Jump to content
BulForum.com

Избор на Media Player?


INCINERATOR

Recommended Posts

Аз си купих преди няколко месеца Diva. Български е.

 

Някакъв OEM модел, който много производители си правят със своето лого. Скоро дори го видях и Privileg.

 

Пуска всичко, което съм му качил, включително и 40ГБ блу-рей диск с менюта, но чух, че не всички тръгвали.

 

Има място за вътрешен диск, има ЛАН, има и 300мбит Wi-Fi/n, но трябва да му се сложи допълнително устройство.

 

Може да се дърпат директно торенти на него, стига да има връзка с интернет. Може да се слуша интернет радио. Може да се слага RSS. Скоро май ще му слагат и Opera Browser.

 

Ако мога да съм ти полезен с нещо, кажи.

 

В setcom Има 63 страници тема за плейъра.

Link to comment
Share on other sites

Аз си купих преди няколко месеца Diva. Български е.

 

Някакъв OEM модел, който много производители си правят със своето лого. Скоро дори го видях и Privileg.

 

Пуска всичко, което съм му качил, включително и 40ГБ блу-рей диск с менюта, но чух, че не всички тръгвали.

 

Има място за вътрешен диск, има ЛАН, има и 300мбит Wi-Fi/n, но трябва да му се сложи допълнително устройство.

 

Може да се дърпат директно торенти на него, стига да има връзка с интернет. Може да се слуша интернет радио. Може да се слага RSS. Скоро май ще му слагат и Opera Browser.

 

Ако мога да съм ти полезен с нещо, кажи.

 

В setcom Има 63 страници тема за плейъра.

 

Как се води модела? Откъде го взе? Има ли дистанционно?

Link to comment
Share on other sites

@tedy: Това изобщо не може да се сравнява, защото няма възможност за закачане на вътрешен диск. Само с USB-та, което освен повече пари, заема и повече място. Плюс обаче, е поддръжката на една библиотека с тъмбнейли, която може да се постигне и на OEM устройството за което аз говоря, но с няколко врътки повече. Иначе е много удобно.

 

@INCINERATOR: http://www.topdigital.bg/index.php?cid=72&scid=&p=9&prod=244

 

Ето това е. Има дистанционно разбира се. Има около 60 размера на субтитрите, както и позиции. Може да ги направиш толкова големи, че на екрана да има само една дума. Цветовете също се сменят.

 

Взех го от МЕТРО на някаква промоция беше преди месеци за 239лв. Сега пак го има, но е 260 и нещо. От сайта им е 229, но предпочетох гаранцията да ми е тук, вместо да го разхождам по куриери. Има го и в Карфур за 280лв мисля, но е комплекта, който върви с HDMI кабел и 300mbit Wi-Fi dongle.

Link to comment
Share on other sites

@tedy: Това изобщо не може да се сравнява, защото няма възможност за закачане на вътрешен диск. Само с USB-та, което освен повече пари, заема и повече място. Плюс обаче, е поддръжката на една библиотека с тъмбнейли, която може да се постигне и на OEM устройството за което аз говоря, но с няколко врътки повече. Иначе е много удобно.

 

@INCINERATOR: http://www.topdigital.bg/index.php?cid=72&scid=&p=9&prod=244

 

Ето това е. Има дистанционно разбира се. Има около 60 размера на субтитрите, както и позиции. Може да ги направиш толкова големи, че на екрана да има само една дума. Цветовете също се сменят.

 

Взех го от МЕТРО на някаква промоция беше преди месеци за 239лв. Сега пак го има, но е 260 и нещо. От сайта им е 229, но предпочетох гаранцията да ми е тук, вместо да го разхождам по куриери. Има го и в Карфур за 280лв мисля, но е комплекта, който върви с HDMI кабел и 300mbit Wi-Fi dongle.

За мен вътрешен диск на такова устройство е почти пълна глупост. Прави устройството обемисто, а е къде по-ефективно да гледаш по мрежата или от USB (рядко). А на това като свалиш нещо на компютъра трябва да му го прехвърляш на вградения диск, ако говорим за блурей рип (10-тина ГБ), докато се копира ще изпушиш цяла кутия цигари. Е, освен ако не гледаш един и същи филм по 10 пъти последователно :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Е колко по-обемисто? Нали и външния диск трябва да се сложи някъде. Той не левитира все пак. Прехвърлянето може да се направи по USB или директно да се свали филма на плейъра от торента.

 

Ти пак можеш да си гледаш от USB или по LAN/Wi-fi. Не е проблем. Самоче искам да видя как ще подкараш Blu-Ray филм по LAN без да ти насича или как ще го качиш на флашка. Макар че то дали ще го кача на флашка, или ще го прехвърля на диска на плейъра е едно и също. Дори на флашката се пише с 4МБ само, а на плейъра директно е към 11-12, а да не бяха и 20 даже.

 

Да не говорим, че ако искаш да го преместиш, си върви направо с диска.

 

А и диска дава много повече възможности.

Link to comment
Share on other sites

Май реших, че за моя случай най-добре ще е да си взема хубава безжична мишка и клавиатура и един малко по-дълъг HDMI кабел.

 

 

Благодаря за мненията все пак.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам WD TV Live - перфектен е. По мрежата си взима филмите, може и с външен диск през USB, има си идеално дистанционно. Гледаш FullHD филми без да накъсва. Дотук 1 забележка нямам. С компютър само ядове съм брал - къде не показва на цял екран нещата, къде кодеците нещо, дистанционното ако има е много по-голямо от това и т.н. Един познат ми го препоръча и съм много доволен че си взех такова - около $100 ми излезе от щатите но точно си идваше един приятел, иначе тук е леко по-скъпо но не особено.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Има мрежов интерфейс и се появява като споделено устройство.

 

DIVA-та има торент клиент и може да си ги сваляш директно на вградения хард диск.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз имам WD TV Live - перфектен е. По мрежата си взима филмите, може и с външен диск през USB, има си идеално дистанционно. Гледаш FullHD филми без да накъсва. Дотук 1 забележка нямам. С компютър само ядове съм брал - къде не показва на цял екран нещата, къде кодеците нещо, дистанционното ако има е много по-голямо от това и т.н. Един познат ми го препоръча и съм много доволен че си взех такова - около $100 ми излезе от щатите но точно си идваше един приятел, иначе тук е леко по-скъпо но не особено.

 

като казваш по мрежата - с кабел ли се свързва към рутера? чета, че има възможност и за "безжична съвместимост с помощта на допълнителен безжичен мрежов адаптер". въпроса ми е - ако си взема такъв плеър, връзвам го за рутера и в мрежата ми се разпознава като устройство, но как плейвам филмите, които са примерно на друго устройство в мрежата - лаптоп или компютър?

Link to comment
Share on other sites

като казваш по мрежата - с кабел ли се свързва към рутера? чета, че има възможност и за "безжична съвместимост с помощта на допълнителен безжичен мрежов адаптер". въпроса ми е - ако си взема такъв плеър, връзвам го за рутера и в мрежата ми се разпознава като устройство, но как плейвам филмите, които са примерно на друго устройство в мрежата - лаптоп или компютър?

 

 

Свързва се с кабел или по Wi-Fi. Зависи от устройството.

 

Streaming ги пуска.

 

Ако има вграден диск, може да прехвърляш на диска, но имай на предвид, че през Streaming не може да пуснеш всичко, защото все пак има някакъв капацитет на мрежата. Затова моя съвет е да си вземеш нещо с вътрешен диск.

Link to comment
Share on other sites

 

Ако има вграден диск, може да прехвърляш на диска, но имай на предвид, че през Streaming не може да пуснеш всичко, защото все пак има някакъв капацитет на мрежата. Затова моя съвет е да си вземеш нещо с вътрешен диск.

 

и аз точно за това се замислих, защото ако е някакъв голям файл - примерно 1080p, stream-ването по мрежата може да не протече много гладко.

Link to comment
Share on other sites

и аз точно за това се замислих, защото ако е някакъв голям файл - примерно 1080p, stream-ването по мрежата може да не протече много гладко.

 

Правилно си се зачудил. За DVDRip стрийма е идеален, но искаш ли да гледаш най-високото качество на Blu-Ray - можеш да забравиш.

Link to comment
Share on other sites

Правилно си се зачудил. За DVDRip стрийма е идеален, но искаш ли да гледаш най-високото качество на Blu-Ray - можеш да забравиш.

а ти пробвал ли си или не? това за стрийма през мрежата на видео с висока резолюция(1080p) :unsure:

Link to comment
Share on other sites

като казваш по мрежата - с кабел ли се свързва към рутера? чета, че има възможност и за "безжична съвместимост с помощта на допълнителен безжичен мрежов адаптер". въпроса ми е - ако си взема такъв плеър, връзвам го за рутера и в мрежата ми се разпознава като устройство, но как плейвам филмите, които са примерно на друго устройство в мрежата - лаптоп или компютър?

 

Ако правилно съм те разбрал - не плеъра се разпознава като устройство а обратно - плеъра намира компютъра ти и съответно даваш username и password (ако се налага) и то вижда файловете на машината ти.

 

Аз за по-лесно го ползвам през външен диск хем така си разтоварих малко машината (дотук 2 * 320гб и пак успях да се задръстя след седмица)

 

Между другото BDRIP филмите не всички вървят гладко (т.е. тези от по 40гб). И както tedy каза разликата в качеството между 720p и 1080p не винаги си заслужава да теглих повече от 6гб.

 

Примерно един филм наскоро нещо не го разпозна хубаво и от първите минути скочи направо на последните (това е един от примерно 20 но се случи) - мисля че филма беше Year One. Другото е че Blue Ray филмите обикновено са с една камара субтитри и звуци. Примерно на Гарфийл докато намеря българския измежду всичките 28 езика и минаха 15 минути. Не че е лощо, но се сменят 1 по 1 и понякога вместо да ми пише името на езика е като номер. Трябва да видя има ли нов firmware update - мисля че преди се виждаше името на езика после почна като номера да ги дава.

Link to comment
Share on other sites

а ти пробвал ли си или не? това за стрийма през мрежата на видео с висока резолюция(1080p) :unsure:

 

Пробвал съм, разбира се.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

http://www.ebay.co.uk/itm/SUMVISION-Cyclone-Micro-2-Multi-Media-HD-MKV-Player-NEW-/190505128915?pt=UK_AudioElectronicsVideo_Video_TelevisionSetTopBoxes&hash=item2c5afd93d3

 

някой да има нещо такова? :unsure:

не ми се дават много пари за плеър, така че гледам някакви подобни китайски варианти :)

Link to comment
Share on other sites

не ми се дават много пари за плеър, така че гледам някакви подобни китайски варианти :)

 

За тез' пари изглежда доста прилично...само дано няма някакви "скрити камъни", които тактично са пропуснали да споменат в спецификациите - гледам, че RMVB са го писали до 720p, да не вземе да се окаже, че и други формати вървят само до толкова...

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.u...=item2c5afd93d3

 

някой да има нещо такова? :unsure:

не ми се дават много пари за плеър, така че гледам някакви подобни китайски варианти :)

 

Български субтитри не ти ли трябват? :)

Защо просто не дадеш малко повече пари и да си спестиш главоболията?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AC-Ryan-PlayOn-HD-Mini2-1080p-MKV-Network-Media-Player-/140541650378?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_DVDPlayers_Recorders&hash=item20b8ef65ca

Link to comment
Share on other sites

Български субтитри не ти ли трябват? :)

Защо просто не дадеш малко повече пари и да си спестиш главоболията?

 

http://www.ebay.co.uk/itm/AC-Ryan-PlayOn-HD-Mini2-1080p-MKV-Network-Media-Player-/140541650378?pt=UK_AudioTVElectronics_Video_DVDPlayers_Recorders&hash=item20b8ef65ca

 

аз точно на този малкия плеър не мога да разбера ква му е декодировката за титрите, дали поддържа кирилица :unsure:

 

а иначе абсурд да дам толкова пари и то само за плеър без хард :)

 

доколкото чета тук джаджата чете руски титри, така че ще захапе и българскте :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...