Jump to content
BulForum.com

Проблем с картината на монитора.


lil_stenly

Recommended Posts

Не знам дали е от монитора за това пиша тук.

Преди време ми дадоха една записвачка, та от тогава започнаха проблемите.

Сложих записвачката, включих пц-то, всичко беше наред... обаче след изключване пц-то не поиска да буутне. Пак отворих кутията, почистих кабели-мабели и даде контакт.

До тук без много притеснения, няколко дни след това монитора започна да ми изкарва черти в горната част и картината да "бръжди" (все едно се местят пикселите), не успях да изкарам скриин днес. След около една минута работа на пц-то, чертите изчезват и това става постепенно.

Лошото е, че феномена се засилва и с времето все повече започват да си личат, обаче пак само в горната част на монитора, а като поработи пак си изчезват!

Монитора е на около седем години, обаче до сега никога не ми е правил проблем.

Видеото ми е 8600гт, може ли и то да прави такива неща?

Може и да е от захранването или цд-то да не прави хубава връзка, обаче искам да се кажете мнението преди пак да вися цял ден в търсене на истината с парцал и отвертка в ръка.

Link to comment
Share on other sites

Не е нужно според мен да висиш цял ден да търсиш проблема. Просто изключи записвачката. Виж дали ще се проявява още проблема. Ако не се проявява, имаш 2 варианта:

 

1. Захранването е било на предела си преди да сложиш записвачката и сега не стига ток за всичко като явно се отразява на видеокартата и сигнала които вади.

2. Записвачката наистина прави на късо.

 

Пробвай я и на друга машина ако имаш възможност.

Link to comment
Share on other sites

3. Разбутал си нещата из кутията и нещо се е разбъзикало, видеокартата може да сдава багажа, не е последна мода, а и монитора също може да е пътник, той е още по-малко последна мода, вероятно ЦРТ. Едно DVD не ми се вярва да бутне захранването на ръба понеже в idle харчи много малко ток. Махането му наистина обаче е проба номер 1.

4. Разбутани кабели на монитора отвън, букси..., в кутията разбутани куплунги, няма да си първия с проблеми след отваряне на кутия и чистене/смяна на хардуер.

 

Пробвай монитора на друг компютър.

Това че изчезват след малко работа, може да е от видеото или от монитора, по-скоро второто, ако е старичък. Може и да е съвпадение просто и едно побутване да е било достатъчно. Тамън повод да минеш на LCD.

Link to comment
Share on other sites

Еми и аз си мисля, че т'ва цд е омазало работата, вероятно недостика ток или самото устройство е калпаво, защото не е чисто ново все пак. И ме подсетихте да пробвам монитора на друго пц, а не друг монитор на онова. В крайна сметка благодаря за отговорите, просто исках да чуя и други мнения по въпроса.

:)

Link to comment
Share on other sites

Чисто от записвачката се оказа проблема, дори и в режим на покой, пак гълташе много от захранването.

Сложих си старото цд четящо и всичко се оправи, след това си сложих записвачката на това старо пц с куче марка захранване и всичко си е добре.

Проблема е сега, че за новото пц ми трябва мощно захранване ако реша да слагам други компоненти на него.

Не изтривайте темата, на някой може да му е полезна.

Благодаря на всички.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ще ъпна пак темата.

Оказа се че просто монитора си отива, крайно време му беше.

Просто подмяната на цд-тата се е съвпаднала с токов удар при който монитора е поддал и е започнал да издава багажа.

Та не виждам смисъл да го отварям и да търся какво е за подменяне. Тея стари ЦРТ монитори вече кой ли ги ползва, държа 7-8 години... стигат му. :)

Link to comment
Share on other sites

Тея стари ЦРТ монитори вече кой ли ги ползва, държа 7-8 години... стигат му. :)

 

Аз ги ползвам още, но съм с топ модел за времето си тринитрон и мисля, че не отстъпва по картина и цветове на лцд-тата под 6-700лв.

Няма смисъл, купи си за 30-40лв добре работещо црт.

Link to comment
Share on other sites

Еми аз имам още два монитора, единият има проблеми с кабела и също така има някъде студена спойка, та изобщо не ми се отваря да я търся къде е... изгубена кауза, като потъмнее, просто го удрям от горе и пак светва. :laughing:

Другият изобщо не може да извади цветовете както трябва.

Ся ще ми докарат един монитор, пак от тези старичките, които си работил перфектно, та ще го видим.

Обаче за новото пц, което оставих на брат ми, ще трябва да купя един хубав монитор. :)

 

Този със студените спойки и разваленият кабел е провиъл 15 инча.

 

И този който използвам и за който писах е самсунг синк мастер 750с, излезна много добро мониторче. :)

Link to comment
Share on other sites

Този със студените спойки и разваленият кабел е провиъл 15 инча.

И този който използвам и за който писах е самсунг синк мастер 750с, излезна много добро мониторче. :)

 

Не се мъчи, провю-то си е направо китайски боклук, a samsung-а е най-долен клас.

До 40лв може да се намери 19" висок клас црт с даймънтрон или тринитрон кинескоп - аз си купих за по-малко тоя, който ползвам сега (Dell P992, произведен от Sony), други добри са NEC, HP/Compaq P910-930, Sony-та много модели и тн

 

За тези писах, че ако нямат проблеми (защото са стари) са по-добри от евтините лцд-та, не за провю.

Link to comment
Share on other sites

Аз ненавиждам сони и ХП... просто много ме дразнят, иначе що самсунга да е лош, останал съм с добри впечетление от црт мониторите им?

:)

Link to comment
Share on other sites

Щото е евтина техника ширпотеба, преди години е струвал 200лв, а сонито е струвало 800лв.

Все едно да сравняваш опел със мерцедес.

Иначе самсунга не е най-лошото, има маг, провю и тн, но не е и добър.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...