Jump to content
BulForum.com

Имам нужда от съвет за захранване


ugabuga

Recommended Posts

Здравейте на всички! Имам нужда от няколко съвета относно захранването. Конфигурацията ми е следната: AMD 6000+ 3,1 GHz (Brisbane) 89W + охладител Titan TTC-NK32TZ; GB MA770-UD3 (rev1.0); 2 x 1 GB DDR 2 800 Corsair XMS2; GB GV-N98XPZL-1GH (9800 GTX+ 1 GB DDR3 с фабричен Zalman); 320 GB Samsung SATA II/8 и 640 GB WD AAKS SATA II/16; записвачка некъв NEC и флопи. Правя уточнение: няма да се занимавам с овърклокинг и RAID-0ве и мисля евентуалният ми следващ процесор да е Phenom II X4 940 3,0 GHz AM2+ (125W) и да сложа 2 х 2 GB DDR2 1066. Сегашната ми кутия е евтините, закупена е от JAR ( тяхната марка - JNC). Харесах си тази кутия - Asus TA-M1 и в момента се колебая относно захранването. Мисля си, че 450 W ще ми бъдат напълно достатъчни, но не съм напълно убеден, че ще поддържа бъдещите придобивки. И затова Ви моля за вашите мнения по въпроса. А също щях да забравя предложиха ми Fortron SAGA 450W като вариант.

Link to comment
Share on other sites

500W Point of View i si svirkai evtinko i ubavo :)

 

Aма Black Pearl или Black Diamond, защото имам ограничения в бюджета и лимита ми е 100 кинта за захранване, а не съм от София, за да имам избор от фирми и оферти. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Абе с тая видеокарта и бъдещия процесор, 450 вата може и да те оправят, но е близо до максимума, и аз бих заложил на нещо 500 вата. Но ако си ограничен откъм парите, на първо време мисля, че ще е Ок. Но освен ако не си изключително твърдо ограничен на 100 лв, помисли за нещо 500 вата. Да си спокоен. Независимо от това че машината и под най-голям товар може да не мине 400 вата.

Link to comment
Share on other sites

Aма Black Pearl или Black Diamond, защото имам ограничения в бюджета и лимита ми е 100 кинта за захранване, а не съм от София, за да имам избор от фирми и оферти. :unsure:

 

 

Black Diamond около 90 лева е!

Link to comment
Share on other sites

Black Diamond около 90 лева е!

 

Да, ОБАЧЕ работата се оказа далеч по-сложна. В крайна сметка се оказа, че няма кой да ми го достави за под 120 лева. Живея в Русе и освен надценката на дистрибутора се добавят и поне 16-17 лева за транспорт. През он-лайн магазините цената е същата. В една фирма ми предложиха захранване 550W ATX CHIEFTEC GPS-550AB-A за 122 лева. Обясниха ми, че в момента има промоция и не се плаща доставка и затова цената е такава. Можете ли да ми дадете някакво мнение за това захранване и дали цената е реалната, защото в сайта на Аргус цената му е 144 лв ??? :confused

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех това от подписа ми:Eurocase ATX-550W JSP за 105 лева чисто ново с 3 години гаранция и нямам абсолютно никакъв проблем с моята конфигурация,всичко върви стабилно.От фирмата където го купих ми казаха ,че е подобно по качество на Fortron.

Link to comment
Share on other sites

Аз си взех това от подписа ми:Eurocase ATX-550W JSP за 105 лева чисто ново с 3 години гаранция и нямам абсолютно никакъв проблем с моята конфигурация,всичко върви стабилно.От фирмата където го купих ми казаха ,че е подобно по качество на Fortron.

 

Да ти кажа малко ме съмнява за качеството, щото иначе Fortron щеше да фалира. Едвам открих марката в някоя ценова листа. А това 105 лева с кутията ли е или само захранването ?

Link to comment
Share on other sites

Аз като гледам едно истинско 550W захранване струва към 250+ лв :) .

А това щом е 105 лв, явно и под фортрон ще е. Не че и фортроните вече не са като едно време..

Вече всеки един качествен компонент за компютър (изключая процесора) си знае цената.

Евтините захранвания винаги за Ок, и си вървят, освен ако не се случи нещо непредвидено. Съответно рискът за машината след него, е по-голям. По-бързо се амортизират, изходните напрежения са лоши, с лоша стабилизация, от което се съкращава и живота на останалите компоненти, започват проблеми след време с дискове, с памети, тук таме някой син екран, някоя грешчица по диска, забиване на някоя програмка, и иди го търси къде е разковничето, след като с мултицет примерно винаги ще видиш точните напрежения, но ако прекараш осцилоскоп и лъсват нещата. В повечето случаи се вини останалия хардуер, който разбира се може вече да е безвъзвратно повреден след 1-2 години с подобно захранване. Работи, но винаги има някакви необясними поведения, които до края на живота им няма да се разберат от къде са :) .

Link to comment
Share on other sites

Предполагам си прав и колкото и да не ми се иска ще си купя 450 W захранване. Препоръчайте ми някои стабилни и доказани модели. Аз се сещам само за Fortron SAGA+ 450 W, Fortron ATX 450 PNF (което обаче изключително трудно се намира, ако въобще го има някъде). Ако някой е ползвал да ми даде и мнение за COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W, предлагано от Мost.

Link to comment
Share on other sites

Те хубавите захранвания над 500 вата са 200 кинта и отгоре. За 100 лева каквото и да вземеш е на едно ниво горе долу. Fortron-ните не са това от преди 5-6 години и лежат на стари лаври. Едва ли са по-добри от друго захранване за побни пари, щом Чифтеците стават по-предпочитани от тях прави си сметка. Освен това са адски шумни сините бури. Направо си оправдават името ако мен питаш. Но може да си спокоен едва ли захранване за 100 кинта ще ти скапе компютъра, все пак не е Кодеген или някакво безименно. Еди виж ги какво представляват, използвай метода "по-масивното е по-добро" и това е. Каквото и да вземеш за тия пари с нищо няма да е повече от конкуренцията.

Link to comment
Share on other sites

Абе да ти кажа, оня ден от сигурен източник разбрах, че и Codegen правели добри захранвания :) . То малко като CMedia - много хулени зв. карти, но изглежда техни са чиповете в така възхваляваните M-Audio; JNC проузвеждат и добри захранвания, когато им се плати от други производители и т.н.

Ако не ти е изключително мил компа, слагай му за колкото пари имаш и това е, иначе или ще си вкараш големи паранои, или трябва да стоиш без комп, it's your call :) .

Link to comment
Share on other sites

Да си кажа честно от гледна точка на системите, които видях в подписите на много от потребителите моята е направо смешна. Обаче от моя гледна точка само аз си знам колко време съм и продължавам да се бъхтя на ниска заплата и поради тая причина системката ми е много ценна за мен. Просто искам да съм спокоен. Утре правя последни посещения да видя какви цени ще ми обадят за PoV Black Diamond и в Риск за COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W и което може да се намери на по-добра цена него си взимам и толкова.

Link to comment
Share on other sites

Абе да ти кажа, оня ден от сигурен източник разбрах, че и Codegen правели добри захранвания :) . То малко като CMedia - много хулени зв. карти, но изглежда техни са чиповете в така възхваляваните M-Audio; JNC проузвеждат и добри захранвания, когато им се плати от други производители и т.н.

Ако не ти е изключително мил компа, слагай му за колкото пари имаш и това е, иначе или ще си вкараш големи паранои, или трябва да стоиш без комп, it's your call :) .

Не разбрах искаш да кажеш, че по-скъпите модели на Чифтеците не са добри по-скъпите модели от Фортроните ли? Евтините им са каша, но имат интересни 550 ватови модели които може да не са на нивота на енермакс или корсар, но отределено превъзхождат сините бури или епсилоните по тишина, а в качеството не отстъпват никак. Виж това захранване. Не е лошо и аз поне до сега не съм чул лоша дума него освен това е адски тихо. Има ревюта в интернет може да потърсиш ако те инетересуват.

Link to comment
Share on other sites

Вземи си това от подписа ми ако парите не са проблем, държи до 800W овърлоуд и на практика 6-700W стабилни, а 550W са гарантирани под постоянен товар.

Фортрона и чифтето са 500вт, ама пиково за няколко минути ;)

 

На ЦулерМастер съм им фен и мислех да вземам такова, чувал съм само добри неща за тях, но ми се струват твърде евтини тея модели за да са добри.

 

Edit: пък ако парите са проблем мисля корсар 450 е добър избор (и да кажем се равнява на фортрон 550).

Link to comment
Share on other sites

И аз съм фен на корсарите ама цената им е друга. 550 ватовия модел иде към 200 лева и съвсем не е в класа на кулер мастера. Иначе кулера си е добре за цената си предостатъчно. Ако ще взима фотрона по-добре да вземе кулер мастера поне за мен, защото много мразя щум от вентилатори, пък това е най-бешумното захранване до 300 лева на българския пазар.

Link to comment
Share on other sites

Днес ми се усмихна щастието. Най-после намерих фирма, която работи със Солитрон. Човека се обади и в склада в София има в наличност PoV Black Diamond 500W. Цена приблизително 96 лева. Другия вариант е COOLERMASTER eXtreme Power Plus 500W. Четох по всякакви форуми и за двете захранвания и ми остана да седна да им огледам характеристиките. Избора ми ще е между тези две. Устройват ме като цена, а и са изпитани и доказали се модели. Някой по вещ в занаята, ако може да ми помогне да си отговоря на въпроса "кое е по-доброто от двете?". Благодаря предварително. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ако ще ръся 200лв за захранване по-добре да дам 20лв отгоре и да си купя PC Power&Cooling 750W от плесио

 

Кой ти говори за 200 лева само за захранване. 200 лева = Кутия 100 лв + Захранване 100 лв

Link to comment
Share on other sites

Нещо не четеш като хората ми се струва няколко човека написаха за "хубави" 500В захранвания са над 200лв моя пост беше насочен към тези коментари не към твоя

Link to comment
Share on other sites

Къде има над 200 че не видях. Най-скъпото посочено е 128 лева най-евтиното е 96. Едното е малко по-висок клас от другото. Точно става дума че не всеки може пък и е нужно да инвестира 200+ лева в захранване. За мен кулер мастера който посочих си струва парите. Заедно с един центурион на кулер масте пак не мисля, че е лоша комбинация е пак е към 200 лева.

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа малко ме съмнява за качеството, щото иначе Fortron щеше да фалира. Едвам открих марката в някоя ценова листа. А това 105 лева с кутията ли е или само захранването ?

Да ти кажа и аз имам eurocase и мислех да си зимам fortron но отворихме моето и един фортрон и се оказва че са близки по качество.Доста прилично захранване за цената си.В крайна сметка всички са китайски но едните имат качествен контрол,а другите ги правят както им дойде.

Link to comment
Share on other sites

Не е само до контрол, ами и до качество на елементи и схемата дали е изпълнена както трябва или има орязано тук там с цел икономия.

Във прехвалените чифтета и фортрони схемата е ок, но кондензаторите си падат менте.

Link to comment
Share on other sites

Ок, а енермаците или корсарите си падат по-качествени, да питам аз? Гледам корсарите малко по-евтини си падат.

По някое време мисля да сменям моето фортронче, защото стана на 2-3 години, с цел сигурност. Щом е за моя комп, и 250 лв ще отделя за захранване, видях един енермакс около 525 вата, повече не ми трябва.

Та това питам.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...