х64: 70 Мбита, WLAN скорост нормална преди ъпдейт, след ъпдейт с 1 Мбит по-ниска

Убунту 10.10 х64: 7~10 Мбита(след ъпдейт) - 13 Мбита(преди ъпдейт),WLAN скорост(тест с "http://speedtest-1.unitymedia.de/" и "http://speedtest.net/")под нормалната

Убунту 10.04 х64: Бъгав, Самба сървър е бавен

Убунту 9.10 х86: 28 Мбита, WLAN скорост нормална

Федора 14 х64: WLAN скорост незнайна, неуспех с инсталация на Flash[гугъл не можа да помогне]( двете Уебстраници "http://speedtest-1.unitymedia.de/" и "http://speedtest.net/" изискват Flash), Самба сървър: 38 Мбита(преди ъпдейт)

Мандрива 02.2010 х86/х64: WLAN нормално, LAN Самба: 13 Мбита(преди ъпдейт),10 Мбит(след ъпдейт)

 

Подкрепям предложението !

 

 

 

 

Аз това го правя със rtorrent + screen /торент клиентите/ и е доста удобно,като за rtorrent-a има писани много уеб интерфейси.

 

Относно скороста пробвах и със скапаният ми хардуер между двата линукса вдигнах 7.72MB/Мегабайта/ при copy по кабела.

 

 

тва не е вярно http://futurist.se/gldt/wp-content/uploads/11.03/gldt1103.png

 

Transmission 1.9х/2.х вади много добра ъплоуд скорост, но по-лоша, спрямо utrorrent, даунлоуд скорост( тестов период от две седмици, едни и същи торенти).

 

Сървър лаптопа ми беше близо месец на PCLinuxOS 12.2010, конфигуриран един ден и един месец непипан оттогава(битторент/free hoster). Та значи влизам в /home/..име../Downloads, и тъпият Линукс ми дава грешка, папката не съществувала. Преглеждам и виждам, папката е изтрита, съдържанието на папката(което знам от WEBGui(Transmission/JDownloader)) е преместено с /home/Dokuments/. Има Samba Шаринг, направена от мен в /home/Downloads. Бъги както винаги. Файъруола(ако е активирана) ми сваля скоростта с 400 кб. Всичко Линукс е бъги ми стана ежедневие, ако не чете поне 2 часа на проблем, няма решение ...

 

Познато ли ви е, че всеки би могъл да бъде диктатор. Linux е много подходяща за бъдещите диктатори

Link to comment
Share on other sites

slan задай си въпросите или да затваряме темата.Постовете ти приличат повече на лог файл от колкото на нещо смислено.Формулиеаи си идеята или да приключваме.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Transmission 1.9х/2.х вади много добра ъплоуд скорост, но по-лоша, спрямо utrorrent, даунлоуд скорост( тестов период от две седмици, едни и същи торенти).

 

Сървър лаптопа ми беше близо месец на PCLinuxOS 12.2010, конфигуриран един ден и един месец непипан оттогава(битторент/free hoster). Та значи влизам в /home/..име../Downloads, и тъпият Линукс ми дава грешка, папката не съществувала. Преглеждам и виждам, папката е изтрита, съдържанието на папката(което знам от WEBGui(Transmission/JDownloader)) е преместено с /home/Dokuments/. Има Samba Шаринг, направена от мен в /home/Downloads. Бъги както винаги. Файъруола(ако е активирана) ми сваля скоростта с 400 кб. Всичко Линукс е бъги ми стана ежедневие, ако не чете поне 2 часа на проблем, няма решение ...

 

Познато ли ви е, че всеки би могъл да бъде диктатор. Linux е много подходяща за бъдещите диктатори

 

Имаш много хляб да изядеш още :)

 

На пръв поглед така си се окопал, че вече незнаеш какво правиш ...

 

Един съвет : инсталирай си последното Убунту и действай , не е нужно да изтестваш половината дистро-та за наглед елементарна цел...

 

Най-много психично разтройство да си докараш така :laughing: всяко дистро е с кусури, намери подходящо за теб

Link to comment
Share on other sites

Затварям "темата", тук освен празни приказки, друго не може да се напише. Няма ясно дефиниран проблем, в/у който може да се получи нормална дискусия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...