Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте ми лаптоп до 1 000 лв.


Recommended Posts

Здравейте!

 

Сестрата иска да си купи лаптоп до 1 000 лв.

Кажете някоя стабилна машина :rolleyes:

Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат да избера машината!

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

 

Сестрата иска да си купи лаптоп до 1 000 лв.

Кажете някоя стабилна машина :rolleyes:

Благодаря предварително на всички, които ще ми помогнат да избера машината!

 

Прочети тук

Link to comment
Share on other sites

Тошиба.

А можеш ли да си обосновеш отговора ?

Защото аз вкъщи имам Една тошиба,която прегрява на 25 градуса стайна температура.А за 1000лв ще вземеш баш AMD котлон...

Link to comment
Share on other sites

А можеш ли да си обосновеш отговора ?

Защото аз вкъщи имам Една тошиба,която прегрява на 25 градуса стайна температура.А за 1000лв ще вземеш баш AMD котлон...

Някъде да съм споменал да си вземе тошиба за 1000 лева?

Имам 2 тошиби и нямам никакви грижи. Апропо, другия път не си взимай ЙоФтин лаптоп. Марката в този случай няма никакво значение.

Вземи си ей таз тошибка: Satellite A665-16K за 1650 лева

Intel Core i5-480M (2.66 GHz , 1066MHZ, 3MB Cache)/ 4GB DDR3 (1066MHZ)/ 640GB (5400RPM) SATA/ 15.6 HD-LED 200 CSV (1366 x 768) / NVIDIA GeForce GT330M 1GB DDR3/ Blu-Ray RW drive/TV TUNER(ANALOG+DVB-T HYBRID TUNER)/ LAN 10/100/Mbit/Wireless 802.11(B/G/N) + BT V2.1+EDR (WIFI and Bluetooth combo card)/eSATA/USB/ 3xUSB/ VGA/ Bridge Media slot (Support Media Type: SD Card, Mini SD Card, Micro SD Card, SDHC Card, MultiMediaCard, Memory Stick Card, Memory Stick Pro Card) / Integrated 1.3 Megapixels Video Camera 1280x1024)Headphone Jack (Stereo)/ External Micrphone Jack/ Express Card Slot/ 2 memory slots x2/ TV Tuner /Harman Kardon Speakers/6 Cell - 4400 Battery / Multi Touch pad/ Microsoft Windows7 64bit Home Premium/ Office 2010 Starter / 2 години EMEA международна гаранция/ 2.72kg

па ела ми кажи после как се държи... и пак ми говори колко били зле тошиба.

 

И си купувай тошиба оттук:

http://www.technopro-bg.com/

Link to comment
Share on other sites

Еми извинявай,ама още в заглавието си го е написал.Тая тошиба й е много надута цената хахахха.Моят лаптоп е същият пък е 1300.А да и тошиба си бутат някой друг лев за марката.Сравни цените :)

Айде успех на търсещият :)

Link to comment
Share on other sites

Еми извинявай,ама още в заглавието си го е написал.Тая тошиба й е много надута цената хахахха.Моят лаптоп е същият пък е 1300.А да и тошиба си бутат някой друг лев за марката.Сравни цените :)

Айде успех на търсещият :)

От шИфЬОри акъл не ща. А колкото до твоя лаптоп... сигурно е някъде около същия.

Link to comment
Share on other sites

@victory само дето цената на тая Тошиба е 1650 лева, но без ддс. Човека пита за лаптоп до 1000 лева, а не за 2000 лева.

 

Общо взето до 1000 лева каквото и да вземеш все тая. Гледай само да не е с някое АМД, че са си печки.

Link to comment
Share on other sites

@victory само дето цената на тая Тошиба е 1650 лева, но без ддс. Човека пита за лаптоп до 1000 лева, а не за 2000 лева.

 

Общо взето до 1000 лева каквото и да вземеш все тая. Гледай само да не е с някое АМД, че са си печки.

Така е. С Зомби го дискутирахме надълго и нашироко. Казах му същото, което си написал и ти. Относно АМД... аз не дискутирам компютри на тази платформа.

Засега Зомби се е спрял на един бюджетен модел на DELL, което е добър, компромисен избор. Жалко, че е с ограничен бюджет, иначе ДДС-то не е чак такъв проблем. Все ще си намери познат с регистрирана по ДДС фирма. Дори да разделят ДДС-то пак е на сметка. Просто Тошиба са добре направени лаптопи с перфектен сервиз. А и винаги могат да се осигурят 4-5% надолу от цената за краен клиент, каквато е на сайта на вносителя.

Link to comment
Share on other sites

Бъркаш ако си мислиш че тая тошиба за 1600лв е по различна от който и да е друг лаптоп за 1600лв. А топика е 'Препоръчайте ми лаптоп до 1 000 лв. Без тошиба', така че явно си много ... умен, щом продължаваш да спамиш в темата на човека.

 

magdanoz4o Според мен този лаптоп не е лош за цената си. За същите пари можеш да си купиш лаптоп с по-хубава видео карта, но по-куча марка, та ти си преценяваш.

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля, че HP-то е добър избор. За тази цена ако параметрите са добри 100% ще е със смотани пластмаси, аз бих избрал модел със по-слаби параметри и по-добра изработка, като най-важното според мен е да НЕ е с процесор АМД или видео НеВидя.... всъщност до 1000лв бих си взел втора употреба IBM T60p със 1600х1200 LCD, на който бих добавил Т7600, 1TB хард и 4GB рам, но моите предпочитания нямат общо с темата за избор на нов лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Насочил съм се основно към HP, заради това, че във фирмата ползваме доста лаптопи и десктопи с тази марка, даже повечето ни компютри са HP.И като знам на каква експлоатация са подложени..., особено лаптопите...4-5, даже 6 годишни машини и са в отлично здраве...Лично аз работя с десктоп машина, вече на 6 години и съм повече от доволен.Единственото, което се пипна по нея, беше добавянето на още една банка памет от 512MB.Вече е с 1GB.Хич не достига, но кв'о да се прави...от доста време рева на шефа и в частност на нашия сисадмин, да сложи поне още 1GB, та да стане с два..ама за сега се опъват...

Имаме три лаптопа Lenovo, нови, на по година и половина...., не са лоши машини, но определено HP-тата ни са по-арни, макар и доста по-стари.

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за Lenovo, а за последните модели с логото на IBM - въпреки че са произвеждани от Леново (на късните T42-43 още си пише Made by Lenovo), конструкцията е по-масивна и качеството е по-добро, проблема е че вече са доста стари и неактуални... Аз имам T43 и съм много доволен, никакви проблеми не ми е правил за ~2 години, ползван е общо 5 години и почти не се забелявзат следи от употреба :) Отскоро имам и T60p, това смея да твърдя, че е най-масивния лаптоп на който съм работил, корпуса не поддава изобщо. На мен ми вършат работа - не правя видеообработки на лаптоп и не закачам 50" външен монитор, но за човек, който няма отделно PC или пък държи да е в час с технологиите, предполагам, че ще са слаби.

Относно HP-тата не вземай DV-* и мисля, че няма да имаш проблеми.

Link to comment
Share on other sites

една приятелка си взе такъв probook и на пръв поглед е доста сносна машинка. не остава чувство за "евтина пластмаса", добър дизайн е, има удобна клавиатура, тих е, не грее ... а колкото до параметрите, Mepk го е казал - може и да намериш нещо с по-добри параметри около тази цена, но определено ще е за сметка на изработката, докато това hp според мен балансира между двете.

Link to comment
Share on other sites

Еми да, съгласен съм с вас.Пък и говорим за 1000лв.Нормално е да се направи компромис от някъде.Че са евтини пластмасите ще го преглътна.Иска ми се да взема добра машина, с хубава изработка, но джоба не ми го позволява....То на кой ли не му се иска... :)) Така че, твърдо HP 4520s вероятно с i3.

 

П.П.Истинските IBM-и няма да коментирам.Просто няма какво да се каже за тях освен че са железни...Снощи се заиграх с един истински ThinkCentre M50, слагах му джамец, едно-друго...ами перфектно работещ компютър на n-брой години....

Link to comment
Share on other sites

AMD на лаптоп НЕ! Тва чудо грее повече от акумулираща печка и вентилатора ще ти работи 24/7.Това HP е добро.

 

Overdrive защо си толкова негативно настроен срещу Нвдивия ? Аз съм си със gt 330m и за сега нямам проблеми.Товарил съм я доста на Assassin's Creed :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това дали си я товарил или не няма никакво значение, повреждат се и масово 80-90% от лаптопите с нвидия, дори и да са работили на бюрото в офиса, по мои наблюдения някъде след 2+ години употреба ;)

Говоря за моделите от 7000 до 9000 серия, за по-новите нямам наблюдения, но съм чувал същите неща.

Занимавам се в свободното време с електроника и отвреме на време отварям по някой лаптоп. Колко повредени с невидя са минали през мен не е истина... "Ремонта", който може да се извърши без наличие на скъпи специализирани станции понякога има ефект, понякога няма или не трае дълго, затова съм против нвидия. Иначе не са слаби карти.

Ето този лаптоп го купих за мен , уж работещ от ибей, имаше и снимки, на които работи... докато дойде до тук обаче спря да работи (или са ми пробутали друг :D)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...