Jump to content
BulForum.com

ГАЗОВА КРИЗА


RaptoR

Recommended Posts

Минава ми през главата че ни спряха газта! Ха сега да видим какво ще се случи в близките дни и седмици.

 

Дали пък няма да се сетим да обесим боклуците, които позволиха затварянето на атомни блокове в собствения ни АЕЦ? Защото като спрат парното всичко пали радиатора/климатика и тогава идва какво - РЕЖИМ НА ТОКА!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply
Минава ми през главата че ни спряха газта! Ха сега да видим какво ще се случи в близките дни и седмици.

 

Дали пък няма да се сетим да обесим боклуците, които позволиха затварянето на атомни блокове в собствения ни АЕЦ? Защото като спрат парното всичко пали радиатора/климатика и тогава идва какво - РЕЖИМ НА ТОКА!

То тфа да ти е дерта...всички предприятия движат на газ.Като спрът газта кфо става??Става мек...но аз като един наивен ученик го гледам от добрата страна-ще ни пуснат в дървена :lol:

Link to comment
Share on other sites

Дали пък няма да се сетим да обесим боклуците, които позволиха затварянето на атомни блокове в собствения ни АЕЦ?

Това какво общо има :confused Завеждаме дела до дупка и си търсим правата в съда като цивилизовани хора от ЕС :excl:

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата че ни спряха газта! Ха сега да видим какво ще се случи в близките дни и седмици.

 

Дали пък няма да се сетим да обесим боклуците, които позволиха затварянето на атомни блокове в собствения ни АЕЦ? Защото като спрат парното всичко пали радиатора/климатика и тогава идва какво - РЕЖИМ НА ТОКА!

 

 

(НА)ДЪРВЕНА ВАКАНЦИЯ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Завеждаме дела до дупка и си търсим правата в съда като цивилизовани хора от ЕС.

Ммммм не...бесенето е доста по-атрактивно.. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Това какво общо има :confused

 

О мили боже! За домашно да резбереш какво общо има! Или да гледаш късните новини ако все пак не осъзнаеш.

 

Какви дела ще водиш и то в ЕС и срещу кого и за какво???? Какви са тия глупости?

 

--------------------

 

Сега скъпи съфорумци (и особено тези, които са на централно парно и топла вода) ще разберете какво става, когато шайка бездарни мазни подлизурковци допуснат една държава, която изнасяше енергия сега да изпада в тежка криза поради изцяло независещи от нея обстоятелства! Замислете се какъв весел период ще ни осени след като покрай "световната криза" станем част от главните герои в "газова криза". На прима виста ще мръзне бая народ (като тези в Плевен), хлябът ще поскъпне и т.н. и т.н. по веригата... И това понеже Русия се скарала с Украйна! А ние си затворихме реакторите, които са по-изправни от много "европейски" такива. Понеже все така в стила ни е да се навеждаме...

 

Сега цял месец не можем запали 3 или 4 блок, а ако наистина най-после се прояви смелост и се удари по масата (за което Гошето вече намекна), отново рискуваме някой "европейски" помиярски комитет да скочи срещу нас... Ха да видим!

Link to comment
Share on other sites

Сега цял месец не можем запали 3 или 4 блок, а ако наистина най-после се прояви смелост и се удари по масата (за което Гошето вече намекна), отново рискуваме някой "европейски" помиярски комитет да скочи срещу нас... Ха да видим!

 

Ами да намерят сега Европейците начин да докарат газ до тука или да направят енергийни дотации като им пречеше толкова нашия АЕЦ.

 

 

 

Ммммм не...бесенето е доста по-атрактивно.. :bgrin:

 

И на мен ми допада като идея повече :)

Link to comment
Share on other sites

О мили боже! За домашно да резбереш какво общо има! Или да гледаш късните новини ако все пак не осъзнаеш.

 

Какви дела ще водиш и то в ЕС и срещу кого и за какво???? Какви са тия глупости?

Първо ЕС ни спря реакторите от гледна точка на безопасността ако не си наясно...все пак, както сам казваш, не гледаш новини нали :D

 

Второ - дела срещу неправомерното спиране на газта!И то до дупка трябва да си отстояваме праватаТа ние си плащаме чинно за да ни снабдяват с газ нали?!Срещу Украйна и то веднага - така правят белите хора в нормалните държави,бесеното си го запазете ;)

Link to comment
Share on other sites

Първо ЕС ни спря реакторите от гледна точка на безопасността ако не си наясно...все пак, както сам казваш, не гледаш новини нали :D

ЕС ни спря реакторите , за да ни направят зависими и просто за да ни командват.

Link to comment
Share on other sites

ЕС ни спря реакторите , за да ни направят зависими и просто за да ни командват.

 

Абсолютно! Просто и ясно! А ние (разбирай плужеците по места) се съгласихме без бой. Пардон - без референдум. Дали Народът щеше ей така да се съгласи, как мислите?

 

--------------

 

Сашо вземи се стегни и мисли малко с тая глава бе момче. Я да видим за какво по-точно ще съдиш Украйна? Ще съдиш ТОПКИ. Колкото сте осъдили досега Селянина за геноцид срещу ПФК БОТЕВ.

 

Дали украинците са крали газ или не - не е важно. Те обаче си връзват гащите - Русия им спира на тях газа, те го спират на останалите. Саше ако искаш да заведем дело и срещу Москва, как ти се струва? Никой няма правни основания да съди никого - поне за момента. Налице обаче е факта, че ГАЗ НЯМА. Има до края на месеца и ... шпек. Ако този проблем се задълбочи, а вероятно така ще стане, как ли ще се почувстват каращите на газ след седмица, когато станциите затворят? Или пък таксиметровите шофьори? Тежко и на населените места с калпава електропреносна мрежа...

Link to comment
Share on other sites

Аз кат казвам, че тоя ЕС си е голям автогол...

 

Запасите били от 5 до 15 дни, а ако до 30 дни не се пусне газта щяло да се въвежда режим на тока. Айляк -_-'.

Link to comment
Share on other sites

Навремето по-големите от нас помнят какво се случи, когато продажните ни управляващи източиха водоемите, за да призведат ток, който да продадат и да си напълнят джобовете...

 

В началото на 90-те преживяхме схемата ТОК - 3 часа няма, 1 час има и ВОДА - 1 ден има, 2 дни няма в КОМБИНАЦИЯ!

 

Все се надявах никога повече Българското общество да не стига до подобни неща... Сега на хоризонта се задава подобна вероятност - режим на тока докато си запалим реактора...

Link to comment
Share on other sites

ЕС ни спря реакторите , за да ни направят зависими и просто за да ни командват.

 

ако ти кажа, че наШте реактори са добир колкото френските ще повярваш ли......да речем, че някой, който силно се интересува от тия неща и има нужните познания ни го е казвал

 

от друга страна - петрола вече скочи..........

Link to comment
Share on other sites

Налице обаче е факта, че ГАЗ НЯМА. Има до края на месеца и ... шпек. Ако този проблем се задълбочи, а вероятно така ще стане, как ли ще се почувстват каращите на газ след седмица, когато станциите затворят? Или пък таксиметровите шофьори? Тежко и на населените места с калпава електропреносна мрежа...

Аз не мисля че има запас дори и до края на следващата седмица, но тва е друга тема. Тъй като нащо семейство сме изцяло зависими от тая газ, понеже сме на централно парно и топла вода, го ядем 2 ката. Вече почнахме да мислим за нещо алтернативно, лошото е че и тока май не е много сигурна работа, щото той се прави от ГАЗ, а от Овъргаз казаха "Газ OVER". Посред зима даосанеш без топло не е работа и като гледам май ще се върнем, на иначе толкова романтичния, вариант ЧУДО, щото поне дървата не могат да ни отрежат. Както каза Виден, спирането на газта ще доведе до още куп проблеми, в без това напрегната икономическа обстановка, защото бая неща са вързани с газта. Даже вече се почна с цената на хляба, което ще е само върха на айсберга. Украйна хвана за "топките" цяла Европа, а ние може да пием по една студена вода, щото топла може да няма скоро

;)

Link to comment
Share on other sites

Еми ся ше бараме шпека , току виж някой се осъзнае на тоя студ..

Link to comment
Share on other sites

Защо с главни букви? :д Хубаво е човек да има пари за турбини и слънчеви батерии + начин да запазва енергията за когато ще му трябва.

Link to comment
Share on other sites

Ами климатиците на МАКС аз като преди да ни пуснат парното и тва е... а стане ли режим на тока направо не ща да мисля... ужким сега покрай финансовата криза може предприятията да работят по-малко та да удържим докато се постопли... бахти простотията това само у нас може да се случи.

 

Liquid, да ако можеше от лятото някак да акумулираме излишната топлина дето и без туй се чудим как да пуснем климатиците да я намалят за зимата щеше да е идеално ама няма как...

Link to comment
Share on other sites

Колко вече струва литър бенз или нафта?

 

Добре бе,кви са тия украйнци как така ще ни спират газта?Реално ние си плащаме и Съюза трябва да се оправя с ония нещастници.Пък ЕС освен да пише поздравителни писма нищо не прави...

Link to comment
Share on other sites

Ами климатиците на МАКС аз като преди да ни пуснат парното и тва е... а стане ли режим на тока направо не ща да мисля... ужким сега покрай финансовата криза може предприятията да работят по-малко та да удържим докато се постопли... бахти простотията това само у нас може да се случи.

 

Liquid, да ако можеше от лятото някак да акумулираме излишната топлина дето и без туй се чудим как да пуснем климатиците да я намалят за зимата щеше да е идеално ама няма как...

Това с климатиците на МАКС, малко взе да намирисва на изгоряла изолация ;) Колкото до това с акумулирането на топлина от лятото, ако е възможно въобще, ще откритието на века, да не и нещо повече :)

Link to comment
Share on other sites

Ние нашия целия и блок и кавартал сме на центарлно парно и топла вода ся кат чета и просто не ми се мисли ако останем без вода или отолление. Ще се върнем в каменната епоха аз тогава по добре да си тегля ножа, щот раотата е наистина "ДИБЕЛА"

Link to comment
Share on other sites

Граждани,ще седим с шапки,шалове и якета в собствените си домове...Обаче българина както винаги си казва "Бал съм му майката,дай сичко на макс,пък майната му на опастността от режим на тока".Щото ако всеки от нас изключи по една печка и 2,3 крушки може поне режима да предотвратим,че газ няма докараме няма...

Link to comment
Share on other sites

Боже, гледам и не вярвам на ушите си. Стига сте приказвали глупости - ЕС ни били направили зависими за ел. енергия, а вие знаете ли колко предприятия са зависими от ГАЗА и въобще не им дреме за електричество, щото за никъв *уй не им трябва. Raptor, точно това правителство има вина, но тя е в съвсем друга насока. То ни направи зависими към ГАЗА внасян от Русия, ние сме единствената страна от ЕС, която внася на 100% само и единствено руска газ. Ето на това казвам зависимост, ако питате мен договорът, който сключиха управляващите с "Газпром" (края на 2006, ако не се лъжа) беше просто една огромна лудост. Само че, ако някой се е поинтересувал определени партии предупреждаваха близо 3 години, че ще има проблем точно като сегашния, ама кой да ги чуе... Ей ся ги чакам онея хубавци, дето ми пишеха в една друга тема да дойдат пак да ми обясняват колко велик договор сме сключили с руснаците и колко много сме спечелили от цялата работа :angry:

Link to comment
Share on other sites

ами ако ще подражаваме на големите дайте да прайм кат хармериканците. кат немаме газ у нас, да идем да въведем демокрация, където има газ. я русия, я украйна - каквото, такова. да са големи да са големи, колко да са големи? както казват из ултразападна българия: "че ке ги тепаме, ке ги тепаме, ама дека че го ровиме?!"

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...