Jump to content
BulForum.com

Синя зона


Cayenne

Recommended Posts

което пък е расизъм по имуществено/финансово състояние.

 

Какъв расизъм, какви 5 лева? Нищо общо с постановката. Ако има за едни с пари - за други без - тогава може би да, но иначе подобно твърдение е меко казано грешно. Или цяла Европа (примерно) са расисти?

 

основен и еинствен повод за учредяване на тази синя зона е само първата част от твоето твърдение - общината има нужда от пари. само че избирателно. примерно се е отказала да ги събира в Тракия, щото тамошния районен кмет е "наш" човек и избирателите са повече....

 

Такова нещо аз не знам - някъде да се събират пари, някъде не. Не виждам логика и не смятам че е вярно, особено в тази ситуация. Ако имаш някакви доказателства за подобни действия/бездействия - дай да ги видим.

 

Основният проблем в случая е, че бюджетите на общините бяха зверски окастрени и бидейки оставени на самотек, естествена реакция е да се опитват да се справят по някакъв начин.

 

 

а тук виждам една интересна статия. от която

 

и виждайки как досега са управлявани общинските предприятия и какво е постигано с тях, що да не предполагаме кво ще става с новото?

да видим и кой е директора:

 

оппаааа. директорите на общински предприятия се назначават без конкурс и без изисквания за опит или квалификации. повече по този въпрос няма кво да кажа.

 

а за мен все още въпроса е принципен. защо да плащам за услуга, за която вече съм платил? аз съм с жителство в тази община, плащам местни данъжи на нея. защо ми се ограничава правото на придвижване и ползване на МОИТЕ идеални части от тези общи съоръжения?

 

Съгласен съм, но тези неща нямат нищо общо с Общинските предприятия като такива. Разни побългарени порочни практики не са еталон за институциите и организациите въобще. Това че някои са келеши и мошенници и се нагласят там, където се взимат рушвети не е от вчера и далеч не е само в общините. Виж например как се назначава Началника на митницата. Там ако помня добре не искат и Висше образование.

 

За коя услуга си платил по-точно? Дай криво да седим, право да съдим. Да не би да си си платил паркоместо на Общината и тя да е длъжна да ти го предоставя псотоянно, но пък и в избрани от теб точки от територията й, когато и както на теб ти скимне? Защото аз не знам за такава опция. Отново да повторим, че това е обща практика във всички държави - не сме си го съчинили ние. И те плащат данъци, пътни такси и т.н., но и те си плащат за паркиране! Интересно ми е в близкото бъдеще какво ще кажеш като ти поискат и такса за магистралите, както е по света? Пак ли ще е расизъм?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Какъв расизъм, какви 5 лева? Нищо общо с постановката. Ако има за едни с пари - за други без - тогава може би да, но иначе подобно твърдение е меко казано грешно. Или цяла Европа (примерно) са расисти?

 

 

 

Такова нещо аз не знам - някъде да се събират пари, някъде не. Не виждам логика и не смятам че е вярно, особено в тази ситуация. Ако имаш някакви доказателства за подобни действия/бездействия - дай да ги видим.

 

Основният проблем в случая е, че бюджетите на общините бяха зверски окастрени и бидейки оставени на самотек, естествена реакция е да се опитват да се справят по някакъв начин.

 

 

 

 

Съгласен съм, но тези неща нямат нищо общо с Общинските предприятия като такива. Разни побългарени порочни практики не са еталон за институциите и организациите въобще. Това че някои са келеши и мошенници и се нагласят там, където се взимат рушвети не е от вчера и далеч не е само в общините. Виж например как се назначава Началника на митницата. Там ако помня добре не искат и Висше образование.

 

За коя услуга си платил по-точно? Дай криво да седим, право да съдим. Да не би да си си платил паркоместо на Общината и тя да е длъжна да ти го предоставя псотоянно, но пък и в избрани от теб точки от територията й, когато и както на теб ти скимне? Защото аз не знам за такава опция. Отново да повторим, че това е обща практика във всички държави - не сме си го съчинили ние. И те плащат данъци, пътни такси и т.н., но и те си плащат за паркиране! Интересно ми е в близкото бъдеще какво ще кажеш като ти поискат и такса за магистралите, както е по света? Пак ли ще е расизъм?

не, за магистралите ще е откровена наглост и двойно плащане. особено за вече изградените.

общинските служители и други държавни служители не заплащат за паркоместата. включително кмета и неговите наместници. . все още 3те паркоместа точно пред входа на район "централен" са безплатни. служебните автомобили на площада дос градата на общината не заплащат за паркинг, дори и да преминат през платения на ул. Иван Вазов. та кво казваш за расизма и деленето? за едни има такса, за други няма. ето ти.

по света има и екологични изисквания към автомобилите които влияяат съществено на дължимите данъци. а тук не...

цената от лев/час е недоказана. просто е прочетена в облаците или в тавана според зависи къде се е намирал мъдрителя й.

пропуснал си интересната статия в СОФИЙСКА търговско промишлена камара (докъде я докарахме относително обективни записи за пловдивски общински сесии да се откриват само в сайтове на софийски организации):

ОП „Чистота"освен, че запазва прочутите си над 400 метачки, с чиято помощ някои лица станаха общински съветници, а Пловдив се сдоби със „славата" на град с най-мръсен въздух в Европа, ще възлага дейностите по машинно почистване и сметосъбиране за над 15 млн. лева годишно на подизпълнители с „конкурси". Такъв в момента има спрян от Комисията за защита на конкуренцията! ОП"Синя зона паркинги и гаражи" - още преди да бъде взето решение за създаването, ОП се раздели с 418 места за паркиране на паркинги. Така общината се лиши сама от 1 до 2 млн. лева годишно. (При средно заложено 60% натоварване и при 1 лв. такса на час ). 300 от тези 418 места са в най-гъсто населения р-н „Тракия" и към момента плащат символичните 0.45 лв. на кв.м. на месец. Простата аритметика показва, че в момента годишният приход от тях е 56 586 лева, при очаквани между 750 хиляди и 1,5 млн. лева, ако бяха включвани в новото общинско предприятие. Въпреки шумните декларации на кмета Славчо Атанасов, че няма да допусне частни интереси в дейностите по паркирането в Пловдив, се прие предложение по микрофон по време на самата сесия дейностите по „Репатриране на МПС" и „поставяне на скоби" (извършвани до сега от частни фирми), да се прехвърлят в ОП „Охрана и сигнализация", за което няма ангажимент на кмета в дейността му да не участват частни фирми.Общинският съвет прие също директорите на Общинските предприятия да бъдат със занижени критерии и да се назначават без конкурс.

и за общинските пътища възниква въпроса с двойното плащане - съществуващи съоръжения са. на общината е правото да ги стопанисва. тя го прехвърля към частни фирми и започва да изисква такса. съмнявам се точно това да е европейската практика.

забелязал съм и че ПРЕДИ да почнат да пречат да се ползва личния транспорт общоевропейска практика е да бъде осигурен ефективен и достъпен масов транспорт.

ефективен.

достъпен.

и разни нови паркинги се изграждат там. отново ефективни. отново достъпни.

а в нашата реалност да ти врътна ли едни бързи сметки колко по-изгодно е да се возят двама души в един автомобил по едно направление спрямо смяна на 4 билета за рейс дневно или ще ми повярваш?

 

P.S. расизъм е само твоето твърдение че който има 5 лева повече само той има право да ползва временно централните улици на града. следователно това не може да бъде причина за въвеждане на тази такса.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...