Jump to content
BulForum.com

Търся съвет за проблем с видеокарта


Ivailolom

Recommended Posts

На РС с 2.66 гх процесор с 2 гб рам и Win 7 сложих видеокарта GF 7300 GS 512 mb. с съответния драйвер.Мишката започна да ми забива като отварям каквито и да е прозорци или до като зарежда инт.експлорера или ако я движа по рязко.Какво да направя.

Link to comment
Share on other sites

Може да коригираш от БИОС-а и една допълнителна настройка за видеото - колко още РАМ да се задели за него от наличните 2 гигабайта, в случай на нужда...Мисля че в повечето БИОС-и е описана като AGP Aperture Size(нещо от сорта беше!?)...Накъде да коригираш -> това вече опитно....

Link to comment
Share on other sites

Може да коригираш от БИОС-а и една допълнителна настройка за видеото - колко още РАМ да се задели за него от наличните 2 гигабайта, в случай на нужда...Мисля че в повечето БИОС-и е описана като AGP Aperture Size(нещо от сорта беше!?)...Накъде да коригираш -> това вече опитно....

 

Проблемът му изобщо няма да се оправи от това. На всичкото отгоре по дефолт повечето биоси са с 64 мегабайта на AGP-то, което е достатъчно, за да не му прави проблем. Разбира се нищо не му пречи да си го увеличи на 128 или 256, но това няма да му оправи проблема със забиването на мишката.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля,че момчето е с PCI express.Тая настройка не съм я виждал в биоса,но едва ли е от това.Може видеото да е дефектно.Ново ли е?Появяват ли се артефакти на картината.Пробва ли с нов драйвер както те е посъветвал Killerincho?

Link to comment
Share on other sites

Може да коригираш от БИОС-а и една допълнителна настройка за видеото - колко още РАМ да се задели за него от наличните 2 гигабайта, в случай на нужда...Мисля че в повечето БИОС-и е описана като AGP Aperture Size(нещо от сорта беше!?)...Накъде да коригираш -> това вече опитно....

 

Тва е шегичка, нали ?

Link to comment
Share on other sites

A с друга видео карта прави ли така?

 

Разгледай за подути кондензатори.

Както казват по-горе може да е дефектна, но може проблема да е другаде.

Свали си най-новия драйвер от Nvidia.com и виж дали още го има проблема.

 

толкова от мен :)

Link to comment
Share on other sites

За толко стара карта не е препоръчително последния шофьор, най-добре тези от времето, когато е била актуална.

Link to comment
Share on other sites

За толко стара карта не е препоръчително последния шофьор, най-добре тези от времето, когато е била актуална.

Когато тази карта беше актуална windows7 беше само слухове :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

"Нещастието никога не идва само"

Проблема с видеото се задълбочи и познанията ми блокираха.Рачитам единствено на Вас.

Данни-

Intel Celeron D 331, 2666 MHz (20 x 133)

Asus P5VD2-MX

2х1 GB DDR2 -667 (333MHz)

Award BIOS Phoenix - AwardBIOS v6.00PG

захранване 400 w

Епопея :

Първа видеокарта някакъв Asus с 128 мб на 128 б

на ОС ХР -нормално се държеше ,на ОС Win 7 без драйвер има екран с хориз.чертички.

Втора видеокарта GF 7300 GS 512 mb /64 b.

на ОС ХР -нормално се държеше ,на ОС Win 7 запича мишката и клавиатуата забавяше

Трета видеокарта GF 7900 GS 256 mb /256 b.DDR3

На ОС ХР нормално се държи но при пускане на игра или при работа с ДОС програми /ТРЗ/ черен екран.

На ОС Win 7 без драйвер има екран -с драйвер само син екран и черти с наклон.

Картите са нови PCI-e x16

Драйвери са инсталирани от всички серии като деинстала е с почистване.През периода от първия пост до момента РС-то е преинсталирано около 8 пъти с цел сигурност -да не се оплескат два последователни драйвера.

Ако е нужна друга инф.-пишете.

Помогнете със съвет.Къде греша.Какво да правя.Ако е в биоса ,с молба,малко по-подробно и последователно.

Link to comment
Share on other sites

Може би някой друг хардуер, за който не споменаваш, прави проблем, вземи разкачи звукови карти, ланки, и др. ако има в кутията, както и извън нея по USB и др.

Друга немалка вероятност е да си попаднал на кофти копие на Win7.

Погледни в Event Viewer дали не пише нещо за около времето на проблемите.

Link to comment
Share on other sites

Релиизите на ХР и на Win 7 са различни и последни от нета които първо ги качвам на РС-то на сина за тест с AGP карта и 1 гб. рам и там вичко е наред.

Всичко от слотовете е махнато освен поредната видеокарта 7900 GS 256/256 DDR3.

На Win 7 няма изображение след инсталнат драйвер освен синьо и черти.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай с различна рам. Пробвай видеокартата на друго дъно. Понякога това може да се случи с кофти захранване. Вероятностите са толкова много, че ще ми отнеме поне час да ги изреждам. Като за начало трябва да се изолира проблема и начина е с друга рам и да пробваш дали видеото бачка на друго дъно. Пробвай и захранването, евентуално. Не закачай нищо друго, освен дъно, процесор, рам, захранване и видеокарта. И на проба грешка докато разбереш коя точно платка прави проблем. Тогава вече ще мислим за решение :) Успех.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...