Jump to content
BulForum.com

Къртене, рушене, извозване, подготовка за ремонт


Recommended Posts

Айде и за това да има тема :) .

Мисля, че тези дейности са от първите, които един нашенец прави преди да почне ремонт, защото закупуването на ново жилище, което да правиш не мисля, че е по-разпространено.

Теракоти, замазки, фаянс по бани, тоалетни коридори, стаи. Сваляне на тапети. И др.

 

Оня ден изкъртихме с една фирма теракота в тоалетна и коридор (общо към 11 квадрата), малко теракот в трапезария (6 кв.), фаянс в баня и тоалетна (де да знам, към 25-30 квадрата), заедно с една стена от тухли единици в банята, която закрива тръбите, и една вана.

Всичко това, заедно с извозване от тях, всичко, ни взеха 400 лв. Най-добрата цена, която чухме след няколко огледа на други майстори-къртачи. Намира се на Събота пазара, точно срещу новото място на пазара. Забравих името.

Дадоха срок 2 дена макс, но се назориха и за 1 ден свършиха всичко. Съседите малко се оплакваха, защото те от 8 до 8 работеха ( :) ), ама поне за един ден се свърши. Цял ден да ти бучат с къртач хич не е приятно, тук дето сме сега също някъде правят ремонти та знаем какво е, но ние поне за ден и край.

 

Сега тапети ще сваляме, вече коридора почти го отлепихме, малко стана така работата, че сам ще се занимавам с тая дейност, защото не намерихме някой който да му се занимава само с това, а другите бригади взимат цени като за цяло, и само за тапетите не биха дошли. Е, тези с къртенето биха ги отлепили (те са и те строителна бригада май), но пък така ще спестим поне 200 лв, а за 1 ден ще ги отлепя, днес е събота, и утре, хем малко движение, че напоследък се застоях.

С пулверизатор и топла вода се пръскат тапетите, изчаква се малко, после се пръсват пак и доста лесно падат.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично фирми за къртене не ползвам - какъв по-добър и практичен момент да си изкара нервите човек?!?! laughing.gif

 

Имам един човек, от когото по принцип наемам технка на много прилични цени и действам сам. Теди, 400 лева си е сериозна пара за къртене. Никак не е малко, но пък за мен основната стойност в нея е изнасянето - там е най-големия ужас.

Link to comment
Share on other sites

Е, 2 пъти в живота ще ми се наложи да се кърти жилище. Нямам от кого да наема техника, а и да има, ще трябва да търся, отделно понеже не съм наясно с процедурата и т.н., ще си играя сигурно 1 седмица да шумя на съседите, а за 1 седмица наем предполагам не е по-малко от 50-100 лв. Изнасянето също знам какво е. Бригадата от 3ма човека 12 часа си игра. Бусове мусове.

Та като сметнеш, башка изгубеното време, тия 400 лв се оказват неголямо перо в цялостния ремонт. А и както казах, други искаха над 600 лв всички. Имаше и вана, и една Г-образна стена за събаряне. Аз квото успях разглобих, съборих, разруших (немалко), и тапети свалях (пак, за малкото време, което остава докато майстора ще почне, няма да успея да сваля всичките, та ще се плати и за тапетите на хора, поне коридора успях да разлепя, за повече от ден общо). Щот в началото на Ноември майстора ще почва, готови не готови..

Да не забравим и цялото материал, плочки, теракоти, врати, каси, ламинати, махането на стари дограми и шкафове и сума боклуци наизпренесох сам :) .

Link to comment
Share on other sites

@tedy един съвет от мене по въпроса за свалянето на тепетите. Във топлата вода с която пръскаш сложи малко веро или от онова желеподобното на Test( май Test Gel му беше името или подобно). Номера е, че верото намалява повърхностното напрежение на водата и ефекта, който се очаква е по-добър, както и времето за дейността се съкращава неимоверно.

Link to comment
Share on other sites

Аз лично фирми за къртене не ползвам - какъв по-добър и практичен момент да си изкара нервите човек?!?! laughing.gif

 

Освен ако не са му кекави ръцете и си ги пази от по-тежка работа (защото после и леката която има да върши няма да може) :) Е те затова аз си викам един познат и той прави каквото е необходимо само пари иска накрая...

 

И да къртенето не е само къртене ами и изнасяне на боклуците. А тези пущини тежат страшно

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не са му кекави ръцете и си ги пази от по-тежка работа (защото после и леката която има да върши няма да може) :) Е те затова аз си викам един познат и той прави каквото е необходимо само пари иска накрая...

 

И да къртенето не е само къртене ами и изнасяне на боклуците. А тези пущини тежат страшно

Именно, ние понеже семейно отидохме и като видяхме, че за един коридор се гъзихме близо ден и двам го оправихме, накрая ни писна, ама не заради че работата е тежка, ами много време ни отнема, а и основно нерви, а по-основното е, че общо взето бързо трябва да стане, та един друг съсед се нави да свърши тая работа за 85 лв. 120 квадрата. Като се има предвид че днес като отидохме да видим какво става докато той работеше, в спалнята просто на шега дръпнах от едната голяма стена тапета и се видя че страшно лесно се свалят, с едно дръпване по 2-3 квадрата хартия идеално се сваляше, за 2 мин. свалих от цялата стена (14-тина квадрата). Хола и трапезарията обаче са си е***ли мамата.

Можеше с вода, веро и т.н. и парцали, ама квото е, и за нас има работа :) - утре в един бус ще товарим цяла стая с дървении и стари дограми, познат на баща ми ще ги извози. То какво стана, все с някакви познати за всички дейности дотука работим :) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...