Jump to content
BulForum.com

Имам нужда от съвет за захранване


ugabuga

Recommended Posts

Enermax имат хубави серии 3 серии различни захранвания ако вземеш про серията Про или Либерти е много добре Циклопите не чак толкова. Corsair са хубави захравнания 550 ватовия модел е за мен идеален защото дори и при бъдещ ъпгрейт няма да го сгънеш, защото реално е способно да крепи дори и 600 ватова система каквато едва ли ще сглабиш освен ако не си купуваш кампютър за 2500+ лева с 4 хард диска 2 видео карти и 2 записвачки и не пуснеш всичко едновремменно. На това, това, това и това цената е горе долу еднаква като кулер мастера е страшно тих. Може Hyper или Tagan също да видиш ако ги намериш някъде. Ако искаш максимална якост за мен Корсара ако искаш максимална тишина Кулер мастера (говорим за стойности от около 10-15 dB реално). Но в сегашната ти конфигурация да налееш 250 лева за захранване е леко безпредметно при условие, че и екстремен клок не правиш. Има хубави захранвания и по 100-тина лева който ще ти свършат перфектна работа. По добре с остатъка от парите си вземи добра кутия ако нямаш хубава или процесорче.

Да питаш кое е по-качесвеното между Корсар и Енермах за твоята машина конкретно е малко като да питаш кое е по-добро - ферари или ламборгини, че си решил да си смениш колата с която ходиш на работа.

Link to comment
Share on other sites

Не е само до контрол, ами и до качество на елементи и схемата дали е изпълнена както трябва или има орязано тук там с цел икономия.

Във прехвалените чифтета и фортрони схемата е ок, но кондензаторите си падат менте.

Съгласен съм с теб но при отваряне на захранването се вижда дали е прилично подредено или са си оставили ръцете.И то щом и на фортон са менте кондензаторите какво остава.Корсар и енермакс са доста скъпички.Но всеки си преценя в крайна сметка.

Link to comment
Share on other sites

Сравнението с ферари и ламборгини ми се струва неуместно.

Знам, че машината ми повече от около 300 вата не вдига при макс. натоварване, при сегашните компоненти.

Ако ще взимам енермакс или от сорта, ще е защото ще искам нещо по-качествено от фортрон, и да има запас за някакви ъпгрейди, примерно смятам 4 или 5 харда да сложа скоро, както и да поеме i7 платформа и 16 ГБ рам, както и някое видео от сорта на 280, примерно другата година, когато ще се прави ъпгрейд. Затова 525W 82+ сериите ми се струват реално. А едно качествено захранване не е ферари, защото от него ти зависи до голяма степен здравето на машината ;) . Още повече ще се сменя след 3години минимум, така че..

Колкото до кутия, ще взимам Lian Li, или А70, или B70, ако внесат такава втория модел, отнякъде.

Явно ще е енермакс :) .

Link to comment
Share on other sites

Сравнението с ферари и ламборгини ми се струва неуместно.

Знам, че машината ми повече от около 300 вата не вдига при макс. натоварване, при сегашните компоненти.

Ако ще взимам енермакс или от сорта, ще е защото ще искам нещо по-качествено от фортрон, и да има запас за някакви ъпгрейди, примерно смятам 4 или 5 харда да сложа скоро, както и да поеме i7 платформа и 16 ГБ рам, както и някое видео от сорта на 280, примерно другата година, когато ще се прави ъпгрейд.

С това дето си го изброил става приеснително, защото всички тези захранвания имат ефективност по-малка от 85% и реално колкото и да са хубави при жесток товар ще работят на над 90 и ще са шумнички, иначи ще си държат но вси пак по-добре да не се дърпа дявола за опашката. Лично бих те посаветвал тогава да видиш 600+ вата захранвания, защото нещата стават сериозни. Може да вземеи едно такова 30-тина лева е над 525 ватовия енермакс но е 750 вата може и да спиш спокойно. Иначе си фен признавам.

Link to comment
Share on other sites

А едно качествено захранване не е ферари, защото от него ти зависи до голяма степен здравето на машината ;) . Още повече ще се сменя след 3години минимум, така че..

 

Точно така е, а за да е надеждно си трябва такова с маркови чаркове.

Имах преди корсара high power (=chieftec/sirtec) и изкара точно 3години след което се ЗАПАЛИ докато си работи компа :laughing:

Вътре повечето неща бяха опържени и така и не разбрах каква е причината това да се случи, но след като толкова време си работеше без проблем и беше достатъчно ватове, най-вероятно е някой китайски елемент да е отказал.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Първо да благодаря на всички, които се отзоваха на молбата ми за съвет по темата! Второ успях да добавя още парички към сметката за захранването и кутия. Резултата е следния- кутия CM 690 и захранване Silent Pro M500. Мисля че се получи добра комбинация, която гарантира безпроблемна работа дълго време. Около 250 кинта излезе всичко.

Link to comment
Share on other sites

Мойто май не е от най-качествените,но все пак върши добра работа.Всяка година му се сменя вентилатора :D-

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...