Jump to content
BulForum.com

PC конфигурация


SpI7_FiRe

Recommended Posts

В един магазин ми препоръчаха следната конфигурация:

........

Какво мислите за нея?

 

Дъното е с вградено видео, което не е добре да го има ако не се ползва, освен това е на една от най-долните марки.

Хардовете от тази серия на Seagate не е препоръчително да се купуват, защото имат дефект във firmware и понякога умират.

 

Прави се така - пишеш на едно листче конфигурацията, която ще купуваш, отиваш в магазина и си го поръчваш, а не те да ти правят конфигурации.

Ако чакаш разни магазинери да ти правят конфигурация често нещо е слабо спрямо другите (примерно гадно дъно или гадна видеокарта, а останалото добро).

 

Втората конфигурация от предния пост е добра, с цел да стане по-евтина може и:

Дъно: GB GA-P43-ES3G ≈ 125

Процесор: Intel E5300 ≈ 110

Памет: 2х1GB 800MHz ≈ 70

Видео: Sapphire HD 4730 512MB DDR5 ≈ 135

Харддиск: 640GB WD Blue - 97

Захранване: POV Black Diamond 400W - 63

Кутия: делух - 30лв

2-3 вентилатора за кутията (нямам представа към нея има ли) - 15лв

645лв

Link to comment
Share on other sites

Не мога да разбера защо държиш да се набуташ с готова конфигурация.Имаш доста предложения всички добри.Спри се на един вариант и отиди в някоя фирма да поръчаш.От това което са ти предложили в магазина ми харесва рама и захранването.И имам чувството че много държиш на АМД :)

Link to comment
Share on other sites

Дъно - Gigabyte MA770-US3, AMD 770, AM2+/AM3 (up to 140W),, DDR1066, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA RAID 0,1, 3x1394, ATX

 

Видео - ATi HD5670, 512MB PowerColor PCI-E, DDR5, 128bit, HDMI & DVI (HDCP)

 

РАМ - 2x2GB DDR2 1066MHZ, Kingmax

 

ХД - 500GB WD Caviar® Black™, SATA2, 7200rpm, 32MB

 

Процесор - Athlon II X4 620 Quad Core (2.6GHz, 2MB L2, 95W, AM3) BOX

 

Кутия - Delux MT810 no PSU

 

Захранване - P.O.V. Black Diamond 400W

 

DVD RW Samsung SH-S223B SATA

 

Мисля че на това се спрях. Някакви забележки?

 

Само да кажа че избрах 4-ядрения процесор ,защото както казах компютъра мисля да го ползвам много време. :)

Link to comment
Share on other sites

Нямам забележки аз.Но все пак бих взел 500 ватовия модел захранване.Разликата предполагам е минимална.За сефте чувам 4ядрен атлон.Трябва да е бетон.Айде и да постнеш резултати от Атлона.

Link to comment
Share on other sites

Тоя атлон го яде от доста двуядрени процесори, има приимущество с тия четири ядра в приложения които силно ме съмнява че собственика на компютъра би се занимавал. Може да се клокне яко обаче ако е добра бройка и иска здраво охлаждане за тая цел и тогава е добре. Иначе малко кеш за 4 ядра за мен. Слагат го до Q8200 и там му е мястото. И двата на мен не са ми интересни по ред причини, чесно бих предпочел 2-ра ръка Q6600 пред него, нищо че много хора го имат за антика.

Link to comment
Share on other sites

Тоя атлон го яде от доста двуядрени процесори, има приимущество с тия четири ядра в приложения които силно ме съмнява че собственика на компютъра би се занимавал. Може да се клокне яко обаче ако е добра бройка и иска здраво охлаждане за тая цел и тогава е добре. Иначе малко кеш за 4 ядра за мен. Слагат го до Q8200 и там му е мястото. И двата на мен не са ми интересни по ред причини, чесно бих предпочел 2-ра ръка Q6600 пред него, нищо че много хора го имат за антика.

Съгласен съм с теб,обаче автора(или някой негов заблуден приятел) все предлагат конфигурации с АМД.В крайна сметка колегата си решава.

Link to comment
Share on other sites

Ето вече наистина последното на което се спирам :D

 

Дъно - Asus P5QL/EPU, P43, LGA775, DDR1066, PCI-E, SB7.1, Lan1000, SATA, ATX

 

Видео - ATi HD5670, 512MB PowerColor PCI-E, DDR5, 128bit, HDMI & DVI (HDCP)

 

РАМ - 2x2GB DDR2 1066MHZ, Kingmax

 

ХД - 500GB WD Caviar® Black™, SATA2, 7200rpm, 32MB

 

Процесор - Core 2 Quad Q8200 (2.33GHz, 4MB, 1333MHz FSB, s775) BOX

 

Кутия - Delux MT810 no PSU

 

Захранване - 500W

 

DVD RW Samsung SH-S223B SATA

Link to comment
Share on other sites

Смени процесора с Е5300 и картата с 4870. Ще ти дойде на същата цена - разликата особено в игри е от земята до небето. Тоя Q8200 който го казах в предишния пост не е въобще цвете за мирисане - честно ти го казвам. Както искаш го разбирай но хубав 4 ядрен процесор струва поне 400 лева.

Link to comment
Share on other sites

Не е ли по-добре Е6300 ако не клоква - идва с 200мхз отгоре и по-високата шина. За клок разправят, че имат ниски стени, но това едва ли има значение в случая.

Link to comment
Share on other sites

Не е ли по-добре Е6300 ако не клоква - идва с 200мхз отгоре и по-високата шина. За клок разправят, че имат ниски стени, но това едва ли има значение в случая.

Може писах Е5300 за да се вмести в цената на конфигурацията с АМД която е посочил. Реално са еднакви процесори да пусне Е5300 с 200 MHz отгоре няма да му коства нищо така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

Направо най-добре Е5300 да се пусне на 1066 шина - по-евтино и по-бързо от Е6300, стига да нямат много ниски стени вече, че интел имат лошия навик да пускат само първите бройки клокърски, хората прочетат че се клоква на 4гхз и като си купят - нищо (по тази причина смених 5-6 процесора с775 biggrin.gif)

Link to comment
Share on other sites

Може пиках Е5300 за да се вмести в цената на конфигурацията с АМД която е посочил. Реално са еднакви процесори да пусне Е5300 с 200 MHz отгоре няма да му коства нищо така или иначе.

Най-добре е6500(45nm) да се вземе 130 лв е.Скоро купих и съм много доволен 1066 шина 2,93 честота(не че седи на нея де).Raptor да беше "пикал" на АМД поне :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Не на АМД-то няма да кажа нищо лошо за него. Имат хубави строго профилирани процесори - въпросното 4 ядрено АМД за което човека толкоз се напъва е добро за рендинг примерно - за тия пари по-добър процесор за целта няма освен Q6600 на старо. Аз АМД не бих си взел в момента - просто нямат нищо с което да ме привлекат. Интел също не мога да си взема защото интел който за мен наистина си струва клони към 500 лева, пък и такъв процесор за мойте нужди е ненужен. Аз лично съм с Е8400, когато го взимах беше на една цена с Q6600. Взех го защото ме устройваше, сега пак бих взел Е8400, но това е друга тема. Е6500 наистина може да се доближи до Е8400 поне като честота което значи че е добра покупка. Странно ми е защо човека напъва тоя среден-нисък клас карти на АТИ, при условие че за тия пари някое антично радеонче 4850 ще ги яде с парцалките. Да не говорим че въпросното 5670 гравитира около 180 лева за 20 лева по-малко аз едно антично 9800 бих взел което ще го изяде с парцалите и ще го изплюе. Да не говорим че ако иска АТИ има за тия пари 4770

Link to comment
Share on other sites

По ревютата 5670 я дават около 9600гт или под нея, само че има дх11. За един дх11 определено не си струва 60-70лв над 9600гт, но всеки си решава сам.

Аз лично никога не бих купил карта среден клас - по-добре стар модел висок клас.

Link to comment
Share on other sites

А стена има ли и доколко стига?

До 3,83 съм го пробвал,но рамеца издава багажа там.В момента ми е на 3,43.И аз се бях засилил за е7500 ама идва 70 80 лв по-скъп.Вярно има 1мб кеш повече ама не ми се даваха толкова пари.

Подкрепям Raptor за видеото.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...