Jump to content
BulForum.com

Проклятието на красотата


Recommended Posts

Ето ви едно четиво за скучния неделен ден. :)

 

Проблема на красивите жени е че те имат власт над нещо което не са постигнали. Опитайте се да погледнете света през техните очи. Първо, ще бъдете изненадани от това че те са способни да те възхвалят за нещо което не си зааслужил (твоята красота). В началото бихте се почувствали не на място, но колкото повече продължавате, в един момент ще започнете да се убеждавате че може би ве сте от страната на по-добрите жени с вашата красота. Осъзнавате че:

 

1. това ви дава власт

2. имате монопол над по-малко привлекателните момичета без значение колко умни или добродетелни са те.

 

Това в дългосрочен план ви покварява, тъй като осъзнавате че не е нужно да се стараете да бъдете по-добри. Така или иначе вече съществуват купища мъже които да се състезават за вас. Можете да се държите като абсолютната кучка и да се измъкнете ненаказано. И това ще е вашето отмъщение. Мъжете които диксиминират жените спрямо външният им вид заслужават да бъдат третирани по този начин, защото те са част от същия този покваряващ омагьосан кръг. Но при всички случаи вече е твърде късно да изградите вашата личност защото сте един вид в ролята на роби - обичате да сте в ролята на жертва и да доказвате че мъжете са прасета.

 

По-добрия външен вид не ви дава непременно по-голямо самочувствие. Както беше споменато по-горе, повечето красиви жени са доста депресирани поради това че не се харесват такива каквито са. Най-голямото неудовлетворение идва от това че в един момент осъзнават че са вече твърде повредени за да развият нещо в себе си... този път наистина. Поради това не им остава никакво самочувствие в запас: просто създават една илюзия за такова. Разбира се това не означава автоматично че по-малко привлекателните момичета са автоматично изпълнени с добродетели, особено ако вярват че да си красив е най-доброто което може да им се случи и съответно полагат нечовешки усилия за да бъдат секси.

 

Когато не си обичан за това което наистина си, а по-скоро заради това как изглеждаш, подсъзнателно може да започнеш да си мислиш че има нещо фундаментално грешно в тебе. Със тази нагласа, не е възможно в някакъв момент да развиеш каквото и да е самочувствие. Красотата не е от значение в случаите които някои не се намира за такъв. Например ако една жена твърди че даден мъж не трябва да обича по-зле изглеждаща от нея друга жена, тя автоматично се самопоставя в един вид съдилище където и тя по същия начин би следвало да бъде съдена за това как изглежда. Една убедена в себе си жена би се почувствала заплашена единствено от по-слаб мъж. Някои жени бръкат това убеждение със агресивност и след време се чудят защо нито един мъж не ги желае.

 

Няма нужда да се самозаблуждавате че определени част от тялотo ви са повече или по-малко красиви от колкото всъщност са. Най-простичкото приемане на реалността ще ви направи уверени и по-спокойни. Пък и в крайна сметка по-добре да те мразят за това което си, отколкото да те обичат заради това което не си ;)

 

-- by sparx: http://beyondmyego.blogspot.com/

-- не особено добър превод с леки добавки от мен :)

Link to comment
Share on other sites

Може би ще съм единствения участник в тази тема и може би ще е беседа между двама ни, но все пак...

 

Аз съм красив и не смятам това за проклятие. По същия начин, както не смятам за проклятие далтонизма си, витилигото, телесната си структура. Всичко това са дадености. Властта, ти я дава не красотата, а глупостта и неувереността на "поробените".

 

Освен това, аз съм красив от няколко години. Ето тук идва основната пробойна на тази теория - красотата не е даденост. Тя не ти принадлежи. Тя е нещо, което развиваш. Истинската красота се намира в да го наречем обвивката ти. Погледа на един наблюдаващ те, се пречупва в собствената ти самооценка. И това, което вижда в теб даден човек до голяма степен зависи от това, което ти виждаш в себе си. Външността ти представлява една съвкупност от геометрични фигури, като форма на вежди, нос, устни, очи, коса и т.н., докато красотата или грозотата над тях се съдържа в одухотвореността ти. От излъчването ти, самочувствието ти. А те - зависят от множество фактори, включващи интелект, духовно състояние, оптимизъм>песимизъм и други, за които вероятно не си даваме сметка.

 

За това много често "грозните" мъже или жени имат "красиви" приятели/приятелки.

Link to comment
Share on other sites

Да де разбирам ти идеята :D

 

Наистина и аз мисля че под красота се разбира и вътрешната, но тук говорим за малко по-разпространеното схващане ;)

 

Ще вмъкна само че реално погледнато нищо не ти принадлежи. Дори и дрехите на гърба ти не са твои... просто ги ползваш временно :D

Link to comment
Share on other sites

Говорим за едно и също нещо. Въпросът е там, че в по-популярното схващане също се възприемат леко субективните фактори, които споменах. На чисто подсъзнателно ниво. 

Link to comment
Share on other sites

Според мене тази тема е излишна , защото красотата не е константа. Вярно е , че има много красиви жени с по 5 кила грим, ама въпреки това никой нормален човек не би гледал външната красота само ( Която има афекс в предвид). За всеки човек красотата е различна. Един би си харесал жена , която друг не би погледнал никога. Много често с приятели , като вървим по главната и си задаваме въпроса : "Как може тази да има такъв приятел ?". Еми има 2 възможности. 1-та е ГОсподина да има много пари и тя да е заради това с него ( При което той не е подвластен на нея , а тя на него ,въпреки че тя е красива), а втората е да намира нещо специално в него.

Вярно е ,че има много красиви жени(физически говоря) , ама като започнете да си говорите и не можете да си кажете две думи как бихте се почувставли ? Бихте ли били подвластни ?

Link to comment
Share on other sites

Вярно е ,че има много красиви жени(физически говоря) , ама като започнете да си говорите и не можете да си кажете две думи как бихте се почувставли ? Бихте ли били подвластни ?

Много правилно !

Има много красиви жени но свястен разговор неможе да се осъществи но дали причината е в мен или в нея това вече е друг въпрос ....

 

А темата ще започне да помътнява все повече

Link to comment
Share on other sites

Има много красиви жени но свястен разговор неможе да се осъществи но дали причината е в мен или в нея това вече е друг въпрос ....

 

Че ти да говориш ли искаш с тях или друго? Като виждаш че тъй и тъй не върви разговора - преминвате към други занимания :)

Link to comment
Share on other sites

Яко :laughing:

 

Темата не е излишна щом ще спомогне за любовта на две нежни същества в лицето на curunir и antares :P

 

Трябваше да се очаква че рано или късно всичко ще стане гей :D

Link to comment
Share on other sites

Яко :laughing:

 

Темата не е излишна щом ще спомогне за любовта на две нежни същества в лицето на curunir и antares :P

 

Трябваше да се очаква че рано или късно всичко ще стане гей :D

До колкото познавам и дватама , май финансите ти за трева няма да ти стигнат, дори да го сънуваш ...

Link to comment
Share on other sites

Аз съм красив и не смятам това за проклятие. По същия начин, както не смятам за проклятие далтонизма си, витилигото, телесната си структура. Всичко това са дадености. Властта, ти я дава не красотата, а глупостта и неувереността на "поробените".

 

Освен това, аз съм красив от няколко години.

 

Надявам се да има много сарказъм в тези твои думи.

Beauty is in the eye of the beholder.

Ако смяташ, че си много красив това не те прави такъв. Прави те нарцис или гей, според обстоятелствата...

Link to comment
Share on other sites

До колкото познавам и дватама , май финансите ти за трева няма да ти стигнат, дори да го сънуваш ...

Бъди малко по оригинален преди да решиш да замърсиш темата :)

Link to comment
Share on other sites

Проблема на красивите жени е че те имат власт над нещо което не са постигнали.

 

Ето как едно грешно допускане може да обърка цялата теория...

Link to comment
Share on other sites

...
Толкова лошо ли се изразявам? Или ти полагаш усилия да не разбереш какво искам да кажа?
Link to comment
Share on other sites

Антарес може да е красив, ама аз имам хубава усмивка и се възползвам от нея когато ме спре чичко полицай ;) И когато искам нещо от някой (мъж). И когато просто искам да доминирам. Мдам... после ми говорете за красота от този тип, който привлича ексхибиционисти и всички гаменчета по дискотеките. Не, мерси;)

 

м/у другото афекс ме разбива с тези тийн темички:) жени, красоти, сексове разни...

Link to comment
Share on other sites

Те не са толкоз тийн колкото са изражение на желанието му да теоретизира, щото той си е такъв. Ама колкото по-малко теоретизиране и дълбоки разсъждения - толкова по-добре, така установявам аз през последните години, защото преди бях същия.

Link to comment
Share on other sites

М'да, има тематики, на които е по-добре да действаш, отколкото теоритизираш.

 

Ама и аз бях така при големите ми зелени периоди - умирах си да теоритизирам и да разчовърквам с теоритичния апарат, индукции, дедукции, ерекции - де що се сетиш...

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. В смисъл стремежът ми към теоритизиране си го имаше и преди зелените периоди. Даже мисля че в момента съм доста по социализиран отколкото преди тъй че всичко е в рамките на нормалното.

 

Пък и тва си е неделно четиво - не нещо сериозно. Пише си го в началото ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...