Jump to content
BulForum.com

как да си изрежа 2 шайби от дърво


Recommended Posts

искам за една декорация да изрежа 2 дървени шайби с дебелина от 10мм.

вътрешен размер 42мм. външен размер 70мм.

как може да стане това,материала го имам но незнам какъв инструмент да ползвам

при дърводелец ли да ходя или може и в домашни условия да се направят

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Хрумва ми, че може да използваш коронка за изрязване на отвори в дърво. Продават комбинирани такива за няколко размера в Баумакс, наскоро гледах и в Евроленд за 3.50 лв. За целта ти трябва бормашина и менгеме; първо изрязваш кръгчето с коронка 70 мм (мисля, че са през 10 мм), после закрепваш в менгемето кръгчето и изрязваш централния отвор с по-малка коронка. Ако размерите не са критични, смятам че този вариант е подходящ.

Имам предвид ето такъв тип инструмент:

r11borkorona%20(400%20x%20311)_7ca925292b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Това е фундаментален хардуерен въпрос :P

И аз се сетих за същото, виждал съм такива, които се нанизват на свредло 8-10мм - с такова ще стане значително по-точно.

Проблемът е, че тези неща ги ползват за гипсокартон и тн лесни за обработка материали, за дърво не знам ще издържи ли и дали няма да се криви ножа по време на пробиване.

Дърводелец ще ти го изреже с точни размери за 1-2лв, така че не се занимавай.

Link to comment
Share on other sites

Баумакс, практикер, Бриколаж - за 8 - 10 лева ги бях купил преди. 30мм кухненски плот го лъхна за минутка някъде, без много натиск. И като свършиш рязането - НЕ ПИПАЙ...че пари.

Ако ти трябва за малко, драсни едно ЛС, ще потърся моето, ще ти го дам да си свършиш работа и ще ми го върнеш. Заплащане - бира ;).

Драсни лс, ако те интересува.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Най-добре намери някой дето реже с лазер или фреза с ЦПУ

 

В института по Физика до АОНСУ имаше един дето реже с лазер.

Слагаш материала на една маса, компютъра почва да го движи, а лазера реже, та реже...

 

Точност 0.1 мм. мисля че дават.

 

Реже дърво, метали какво ли не.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...