Jump to content
BulForum.com

Проблем с триене и самовъзстановяване на празна папка


Midex

Recommended Posts

Прехвърлям диалога от другата тема тук:

 

----------------------------------------------

 

А на мен пък от вчера една празна папка на десктопа ми взима здравето - аз я трия, след 15-20 минути пак цъфва на десктопа ; аз пак трия, изпразвам след това кошчето, след малко - пак се върнала на дектопа....и така поне 10 пъти. Направо не знам какво става с тая папка и защо хем може да се трие, хем магически след известно време пак се връща...някакви идеи? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

А, относно папката, може да се прави от някаква програма като TEMP или нещо от сорта, какво е името на папката?

Link to comment
Share on other sites

Не, не е системна, моя си е с име "tanci" и вътре преди имаше разни мр3-ки, но ги бях изтрил и тази папка си седеше празна. От последното й изтриване все още я няма, но я чакам всеки момент пак да цъфне...

Link to comment
Share on other sites

Не, не е системна, моя си е с име "tanci" и вътре преди имаше разни мр3-ки, но ги бях изтрил и тази папка си седеше празна. От последното й изтриване все още я няма, но я чакам всеки момент пак да цъфне...

 

Изчакай я да се появи. Като се появи я остави и утре виж датата на която последно е променяна. Интересува те дали ще е датата на която се е появила магически папката отново, или ще е по-скорошен час и дата.

 

Друг вариант е да си я задал в някоя програма тая папка и тя просто да си я създава ако е пусната и види, че папката я няма.

Link to comment
Share on other sites

Мерси, ще гледам...още я чакам обаче. Тоя път може и да съм успял, защото последното триене беше по различен от стандартния метод...

Link to comment
Share on other sites

А на мен пък от вчера една празна папка на десктопа ми взима здравето - аз я трия, след 15-20 минути пак цъфва на десктопа ; аз пак трия, изпразвам след това кошчето, след малко - пак се върнала на дектопа....и така поне 10 пъти. Направо не знам какво става с тая папка и защо хем може да се трие, хем магически след известно време пак се връща...някакви идеи? :wacko:

Случайно да си ставал от компютъра, преди тази папка да се появи? Случвало се е да бъзикаме по подобен начин колеги :)

Link to comment
Share on other sites

Няма кой да ми е пипал компютъра, защото други хора нямат достъп до него....а гадната папка отново изникна току що, нещо я създава отново и отново....и не знам кое...и защо... :online2long:

 

Created: събота, 29 Юни 2013 г., 23:34:26

Link to comment
Share on other sites

Черниците мога да разгонят фамилията и на цялата ти кола ако си спрял под дърво.

А иначе няма кой да ми е пипал компютъра, защото други хора нямат достъп до него....а гадната папка отново изникна току що, нещо я създава отново и отново....и не знам кое...и защо... :online2long:

Торенти нещо или друго подобно? Папката какво има вътре?

 

 

Свали си DiskMon от тука и виж кой има достъп до тази папка (т.е. коя програма го прави)

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb545046

Link to comment
Share on other sites

Празна е както споменах, сега ще сваля програмата от линка и ще разгледам дългия списък от торенти дали някой не я търси...имам и един даунлоудър, ще му проверя и неговите списъци...

Link to comment
Share on other sites

Ако я ползва някой процес си мисля, че няма да му даде да я изтрие първоначално, смисъл, ще излиза съобщение, че папката се ползва и не може да бъде изтрита.

Според мен е от тия специалните фолдъри идващи с някой програми, които си инсталирал и си оказал пътя към тази директория от сорта на My Music и My Pictures от уина или от сорта на адоуби рийдъра със My E-Books.

 

http://www.ask.com/explore/folder-reappear-desktop-after-delete-it-1448

Link to comment
Share on other sites

Не бе, папката си я бях създал лично аз преди време - направих си на десктопа нова папка, преименувах я с име "tanci" и започнах да пълня едни мп3-ки. След като си свърших работата, около 2 седмици след това изтрих мп3-ките и самата папка. Да, ама празната папка започна да си се връща пак на десктопа и интересното, че след произволен период от време, което ме навежда на мисълта, че не се връща самата папка, а някоя програма я създава отново, защото през тия 2 седмици, докато ползвах мп3-ките от папката има вероятност да съм я задал като дестинация за да сваля някакъв друг файл. Проверих си списъка на даунлоудъра - не е той, сега съм изключил u-торента, че и него подозирам и ще дебна пак пустата й папка кога и дали ще я видя.

Link to comment
Share on other sites

Хех... :)

Аз имах абсолютно същия проблем когато още бях с ХР. Имам спомен, че я бях направил с цел торент клиентът да свали нещо конкретно в нея и след това нямаше триене гадината. Същата история беше... Аз я трия, тя се връща, докато не смених ОС.

 

П.п. Тази игра на триенка продължаваше дори и когато изцяло бях премахнал клиента.

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая след множество наблюдения и засичане на съвпадения - открих кое самовъзстановява проклетата папка. Не беше uTorrent, което подозирах, не беше и някой даунлоудер, което също си мислех, че може да е, а се оказа KMPlayer. При всяко негово стартиране, независимо дали пускам директно файл за гледане или пък просто си го стартирам празен, тази папка се създава на десктопа ми. Разгледах му набързо настройките, но засега не открих някоя, която го кара по дефолт да се обръща към тази папка....явно е имало някакъв клип преди време там, защото не виждам друга причина да си търси точно тази папка.

Link to comment
Share on other sites

Имаше едно време някакви DivX кодеци с KM които в един момент стигнах до извода че са вредни. Ако това им е наследника няма да ме учуди. Аз дотук най-доволен съм от VLC - нито кодеци инсталира нито нищо - пускаш и работи. Малко грозно е ама става

Link to comment
Share on other sites

Имаше едно време някакви DivX кодеци с KM които в един момент стигнах до извода че са вредни. ...

 

Не е проблемът в кодеците или в самия плеър. Разрових се в регистрите (това, което всъщност трябваше да направя още отначало) и установих, че когато е съществувала тази папка, кой знае защо съм задал на KMPlayer тя да бъде capture-папката - сигурно щото е била на лесно на десктопа и съм решил скрийншотовете от видеото да се събират там.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...