Jump to content
BulForum.com

Колко приложения ви връзват за Windows?


Recommended Posts

За мен най-добрият Downloader е d4x (Downloader for X). Има си всичко, което има wget + графичен интерфейс. Освен това като пусна връзката на unlimited и ми дропи чата през 5 минути, така ми изцежда връзката (Под Windows мой познати с Flash Get и връзка на unlimited си свалят и чатят без никъф лаг). Много е красив и удобен. Със сички възможни функции.

1 downloader tryabva da otchita potrebnostite na drugite programi za net i dinamichno da se korigira.

Taka che tova , koeto pishesh za d4x , ne govori dobre za nego :(

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply
...даже на всяка виндовс машина слагам Cygwin почти само за две основни приложения: SSH и WGET  :punk

това е като да трепеш муха с атомна бомба. Не че не става, ама е свръхефективно...То какво си играеш с този cygwin - направо слагай vmware и един solaris отгоре. Хем ще е още по-свръхефективно, хем ако си плащаш лицензите и ще ти е по-скъпо.

Link to comment
Share on other sites

това е като да трепеш муха с атомна бомба. Не че не става, ама е свръхефективно...То какво си играеш с този cygwin - направо слагай vmware и един solaris отгоре. Хем ще е още по-свръхефективно, хем ако си плащаш лицензите и ще ти е по-скъпо.

Хахаха, да, ама не :tongue

Cygwin с тези приложения е за управлението на самия Windows, а не за някаква игра, щото сме свикнали да цъкаме в конзола. SSH например е сериозната алтернатива на сигурното отдалечено управление на джама - в шела му можеш да изпълняваш всички виндовски команди и да ги интегрираш в perl скриптове ;) Ето за това става дума.

Иначе използването на Guest Linux/Unix ОС под виндовс е въсвем друга история и няма нищо общо с идеята ;)

Link to comment
Share on other sites

1 downloader tryabva da otchita potrebnostite na drugite programi za net i dinamichno da se korigira.

Taka che tova , koeto pishesh za d4x , ne govori dobre za nego

Downloder-а сам трябва да ми определя приоритета на различните програми? И за коя колко връзка да заделя? Аре стига уе. Тва значи ли да оставя за другите колкото връзка им трябва? А колко трябва за един чат например? Сам ли си го определя? По тая логика ако пусна два свестни downloader-а секи трябва да оставя на другия :) За мен пък е по-важно да ми изстисква връзката до край.

Link to comment
Share on other sites

Polzvam Download Master - dyrpa yako , no kogato brauzvam s Operata transfera mu pada , dokato zarejdam stranicata , i v momenta , v koyto tya se zaredi , toy otnovo skacha nagore.(pusnal sym go na 10 nishki).

I ne useshtam nikakvo zabavyane na Operata.

A 1 vreme byah pital dali e udachno da dyrpam s 2 downloadera 1-vremenno i (mislya che Godfather) mi kaza che ne si struva. ;)

Link to comment
Share on other sites

dobre na Yahoo! messenger Gaim spored men ne e alternativa za6toto v Yahoo-to moje6 da si prai6 laf s mic (voice chat) a s Gaim ili az nedovijdam ili takiva funkcii nqma.

Link to comment
Share on other sites

а има ли photoshop за linux. Не, че съм много запознат с програмата, но по бегли наблюдения мога да кажа, че gimp все още не е на нивото на photoshop. Така, че ако има версия за linux обадете се.

Link to comment
Share on other sites

lwl : Не съм пробвал Corel Photopaint, но казват, че е добър (линк). Иначе с GIMP правя всичко, което ми е необходимо. И аз в началото не бях мноо добре настроен към нея, но сега се оправям идеално с нея (идеално според моите представи разбира се) и ми е много удобна. Поне по отношение ефекти съм се зарибявал с часове да си цъкам :)

 

peachlover : Иначе чувам че skype ще пускат версия за линукс ... И аз имам мерак да си лафя ;) Пък ако не се лъжа Yahoo-to имаха rpm версия за линукс, но не съм го пробвал, ако има войс го слагам :)

Link to comment
Share on other sites

The GIMP когато стане версия 7 може да се доближи до Фотошоп 7 :) Сега сериозно, в GIMP 2 липсват основни неща, които трябват за по-адвансд работа. Примерно, едно от нещата е групирането на леъри, което трябваше да излезне в 2.0, но не успя. Има и други функции, които още не са имплентирани, но нали затова имаме цял живот да почаке :)

Link to comment
Share on other sites

Точно за това говоря има разни дреболии които просто спъват работата.

Link to comment
Share on other sites

Sorry майна ама не ме кефи PhotoPaint :) Иначе може да се каже че е като PhotoShop но аз просто не го харесвам тоя софтуер, иначе имам представа за какво става дума от най-първите му версии досега, от 2.0 насам същото важи и за CorelDraw но от 3.0 насам. Да сравняваш PhotoPaint и Photoshop е все едно да сравняваш 3D Studio MAX с Maya - той ако PhotoPaint беше толкова добър нямаше всички които се занимават професионално с дизайн, фотография и ретуш да ползват Photoshop. С риск да се повтарям Adobe са най добрите в тая област и за да не се отклонявам от темата - за linux няма софтуер (все още) който да е от типа софтуер който правят Adobe и да има същото качество. Ей виж Indesign например - къде му е еквивалента за linux - това е софтуер който съчетава в себе си възможностите на Photoshop, Illustrator и на Quark и естествено е изпипан перфектно с бъгове клонящи към 0, напоследък всичко живо което се занимава с предпечат се ориентира към Indesign. Тука някъде май споменах и PitStop - това е експертна система, която на базата на еди колко си правила проверява дали един PDF е верен за експонация - каде е екивалентния му софтуер за linux.

Link to comment
Share on other sites

Sorry майна ама не ме кефи PhotoPaint :) Иначе може да се каже че е като PhotoShop но аз просто не го харесвам тоя софтуер, иначе имам представа за какво става дума от най-първите му версии досега, от 2.0 насам същото важи и за CorelDraw но от 3.0 насам. Да сравняваш PhotoPaint и Photoshop е все едно да сравняваш 3D Studio MAX с Maya - той ако PhotoPaint беше толкова добър нямаше всички които се занимават професионално с дизайн, фотография и ретуш да ползват Photoshop. С риск да се повтарям Adobe са най добрите в тая област и за да не се отклонявам от темата - за linux няма софтуер (все още) който да е от типа софтуер който правят Adobe и да има същото качество. Ей виж Indesign например - къде му е еквивалента за linux - това е софтуер който съчетава в себе си възможностите на Photoshop, Illustrator и на Quark и естествено е изпипан перфектно с бъгове клонящи към 0, напоследък всичко живо което се занимава с предпечат се ориентира към  Indesign. Тука някъде май споменах и PitStop - това е експертна система, която на базата на еди колко си правила проверява дали един PDF е верен за експонация - каде е екивалентния му софтуер за linux.

sasquatch, няма смисъл да обясняваш това на човек, който не се е занимавал професионално с предпечат, просто няма да те разбере

Иначе, respect за мнението, напълно те подкрепям.

Link to comment
Share on other sites

Да така сие е , но не само с предпечата. Има развлекателен софтуер който просто няма еквивалент под linux и това е факт. Все пак един ОС не може да се цели само в хакери, програмисти и хора с много свободно време трябва да има нещо и за "простосмъртните" user-и не мислите ли?

Link to comment
Share on other sites

Няма чак толкова много развлекателен софтуер, вярно, но не се предполага, че хората ще ползват линукс само за развлечения, както някои правят с уиндоус. + това има сравнително добре изпипани игри за линукс, пък и виното Х е алтернатива. А пък и линукс се развива с доста главоломна скорост, да не кажа по-бързо от уиндоус :woot Нищо чудно до една две години вече да има конкурентно способни програми, игри и всякакъв софтуер (дано дано:))

Link to comment
Share on other sites

но не се предполага, че хората ще ползват линукс само за развлечения, както някои правят с уиндоус

Тези, които ползват линукс са хора, които разбират от комютри. Те играят по-малко игри и затова игрите под линукс са на кофти ниво. Е например фани някво малко дето тати го пуска пред комютъра вкъщи. Ако стои пред линукс .. ясно :) Ама уиндоусът му е идеален и то си играе на фифата или нийда и си мълчи :)

Link to comment
Share on other sites

spored men specialno a igrite, ot li4en opit moga da vi kaja 4e po starite igri(imam edin top-gun mai ot 98) vyrvqt.tova predpolagam se dylji na lipsata na dobri grafi4ni biblioteki.ta tazi igra q bqh pusnal s winex3 i zabelqzah 4e nqkude ne si spomnqm kyde si be6e napravilo papka Program Files i Windows.sy6to taka zabelqzah 4e v papkata na windows ima6en(ne sym siguren to4no kyde) razni grafi4ni bozi.ako nqkoi mu se zanimava moje da kopne nqkoi win98 v tazi papka windows i da probva dali 6te otlepqt pone nqkoi igri

Link to comment
Share on other sites

Za igrite neznam , no opredeleno ima dosta soft koito pravi M$ win nezamenim. I skoro nqma da ima alternativa , primerno SolidWorks , WorkFlow i oshte 3731783 podobni programi koito sa pisani i vse oshte se pishat samo za win.

Pone spored men vse oshte windows e po-dobriq variant za WS.

Link to comment
Share on other sites

@rc1 в началото на тази тема ov3rm4n беше дал този линк.Хвърли му един поглед и прочети малко какво е писано в началото на темата.

П.П. Малко ме съмнява че проложенията са "3731783".Според мен освен игрите всичко друго си има Линукса:)

Link to comment
Share on other sites

@rc1 в началото на тази тема ov3rm4n беше дал този линк.Хвърли му един поглед и прочети малко какво е писано в началото на темата.

П.П. Малко ме съмнява че проложенията са "3731783".Според мен освен игрите всичко друго си има Линукса:)

Да приложенията не са толкова много, ама се сещам за две-три незаменими

DreamWeaver, PS, Acrobat...

Link to comment
Share on other sites

@rc1 в началото на тази тема ov3rm4n беше дал този линк.Хвърли му един поглед и прочети малко какво е писано в началото на темата.

П.П. Малко ме съмнява че проложенията са "3731783".Според мен освен игрите всичко друго си има Линукса:)

Ami shtom vsichko drugo si ima linux , pls kaji mi ot kade da si namerq SolidWorks za linux , ili WorlFlow za linux , drugi prilojeniq koito da sa mi nezamenimi nqma . Ako tqh mi gi namerish ... vednaga preminavam kum Linux

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...