Jump to content
BulForum.com

продавам пчелен мед


Recommended Posts

""Някои смятат, че натуралността на меда може да се определи с помощта на „химически" молив. Трябва да се намаже медът на лист хартия и да се пробва да се пише на хартията с този молив. Ако медът е фалшифициран, то се появява син цвят, както от водата.

В действителност това е заблуждение. Следва да се обясни, че абсолютно подправен мед продават като правило, като го предлагат от врата на врата. Това е така нареченият „цигански" мед. Да се избегнат грешките с меда е просто – да не се купува такъв мед, който е с прекалено ниска цена."

 

Типично изказване на "бизнес класата" с цел манипулация. Единствения мед, който е подправен е в магазините. Не отхвърлям, че може и такъв да има и по свободно продавания мед от мирни граждчани. Но в магазините меда е на 100 % подправен. А ниската цена идва от необлагането с разни мутра-данъци и договорки за изкуственото завишаване на цената му. Тези хора, които произвеждат свободно меда са друг тип хора. Това им е ежедневието. Да стане сутрин и да се занимава с нещичко около къщата си. Това е честен труд. А защо не и да си помогне малко поради ниските окрадени пенсии. :) Какво означава прекалено ниска цена? Кой я определя? На база на какво? На базата повече да взема за да забогатея ли? Е от такива драги ми не трябва да се взема :)

 

Откъде накъде ще твърдиш, че всичката стока в магазинната мрежа е фалшива? Някакви изследвания ли си провел на всички видове мед във всички магазини? Защо не уведомиш властите по въпроса, за да се вземат мерки веднага? Какви са тия "мирни хора" и "мутра -данъци"??? Да не би военните да правят мед и да държат монопола, примерно? Що за алабализми и кого го интересуват?

 

Прекалено ниската цена се определя много лесно от всеки с основно образование на база пазарните цени. Или както меда е между 7 и 9 лева на дребно, ако някой ти го предлага за 4 - нещо не му е в ред. Примерно. Това искаше да предупреди писалият по-назад. Продавачът няма такива цени.

 

Напротив, мнението ми беше с цел да защитя автора на темата :)

 

Рапторе ти пък защо се захвана с мен? :P Фирмените цени в България не са много коректни, а и повечето големи фирми са все на наши хора. И не военните, а близки до хората с власт, може би и и някои военни ;) Какво се оказа с новата кайма и месни продукти? Уредиха се наши хора и ще бъдат заличени старите и малките. Извинявам се към автора на темата за излишния коментар. Беше с цел да го защитя. :)

Link to comment
Share on other sites

медът се разтопява на водна баня(слагаш отворен буркан в тенджера с вода и е хубаво на дъното и да има някакъв плат да не се пръсне буркана от температурата ако е силен котлона...)това е

Link to comment
Share on other sites

Типично изказване на "бизнес класата" с цел манипулация. Единствения мед, който е подправен е в магазините. Не отхвърлям, че може и такъв да има и по свободно продавания мед от мирни граждчани. Но в магазините меда е на 100 % подправен. А ниската цена идва от необлагането с разни мутра-данъци и договорки за изкуственото завишаване на цената му. Тези хора, които произвеждат свободно меда са друг тип хора. Това им е ежедневието. Да стане сутрин и да се занимава с нещичко около къщата си. Това е честен труд. А защо не и да си помогне малко поради ниските окрадени пенсии. xmas.gif Какво означава прекалено ниска цена? Кой я определя? На база на какво? На базата повече да взема за да забогатея ли? Е от такива драги ми не трябва да се взема xmas.gif

 

Не си казал не само нещо, свързано с тази обява, но и нищо съществено няма в тия писания, освен някакви разсъждения тип "след 3 ракии всичко мога и разбирам".

 

Откъде накъде ще твърдиш, че всичката стока в магазинната мрежа е фалшива? Някакви изследвания ли си провел на всички видове мед във всички магазини? Защо не уведомиш властите по въпроса, за да се вземат мерки веднага? Какви са тия "мирни хора" и "мутра -данъци"??? Да не би военните да правят мед и да държат монопола, примерно? Що за алабализми и кого го интересуват?

 

Прекалено ниската цена се определя много лесно от всеки с основно образование на база пазарните цени. Или както меда е между 7 и 9 лева на дребно, ако някой ти го предлага за 4 - нещо не му е в ред. Примерно. Това искаше да предупреди писалият по-назад. Продавачът няма такива цени.

 

В Правилата ясно сме упоменали, че подобни "мъдри изказвания" са излишни, а ако има някакви тези за изясняване сме направили тема по въпроса.

 

В заключение искам да кажа, че закупих 27кг от меда, наистина е много хубав, продавачът е коректен и вероятно ще повторя покупката след време.

Link to comment
Share on other sites

Мерси,наистина си е истински медец и си свършва-остават 15 буркана по 1 кг

 

 

 

Медът свърши за тая година-живот и здрве догодина пак.....Който е взел сигурно го е излапал.

само да споделя че скоро ми попадна в едни приятели 1 буркан мед от магазин или сергия-забравих.Опитах го-100% подправен беше,аз хапвам мед от малък-не мога да се объркам,та внимавайте какво купувате приятели, на всичко в нашата мила родина му се е намерила цаката.

Весели празници!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Имам 1 тенекия разсипана в буркани както следа:

 

 

9 броя по 1кг-7лв...останаха 2

4 броя по 900гр-6.50.....няма ги

2 броя по 850гр-6лв

5 броя по 750гр-5лв...останаха 4

 

Медът е захаросан.Всичко е изтеглено на везна и е оценено,различния грамаж се е наложил заради наличността на такива буркани,медът е много хубав.Може и да се дегустира .

 

0885768705...Димитър след 12.00 часа,от Пловдив съм....може и на лс...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

останаха 1 буркан от 7лв килиграм и 1 еди от 6лв. 900гр

няма ги скоро ще има пак от новата реколта.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

здр има мед в буркани разтеглен по 900гр и 970 гр. просто такива са винтовите буркани на цена 6.30 и 6,80лв.

количество:

900гр-6,30лв-6 бр

970гр-6.80лв-19бр

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Продавам от меда на дядо ми-чист натурален,много е хубав,ако някой желае и дегустация.От екологично чист район.намиращ се на 30 км северно от В.Търново-село Стефан Стамболово-доста е голямо землището на селото и няма никаква промишленост в близост.

. .побързайте,количеството са ограничени.....

 

 

 

 

Имам 1 тенекия разсипана в буркани както следа:

 

 

Има мед в буркани разтеглен по 900гр и 970 гр. просто такива са винтовите буркани на цена съответно 6.30 и 6,80лв.

 

количество:

 

900гр-6,30лв-6 бр

970гр-6.80лв-19бр .....3 бр

 

 

Всичко е изтеглено на везна и е оценено,различния грамаж се е наложил заради наличността на такива буркани,медът е много хубав.Може и да се дегустира .

 

Адресът ми е "Васил Ихчиев" 56

.

0885768705...Димитър след 12.00 часа,от Пловдив съм....в темата заявки и мнения,може и на лс...

 

Цената е върху 7лв килограм

Добър ден! Какво е в момента положението с меда? Искам да взема малко по-голямо количество!

Link to comment
Share on other sites

добре,но само след предварителна уговорка по телефон ,за да не стане разминаване удобно ми е вечер между 16.00 и 20.00

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...