Jump to content
BulForum.com

Поставяне на плъзгаща PVC в банята


Recommended Posts

Предстои ми ремонт на банята и за спестяване на мястото сме решили да сложим плъзгаща врата (PVC) от вътрешната страна на банята. Въпроса ми е плочките преди плъзгащата врата ли трябва да се сложат или първо рамката на вратата и тогава плочките ?

Благодаря ви предварително.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че първо плочките. Правим ремонт понастоящем, и след различни разговори май може и след това. Отделно ние се отказахме от плъзгаща в банята, по-добро решение е май с ония разтегливите шини, които се стягат между две стени, и с някакво перденце или завеса - по-красиво и като се сгъне завесата, не се вижда изобщо. Но ще видим.

Link to comment
Share on other sites

Предстои ми ремонт на банята и за спестяване на мястото сме решили да сложим плъзгаща врата (PVC) от вътрешната страна на банята. Въпроса ми е плочките преди плъзгащата врата ли трябва да се сложат или първо рамката на вратата и тогава плочките ?

Благодаря ви предварително.

 

Ще преграждате цялото помещение или ще правите душ кабина?

Link to comment
Share on other sites

Ще преграждате цялото помещение или ще правите душ кабина?

 

Говоря за плъзгаща врата, като входна врата за банята. И по- точно ме интересува, кога се слагат плочките на стената на банята , преди вратата или след това (знаете, че тя си има рамка - горе и долу, по която се плъзга)

Link to comment
Share on other sites

Говоря за плъзгаща врата, като входна врата за банята. И по- точно ме интересува, кога се слагат плочките на стената на банята , преди вратата или след това (знаете, че тя си има рамка - горе и долу, по която се плъзга)

Преди вратата. Слагате плочките, че те са по-големия зор и после си поръчвате вратата на точния краен размер.

Link to comment
Share on other sites

Говоря за плъзгаща врата, като входна врата за банята. И по- точно ме интересува, кога се слагат плочките на стената на банята , преди вратата или след това (знаете, че тя си има рамка - горе и долу, по която се плъзга)

 

Това е малко сложно и странно решение, тъй като не знам каква ще да е тази плъзгаща врата, която да поеме функциите на входна. Нека не забравяме, че входната врата е много високо оборотна и респективно трябва да е максимално стабилна. При това положение е добре да застреляте стабилно рамката в стените преди да сложите плочките. В противен случай плочките между рамката и стената ще обират сериозно количество напрежение и вибрации, като се рискува да има структурни проблеми - напуквания, размествания и т.н. Затова састреляйте с масивни крепежи рамката предварително и тогава редете плочите. Между рамката и тях ползвайте задължително пластична фуга - мурексин или силикон. Аз обаче продължавам да се чудя каква ще да е тази плъзгаща врата, която да е достатчъно стабилна и да уплътнява достатъчно добре, че да понесе ролята на входна врата за баня. Досега не съм виждал такова решение.

Link to comment
Share on other sites

При такова решение вратата при всички положения се монтира след керамиката - обърнете внимание на крепежа, задължително е да е качествен и здрав. Лично според мен обаче това е много грозно и непрактично. Да се спъвам долу в греда и релса, която е и постоянен боклукосборник - благодаря. Но ако сте решили - действайте.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми стана интересно, дюбели не видях да слага, винтовете съвсем нормални като за дюбели, аз ли нещо съм изпуснал?

 

Сега по същество:

1. грозно е - аз лично все ще се чуствам като в кофти хотел

2. спъването

3. чистенето

4. ако някой ми обясни какво място се пести, ще съм много благодарен. Точно там на където се плъзга вратата си е перфектно за едно шкафче, дето да си държиш боклуците от гел за бръснене до препарати за почистване на плочките.

 

 

Иначе цялото решение на клипа за банята ми е много странно и поне според мен не практично.

Link to comment
Share on other sites

Плъзгаща врата за относително малки помещения Ок, но за големи като това на клипа, наистина е леко безпредметно.

Относно спъването - не се ли прави така за баните, да не излиза вода оттам към коридора или където..?

Link to comment
Share on other sites

Не, прави се с наклон на плочките (или кавото си решил да сложиш) към сифона, не че с тая ъглова вана без нищо да спира водата цялата баня няма да е мокра. И се надявам да не им е единствената тоалетна това, иначе е фън. Единия седнал на тоалетната гледа как другия се къпе и обратно :laughing: .

 

В тая баня можеш и пералня и миална да сложиш, те място ще ми пестят. За банята е най-важно да има добра вентилация.

 

Във Франция живях 3 месеца в помещение голямо колкото тая баня горе долу, ама аз бях късметлия имаше стаи с 2-3 квадрата по-големи за двама.

Link to comment
Share on other sites

Абе да ти кажа в нас е без праг, и въпреки наклона, при по-силно пуснат душ и сифона долу не се справя, и нерядко се понапълва и разлива в коридора и намокря "парцалите" на пода.

В случая с видеото, то е явно показно просто, а ние се хванахме за размера на примерната баня, на която правиха демонстрацията.

За тоалетната в банята - ами то половината апартаменти в тая държава сигурно са така :), с обща баня+тоалетна. Докато се къпе някой, тоалетната не може да се ползва, това е. И за мен е супер малоумно, и тук, и там където ще се местим, е отделна тоалетната, за Радост. Сега и в тоалетната ще имаме мивка, та като се къпе някой в банята, да може човек да си измие едни ръце. Е, за съжаление тоалетната е само една, защото нерядко (даже доста често) като ми се присере, повечето пъти има някой вече в ши*аната тоалетна.

Link to comment
Share on other sites

На мен ми стана интересно, дюбели не видях да слага, винтовете съвсем нормални като за дюбели, аз ли нещо съм изпуснал?

 

Това са сравнително нови крепежи - специални нарезни винтове, които се застрелват директно в бетона. Много по-удобни и здрави са от система с дюбел. Ползват ги предимно за фиксиране на дограма.

 

Теди, вие какво правите в тая баня, та разливате през вратата???

 

Аз пак ще кажа, че за мен това решение е много непрактично. Рамката на вратата, която е отвътре ще е вечно пълна с боклуци и мухлясала. Тежко и горко на този, който трябва да я мие. За спъването в тоя ръб вече споменах...

Link to comment
Share on other sites

Това са сравнително нови крепежи - специални нарезни винтове, които се застрелват директно в бетона. Много по-удобни и здрави са от система с дюбел. Ползват ги предимно за фиксиране на дограма.

 

0

 

Аз нарезка не видях да има и що да го е.. дупчи първо с бормашина дограмата (щото тая варата си е дограма от PVC).

С аблолютно същите винтове ми е хванат комарника за дограмата специално погледнах. А самата дограма си е на дюбели в бетона.

Link to comment
Share on other sites

Аз нарезка не видях да има и що да го е.. дупчи първо с бормашина дограмата (щото тая варата си е дограма от PVC).

С аблолютно същите винтове ми е хванат комарника за дограмата специално погледнах. А самата дограма си е на дюбели в бетона.

 

Не съм казал самонарезни. Тези са по-различни във всяко отношение - наричат се винтове за директен монтаж.

 

ТУК първия горе.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...