Jump to content
BulForum.com

Преинсталация на Symbian S60 3rd Edition


Recommended Posts

Здравейте! Един приятел иска да си преинсталира софтуера на телефона му, тъй като му създавал доста проблеми (основен проблем е, че не иска да инсталира приложения в .SIS разширение). Каза, че било много важно да разбера как става, защото искал да смени Symbian-а на Nokia N80! Това му бил втория телефон, който не е толкоз важен, затова имал желание да си направи опит с него... Е, от вас колеги, искам само някаква насока, защото вече съм преинсталирал няколко пъти софтуер, но само на Sony Ericsson-и, с Nokia не съм запознат въобще :( Затова, ако може да ми дадете на кратко някакви разяснения или линкове с подробни обяснения, за да тръгна все пак отнякъде :) Търсих в Google, ама всичко е на английски и не разбирам много какво трябва да направя :(

 

Ще съм много благодарен на тези, които се отзоват на молбата ми! И моля ви - само смислени отговори! А не от сорта на "Няма смисъл да го правиш, не си струва, дай го на сервиз" и т.н. Имам желание да помогна на приятел, а пък на сервиз и 30 лв. за преинсталиране не си струва, според мен. Очаквам вашите предложения тук, в темата! ;)

Link to comment
Share on other sites

http://all4smartphone.com/forum -> там пише всичко

N80 нямам, ама google явно има, защото виж какво ми каза

To format/hard reset your Nokia N80, try one of the following methods-

 

1) *#7370#

2) Turn off the mobile device. Then press and hold “3″, the “Green button” and “*” - Turn on and keep holding untill the phone fully restarts. If successfully, you’ll be asked to reenter the date, time, city, etc. Its tough but it works.

 

за всичко останало - виж форума, там много разбират.

поздрави и успех.

Link to comment
Share on other sites

2) Turn off the mobile device. Then press and hold “3″, the “Green button” and “*” - Turn on and keep holding untill the phone fully restarts. If successfully, you’ll be asked to reenter the date, time, city, etc. Its tough but it works.

 

Това форматира абсолютно всичко на паметта на телефона. Не преинсталира софтуер. Прави се само ако не може да ти зареди в началото.

 

За преинсталация на софтуер се форматира от менюто (или с показания по-горе начин за Hard reset), вадиш картата преди това за по-сигурно. Свързваш с Data кабел за компютъра, пускаш Software ъпдейтъра на Nokia и избираш, че искаш да сложиш нов софтуер. То ще провери коя версия имаш и ще ти предложи да я преинсталираш. Ти му даваш OK и готово. После телефона ти ще е празен. Без приложения, без музика, без телефонен указател, без съобщения, без календар, без абсолютно нищо освен това с което идва като се закупи. Затова, преди това back-up на картата или компютъра.

 

Но щом има проблем само със .SIS, явно се е заиграл с инсталирането на теми и приложения и hard reset-a ще го оправи почти сигурно.

 

Ако искаш да преинсталираш по-стара версия на софтуера, ще трябва да се разгледаш вече в интернет, защото не съм го правил.

 

Моя телефон не е N80, но общо взето при всичките е еднакво.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ви МНОГО, наистина, пробвах първия и по-прост начин за формат и приложенията се оправиха! Ще прочета и другите неща за всеки случай. Да сте живи и здрави и всичко добро ;)

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо се е отворила тема за въпросния телефон... Искам някой, който е имал такъв телефон или е запознат с този модел, да ми каже по колко време му кара батерията??? Наскоро купих от един колега от този форум Нокиа Н80, като човека ми каза, че батерията му изкарвала най-много 2-3 денонощия. Така си е наистина, даже сега като го човъркам ми пада за няма и 1 ден. Е, искам да разбера дали е нормално това за тази Н80 или просто батерията ѝ е за смяна?! :unsure: Мерси предварително, ако някой се отзове!

Link to comment
Share on other sites

Имам по-стара нокиа със симбиан и при мен оригинална батерия на година държи 3-4 дена, 8-10 часа игри или слушане на музика, така че смятам за нормално това - все пак има голям дисплей, мощен процесор и многозадачна система ;)

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо се е отворила тема за въпросния телефон... Искам някой, който е имал такъв телефон или е запознат с този модел, да ми каже по колко време му кара батерията??? Наскоро купих от един колега от този форум Нокиа Н80, като човека ми каза, че батерията му изкарвала най-много 2-3 денонощия. Така си е наистина, даже сега като го човъркам ми пада за няма и 1 ден. Е, искам да разбера дали е нормално това за тази Н80 или просто батерията ѝ е за смяна?! :unsure: Мерси предварително, ако някой се отзове!

 

Аз имам малко по-нов модел, но със същият дисплей. Батерията и на мен ми кара толкова в зависимост от разговорите. Като бях в роуминг и не говорех, батерията изкара 4 дни.

Link to comment
Share on other sites

Батерията кара няколко часа разговор, как не го разбрахте това. Може да изкара и седмица ако не го закачаш изобщо, но ако говориш много може и 2 пъти за 1 ден да ти се наложи да го презаредиш. Зависи и от обхвата - при кофти обхват консумира повече ток. Човъркането също товари батерията - екрана все пак не свети без да хаби енергия а от опита ми с фотоапаратите, май той хаби най-много. Първия ми телефон след 4часа бъзикане му се предаде батерията (Nokia 7110). За мен 3 дни са повече от добре ако телефона не го ползваш за украшение

Link to comment
Share on other sites

Батерията кара няколко часа разговор, как не го разбрахте това...

 

Нокиа Е52 издържа доста над 3 дни :rolleyes: По мои наблюдения най-много ток гълта wlan-a,ако се ползва активно,н80 издържа ден не повече...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...