Jump to content
BulForum.com

Overheat


Ghetto_Freak

Recommended Posts

Здравейте. Искам да Ви попитам нещо относно прегряването на лап топите HP. Имам HP G60 и някой път като играя особено или преди като играх игрите в лицето книга(facebook) температурата ми достигаше невероятни градуси: CPU1: 99,CPU2: 99. GPU: 100.

Скоро се чух с един приятел той също има HP ама не знам модела и каза, че му е изгоряло дъното.

Ще ми кажете ли каква е горе долу температурата за тези лап топи. Знам, че греят повече от колкото трябва. Сега мисля да си направя стойка, понеже който гледах из магазините и интернет не съвпадат с въздухо-поемателите на корпуса.

Ако може някой и знае колко е min - max имума на тези машини нека да каже.

Благодаря.

А и някой ако се е преборил с този проблем нека да сподели.

Благодаря отново.

Link to comment
Share on other sites

Знаеш ли, че има поне 37 серии на HP G60? Дай точна модификация!

Като общи съвети мога да ти кажа да си почистиш охлаждането на процесора и да смениш термопастата.

А тези температури дето си ги дал, ако продължиш още малко така, ще бъдат фатални на дъното на лаптопа!

Link to comment
Share on other sites

Ако е с АМД - не си първия с такива показатели.

На един приятел Туриона лятото се пържеше на такива температури и даже спираше заради прегряването :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ако е с АМД - не си първия с такива показатели.

На един приятел Туриона лятото се пържеше на такива температури и даже спираше заради прегряването :blink:

Процесора трябва да е Intel Pentium T4400 или някакъв около него.

Link to comment
Share on other sites

Ако е с пентиума, в една моя тема бях споделил за подобен проблем. Реших го комплексно:

 

1. Добро почистване и проверка състоянието на термопастата.

2. Достатъчно разстояние (поне 1-2 см.) от дъното до повърхността, на която е поставен.

3. По възможност да се ползва с охлаждаща подложка.

4. Намалява се една идея множителя (при мен - от 11 на 10) и така дори и на най-тежките и дълги приложения няма да има прегряване, а само ще грее "прилично", но безопасно, при минимална загуба на производителност.

Link to comment
Share on other sites

Да. Моя грешка, която е доста глупава от моя страна.

Процесора ми е: AMD Athlon QL-62.

Ако беше Intel нямаше да имам този проблем, но просто съм доволен от AMD-тата и за това продължавам да си ги ползвам.

Иначе точния модел е: HP G60-214EM

Link to comment
Share on other sites

Да. Моя грешка, която е доста глупава от моя страна.

Процесора ми е: AMD Athlon QL-62.

Ако беше Intel нямаше да имам този проблем, но просто съм доволен от AMD-тата и за това продължавам да си ги ползвам.

Иначе точния модел е: HP G60-214EM

Aми почистваш, сменяш термопаста, сваляш множители и волтажи на процесора.

За това питах точният модел, защото има 37 разновидности, не мога да проверявам всичките.

Link to comment
Share on other sites

А игрите не съм ги играл вече около година. Играх ги като нямах работа, но вече си имам и не съм ги играл от както започнах.

Благодаря все пак.

Значи отивам в сервиза(пожене не знам какво ми каза честно) и ще им кажа какво да направят.

Иначе за чистене съм 100% съгласен с теб :)

 

Горе долу да знаеш колко ще излезне всичко?

Link to comment
Share on other sites

HP+AMD = :confused :confused

Затова казах в началото че ако е с АМД е ясен проблема.

То и аз на стария лаптоп имам Семпрон - май ще е добре да види сервиз скоро :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз се изнервих снощи и изтрих игрите. Не от загряването ами от простотията в тях.

Благодаря иначе ще го водя на сервиз да го почистят, че не е правено от както съм го взел...

Link to comment
Share on other sites

Е*ахти "инжинерите" са дето ги проектират тия ментеливи лаптопи :confused

Постоянно ми се оплакват познати с подобни продлеми, наскоро чистих един Packard Bell (защото се гасеше) - оказа се че почти не е замърсен, сложих Arctic Silver и държеше 85-90 градуса :blink:

Как изобщо може такива недомислици да стигат до пазара и то от марки, които се имат за сериозни не ми е ясно...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ами не знам, но от както си взех този лап топ разбрах, че HP имат проблем с греенето. А когато се сблъскат HP + AMD както казва кофти комбинация. Иначе трябва да се чисти и скоро, ще го чистя. Това е трябва да се почиства чат пат и стойка за охлаждане, а и игрите отпадат като цяло :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ами не знам, но от както си взех този лап топ разбрах, че HP имат проблем с греенето. А когато се сблъскат HP + AMD както казва кофти комбинация. Иначе трябва да се чисти и скоро, ще го чистя. Това е трябва да се почиства чат пат и стойка за охлаждане, а и игрите отпадат като цяло :)

чистене и задължително нова термопаста на скоро чистех едно VAIO с i7 на което за 5 месеца игра така му се беше спекла термо пастата че като процесора беше залепнал за тази част която го притиска и като го откачих излезе от слота направо :) само термо пастата смъкна температурата на ЦПУ с около 15 градуса .

Link to comment
Share on other sites

Ако се мине охладителя с много финна шкурка може да се свалят до 15 градуса. Аз така си загладих до полу-огледално покритие охладителя и моята печка (amd phenom 9650) зимата от 40 градуса падна на 30, а стайната температура да не е била повече от 20 градуса.

 

P.S. преди време и с един FSC със celeron-че отнесе едно много по-леко заглаждане и темп-а падна веднага с 6-8 градуса

Link to comment
Share on other sites

След фината шкурка се минава и с полир паста и кече, което въртиш с някакъв електрически инструмент - става като огледало :)

Доработки всякакви са възможни, въпроса е как може "сериозните" производители да пускат постоянно недомислици на пазара.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Пускат я.Пазара иска евтино и се спестява от всичко.Няма вече сериозен или несериозен производител.Лошото е, че средния клас взе да изчезва.Или взимаш евтино с проблеми или купуваш скъпо и се надяваш да нямаш ядове с него.И в крайна сметка е до късмет.Каквато бройка/партида нацелиш....

Link to comment
Share on other sites

Извинявам се,че ползвам темата на колегата,но въпроса ми е доста елементарен пък и е в сферата на overheat-a :bgrin: .Лаптопа ми е Fujitsu siemens със дъно AMD и карта на ATI и прегряването е смърт.Дори ми се отлепи видеото от дъното и закупуването на охлаждаща подложка е супер належащо.Може ли да ми препоръчате някоя за около 50-60 лева...или поне какви марки да търся и какво да гледам :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...