Jump to content
BulForum.com

За образованието на автомонтьорите


pamporov

Recommended Posts

А знаеш ли поговорката - "По дрехите посрещат, по ума изпращат"? В сегашните форумни времена е перифразирана - "По правописа ........" и т.н. Не е издребняване, аз не бих си поверил колата на неграмотен майстор, за теб не знам.

 

--mod-edit: Дискусията от една изтрита комерсиална обява е преместена тук. Обсъждането е на тема грамотността и образованието на съвременните автомонтьори

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Last Reply

В сегашните "форумни" (що за глупост) излиза, че изискването към майстора е да е грамотен. Ти като си водиш колата на майстор да не го караш да попълни тест за правопис ? Забравих, че в тоя форум пише каймакът на обществото.

Link to comment
Share on other sites

Остави правописа - вероятно човека е too cool за да натиска Ч и Ш та затова баца с цифрите :) За езиковата култура наистина е така но като гледам "майстора" и нагласата му (верно че първо го насметоха но можеше и по-професионално да подходи)... колкото за еФтинията - на старата ми кола така на 2 пъти ми оправяха скоростната кутия после се оказа че е оправил колкото да излеза от сервиза като е имало спукано и половината масло беше изтекло добре че не се е дочупила че е можело да я загубя някъде... толкова за евтинкото и далаверките...

Link to comment
Share on other sites

Забравих, че в тоя форум пише каймакът на обществото.

 

един път и аз да съм съгласен с тебе .....

мислех че само на мене ми прави впечатление колко са "перфекти" тук всички :wacko: :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно.

Аз ако ида в сервиз и майсторът ми говори като олигофрен насреща (това още при второто изречено или едвам скалъпено изречение се усеща), директно бих напуснал. Тук не става дума за каймака на обществото или че не се прави тест при вход в сервиза, а за съвсем елементарна култура, един майстор нали комуникира с клиента, той не е 100% и единствено майстор на колата. Ако той няма елементарна грамотност да комуникира с човека срещу него, това не само показва всякаква липса на уважение към другия, но и като майстор надали ще ми вдъхне доверие. Говорим за СЪВСЕМ елементарна култура.

С Дядомраз съм съгласен за евтиното и скъпото. Скъпото не винаги ти гарантира качество, но евтиното винаги ти гарантира некачество. Относително казано - това не очаквам въпросният майстор да го разбере. Въпрос на елементарна грамотност. Тук говорим за грамотност от вида основно образование. Само прочетете първите му 2-3 поста отново, шашкащо и поразително е как може да има толкова неграмотни и неразбрани хора. Че даже и се обижда!

За съжаление такива не са един и двама.

Просто не се сдържах, много се издразних.

Thief, в началото и аз така си помислих. Но тук сме все хора, а когато някой е толкова нагъл, направо издивявам, честно.

 

zlobil-е, не става дума за перфекти, и ти разсъждаваш в другата крайност. Никой не е перфектен, но когато някой е толкова страшно неграмотен, това прави впечатление, съгласи се. И очакваш от този човек да е качествен в работата си. Аз лично не.

Link to comment
Share on other sites

Повярвай ми никога не бих си оставил колата на неграмотен , това е и едната от причините да посещавам само скъпи сервизи.

Друг е въпроса че всички налазиха човека ей така от раз само защото си е написал поста с краката , предполагам знаете каква е разликата между писането по форумите и общуването на живо , не можеш да прецениш един човек по това че е допуснал някви грешки в поста си , примерно може да не му се е занимавало , да е бил пил 4-5 ракии и да го е напляскал е така за спорта , ма тука всичките го заклеймиха че даже и анти-майстор го изкараха. Аз не бих си закарал колата също при него , не го защитавам просто се изказвате прекалено крайно.

Link to comment
Share on other sites

Няма значение колко грамотно пише човека, въпросът бе ше, че се опитваше да си прави реклама на сервиза. В първата му вече изтрита тема беше изброил толкова много дейности, че едва ли ставаше дума за гаражчето в задния му двор. Ако все пак той сам ги извършва всички тези дейности, то тогава дето се вика - Боже опази по колата ти да барат алармаджия и широк специалист!

Link to comment
Share on other sites

Повярвай ми никога не бих си оставил колата на неграмотен , това е и едната от причините да посещавам само скъпи сервизи.

Друг е въпроса че всички налазиха човека ей така от раз само защото си е написал поста с краката , предполагам знаете каква е разликата между писането по форумите и общуването на живо , не можеш да прецениш един човек по това че е допуснал някви грешки в поста си , примерно може да не му се е занимавало , да е бил пил 4-5 ракии и да го е напляскал е така за спорта , ма тука всичките го заклеймиха че даже и анти-майстор го изкараха. Аз не бих си закарал колата също при него , не го защитавам просто се изказвате прекалено крайно.

Принцино си прав и се съгласявам. Аз изказах мнение по повод неговите реакции на мненията на други хора, които му обърнаха внимание на правописа, макар и малко по-остро.

Съгласен съм, че оттук не може да се правят генерални заключения, но в някои отношения писането тук издава човека и то доста. Особено правописа. И си личи кога е от ракии, от техническа грешка, и кога от друго.

 

gado, и ти си прав ;)

Link to comment
Share on other sites

Теди и другите,

 

Човека може да е с доктор филолог и пак да пише като маймуна по форумите ако никога преди това не му се е налагало да пише в интернет. Едва ли е така, но и такива хора има. Вие от 1 пост веднага му направихте профил. Всеки се специализира в нещо. Не може да очакваш от авто-майстор да ти пише без грешки. А плочките в банята кой ти ги лепи ? Или при вас става с конкурс наемането. Изисквания - научна степен поне магистър + поне 3 чужди езика. От много време забелязвам как е прерастнало в мания писането без грешки. Смешно е, не за друго, ами защото това е форум, а не изпит по български език. Anteres и още двама-трима с безкрайните си теми за правопис донякъде направиха постовете на доста хора сухарски понеже има и такива дето им се връзват и се стараят. Поне злобила още не са го привлекли в писаческия клан. Друг е въпроса с перфектния правопис какво реално може да правиш освен да пишеш по форумите. Важното е да се чете с лекота написаното ти.

 

И накрая всички сме прави разбира се :)

Link to comment
Share on other sites

Thief, абсолютно съм съгласен с теб но по някаква причина ми бърка в задника като видя Ш написано с 6 или Ч написано с 4... айде Ч-то може и да го преглътна някак но Ш-то определено ми идва в повече. Нищо против нямам никого, забележката ми за евтиното горе беше по повод коментара че той би свършил същото на половин цена - та ми напомни на онзи майстор тогава който ми ревна как така да ходя в ХААС да купувам оригинални части, той ей сега ще вземе нам си какво си от еди коя си морга за 1/10та от цената, нам си какво друго от еди къде си и как другото щял да го оправи - е да ама не го оправи ами за малко да стане по-голяма беля и затова като чуя за "минаване тънко" аз си имам не 1 ами 2 на ум... пак повтарям - нищо общо с въпросния майстор, единственото което ме дразни мен е писането с 4 и 6 след като нито се натискат по-малко копчета нито нищо. За грамотното писане в темата на антарес споменах 2-3 пъти че не е интересно когато има някоя и друга грешка, смешно е когато има очевадни грешки или по 2-3 на дума...

Link to comment
Share on other sites

Ок, може би малко остри бяхме някои, но както с Дядомраз по един друг случай се майтапехме за нещо свързано с китайците, ако те така четат и техническите документации на нещо, което оправят, не дай си Боже да е на нещо != от български език....

Ама не, само обърнете внимание:

 

"зна4и", "слет 500 години няма да се оправим" (да, щото ще се оправим с подобни хора.., само това 500 защо ми намирисва на тънък намек за нещо от миналото не знам), "доло" (леле а като видя ДОЛО и ми прилошава както и копувам), "вместо да си помагаме" (ние ти помагаме с всичко това - да си пооправиш правописа, а ти се нахвърли срещу нас), "6те, "6том", "иде6", "доиде6" (за й - и-кратко не е и чувал), "6те ти сикам" (айде, това вероятно е техническа грешка), "съ6тата работа" (това го прочетох като съботата), "интернер" (тва малко като бултериер, даже не е счел за необходимо да провери за техн. грешки, но това как да е), "за обмяна на информаци" (и тва като предното, добре че не е инфораци), "и ако някои искамига да му помогна" (кво, кво??), "кусми4ни суми" (ЛЕЛЕ МАЙКО!!).

Ми за заглавието на темата - има ли такава буква като ермалък в езика или няма.. Това е въпрос за 1 млн. долара. "Ъ" прилича малко като ченгелче на него, похвално е , че знае поне че "монтьор" не се пише като "монтйор"! Може би последното НАИСТИНА и на него му е направило впечатление, че вероятно няма да е вярното..

Какво да коментираме повече.

Аз предимно за правописа се хванах, но то беше да му обърнем внимание на това, и да внимава повече като пише. А той се и обиди (те май други повече се засегнаха :) )

Link to comment
Share on other sites

Аз лично не мога да си представя да оставя автомобила си на автомонтьор, който няма специализирано инженерно образование и не знае поне един западен език (английски за специалистите по японски автомобили и немски за повечето европейски такива). За мен е ултрабезумие да оставиш съвременен автомобил в ръцете на "майстор" от типа оправяме-всичко-от-трабанти-до-ладички, ама всеки си знае. Затова бих гледал преди всичко какви дипломи и сертификати си е закачил в сервиза, пък оставям настрана въпроса дали е възможно да притежаваш подобни документи и в същото време да си неграмотен като пъпеш.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Аз преди 10-на год. пишех така: "Iska6 li da doide6 do men,4e nqmam vreme"...

Сега пиша правилно (надявам се), и каква е разликата с преди и сега - пак съм си същия:)

Представете си, че човекът вместо да оправя коли се заеме с граматика и правопис и скалъпи една сносна обява (или накара някой друг да му я напише)....

Ще си закарате ли колите при него???

Link to comment
Share on other sites

Аз преди 10-на год. пишех така: "Iska6 li da doide6 do men,4e nqmam vreme"...

Да, ама като гледам и тогава не си допускал правописни гре6ки. :P

Link to comment
Share on other sites

Аз преди 10-на год. пишех така: "Iska6 li da doide6 do men,4e nqmam vreme"...

Сега пиша правилно (надявам се), и каква е разликата с преди и сега - пак съм си същия:)

Представете си, че човекът вместо да оправя коли се заеме с граматика и правопис и скалъпи една сносна обява (или накара някой друг да му я напише)....

Ще си закарате ли колите при него???

Съвсем не си същия. Щом си почнал да пишеш на кирилица, при това вярно (принципно казано), ти определено си го направил с някаква цел или просто се чувстваш по-добре, по-лесно е да се пише на кирилица, искаш по-лесно да те разбират (това включва и правилен правопис и т.н.) и т.н. Най-малкото както неведнъж е писано по въпроса, показваш някакво уважение към събеседниците.

Вярно е, че хората не се променят в основната си част, но и аз преди пишех на латиница (май, вече забравих, може и да не съм), а вече не мога нито да чета, нито пиша на латиница. Говоря за шльокавица.

Променил си начина на писане, това е важното. Хората те разбират по-лесно. това е важното. Малко ли е.. :)

 

Въпроса, че обявата можеше да е скалъпена от негов, поне отмалко грамотен познат, е уместен. Това от своя страна щеше да покаже (за нас-все още незнаещите), че малко от малко го е грижа как се представя пред относително интелигентни хора, каквито все пак предполагам че са ползващите интернет. Което не би било малко постижение. Сега, ако някой от нас беше отишъл, пак щеше да види що за майстор ще му бара колата, и най-много на място да реши да си тръгне. Но поне можеше да отиде някой. А той директно осра пътя към себе си.

Link to comment
Share on other sites

и преди съм го казвал - за всичко са виновни гнусните чат програмки.

самите програми може да си подържат кирилица,но пак никой не ебава да пише на български,трудно за разбиране,но факт.

едно време беше мирц,сега сигурно е оная простотия скайп.

както и да е.

 

пп

 

най-тежките

случаи формулират

колосално полезните си

мнения по точно

този начин и е

изключително шибано

да четеш така написан

текст по

форумите

Link to comment
Share on other sites

де да знам, аз не съм спец, но съм чувал, че в съвременнте сервизи се използват стендове за дагностика, компютри за баланс и фина настройка... модерните коли си имат софтуер, който си казва какво им е и т.н. и т.н. Днес да си добър автомонтьор не значи като едно време само да въртиш добре ключовете и да не ти пука колко си омазан с масло и грес...

 

Та нещо не ми се вързва неграмотник и то пълен с определението "добър монтьор" днес. Така може да е било преди десет години. А може и днес да е така, ако говорм за сервз на Москвич и полски Фиат. Но едва ли някой би си дал Тойотата или Аудито на някой, който е грамотен само колкото да си напише името и то грешно.

 

И стига с извинението - това е форум. Форум, ама е дошъл тук да търси кленти. А както е видно - клиентите обръщат внимание на всичко. Значи ще се понапъне малко. Като клиент си казвам- баси, тоя не си дава зор собствената си обява да напише като хората, каква ми е гаранцията, че ще си даде зор да ми оправи качествено чуждата колата?! И какво - да махна с ръка и да кажа, абе чакай сега, може пък да е добър монтьор, макар и неграмотен... и да си направя експермент да го пробвам, като му оставя колата си?! Да бе. Сгурно всички, дето го защтавате точно така бихте направли, а? Честно?

 

Злобиловата логика както винаги изби рибата... така бил писал, щото "можело и на четири пет ракии" да го е писал... желязно. Човека на четири пет ракии сяда да пише обява, с която си търси клиенти, представям си на колко ляга под колата да работи? Две? Шест?

 

Тийф, примера с плочките е тотално неуместен. За лепене на плочки изобщо не се изисква кой знае какво - да мериш точно, да режеш точно, да знаеш как се работи с нивелир. И мноого практика. Практиката те прави майстор фаянсаджия. Аз съм лепил плочки година и половина и много добре го знам. Дори мога да мина за майстор - също като тоя, от тия дето взимат "ефтинко". От опит ти го казвам.

 

Тъпи примери и аз мога да дам - например - Тийф, ти би ли легнал да ти вади апендикса неграмотен хирург?! Ефектно, а? Ама неуместно. И все пак не до там - монтьора е като хирург за колата ти.

Link to comment
Share on other sites

като си закарате колата в някой сервиз тест за езикова култура ли им правите :laughing:

 

Един съвет от патило. Никога, ама никога не си карайте колите в сервиза до Детски Свят. ;)

Link to comment
Share on other sites

ХАха.

 

overman, уместен е защото за да си автомонтьор не е задължително да си минал 5-6 години през медицинско училище. Това си е чист занаят, а занаят най-добре се учи с практика. Не казвам, че някой неща не изискват научна степен. Автомобилостроенето е дргуо нещо. В 99% от случайте на хората не им трябва присадка на нов двигател, а нещо съвсем по-дребно. Също така в 99% от случайте работи някой едвам вързал с 3ка основно пък ти искаш и да има степен по маркетинг за да си прави ефектно рекламата. Е как става така, че всички потребители на булфорум посещават точно този 1% високообразовани и интелигентни монтьори, които едва ли не те посрещат с "добро утро" и чаша горещо кафе ? Вярно това е булфорум, но все пак...

Особено пък в България където автопаркът е на технологично ниво отпреди 20 години както и че повечето сервизи имат машини за диагностика и т.н. - донякъде процесът е автоматизиран. И за капак, не можеш да сравняваш човешкото тяло с кола. Също така, никога нямаш гаранция за това колко е честен тоя дето е под колата ти. Извод - качественият сървиз зависи от много неизвестни.

 

Aко след 1 литър ракия може да ти "оправи" колата, представи си ако е трезвен :D

Link to comment
Share on other sites

Злобиловата логика както винаги изби рибата... така бил писал, щото "можело и на четири пет ракии" да го е писал... желязно. Човека на четири пет ракии сяда да пише обява, с която си търси клиенти, представям си на колко ляга под колата да работи? Две? Шест?

 

 

опа , извинявай забравих че ти си форумното... тоест световното светило в автомобилостроенето и всичко останало.

Чесно казано вече не мога да осъзная как е възможно да си мислиш че разбираш от всичко , от къде го черпиш това огромно самочувствие ? От къде идва тоя стремеж винаги ти да си най , винаги да си отгоре и винаги истината да се крие в твоите думи , тука във форума още минаваш за що годе интересен с ироничните си постове ама мнооого силно се съмнявам да се взимаш толкова на сериозно и в реалният свят , там никой не обича професори а ти си нещо като царят на професорите. Тормозиха ли те едно време дечицата в началното ? Просто трябва да има някаква причина която те кара постоянно да се мъчиш да се доказваш пред другите .........

 

 

 

 

По темата , аз и преди това го казах колата няма да си я оставя никога на някой който не ми вдъхва доверие или в някой гаражен сервиз , патил съм и заради това си ходя в доказани и скъпи сервизи , сервизи в които те посреща приемчика още от вратата записва ти оплакванията и ти казва чао , ти нямаш право да влизаш в сервиза , нямаш право да се месиш на майсторите и да им висиш на главите ..... ако ремонта е сериозен те вкарват при колата и ти обясняват толкова добре какъв е проблема че дори да си абсолютно неграмотен горе-долу можеш да схванеш какво и има.

Не че е гаранция , последният път в ПОРШЕ Пловдив се изпокарах с всички защото майсторите са некадърници а уж е представителство , официален сервиз и т.н. , няма такива работи навсякъде може да попаднеш на пишман майстори. Аз лично ходя в ПЕНЕВ сервиза не е гаранция че и там няма хора които не разбират ама ако объркат нещо после си го оправят за тяхна сметка , дават гаранция за пробег и т.н. и т.н.

 

 

 

Аз лично не мога да си представя да оставя автомобила си на автомонтьор, който няма специализирано инженерно образование и не знае поне един западен език (английски за специалистите по японски автомобили и немски за повечето европейски такива). За мен е ултрабезумие да оставиш съвременен автомобил в ръцете на "майстор" от типа оправяме-всичко-от-трабанти-до-ладички, ама всеки си знае. Затова бих гледал преди всичко какви дипломи и сертификати си е закачил в сервиза, пък оставям настрана въпроса дали е възможно да притежаваш подобни документи и в същото време да си неграмотен като пъпеш.

 

 

И твойта не е лесна :wacko: :wacko: :wacko: :wacko:

:confused :confused

Айде тва там за трабантите и ладичките както и да е , едва ли някой който кара няква що годе добра кола би отишъл при някой дядо 35ти набор дето едно време разбираш ли бил ебахти майстора на руските машини ..... ама чак пък дипломи , езици и незнам си още какво.... не смяташ ли че някой път имаш ебахти изискванията ? Даже може да го накараш да те закара у тях да видиш дали е подредено , щото квото му е в къщата такава ще му е и работата , може да разпиташ бившите му съученици дали е надежден и съвестен в работата си , да питаш жена му добър ли е в секса щото там ако е слаб къв майстор може да е ? :tongue

Нали си наясно че ако това е възможно в чужбина тук е абсурдно , говорим за България , тук повечето "майстори" са на заплата боли ги фара какво си мислиш за тях , дали ще им искаш 5 дипломи от международни универстите и т.н. Каквито ги е наел собственика/шефа такива са , той е този който се притеснява дали си вършат добре работата не майсторите , той се притеснява какво име ще излезе на сервиза , той се притеснява доволни ли са клиентите ..... а сега помисли според тебе един човек който е инвестирал стотици хиляди левове в добър сервиз дали ще наеме някви тройкаджии от автото на по 400лв заплата , добрите майстори са скъпо платени .

Link to comment
Share on other sites

.... ходя в доказани и скъпи сервизи , ....

В дълбока заблуда си. Това че един сервиз е скъп не го прави автоматично добър! Поне тук в България е така. Скъпарските сервизи и магазини са за тузарите, за да си гъделичкат самолюбието. Важно е кой е вътре в тях, и как работи! Фасадата е бошлаф, вярвай ми.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност не се изказах както трябва , добри и скъпи не беше точният подбор на думите.

Имах предвид че посещавам доказани и модерни , тоест с модерна и скъпа техника и добри майстори . Извинявам се за грешката.

Аз не съм баровец , ако мога да си спестя някой лев бих го направил самочувствието ми е достатъчно за да го гъделичкам с излишно скъпи глупости , само че разбрах че при поддръжката на кола не се пести защото после ти се е*ава мамата.... :)

Link to comment
Share on other sites

само че разбрах че при поддръжката на кола не се пести защото после ти се е*ава мамата.... :)

 

А именно. Аз какво казах преди време за еФтинкото, а? Между другото най-добрия вариант е човек да има братовчед или друг близък роднина (с който ако не всеки ден то поне 1 път на седмица си пият ракията) в някой сервиз - ей тогава вече може да очаква качествено обслужване и да се прегледа всичко от-до както си трябва. Иначе и 1 чувал пари да платиш гаранция че ще си свърши работата и ще прегледа всичко възможно няма, даже гаранцията е че ще претупа набързо работата и ще оправи само това което си му казал - например: пръскалката на задната чистачка беше запушена - колата няколко пъти влиза да я ремонтират за по няколко дни в различни сервизи и им казвах да го оправят - първоначално се съгласяваха, като ходех да си я взимам единия каза че забравил но тая седмица нямал време, другия че не правел такива неща (нищо че се съгласи първоначално и каза че няма проблем да се оправи маркуча) накрая специално за това ходих в 3ти сервиз и човека откровенно ми каза че не му се занимава да разглоби половината кола - някъде под задната седалка, корите и нам си какво още но можело да е запушено и в задната врата и трябвало цял ден да се занимава и не искал... поне не за по-малко от 300лв при което като се замислих - ами ЧАК толкова не ме бърка че пръскалката на задната ми чистачка не работи.

 

И това за гаранцията също не е чак толкова меродавно. Онези некадърници които ми "ремонтираха" скоростната кутия ужким казаха че е оправено и че ако стане нещо следващите 2 месеца ще го оправят за тяхна сметка, но докато стигна в къщи и пак засече... върнах се - какво побутна и се оправи... после установих че 5та не мога да включвам... върнах се и познай - онзи ми показа с какъв чалъм да я включвам... 2-3 месеца по-късно като я видя майстор който е братовчед на моя зет и каза че можело още месец да изкара докато изтече маслото от кутията нацяло и да блокира тотално (това поне разбрях измежду псувните на човека и цъкането как може някой ТОЛКОВА да си остави ръцете).

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...