Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

samsunggalaxys.th.jpg

 

Galaxy S ... малкия му се радва точно като малко дете... и докато го усетя успя да затрие едната от иконите на десктопа... само видях как взе да я мърда и я засили върху кошчето с боклука... трябва да се намери нещо за заключване на десктопа че бая бели ще ми прави така :)

 

И ти най-накрая си закупи телефон. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Днес излезе информация, че са root-нали Droid X. Разбира се, все още не можеш да си инсталираш custom ROM, заради прословутата eFuse защита, но и това не е никак малко.

Link to comment
Share on other sites

Почвам с въпросите: как да си прехвърля контактите от старата нокия в новия телефон?

 

PS: От едно нещо съм очарован (като начало) - как готино се крие USB-то - не с тъпите тапи които ги измъкваш и огъваш или пък да не се крие изобщо ами с капаче което се плъзга.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш ли в нокията send all contacts -> via bluetooth?

 

p.s.: review на Galaxy S Captivate и Vibrant:

http://www.engadget.com/2010/07/22/samsung-galaxy-s-review-shootout-captivate-for-atandt-and-vibrant/

 

Както може да се очаква оценката е само 7/10 щото производителя не е Apple ;) Иначе текста е странно позитивен въпреки, че недоумявам защо се критикува launcher-а на Samsung при положение, че никой не те задължава да го ползваш?

Link to comment
Share on other sites

Нямам такава опция за съжаление. Намерих едно клипче на youtube където обясняваха че ставало като се копират на SD картата. Намерих подобна опция а не същата като в клипчето - backup to memory card, но като маркирам всичките 450 контакта и му дам да направи архив и то почва, прави струва и като стигне 150 и се отказва. Общо взето до буквата F ми ги изкопира само :(

 

 

Май единствения вариант е да инсталирам някакви чудесии на нокията после да пусна sync с google, и после другия телефон и него да sync-на. Само че трябва да инсталирам някакви софтуери на нокията (Mail for Exchange от Nokia после m.google.com/sync)

 

Втори вариант е както вече sync-нах с outlook-a контактите да си инсталирам програмка за sync-ване на контактите с google и после другия телефон вече е ясно.

 

ПС: Абе не ви ли притеснява че google държат при тях цялата тази информация кой с кого, телефони, емейли и т.н.? Не че ме притеснява особено ама все пак доста информация се концентрира при тях... по-параноичните ще вземат да си съчиняват разни теории...

Link to comment
Share on other sites

Нямам такава опция за съжаление. Намерих едно клипче на youtube където обясняваха че ставало като се копират на SD картата. Намерих подобна опция а не същата като в клипчето - backup to memory card, но като маркирам всичките 450 контакта и му дам да направи архив и то почва, прави струва и като стигне 150 и се отказва. Общо взето до буквата F ми ги изкопира само :(

 

 

Май единствения вариант е да инсталирам някакви чудесии на нокията после да пусна sync с google, и после другия телефон и него да sync-на. Само че трябва да инсталирам някакви софтуери на нокията (Mail for Exchange от Nokia после m.google.com/sync)

 

Втори вариант е както вече sync-нах с outlook-a контактите да си инсталирам програмка за sync-ване на контактите с google и после другия телефон вече е ясно.

 

ПС: Абе не ви ли притеснява че google държат при тях цялата тази информация кой с кого, телефони, емейли и т.н.? Не че ме притеснява особено ама все пак доста информация се концентрира при тях... по-параноичните ще вземат да си съчиняват разни теории...

 

Точно това щях да ти предложа. Слагаш Google Sync на Nokia-та и после синхронизираш от самсунга. А и Google не те задължават да пазиш контактите при тях. Те просто искат да те улеснят. Можеш да си правиш Backup на картата, но с Google е по-удобно. След всеки Wipe, като синхронизирам с Google, даже ми излизат и линковете на всеки от контактите ми с Facebook профилите им както съм ги нагласил.

Link to comment
Share on other sites

ПС: Абе не ви ли притеснява че google държат при тях цялата тази информация кой с кого, телефони, емейли и т.н.? Не че ме притеснява особено ама все пак доста информация се концентрира при тях... по-параноичните ще вземат да си съчиняват разни теории...

Ако не са google ще е някой друго, общо взето според мен само се натоварваш с подобни разсъждения :) Щото по тази логика трябва да нямаш нито icq, skype, facebook и нищо :) Така или иначе вече я имат информацията... късно е :))))) Що се касае до синхронизиране лично предпочитам Google отколкото някой измислен сайт.

Link to comment
Share on other sites

Голяма играчка! :)

 

Прехвърлянето стана по много тъп начин (след като си загубих поне 2часа ровене за синхронизации, псуване на Нокия че няколко програми без никаква причина не могат да се инсталират на Е52 нищо че е Symbian S60 и по-конкретно m.google.com/sync иска mail for exchange който от своя страна го има за бизнес клиенти и неясно защо го няма за Е52 #@*&$#*@# мамата и т.н.). Синхронизирах с outlook и после мислех да качвам програми които синхронизират outlook-a с gmail, но се отказах - има поне 3 и все някакви trial версии.

 

Та инсталирах на една машина Nokia PC Suite-a, от него влезнах в контактите, натиснах Ctrl+A и после ги drag-нах в една директория. После под command prompt: copy e52contacts\*.vcf allcontacts.vcf след което ги импортнах в gmail, синхронизирах самсунга и готово. Сега остава да си наглася групите, кой може да звъни докато спя и кой как звъни но като начало вече тръгна

Link to comment
Share on other sites

..кой може да звъни докато спя и кой как звъни но като начало вече тръгна

 

Отделен софтуер ще ти трябва за това, но маркета изобилства. :)

 

Свали си AppBrain и AppAware. Помагат при търсене на приложения, защото Маркета е много неорганизиран. Щели да го правят скро активен през браузър, но кога ли ще е ....

Link to comment
Share on other sites

Аз доколкото разбрах още от първите андроиди може да имаш групи и на профилите да задаваш кои групи да звънят. Така се правеше при нокията.

 

Някой с отзиви от Nimbuzz или Fring?

 

 

PS: Малка издънка още първия ден. Не знам какво стана и дали от това че спрях bluetooth слушалката но одеве трябваше да го рестартирам че аз ги чувам хората а те мен - не. Рестартирах го и се оправи.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти трябва само скайп за чат то можеш да си свалиш .apk-то от интернет (неофициално). При мен Fring-a не беше особено стабилен със скайп и затова го зарязах, а другите messenger-и не ме вълнуват. Освен google talk, но той си има чудесно приложение в телефона :)

 

От мен малко софтуер:

 

*Phonalyzr - готини статистики за разговри, смс-и и т.н.

*Quick Settings - доста удобна програмка даваща бърз достап до разни функции

*Beautiful Widges - едни от най-хубавите widget-и, няма я в маркета щото е платена и затова ще трябва да си намериш в нета .apk-то и да си го инсталираш ръчно. 2.95 или по-нова търсиш.

*Skyfire - browser, който уж има flash

*Root Explorer - file manager, можеш да си гледаш системните файлове с него

*има ssh приложения, може би се казваше Better Terminal Emulator Pro едно от тях

*Astro - може би най-добрия file manager/uninstaller/backup и т.н.

*Bg Sms Sender :)

*iGo - все ще го намериш някъде

*Metal Detector... именно :)

*The Weather Channel/Accuweather/etc

*Wifi Analyzer

*Bluetooth File Transfer

 

и т.н. :)

И една зарибяваща игричка - DroidJump :) Като поиграеш ще видим как автора е бил страшно находчив с бонусите и действието им :)))))))))

Link to comment
Share on other sites

Като каза backup... има ли програмка с която да направя абсолютен backup на телефона преди да го дам примерно на племенника ми да го разгледа и после каквото и да размаже, деинсталира и т.н. да мога да си го възстановя?

 

За скайп - само за чат ми трябва. Откъде да го сваля това .apk?

 

>> Bg Sms Sender

 

това какво е?

 

>> *The Weather Channel/Accuweather/etc

 

Accuweather го имам преинсталирано, вече го залепих на основната страница даже (един часовник с температурата). Търси се календар за десктопа с текущия месец

 

Remote Desktop да знаеш кой да сложа или да си ровя в маркета?

 

И как да му се не види става тази история с профилите и групите и кой да звъни и кой не? :)

 

ПС: Beautiful Widges тези можеш ли да ми ги засилиш на лични примерно ако ги имаш подръка?

Link to comment
Share on other sites

Чак абсолютен бекъп не мисля, че можеш... т.е. за мен абсолютен бекъп е да си свалиш ROM-а, но поне на моя Galaxy Spice няма подобна функция. Аз си бекъпвам единствено софтуера и контактите, макар и те да си седят в gmail. За календара трябва да погледна какво ползвах като widget... то може би имаше някакъв стандартен widget? Или пък в beautiful widgets имаше... хмм, не помня.

>> Bg Sms Sender - да пращаш web to sms, мтел, глобул и рибател :)

 

За Remote Desktop w00x ще те ориентира.

 

п.с. пратих ти PM, но това вече си го видял :)

Link to comment
Share on other sites

Чак абсолютен бекъп не мисля, че можеш... т.е. за мен абсолютен бекъп е да си свалиш ROM-а, но поне на моя Galaxy Spice няма подобна функция. Аз си бекъпвам единствено софтуера и контактите, макар и те да си седят в gmail.

 

Знам ли какво може да свърши. Малкия за около 3 секунди успя да затрия някоя и друга икона от десктопа (после аз довърших останалите че ми пречеха... т.е. изтрих няколко преместих няколко на 2рия екран и така). Но като знам племенника как за нула време изтри на жена ми от телефона някакви снимки, инсталира си някаква игра и не помня какво още разбърка хем телефона е един глупав SE който дори не е смартфон после тя ми мрънка цяла седмица какво и бил сменил и през ден намираше още поразии :)

 

За контактите ползваш ли някаква програмка или каквото е стандартно - това?

 

 

Но си затвърждавам мнението че това е повече компютър отколкото телефон :)

 

--------------------

 

Между другото забелязах една особеност (пропуск) не знам дали е от някаква намеса на самсунга това или е за целия андроид: на някои полета като е указано че се въвежат само цифри при цъкане отгоре трябва да излезе като калкулатор а не qwerty клавиатура. Примерно тук: http://miketaylr.com/code/input-type-attr.html (т.е. <input type='number'.../> трябваше да го захапе но при мен не го разпознава и винаги си показва qwerty а ми трябваше да тестваме един сайт това)

Link to comment
Share on other sites

Като каза backup... има ли програмка с която да направя абсолютен backup на телефона преди да го дам примерно на племенника ми да го разгледа и после каквото и да размаже, деинсталира и т.н. да мога да си го възстановя?

 

Търси се календар за десктопа с текущия месец

 

Remote Desktop да знаеш кой да сложа или да си ровя в маркета?

 

И как да му се не види става тази история с профилите и групите и кой да звъни и кой не? :)

 

За бекъп има няколко варианта, но ти трябва Root на телефона. Отваряш xda-developers.com, гледаш дали има секция за Galaxy S и се ровиш.

 

Ако получиш root, можеш да ползваш Titanium Backup и разни други backup програми от маркета през Андроид.

Другия вариант при получен root е Nandroid бекъп. Не знам обаче дали съществува такова животно при всички Android телефони или само при тези на HTC, защото само над HTC имам наблюдения.

За да направиш Nandroid бекъп ти трябва рекавъри конзола. В нея се влиза като при буутване на телефона се задържи определена клавишна комбинация. При мен е Home+Power, но аз имам повече бутони. След като влезеш в инсталираното рекавъри (то се инсталира през инсталирано на компютъра adb и е еднократна инсталация, освен ако не го затриеш (отново през adb)), имаш опция Make Nandroid backup и съответно restore. При мен по някаква причина не сработва по никакъв начин и винаги единият файл е corrupt, но по принцип работи безпроблемно. Този Nandroid бекъп реално представлява 1:1 имидж на системният ти дял. Контакти, съобщения, инсталирани програми, call log, абсолютно всичко, което се пази на паметта на телефона. Все едно правиш Image на Уиндоус система. Каквото и да се омаже, връщаш рекавърито и си все едно нищо не е станало.

 

За календар widget пробвай S2 Calendar Widget. Във featured в маркета му се върти скрийншота. Tools категория. Ако напишеш calendar widget ще ти излезнат още, които може и повече да ти допаднат, но мисля, че този ще ти свърши идеална работа.

 

Профилите и групите се правят със софтуер, но не мога да ти кажа точно кой. Бях попадал четейки описанията, но не съм слагал, защото нямам нужда. Може да си направиш GPS-а да засича местоположение и като си влезнеш у вас, определена група хора да се блокира и да ги слага в Blacklist, независимо дали пращат SMS или ти звънят. Общо взето можеш да си правиш каквото ти дойде на акъла. Дори може да ти се синхронизира с календара и ако имаш някакъв настроен Event (по време на който отделно се наглася дали си Available или Busy) за който си нагласил, че си Busy, телефона минава на Silent/Vibrate.

 

Програмата за Remote дето я бях сложил е Wyse.

 

Аз мога да ти препоръчам и Task Tray. Всички активни приложения се появяват долу на екрана и можеш да си ги сменяш или kill-ваш. Като при нокия-та след задържане на Меню.

Също сложи и Handcent SMS. Заменя Messages. Не знам дали Samsung не са го сменили тяхното, но това е доста удобно и има доста опции.

 

Ако не ти харесва интерфейса на Самсунг, пробвай ADW Launcher или aHome, като за второто има множество теми.

Също и NetCounter ако ползваш Data plan от оператора и искаш да си го следиш. Много удобно и върши всякаква нужна работа.

 

Между другото забелязах една особеност (пропуск) не знам дали е от някаква намеса на самсунга това или е за целия андроид: на някои полета като е указано че се въвежат само цифри при цъкане отгоре трябва да излезе като калкулатор а не qwerty клавиатура. Примерно тук: http://miketaylr.com...-type-attr.html  (т.е. трябваше да го захапе но при мен не го разпознава и винаги си показва qwerty а ми трябваше да тестваме един сайт това)

 

Намеса на Самсунг е това. При моя Sense интерфейс вади нормална клавиатура с цифри при подобни ситуации.

 

Ако ти трябва някое друго приложение или имаш някакъв друг въпрос, казвай. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако ти трябва някое друго приложение или имаш някакъв друг въпрос, казвай. :)

 

Имам колкото искаш ама почва да ме хваща срам че така мързеливо питам без даже да съм се разровил :) Поне за днес... пък и ще ме бият ако не свърша никаква работа ами продължа да си играя с телефона.

Link to comment
Share on other sites

Ти пък. Аз съм отделил над 8 часа да преглеждам маркета и още сумати да преглеждам уеб сайтове в търсене на приложения. Можеби съм инсталирал към 2500-3000.

 

Ще се радвам да помогна ако мога.

Link to comment
Share on other sites

Нещо правя грешно... нагласил съм email-а да го проверява на всеки 5 минути но не ми казва като дойде някой нов, даже изобщо не се усеща. Нагласил съм един gmail account и гледам е през IMAP но дори като влезна сега и нищо не става. Да не би да има някаква настройка да проверява само при наличие на WiFi?

Link to comment
Share on other sites

Synchronization пуснал ли си? Пробвай да пуснеш от Switchers Auto-Sync-а. Предполагам, че не точно това проблемът, но кой знае? Иначе мейл софта не съм го пробвал из атова не мога да кажа нищо конкретно за него.

 

Тръгна ли iGo-то ?

Link to comment
Share on other sites

В accounts and sync имам Auto Sync и там има зелена отметка. Но не помага :(

 

iGo - не още. Някакво Motonav свалях но не се е свалило още

 

Проблема предполагам е в това че компютъра успява да изтегли писмата преди телефона... въпроса е как да наглася акаунта в gmail да не ги трие и да ги получава и телефона не само компютъра

Link to comment
Share on other sites

Как мога да закупя PRO версията на една програмка? Утрепах се да търся и само free версията намирам. За NightRinger говоря. Някаква aFirewall има подобна и още една такава имаше и не виждам как да си ги купя обаче...

Link to comment
Share on other sites

Как мога да закупя PRO версията на една програмка? Утрепах се да търся и само free версията намирам. За NightRinger говоря. Някаква aFirewall има подобна и още една такава имаше и не виждам как да си ги купя обаче...

Доколкото знам България още не е включена в пазара на платени Андроид приложения и няма да стане лесно от телефона. Май варианта е да се свържеш директно с девелопърите на приложението и да питаш дали може да си купиш про версията директно от тях.

Link to comment
Share on other sites

Нещо което от тук не виждам как мога да направя: http://www.nightringer.com/ Все си мисля че изпускам нещо.

 

А защо няма да мога да платя след като имам кредитна карта не ми е ясно, навсякъде мога да си платя всичко само тук още не съм разбрал как да троша пари :)

Link to comment
Share on other sites

Факт е, е не изпускаш нищо - наистина developerите не предлагат свой начин за закупуване на програмите им (или поне доста от тях), което си е тъпичко :/ Както в твоя случай нито можеш да си я платиш, нито можеш да я намериш наготово... (и аз не успях).

 

EDIT: на долния пост - не съм пробвал подобна функционалност и не знам.

Link to comment
Share on other sites

Друг начин има ли да наглася кои 5 човека имат право да ми звънят силно другите просто да си мига там телефона и да не издава и гък?

 

 

PS: http://market.android.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=105916

 

ей тука пише че може да се плаща с кредитна карта... чудно... само че не мога да намеря как става това :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...