Jump to content
BulForum.com

Охлаждане.


Recommended Posts

Не зная дали темата е за тук, ако не е, преместете я.

 

Та въпросът ми е /макар и неуместен/, чува се бръмчене от вентилатора отзад, охлаждането, това признак за смяна ли е? Или просто трябва да го почистя, понеже на моменти не се издържа като почне да бръмчи.

Link to comment
Share on other sites

Не зная дали темата е за тук, ако не е, преместете я.

 

Та въпросът ми е /макар и неуместен/, чува се бръмчене от вентилатора отзад, охлаждането, това признак за смяна ли е? Или просто трябва да го почистя, понеже на моменти не се издържа като почне да бръмчи.

Ами ако след почистване и смазване няма подобрение можеш спокойно да го смениш.Аз също много мразя подобни излишни шумове.

Link to comment
Share on other sites

Темата беше импулсивна, извинявам се за което.

Да се заключи.

 

п.п. като го почистих и смазах, си преебах гаранцията :D , мамка му и лепенка.

Link to comment
Share on other sites

Пффф, тия още ли слагат лепенки за гаранцията бре?! Да не би да си го взимал от някой магазин като Метро или Техномаркет?

 

Иначе това с почистването е временна мярка. Ако се е разтракал е само въпрос на време да ти се наложи смяната му.

Link to comment
Share on other sites

Ами уж го смазах преди малко, върви като по масло :laughing: . Аз направих грешката да си взема цяла готова конфигурация и явно гаранцията върви за всичко и май-май се прецаках с това отваряне...

 

А иначе, за да не отварям друга тема, ако някой може да ми каже, как бих могъл да разбера какво ми е дъното и процесора /понеже не мога да намеря гаранцията/. За дъното видях, че е гигабит, но какво точно...?

Link to comment
Share on other sites

Ами уж го смазах преди малко, върви като по масло :laughing: . Аз направих грешката да си взема цяла готова конфигурация и явно гаранцията върви за всичко и май-май се прецаках с това отваряне...

 

А иначе, за да не отварям друга тема, ако някой може да ми каже, как бих могъл да разбера какво ми е дъното и процесора /понеже не мога да намеря гаранцията/. За дъното видях, че е гигабит, но какво точно...?

Сваляш си от замунда последната версия на everest ultimate.Инсталираш си го и там всичко пише дъно процесор рам видео и каквото ти дойде на акъла.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Да не отварям нова тема за охладители, да споделя тук.Решил съм, да си подменя охладителя на CPU-то.Харесал съм един модел(CM GEMINII S), но в момента не се намира в Бг и след дълго ровене и чудене се спрях на този хибрид.Предлагат го Ресет.Дъното ми е AM2+ , а процесора е Athlon 64 4200 X2 AM2.Като след време процесора ще бъде сменен, с вероятно AM2+ или AM3.

Та споделете мнения за посочения хибрид или предложете нещо подобно в ценовия клас.

Link to comment
Share on other sites

По принцип залман са скъпи, за това което предлагат. Съветвам ти да си вземеш някакъв кютюк с 12ка перка на 1000 оборота, не да те е яд като натовариш 4 ядрения след време и това почне да вие като хеликоптер .

 

Навремето смених Zalman 9500 със Scythe Ninja plus за 40-50лв на старо от датата и съм доволен - интелски 65нм куад на 3,6 го държи с тиха перка, а залмана виеше ужасно и пак стигаше 70-80 градуса.

Някъде имаше по 50-60лв на xigmatek подобен тип с хиитпайп директ тъч.

 

едит:

Това изглежда добре, ако смяташ да се занимаваш с клок, виж това

Link to comment
Share on other sites

Ми аз първоначално бях харесал това, но като измерих разстоянията се оказа, че няма да мога да го натъпча в кутията.То е същото като посоченото от теб, но се води CM.На височина 159мм, ще ми опира в страничния капак, даже не знам дали ще успея да го затворя.Иначе със предимство са 12-ките, ама като не се намира това пусто GEMINII S.

Link to comment
Share on other sites

По принцип при АЦ се държи най-много на тишината и това ги прави слаби като охлаждане - все пак няма как 9ка да има силен поток и да не се чува.

 

http://www.dekada.com/catalog/cooler-heatp...1284-p-464.html това няма ли да се събере?

Сещам се и за TT Big Typhoon, но не знам къде се продава.

Link to comment
Share on other sites

Това което е посочил Xeon е добро, но аз повече клоня към 12-ка.

Overdrive, това последното, което си посочил вероятно ще се хване, но снощи, след малко размисли, прецених че след лека интервенция по страничния капак онзи CM, който посочих (159мм височина), ще влезе и песен ще пее, надявам се по-тиха. :lol:

Принципно този проц, дори лятото, рядко ми е качвал температура над 42-45 градуса.Дори при натоварване, но не се знае следващия (когато го купя) колко ще вдига.А бокса вече взе да цвили като свиня пред закол и ме дразни адски много.Та колкото повече, толкова повече.Май ще се откажа от хибрида на Zalman и ще забия голямото CM.

Link to comment
Share on other sites

Погледни и OCZ Vendetta 2 може да се намери във фирма q-trade :) за 53лв.Хм направих си труда да погледан CM-ра който си дал има ревю и е по-добър макар и с не много голяма разлика :)

Link to comment
Share on other sites

Принципно всички посочени тук 12-ки са еднакви. :smile:

Като цяло типа/модела/дизайна на охлаждането вече е ясен.

От тук нататък трябва да реша коя марка да бъде.Най-много клоня към CM, но ще видим.

Благодаря на всички за мненията.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

предложете охлаждане до 30 лв., което ще се ползва с E2180 ...

 

CM Vortex 752 - 32 лв.

CM Hyper TX3 - 30 лв.

OCZ Vendetta - 30 лв.

 

на първо четене съм се спрял на тези. търся нещо безшумно, да охлажда сравнително добре процесора, както и да има някакъв потенциал за клокване на пентиума. в момента съм с Artic Cooling Alpine 7 GT, което е много добро от гледна точка на шум, но е доста слабо откъм охлаждане.

 

п.п. доколкото четох наляво/надясно най-удачното решение е CM Hyper 212 Plus, но то излиза над 45 лв.

Link to comment
Share on other sites

Сложих SCYTHE MUGEN 2, обаче не разбирам много и за 1 път нанасям термопаста и не знам дали съм се справил. С Athlon II X4 640 на idle ми дава тези температури:

 

tempag.jpg

 

Нормални ли са? Прави впечатление разликата от 8C между Core и CPU. Това така ли трябва да е?

 

Това е температурата при Idle->100% load->Idle

temp2q.jpg

Link to comment
Share on other sites

Кажи как сложи пастата - изцвърка ли цялата тубичка и после излезе ли стабилно количество около процесора (дъното омаза ли се добре) biggrin1.gif

 

samkijot - на снимка OCZ изглежда по-голямо от CM TX3, не знам на живо как е, но аз бих взел по-голямото. Всъщност бих дал още 20лв за 120мм...

 

взех OCZ Gladiator Max, който е с 120mm перка ... обаче pipe-овете леко опират в страничния капак. това проблем ли е? в смисъл ако се допират до капака ...

Link to comment
Share on other sites

Освен ако не се натискат... Аз бих залепил малко изолирбанд върху кутията на мястото където се допират за всеки случай да пази от статично електричество когато докосваш кутията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...