Jump to content
BulForum.com

PC конфигурация


SpI7_FiRe

Recommended Posts

Искам да си купя ново PC и се колебая м/у тези 3 варианта 1 2 3

 

Коя марка процесори бихте ми препоръчали? Ако някой има предложения за конфигурация да не се страхува да споделя :P За предпочитане е конфигурацията да не надвишава 600 лв. :)

 

Добавям още 1 вариант Тук

Link to comment
Share on other sites

Ами не съм решил непременно да е ТМ, просто там съм разглеждал пък и им нямам много доверие на тези по-малките магазинчета :)

 

ЕДИТ: Също така се чудя кое е по-добре Intel dual core или ATI Athlon 64 X2 :)

Link to comment
Share on other sites

600 лв без монитор нали така?Харда и писачката старите ли остават?С какво захранване си в момента.Има и доста големи магазинчета,на които може да имаш доверие.

Link to comment
Share on other sites

ASUS P5Q SE /P45 /DDR2-138.65

Intel Core Duo E6500 BOX-130.97

RAM 2 GB DDR2/800 KINGSTON-73.19 може и кит 2х2гб ама вървят доста скъпо.

640GB 7200 WD 16MB SATA2-96.30

Captiva GF9600 512MB DDR3-130.68 ако останат парички може и по-мощна Ати също имат много добри модели.

Мисля че трябва и захранване да си вземеш свястно 500 w fortron/Chieftech/P.O.V 80-130 140 лв.

Цените са на Ера.

Link to comment
Share on other sites

Ами не съм решил непременно да е ТМ, просто там съм разглеждал пък и им нямам много доверие на тези по-малките магазинчета xmas.gif

ЕДИТ: Също така се чудя кое е по-добре Intel dual core или ATI Athlon 64 X2 xmas.gif

 

Аз съм за интела.

В грешка си за големите магазини - точно на тях не може да се има доверие, защото не продават маркови компютри, а поръчват на разни гаражни фирми да им ги правят, с други думи това са компютри сглобени в БГ в някой гараж/мазе от неизвестни фирми. Обикновено на етикета пише хубави параметри, но не се споменава, че е с най-гадното дъно на света и китайско захранване. Резултата е че тези компютри често ходят в сервиз и въпреки добрите параметри работят ужасно. За това нещо плащаш колкото за хубав компютър, че дори и повече, накрая имаш гаранция 2 години на кутията (не можеш да отваряш), вместо гаранция 2-5 години на отделните компоненти - ако ти изгори захранването оставаш без целия компютър за месец, вместо да си вземеш друго докато ти го сменят.

А и да не пропусна кутията с надпис Hyundai или някоя друга марка, която няма общо със съдържанието и само подвежда хората, че това е "марков" компютър.

 

Ако мислиш, че просто не съм фен на ТМ пусни един гугъл да видиш какво пише в hardwarebg по този въпрос.

 

едит: сега видях, че са почнали да им пишат и дъната понякога. Въпреки това всичките конфигурации които си дал са няколко пъти по-бавни от предложението на thebeast. Видеокартите пък са някаква пародия (забрави за игри и тн)

Link to comment
Share on other sites

А кой е най-добрия вариант за геймърско PC с четириядрен процесор ако тавана на цената го покача на 700-750 лв.Искам възможно най-добрата конфигурация, защото силно се съмнявам в скоро време да си купя ново PC :D

 

Едит: добавям скриин на конфигурация която един мой приятел ми направи. Споделете мнение :)

post-16864-126495176804_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

^Няма 400W, има 450, като разликата в цената с 550 е само 20лв, така че по-добре 550.

 

Атлона х4 уж 4 ядрен, а е по-слаб от x2 250...

Link to comment
Share on other sites

За програми които могат да се възползват от 4-те ядра. Бих казал рендване основно. Не си споменал да ползваш компютъра за това. За игри по-добре по-висока тактова честота отколкото още 2 ядра. От доста игри мога да кажа че от 4 ядрен процесор се възползва GTA4 и може би Far Cry 2. Като за втората по-скоро бих казал че може да ползва 3 ядра от това което съм видял на 3 ядрени и четириядрени процесори, но пак на двуядрен с достатъчна тактова честота е по-добре да се ограят игри. Тук не включвам i7 процесорите. За 800 лева може да купиш само прилично дъно и процесор и толкоз. Иначе като собственик на Е8400 мога да ти гарантирам че се справя по-добре в игрите да кажем от Q6600 който когато си копувах компютър беше на подобна цена.

Link to comment
Share on other sites

Само да те понасоча, че геймърския компютър основно го прави видеокартата и повечкото и по-бърза рам. Процесора е точно последната ти грижа за игрите. Аз съм с Core 2 Duo E5200 и досега няма игра дето да не я играя на макс детайли. С 10 ядра да го вземеш процесора, видеокартата ако е кенеф, язък за барута става работата. Купи си хубаво дъно, хубаво захранване и хубава видеокарта. Другите работи може да са по-евтини и не толкова бързи, но са лесно сменяеми.

Link to comment
Share on other sites

Видеото е най-важно наистина. Има в момента 4870 с 1ГБ памет за под 250 лева. На такава карта всичко над Е3300 е достатъчно да се играе. В игрите процесора е 10% от цялата картинка. Дори бързия хард дава повече предимство в някой случай. За мен едно дъно Р43 чипсет един Е6300 от новите, 4 гб рам и 4870. Каквото остане за захранване, кутия и хард.

Link to comment
Share on other sites

Без да се сърдиш, но това е възможно най-левашката грешка, да вземеш скапано захранване. По-добре спести от нещо друго, но от захранване не спестявай.

Link to comment
Share on other sites

^това, което предлага изобщо не е левашко, според гугъл е Seasonic, което ще рече много добро и реално дава колкото 550-600W от другите марки.

Само да те понасоча, че геймърския компютър основно го прави видеокартата и повечкото и по-бърза рам. Процесора е точно последната ти грижа за игрите. Аз съм с Core 2 Duo E5200...

Не съм съвсем съгласен - на предното ми дъно смених процесори от почти всички поколения на с775 и стигнах до извода, че за да се оползотвори картата трябва двуядрен процесор от високите модели с повече кеш - едноядрен на 5,0GHz или изцеден докрай Е2180 с вдроп мод се представяха слабо (и игрите вървяха по-зле).

Бюджетни 45нм не съм пробвал, но предполагам, че с Е8400 игрите ще вървят значително по-добре от със Pentium Dual-ите.

 

Сокет 775 вече остаря, по-добре подобно дъно със двуядрен i5 от ония без вграденото видео ако ще се прави комп за няколко години напред. Така може да му се сложи и i7 по-нататък, а дори и да не се сложи пак ще е актуален.

Link to comment
Share on other sites

Идеята ми беше, че не му е нужен 4 ядрен процесор за да подкара която си иска игра на макс детайли. Трябва му видеокарта за целта. Доказателството се намира точно на 30 сантиметра от дясната ми ръка.

 

Каквото остане за захранване, кутия и хард.

 

Това ли не е левашко или не четеш всичко.

Link to comment
Share on other sites

При условие че ще останат 100 лева за захранване което е въпросния корсар ще останат и 60 за що годе свястна кутия и 100-тина за хард кое е левашко не разбрах? Че това ако не се клоква един fortron pnf 400w който е под 100 лева ще го издържи и ще може по-голям хард да вземе. Не съм казал остават 50 кинта за захранване и кутия купи си първия срещнат Deluх. Или пък ако не е модулно енермакс захранване за 200+ лева не става?

Link to comment
Share on other sites

При условие че ще останат 100 лева за захранване което е въпросния корсар ще останат и 60 за що годе свястна кутия и 100-тина за хард кое е левашко не разбрах? Че това ако не се клоква един fortron pnf 400w който е под 100 лева ще го издържи и ще може по-голям хард да вземе. Не съм казал остават 50 кинта за захранване и кутия купи си първия срещнат Deluх. Или пък ако не е модулно енермакс захранване за 200+ лева не става?

Добре аз не разбирам това някакво състезание за максимално малко захранване ли е?Да не говорим ако е някакъв noname колко ще е и 400 в.За 80 лв има POV 500,100лв chieftech и fortron saga.По-добре да има по-голям капацитет,отколкото да е на ръба,пък и става въпрос за 20 30 лв разлика.От дъно и захранване не трябва да се пестят пари-лично мое мнение.

 

А какво е предназначението на четириядрения :? За интернет ли?

За 200 лв си купи E7400 или Е7500 при всички случаи е по-добре от котлончето :).

Link to comment
Share on other sites

В един магазин ми препоръчаха следната конфигурация:

Asrock K10N78M/GF8100/ AM2+

CPU Phenom II 550 BOX

RAM 2GB DDR2/800 Kingston

HDD-500GB 7200 SEAGATE 16MB SATA2

VGA-Powercolor ATI 5670 512MB DDR5

Кутия- Delux MT810 no PSU

DVD RW SAMSUNG SH-S223F SATA

P.O.V. Black Diamond 400W

 

Всичко 746 лв.

 

Какво мислите за нея?

Link to comment
Share on other sites

Дъно: GB GA-EP45-UD3 ≈ 165

Процесор: Intel Core Duo E6500 ≈ 130

Памет: 2х2GB Super Talent DDR2 800MHz ≈ 145

Видео: ATI 4870 1GB DDR5 ≈ 240

Харддиск: 640GB Western Digital WD Caviar Black ≈ 120

Захранване: 500W Fortron Blue Storm II ≈ 120

Кутия: CoolerMaster Elite 334 ≈ 60

 

Общо: 980 лева но е доста добра конфигурация

 

Дъно: GB GA-P43-ES3G ≈ 125

Процесор: Intel Core Duo E5300 ≈ 110

Памет: 2х2GB Super Talent DDR2 800MHz ≈ 145

Видео: Sapphire HD 4730 512MB DDR5 ≈ 135

Харддиск: 500GB Western Digital WD Caviar Black ≈ 105

Захранване: 400W Fortron Blue Storm II ≈ 90

Кутия: CoolerMaster Elite 334 ≈ 60

 

Общо: 770 лева тая е по-скромна но пак е добра.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...