Jump to content
BulForum.com

HTC Desire HD


djadomraz

Recommended Posts

От вчера съм с това великолепно телефонче и меко казано съм възхитен. Просто в сравнение с Galaxy S е много напред в софтуерно отношение като удобство, подредба и т.н.

 

Предлагам в темата да споделяме опит и да обсъждаме неща специфични за този телефон.

 

И да започна с 1 въпрос: някой знае ли как да пуска кирилицата на стандартната клавиатура? На самсунга се влизаше в едно от менютата и се избираше български, е да ама в това меню на HTC-то няма български никъде.

 

Освен с фонетиката от маркета на sashomasho нещо друго по-удобно има ли ?

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не мога да споделям никакъв опит, защото няма версия на модела за нашите изчанчени честоти. Мога само да ти завиждам. :bgrin:

 

кои са 3Г честотите в Канада

 

850/1900.

Link to comment
Share on other sites

Мога само да ти завиждам. :bgrin:

 

В момента, особено откакто ти се случи неприятното нещо с твоя самсунг - да, но към HTC-то имам няколко много сериозни забележки:

 

1. Тежък е и то чувствително по-тежък от галаксито

2. Това че камерата е издадена ме дразни. Не знам кой гений е решил че ако камерата е с 2-3мм издадена спрямо останалата част на телефона няма да е проблем. Грозно е и като го сложа на бюрото се клати и се дразня още повече.

3. Сглобката е странна. Страничното капаче за батерията се отваря с МНОГО зор (хубаво че вероятно еднократно) а долното капаче стои леко настрани и не прилепва идеално а в единия край има разминаване с около половин милиметър с металната част и задира.

4. Power бутона е отгоре. Както беше отстрани на самсунга ми харесваше повече.

5. Бутоните не са "хардуерни" ами са сензорни. Конкретно тези бутони предпочитам да бяха копчета за да не ги закачам без да искам.

6. Няма си капаче за USB-то - още 1 нещо което ме кефеше в самсунга

7. Няма task manager нито widgeta който показва колко програми рънват в момента.

8. Няма Krazy Kart Racing :P - обичах си я тази простотийка :)

9. Под по-голям ъгъл погледнат отдолу като че ли малко повече се променят цветовете отколкото при самсунга

10. Няма клавиатура на български, а самсунга имаше

 

 

ПС: Мисля че за 1 ден игра с този телефон това е достатъчно като критики. Повече утре :)

 

ПС2: Горното го споделям за илюстрация че няма идеален телефон. Ако бях първо с HTC-то после с Галаксито (ако предположим че dialer-a не ме дразнеше толкова неистово) сигурно щях да мрънкам че е прекалено пластмасов и хлъзгав (защото htc-то е някак гумен отзад и не се хлъзга толкова), че екрана му е по-малък и съответно на qwerty клавиатурата по-трудно уцелвам буквите, защото е по-малка, че зарядното е отгоре и не може да се сложи на докинг станция и знам ли за какво още (без да споменавам софтуера дори) :)

Link to comment
Share on other sites

а на HTC-то dialer-a какъвто искаш ли е?

 

Да. Той е просто перфектен. Натискаш Phone - отгоре виждаш последните 4ма на които си звънял или те са ти звъняли или не си им вдигнал. Но като хора - ако са звъняли 8 пъти виждаш човека само 1 път. Има Т9 търсенето с което съм свикнал от нокията при това ако на човек съм звънял скоро не го търся с 5 букви а е достатъчна само първата за да го намери (обикновено е така).

 

А Т9 държа на него защото са само 10 цифри. Свикнеш ли е много удобно. Съгласи се все пак че 10 бутона се нацелват по-лесно отколкото 26.

 

 

------------------------

 

 

Друго нещо което забелязах - на Desire HD му е доста по-слаба bluetooth антената. При самсунга доста по-надалече хващаше освен това при Desire усещам номера който ми го правеха нокиите - като застана между телефона и слушалката почва да шуми.

Link to comment
Share on other sites

Един от нашите оператори обяви, че щял да пуска Desire HD в Канада някъде през януари. Вече почвам да се замислям. Само това, че няма фронтална камера ме дразни.

Link to comment
Share on other sites

Не е ясно дали е по-добър. Аз чак съм в почуда.

* Екрана криви цветовете когато го наклониш напред.

* Доста по-тежък е.

* По-голям е което не е ясно предимство ли е или недостатък но аз лично бих предпочел нещо дори по-малко от самсунга (но като е по-голям и клавиатурата е по-удобна и се чете по-лесно).

* Освен това сглобката при мен е леко разместена и има едно "ръбче" между металната част и капачето, но нямах миналата седмица (ното пък ще имам тази) време да се занимавам да го чукам в главата на някой от МТел, но няма да ги оставя така. Или като дойде някое от "hard case"-овете и ми хареса как стои може да го преживея - ще видим.

* И bluetooth-a му е по-слаб и ми шуми понякога дори като го мушна в задния джоб (само шуми и то не много все пак а не е като излагацията на нокия с 6500 тотално да не може нищо да се чуе, но се чува шум и дразни).

* И на последно място камерата както е издадена ми се струва тъпо.

* Ааа и power бутона леко трудно се напипва когато искаш да го пуснеш, определено отстрани както беше при галаксито е по-удобно.

 

Единственото по-добро е софтуера който както разбрах теб не те кефи особено, но за мен е достатъчна причина за смяната.

 

Между другото звъненето го чувам по-добре. Не знам "чорапчето" в което държах самсунга ли е проблема или HTC-то звъни по-силно но самсунга доста често не го чувах (т.е. когато изобщо го оставях да звъни), докато HTC-то е по-чуващо се. Sync-a е по-кадърен и не е шаренията Kies. Но пък нямаш игрите които имаше самсунга - тези krazy kart ми липсват, честно :) Поне "пилетата" ги има на всички андроиди.

Link to comment
Share on other sites

Не е ясно дали е по-добър. Аз чак съм в почуда.

аз ти бях казал още преди да го вземеш, че самсунга има по-добър хардуер и според мен desire hd не е по-добър. Единствените телефони, които мога да си взема в момента са 2 - iPhone 4 и Google Nexus S

Link to comment
Share on other sites

Да но се връщам в изходна точка със софтуера който пък ми е по-важен защото преди всичко искам телефона да ми е удобен а не красив или да го виждам под всякакъв ъгъл.

 

Сериозно, ако не беше толкова застреляна в браузването щях да се върна на Е52 но нито четенето нито писането на email ставаше за нещо а браузването беше пълна трагедия.

Link to comment
Share on other sites

В момента, особено откакто ти се случи неприятното нещо с твоя самсунг - да, но към HTC-то имам няколко много сериозни забележки:

 

1. Тежък е и то чувствително по-тежък от галаксито

2. Това че камерата е издадена ме дразни. Не знам кой гений е решил че ако камерата е с 2-3мм издадена спрямо останалата част на телефона няма да е проблем. Грозно е и като го сложа на бюрото се клати и се дразня още повече.

3. Сглобката е странна. Страничното капаче за батерията се отваря с МНОГО зор (хубаво че вероятно еднократно) а долното капаче стои леко настрани и не прилепва идеално а в единия край има разминаване с около половин милиметър с металната част и задира.

4. Power бутона е отгоре. Както беше отстрани на самсунга ми харесваше повече.

5. Бутоните не са "хардуерни" ами са сензорни. Конкретно тези бутони предпочитам да бяха копчета за да не ги закачам без да искам.

6. Няма си капаче за USB-то - още 1 нещо което ме кефеше в самсунга

7. Няма task manager нито widgeta който показва колко програми рънват в момента.

8. Няма Krazy Kart Racing :P - обичах си я тази простотийка :)

9. Под по-голям ъгъл погледнат отдолу като че ли малко повече се променят цветовете отколкото при самсунга

10. Няма клавиатура на български, а самсунга имаше

 

 

ПС: Мисля че за 1 ден игра с този телефон това е достатъчно като критики. Повече утре :)

 

ПС2: Горното го споделям за илюстрация че няма идеален телефон. Ако бях първо с HTC-то после с Галаксито (ако предположим че dialer-a не ме дразнеше толкова неистово) сигурно щях да мрънкам че е прекалено пластмасов и хлъзгав (защото htc-то е някак гумен отзад и не се хлъзга толкова), че екрана му е по-малък и съответно на qwerty клавиатурата по-трудно уцелвам буквите, защото е по-малка, че зарядното е отгоре и не може да се сложи на докинг станция и знам ли за какво още (без да споменавам софтуера дори) :)

 

 

Не е ясно дали е по-добър. Аз чак съм в почуда.

* Екрана криви цветовете когато го наклониш напред.

* Доста по-тежък е.

* По-голям е което не е ясно предимство ли е или недостатък но аз лично бих предпочел нещо дори по-малко от самсунга (но като е по-голям и клавиатурата е по-удобна и се чете по-лесно).

* Освен това сглобката при мен е леко разместена и има едно "ръбче" между металната част и капачето, но нямах миналата седмица (ното пък ще имам тази) време да се занимавам да го чукам в главата на някой от МТел, но няма да ги оставя така. Или като дойде някое от "hard case"-овете и ми хареса как стои може да го преживея - ще видим.

* И bluetooth-a му е по-слаб и ми шуми понякога дори като го мушна в задния джоб (само шуми и то не много все пак а не е като излагацията на нокия с 6500 тотално да не може нищо да се чуе, но се чува шум и дразни).

* И на последно място камерата както е издадена ми се струва тъпо.

* Ааа и power бутона леко трудно се напипва когато искаш да го пуснеш, определено отстрани както беше при галаксито е по-удобно.

 

Единственото по-добро е софтуера който както разбрах теб не те кефи особено, но за мен е достатъчна причина за смяната.

 

Между другото звъненето го чувам по-добре. Не знам "чорапчето" в което държах самсунга ли е проблема или HTC-то звъни по-силно но самсунга доста често не го чувах (т.е. когато изобщо го оставях да звъни), докато HTC-то е по-чуващо се. Sync-a е по-кадърен и не е шаренията Kies. Но пък нямаш игрите които имаше самсунга - тези krazy kart ми липсват, честно :) Поне "пилетата" ги има на всички андроиди.

 

Чета, чета и се чудя - ти изобщо имаш ли угодия??!?!?!??!?!?!?!?! laughing.gif

Link to comment
Share on other sites

Разбирам бе, Кире (не е като да несъм го правил и аз), ама то бива бива минуси, той се изкара че Моторола е купил laughing.gif

 

Ники, метни го насам бре, аз няма да се оплаквам хахахахах

Link to comment
Share on other sites

Чета, чета и се чудя - ти изобщо имаш ли угодия??!?!?!??!?!?!?!?! laughing.gif

 

Не бих тръгнал да хваля нещо само защото го имам както правят доста хора. Освен това този за който го пиша беше дълго време с Galaxy S и предполагам му знае и кътните зъби. Някъде казах и какво ми харесва в HTC-то повече от Галаксито. Като цяло са на кантар телефоните аз просто отбелязвам кое в кой телефон ми харесва повече. А подобни телефони са колкото хардуер толкова и софтуер и не можеш да ги огледаш за 10 минути в магазина..

 

И СА ДАЛЕЧЕ ОТ ИДЕАЛНИ да им го на****м на едните и на другите. Толкова не можаха да си оправят некадърния софтуер самсунг и толкова ли не можаха HTC да го направят това поне малко по-лек и с по-свестен дисплей. Като броиш четирицифрена сума за телефон очакваш да е върха на сладоледа и всеки дребен кусур изглежда не чак толкова дребен.

 

Ела да видиш как се разминават с половин милиметър металната част и капачето. Взех го неразпечатан така че никой от МТел не е виновен а го видях чак на следващия ден (т.е. по календарному)... моите уважения ама да не може да прилепне едната му част за другата е срамотия. Подобно нещо или нямаше да забележа или щях да си кажа - голям праз ако телефона струваше под 300 кинта... е да ама струва 3 пъти по толкова, ще си мрънкам и още как :bgrin:

 

Екрана - като ги сравнявах ми изглеждаха еднакви. Хем ги въртях тогава не забелязах че HTCто криви повече под ъгъл. Сега ми прави впечатление вечер като са един до друг 2та... не че не мога да го преживея, споделям за протокола...

 

 

Видене, ако досега не си разбрал аз съм доста "подробен" човек и всяка подробност ми прави впечатление. Освен това тези неща ги пиша на останалите за да ги информирам. Телефоните по принцип са върха на сладоледа, просто когато се избира нещо подобно е добре да знаеш точно ей такива подробности защото се разбират тези неща около седмица - две след като си го купил обикновено и тогава е късно да си промениш избора.

 

 

 

ПС: Не съм побарал някоя моторола не съм изкарал и нейния списък :beer:

 

 

 

Ники, метни го насам бре, аз няма да се оплаквам хахахахах

 

Ти какво ще метнеш в мойта посока? :P

Link to comment
Share on other sites

Иди им го удари в главите, бре! Туй не ми се чини да е дефект по производство, а и да е - боли те. Да се оправят! Аз така с моя С905 брах ядове. Верно че пада и т.н., но нищо тежко и съществено, което да ми предизвика редовно гаснене на телефона при прибиране на слайда. Един вид, затваряш разговор - гасне телефона. На ръба бях да го удрям в стената, закарах им го - после на хитлистата пише - СМЕНЕН КОМАНДЕН МОДУЛ. 'Бах маа му - то цялата горна половина на телефона забелязах бяха сменили барабар с дисплея. Разбира се гарансион-емосион. Оказа се че има над 30 лентови кабела тоя апарат - хванах се за главата. Така и не ми казаха какво точно му е било, но го вкараха в пътя. Продължавам чат-пат да го псувам, но си е добра машина и като ви чета така относно Галаксито, па сега и туй чудо - все повече си мисля да изкара и новата година С905-цата.

Link to comment
Share on other sites

Виж сега - и 2та телефона са върха. НО! ако не ти трябва да си четеш email-а в движение или да ровичкаш нещо в нета - НЕДЕЙ. Ако телефона го ползваш само да викаш "ало" по-хубаво изчакай. Кофти е, че като свикнеш навсякъде да можеш да провериш нещо и няма да ти се иска да барнеш "нормален" телефон. Нито нещо по-бавно от този с който си свикнал. То човек лесно свиква с хубавото :bgrin:

 

Аз отбелязвам какво ме дразнеше във всеки от 2та телефона. Ти си прецени кой от 2та ще ти е по-на сърце.

 

Между другото понеже леко се бъзнах - да си ме чул да мрънкам за мониторището дето си взех преди време??? . Няма и да чуеш. От него може да се оплаквам единствено от цената... имаше едни гаранционни истории само но си беше до късмет, мониторището е просто върха, а ти не си го виждал още щото не щеш да дойдеш да пиеш 1 кафе :lol:

 

А за удрянето в главите - може да си сигурен че ще го направя ама няма да е тази седмица. Ще изчакам тактично след нова година да получат още бройки че не ми се иска да ми го приберат за ремонт за 15 дена и аз да остана съвсем без телефон

Link to comment
Share on other sites

аз ти бях казал още преди да го вземеш, че самсунга има по-добър хардуер и според мен desire hd не е по-добър. Единствените телефони, които мога да си взема в момента са 2 - iPhone 4 и Google Nexus S

 

Samsung Nexus S. Не Google. И само екрана на Samsunga е по-добър. Нищо друго.

 

Разбирам бе, Кире (не е като да несъм го правил и аз), ама то бива бива минуси, той се изкара че Моторола е купил laughing.gif

 

Оооо. Моторолата далеч не е това, което ти помниш.

 

Droid / Droid X / Droid 2 са доста по-здрави и от пластмасовото HTC и от Самсунга.

Link to comment
Share on other sites

Samsung Nexus S. Не Google. И само екрана на Samsunga е по-добър. Нищо друго.

може да е самсунг, но ги няма проблемите със софтуера и бъдещите ъпдейти. Точно това е хубавото на nexus телефоните, щото се поддържат директно от google

Link to comment
Share on other sites

Хора съществува Нокия и тя решана проблемите между хората.

Да не са пуснали някакъв странен нов сорт трева на пазара? :lol:

 

Samsung Nexus S. Не Google. И само екрана на Samsunga е по-добър. Нищо друго.

Отново се изказваш крайно неподготвен. Телефонът се разпространява на пазара като The New Nexus S by Google, както и като "The new Android phone from Google". Това, че всички знаят, че се прави от Самсунг няма връзка с факта, че хардуерните изисквания на архитектурата и софтуера, т.е. най-важното в проекта на този телефон са на Гугъл.

 

 

 

Оооо. Моторолата далеч не е това, което ти помниш.

 

Droid / Droid X / Droid 2 са доста по-здрави и от пластмасовото HTC и от Самсунга.

Motorola, макар и да правят интересни машини, нямат производствения капацитет на Samsung и HTC. Цяло лято, че и есента Droid X беше почти недостъпен, при положение, че се продава само в щатите.

Link to comment
Share on other sites

може да е самсунг, но ги няма проблемите със софтуера и бъдещите ъпдейти. Точно това е хубавото на nexus телефоните, щото се поддържат директно от google

 

С тия ъпдейти.... Ти ползвал ли си чист андроид реално?

 

@Godfather: навсякъде го пишат Samsung Nexus S. Затова съм се объркал. Пък и при положение, че Google обявиха, че няма да има продължение на Nexus телефоните...

Link to comment
Share on other sites

Google - Nexus S Mobile Phone - Black (T-Mobile) - на единственото място, където се продава в момента: Best Buy.

 

 

Access Denied

 

You don't have permission to access "http://www.bestbuy.com/site/Samsung+-+Google+Nexus+S+Mobile+Phone+-+Black+%28T-Mobile%29/1484107.p?" on this server.

Reference #18.74f4c541.1293049060.2ccd0448

 

да 2 такива - Nexus One и T-Mobile G2. Предимствата не са никак малко

 

A непреодолимия за мен проблем с dialera? :)

 

PS: Dialer One не беше лош но не ми триеше неприетите обаждания и за call log и списък с контакти показваше тези на самсунг и тогава ме дразнеше разликата между визиите на 2те.

 

До момента нямам НИТО ЕДНО оплакване от dialer-a на HTC Sense. Може би освен че бутоните са бели но не ме дразни особено това.

 

 

 

<offtopic>Някой има ли обяснение защо apple така нас**а визията на най-новия iphone? Стария кефеше че е такъв заоблен. Защо го направиха такъв ръбат не мога да си обясня но за мен е супер грозен</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...