Jump to content
BulForum.com

Изгоряла LAN Card на Laptop HP550


CyberHill

Recommended Posts

Та вчера , за пръв път ще дам лаптопа на някой :rolleyes:

И ще излезне буря и лаптопа ще е включен с кабел във великата мрежа на Angelsoft = priceless :laughing:

Та тук идва странното ( поне за мен )

Ланката не работи ( а тя е вградена ) , а лаптопа няма никакъв друг проблем.

Гаранционен е , но според вас има ли смисъл да се занимавам? Защото предполагам , ако искам да заработи ще трябва да се сменя всичко?

 

Възможно ли е отремонтирване на ланката без подмяна на дъното ? Дайте някакви насоки какво да правя? Аз за сега съм се насочил към USB LAN ( да имам за всеки случай ) , защото не я ползвам активно - използвам wifi.

 

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

Може да се отремонтира като се свали дъното и се смени изгорелия чип контролер на мрежовата карта, ако има такъв в наличност.

 

По-добре не се занимавай. Купи си една ЛАН карта на pcmcia слот, ако лаптопа ти има такъв, plug n play е така, че можеш да си я ползваш само в случаите, когато ти се налага. УСБ-ланките са китайски боклуци, за същите пари от Ера за 15лв си взимаш нова pcmcia lan-ка и си решаваш проблема.

Link to comment
Share on other sites

Пробвай се - свързал си го вчера за пръв път с кабел, а ланката не работи и нета не тръгва - някакви гръмотевици и бури ;)

Link to comment
Share on other sites

Невинен си до доказване на противното! :D

В повечето случаи фирмите отказват гаранция за изгоряла ланка, но....кой знае?

По-неудобното е, че ще останеш без лаптоп за неизвестно време...

Link to comment
Share on other sites

Update по въпроса :)

 

Едното от диодчетата свети на умряло :D

Windows-a намира LAN-ката , само през Device manager с условието "Code 10" и "unable to start"...

Търсих в google , но каквото и да пробвах не успях да я подкарам...

Uninstall-ирах , update-вах драйвъри и т.н. но още е със същия статус ;)

Явно BIOS я намира...

Suggestons ?

Link to comment
Share on other sites

По принцип не гори чипсета а драйвера, затова ти се разпознава, но не може да потегли. Зависи от вида на драйвера повечето могат да се подменят внимателно без много бой. В редки случаи пече здраво и дърпа ток, което е неприятно при работа на батерии, но ако го няма този ефект - по добре с външна ланка.

Link to comment
Share on other sites

Драйверна интегрална схема, приемопредавател... точно след трансформатора е. Ама я по добре кажи какъв чип ти намира за ЛАН за да видя хардуерно как седят нещата около него

Link to comment
Share on other sites

Но преди гръмотевиците е работела :D

Абе какви гръмотевици - ланката никога не е работила, фабричен дефект, който си установил чак сега :lol:

 

В повечето случаи фирмите отказват гаранция за изгоряла ланка, но....кой знае?

Е кой каза, че е изгоряла, тя е дефектна бройка от завода ;)

 

Сериозно - ако няма опърлени елементи и нещо подозрително има голяма вероятност да ти сменят дъното гаранционно, но проблема е, че ше стоиш много без лаптоп - съмнявам се да имат на склад точно такива дъна, ще трябва да поръчват, да внасят, да им го пратят от София...

Link to comment
Share on other sites

За сега няма да им го нося. След една две седмици, като съм по свободен и като успея да прехвърля всичко на друг HDD , ще го занеса и разбира се ще сътворя горната теза... колкото искат да го мотат ( съобразно ЗЗП ) , пък ще видим какво ще измислят :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
За сега няма да им го нося. След една две седмици, като съм по свободен и като успея да прехвърля всичко на друг HDD , ще го занеса и разбира се ще сътворя горната теза... колкото искат да го мотат ( съобразно ЗЗП ) , пък ще видим какво ще измислят :D

 

Каквото и да сътворяваш, имат право да ти откажат гаранция при цъфнал като 'майска роза' чип за лан-а.

Всякакви ЗЗП и прочие - официалните сервизи са сервизи, не търговци. Претенции по търговската гаранция може да предявиш към търговеца !

Нищо не ти пречи да го занесеш до Стемо - ще го прегледат и ще ти кажат. Не е в интерес на сервиза да ти откаже гаранция. Ако може да се смени гаранционно, ще ти го сменят.

Ако си от Пловдив - в пловдивския сервиз, никакви София, никакво разкарване.

 

А към колегата по-горе - съчинения от 1001 нощ понякога водят до кофти последствия. Покрай последните 30-на дни съм се нагледал на какви ли не 'фабрично неработещи' ланки на лаптопи по на 6 7 8 месеца. А защо чак сега го носите? - Е, ми то ся..сега искам да ползвам нет.... и други такива глупости ;).

Link to comment
Share on other sites

Лаптопа е на няма и месец.

Изпратиха го преди около 2 седмици в сервиза на HP в София.

Сега чакам. За сега не са ми отказали гаранцията...

 

Междувременно си поръчах една LAN на Express Card от ebay. За всеки случай :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Laptopa не можел да се оправи. :laughing:

Казаха ми че мога да го заменя с друг, без значение какъв, съответно на цената която съм платил за него или с доплащане от моя страна.

 

Та вчера взех този :

 

Acer Aspire 5738ZG

CPU T4200 2.0GHz

4GB RAM DDR3

Nvidia G105M 512MB

320HDD WD

Wifi N

10/100/1000 LAN

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...