Jump to content
BulForum.com

Тема за Графични и Web Дизайнери


JohnCrichton

Recommended Posts

А бе момчета май тоя топик няма да провърви а? Никои нищо не пише! Ами няма ли Уеб дизаинери тука бе? Айде дайте да ви видиме проектите! Нали и ние трябва да се учиме! Чакам......

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера само за уебдизайнери ли е тази тема или и за простосмъртни?? Някой има ли свястна сричкопренасяща програма (хифинатор)за Pagemaker, че имам тук една от 100 г. и ми се плаче? :cry

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Имам нужда от млко хелп :wir

Начи искам да си направя такова неподвижно меню горе (тук)

Някой да си има на идея как може да стане номера???

 

Дано съм пробудил интереса ви , понеже гледам че почни никои не се интересува от дизайн в този сервър :confused

Странно нали...

 

Съжелявам че отварям тази забравена от боговете тема , но неможах данамеря по нова тема свързана с дизаин...

 

Благодаря предварително за вниманието!!!

Link to comment
Share on other sites

Имам нужда от млко хелп :wir

Начи искам да си направя такова неподвижно меню горе (тук)

Някой да си има на идея как може да стане номера???

 

Дано съм пробудил интереса ви , понеже гледам че почни никои не се интересува от дизайн в този сервър :confused

Странно нали...

 

Съжелявам че отварям тази забравена от боговете тема , но неможах данамеря по нова тема свързана с дизаин...

 

Благодаря предварително за вниманието!!!

Че какво има в това меню, което да не разбра как става?! :confused

Просто използване на рамки (frames) за да стои менюто винаги видимо в горната рамка, това е.

Link to comment
Share on other sites

Да нокато цъкна на бутон се отваря линка в горния флеим а не в долния???

 

Тотова беше първото което ми доиде на ум , но не знам какда му посоча да се отваря отдолу :confused

Ако имаш инстална дреамлевер пробваи :tongue

 

 

 

 

ЕДИТ:Фу оправих се :D (ако някои го интересува мога да споделя)

 

 

10х все пак

Link to comment
Share on other sites

Сега имам друг въпрос към дизайнерите :confused

 

Знчи работя с пкета на макромедиа...

Единственото което не можах да разбера е Macromedia Fireworks

 

Някой може ли да ми поясни какви са и функциите на тази програма...

Ако може и пример за това което може да се създаде :punk

 

Приатно писане :tongue

Link to comment
Share on other sites

Първо, за да отвориш линк в друг фрейм, в линка се задава атрибут target="BottomFrame" например, т.е. в кой фрейм да се отваря или в хедъра на страницата се поставя <base target="...."> за всички линкове, това мисля, че е ясно вече ;) .

 

По другия въпрос, Fireworks е просто програма за едитване на графики (растерни), също както PHotoshop например, но тази е оптимизирана за правене на web графики, има си туулове за оптимизиране на PNG, GIF, JPG, цветови палитри за уеб и т.н. Аз лично я използвам само накрая да оптимизирам картинки за GIF/PNG формати или да преобразувам в PNG. Останалото на Photoshop.

Link to comment
Share on other sites

Първо, за да отвориш линк в друг фрейм, в линка се задава атрибут target="BottomFrame" например, т.е. в кой фрейм да се отваря или в хедъра на страницата се поставя <base target="...."> за всички линкове, това мисля, че е ясно вече  ;) .

 

По другия въпрос, Fireworks е просто програма за едитване на графики (растерни), също както PHotoshop например, но тази е оптимизирана за правене на web графики, има си туулове за оптимизиране на PNG, GIF, JPG, цветови палитри за уеб и т.н. Аз лично я използвам само накрая да оптимизирам картинки за GIF/PNG формати или да преобразувам в PNG. Останалото на Photoshop.

Всъщност и във Photoshop си ма оптимизация за web на картинките само дето е по-добра. Аз за тва fireworks не ползвам изобщо.

Link to comment
Share on other sites

Абе нещо от сутинтра се мъча да си направя меню с флаш ама нещо се не успявам :(

 

Кажете как да направя флаша да се активира само от мишката а не да се върти постоянно

 

 

Искам еи такива менюта :cry

 

http://www.intelsat.com/index_flash.aspx

http://www.insite3.com/insite3_ui.htm

http://www.btraxx.de/

http://www.italfinance.it/

http://www.dunun.com/

http://rdwgroup.com/indexFlash.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте! Предполагам, че темата не е точно за това, но ми трябва малко помощ от Вас :) и не виждам смисъл в съществуването на нова такава(тема) .

Едни мои познати ме излъгаха да се насоча към графичен и уеб дизайн като висше образование с предпоставка, че мога да рисувам добре, а и без тва само кибича пред тоя комп, поне някоя пара да изкарам от това... Та това което Ви моля, е да ме светнете на тая тема: Що представлява професията графичен/уеб дизайнер(предполагам не е само да знаеш да бачкаш с 3-4 програми), в кои вузове има такава специалност и какви са изпитите?

 

ПП: знам, че мога да се размотая сам до подходящите хора, но мисля че можете да хакнете едни никакви си 2 реда като минали вече по тоя път :)... Ако е чак толкова извън темата, трийте(няма да ви се убидя много :P )

Link to comment
Share on other sites

Първо си мисля, че не звучиш убедено, че ти се занимава точно с това? Хич не се занимавай с нещо дато не ти се иска или някой друг те кара, това е мой личен съвет.

 

Второ, това че някой може да работи с куп програми не го прави добър професионалист. "Само с мисъл и чувство се създава изкуство" пее Т. Колев в една песен. ;) В Пловдив понятията дизайнер и предпечат са смесени (в повечето фирми) и от дизайнера се иска да знае всичко. Истината, е че истинският дизайнер трябва да е креативен (хубаво е да е художник) и повече от Фотошоп и някоя векторна програма не му трябват. Вече създаденият идеен проект се подготвя за печат от предпечатаря, който е доста по-запознат технически. Същото важи за уеб дизайна, но винаги може всичките дейности да се извършват от един човек, ако е достатъчно добър. Примерно аз съм предпечатар и се изприщвам, като трябва да правя дизайн, защото ми куцат композиции, цветове и т.н. и винаги става нещо посредствено :cry

Link to comment
Share on other sites

Лично аз за висше образование "Графичен Дизайнер" в България не съм чувал. Ако има, то е в някой частен университет.

Link to comment
Share on other sites

Лично аз за висше образование "Графичен Дизайнер" в България не съм чувал. Ако има, то е в някой частен университет.

 

Това, което го научиш като се почне от сканиране, ретуш, монтаж, цветоотделяне та так до печата го няма в никой университет! Тази професия не се учи, тя се постига с практика и много грешки в началото. Има фирмички, които предлагат някакво обучение, но то е "да опознаем CorelDRAW от близо" и там няма да ти кажат как се прави щанца, етикети с 8 цвята и топъл печат или монтаж...

Link to comment
Share on other sites

Лично аз за висше образование "Графичен Дизайнер" в България не съм чувал. Ако има, то е в някой частен университет.

Мдам. В Нов български университет бакалавърска програма, магистърска и накрая докторска

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...