Jump to content
BulForum.com

network share accessed through usb


Recommended Posts

Здравейте,

имам следното питане, ще съм благодарен ако някой може да отговори.

 

Значи имам устройство което има usb вход, към него може да се закачат фаш драйв или външен хард, след което устройството разчита файловата система и файловете на нея. Аз обаче бих искал да не закачам флаш драйв, а да закача някакво друго неизвестно мен устройство ( не знам да има такова ) което има хем усб изход хем мрежов интерфейс. Бих искал това устройство да се връзва в мрежата и да позволява на първото устройство да достъпва споделените мрежови файлове сякаш са локални. Надявам съм да съм успял да обясня. Та въпроса ми е дали има такова устройство.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ам' без мрежови протоколи няма да минеш.

Нито едно от двете устройства не е ясно к'ви са, да не говорим, че т'ва дет' търсиш, сам се съмняваш дали го има въобще?

Link to comment
Share on other sites

Доста пъти прочетох поста в опити да си изясня ситуацията, понеже нещата не са назовани с истинските им имена (не виждам причина за което), и накрая си представям следното:

Човека има DVD плейър с USB интерфейс за външен флаш/HDD и се пита дали през него не може някак да го върже към рутера и да вижда/достъпва споделените папки в локалната му мрежа.

А да видим ако е това, дали има начин да стане. Аз лично нямам идея как. Може би модифициран фърмуер, поддържащ мрежови протоколи и съответен браузър? По USB? Хм...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Това което търсиш го има тук: http://www.orderbg.com/index.php?main_page=product_info&cPath=41&products_id=1982

но за да успееш да го накараш да работи трябва да му се напишат drivers и да има приложение, което минимум поддържа TCP/IP...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

mai iska6 da napravi6 ne6to deto az napravih. ako tv to e lg ili drugo tv deto e sus linux vutre prosto tursi6 mod firmwer i si go instalira6. sled tova edin sub hup deto go kupih v era za 10lv. na nego slaga6 edna flashka fat 32 formatirana i usb2lan kupen ot era za 13lv. sled tova vijda6 na rutera kvo ip e polu6il tv to i s browser vliza6 go konfgurira6 kakuv share folder ot kompa da polzva. i sled kato opravia6 kato otvaria6 vgradenia media player si puska6 failovete deto ti se na kompa. emi za pove4e infor tursi info za LGMOD ili za podoben mod za tvoia komp. ne e trudno da se napravi otne mi 10minuti i sega gledam filmove bez da prehvurlam i bez vun6ni hdd :-) nadiavam se sam ti pomognal ako ima6 vuprosi pitai na li4no nadiavam se da ti pomogna

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...