Jump to content
BulForum.com

Махане на парола от диск


dvdrw

Recommended Posts

Здравейте,

имам един диск 250 GB WD, който стои от доста време вече в шкафа.

Диска е 2,5" sata.

Проблема е, че диска има парола, която се иска още при включване на преносимия компютър.

Моя познат каза, че при едно от включванията на лаптопа се появило това съобщение. Може и той да я е сетнал, не знам, не мога да кажа.

Лаптопа беше някакъв Acer (не помня точния модел), смених му диска и сега си работи нормално.

Та въпроса ми е - може ли някой от вас, или ако не да ме насочите към такъв човек, да махне паролата на диска.

Данните не са ми необходими, може да се затрива, няма проблем.

Искам да си ползвам диска.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

ако можеш да го закачиш като външна памет го форматираш с една програма total erase, която е по-малко от 100кб :D но по този начин аз успях да оправя една флашка със същия проблем.

 

Не мога да намеря на моя хард програмата, за да ти кажа точно какво е името, но ако не се справиш - пиши ми ЛС утре да ме подсетиш да видя на харда на работа.

 

успех.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

програмата ще изтрие всичко на диска (може би), но паролата, доколкото четох по разни форуми из нета, се съхранява на някакъв eeprom чип, който е на платката (електрониката) на диска.

И затова ме съмнява дали ще стане...

Някъде пък пише, че се съхранява някъде по самия диск, но с формат не стана...

Link to comment
Share on other sites

Ако се свържиш със съпорта на съответната фирма производител на лаптопа и докажеш, че ти си всъщност собственика... ще ти пратят мастър парола, с която ще можеш да премахнеш паролата.

Другият вариант е да изложиш еепром чипа на УВ за 10 минутки.

Link to comment
Share on other sites

EEK, благодаря, диска е Сата, но ще пробвам, може да стане.

Basten, лаптопа не е мой, а на познат.

Link to comment
Share on other sites

EEK, благодаря, диска е Сата, но ще пробвам, може да стане.

Basten, лаптопа не е мой, а на познат.

 

Скоро и аз имах подобен проблем- maxtor 40ГБ АТА. След един low level формат с HDD erase от Hiren Boot CD, диска се заключи. Според някой програми- master password, но без стойност. Бая нерви строших, и накрая се пробвах да му кача firmware за почти същия диск- имаше минимална разлика в една от буквите. Та по време на upgrade ми изписа CRC и диска вече спря да си казва и малкото име в БИОСа.

Предвид 7ГБ лоши сектори след 20гб, тотално го отписах.

Та може би и твоя диск е тръгнал по този път- хардуерна грешка довела до master password, която уж я няма, но я търси.

Все пак пробвай- РС3000 е хардуерно-софтуерно решение, от което аз ползвах само софтуера точно за моя диск.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да е това PC3K.rar

Минаха няколко месеца от тогава и вече нямам точни спомени, но за Maxtor-ите имаше доста писано. Докато рових със сигурност попаднах на база от firmware за различни марки дискове.

Успех!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Привет,

не можах да се оправя нещо.

Ако има колега, който може да го направи - ще си заплатя необходимата сума.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...