Jump to content
BulForum.com

Auto CD (като CDX-C780R)


host

Recommended Posts

CDX-C780R е модела който е в колата сега. Никое Auto CD не ми харесва като ергономия толкова като него - специално <<< ! >>> контрола чрез стъпалцето около кръговия бутон.

9_9_642ed80e-b503-4a11-ac74-c8280476b2c8.jpg

 

Сещате ли се някой модел със сходна структура на панела - нов, стар все тая само да е с MP3.

Или идея за някакъв мод това CD да просвири mp3 - fm модулатори не са опция.

 

_____________

 

За мод-ове четох, че CD-та с чейнджър опция като това може да се правят да свирят mp3 или директно от флаш ама не ми стана ясно пък и гледах разни цени на у-ва от 250+ лв.

Link to comment
Share on other sites

Ами около бутона (кръглия) има допълнителна подвижна част. Тя се движи по хоризонтала и вертикала - next/prev и seek-а са през нея като контрол. Т.е. не натискаш копче ами просто го бутваш със пръст нагоре, надолу. В новите CD-та ме дразни, че винаги се натиска.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че самия бутон е един вид като джойстик?

Защото почти всички модели на Sony и Pioneer са с такъв тип бутон, но опцийте next/prev, seek се управляват с копчета около бутона.

Link to comment
Share on other sites

Ами относно контрола, аз много харесвам моя. Имай впредвид, че работи САМО с флаш памети. Било то от телефон, iPod, външен хард диск дори, но за мен това беше предимство, а не недостатък.

Link to comment
Share on other sites

Само като видя марката и няма какво да се говори.Един много добър медиен приемник.

И наистина контрола му е много удобен.

На Host препоръчвам да си вземе един Пайнер.Новите им модели, дори и от ниския клас свирят много хубаво и имат доста настройки.А цените са им доста прилични.

Link to comment
Share on other sites

Ами относно контрола, аз много харесвам моя. Имай впредвид, че работи САМО с флаш памети. Било то от телефон, iPod, външен хард диск дори, но за мен това беше предимство, а не недостатък.

 

Това е перфектно - няма какво да се износи и да почне да прескача по дупките или да откаже тотално, сигурно ще работи 20-30 години без проблем :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ами аз като тръгнах за музика и бях решил да взема Pioneer, ама като видях този Alpine просто толкова ме грабна, че го натоварих. Само говорителите си ги взех Pioneer. Управлението му е наистина много удобно и е адски възприемчива машинка относно източника на Mp3. Ако можеше да чете и FLAC щеше да е просто перфектна. Понастоящем съм с 8 GB флашка и ми е перфектно. Предлага търсене по много признаци, много приличен звук, за 50 лв може да се закупи и дистанционно(не за волана, за съжаление, но все пак. За Коледа мисля да си подаря едно), а и цената е повече от прилична. Няма Pioneer на тази цена, който да е по-добър. Единствения минус, който за мен е плюс, е че работи само с флаш памети. А, и въртенето на потенциометърчето е на лагери, което гарантира, че ще изкара много.

 

По непотвърдени слухове, захапва и 500 GB преносим хард, само му отнема повечко време да направи banking на файловете.

Link to comment
Share on other sites

FLAC-a и въобще лослесите май не се възприемат за един от главните формати както мп3 и за момента почти нищо не ги поддържа.

Но сигурно поддържа WAV, нали? вземаш лаптопски хард с усб преходник и готово.

Link to comment
Share on other sites

WAV не поддържа. MP3, AAC, WMA - това е!

Интересното е, че който има iPod/iPhone специално е подготвен плейъра. Има си вход. Лошото е, че като го пробвах с iPhone, възприема iPhone-a като флашка, а не можеш да управляваш от телефона. Може би трябва да се инсталира някакъв софтуер, не знам...

Link to comment
Share on other sites

WAV не поддържа. MP3, AAC, WMA - това е!

Интересното е, че който има iPod/iPhone специално е подготвен плейъра. Има си вход. Лошото е, че като го пробвах с iPhone, възприема iPhone-a като флашка, а не можеш да управляваш от телефона. Може би трябва да се инсталира някакъв софтуер, не знам...

Колко пари е този Alpine?Много е як.

Link to comment
Share on other sites

Ново по-евтино има само в Пазарджик и то е по-евтино с 20 лв. На фона на парите, които се изсипват за музика, реших да не спестявам 20 лв и после да тичам за гаранционно обслужване до Пазарджик...

Иначе не знам ти каква разлика усещаш с едни сносни колони между CD и 320 kbps MP3... Аз лично нямам толкова развит слух явно.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз честно казано, не съм със сносни колони в колата. :lol:

Инвестирал съм доста и има още работи за правене.Просто когато слушам от флаш (320kbs че и по-нагоре) или от mp3 диск е едно.А когато пусна аудиото е съвсем друго.Просто има осезаема разлика.А аз държа много на качествения звук.

Link to comment
Share on other sites

Ок, ти си знаеш. На мен не ми се разправя с надрани дискове в колата. Предпочитам всичко да ми е на флашката.

 

Ама спирам да пиша тук, че поосрахме темата.

Последно, мисля, че ако заложиш на тази серия на Alpine няма да съжаляваш, стига да не намираш и ти осезаема разлика в звученето на дискове и MP3.

Link to comment
Share on other sites

Що да я осрахме?Просто обсъждаме варианти, които биха помогнали на Host в избора му. :smile:

Алпайна си е Алпайн.Каквото и да вземе от марката няма да сгреши.Просто като източник за мен това е най-доброто на БГ пазара.

Въпроса е дали ще иска да пуска цедета или ще слуша само радио и флашки.

И дали ще слага усилвател/и след време.И най-важното - какъв бюджет е заделил.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, усилвателя какво общо има? Може да се сложи на тоя модел, не е проблем.

Ако налее още малко парички има и с три линии от същата серия. Моя е с една, колкото да си сложа бас каса.

Link to comment
Share on other sites

Е да де.Не съм писал, че е проблем.И аз това имах предвид.Дали ще иска 4-канален или само за бас.

Впрочем някои усилватели си имат вход по-високо ниво и може да ги ползваш без изход от предусилвателя на източника.Но звука не е толкова добър.

 

Ей сега вече се отплеснахме. :lol: Само да не ни плеснат нас.

Link to comment
Share on other sites

Това са супер дърти модели от преди 10 години сигурно. Не мога да разбера какъв е проблема да си вземеш какво да е и да свикнеш за 1 месец да сменяш нещата без да гледаш :confused

Не е толкова трудно.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...