Jump to content
BulForum.com

Windows XP Service Pack 2/3


mafiot

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

Аз имам няколко въпроса относно това как се държи СП2:

- BitTorrent (по-точно проблеми с връзките и бавен дл)

- p2p (същото)

- VCD (има ли разлика/проблеми при процеса на прехвърляне)

- MS VS 6.0 (има ли разлика/проблеми)

- този нов Security Center пречи ли по какъвто и да бил начин на връзката ви или някоя програма

Отговорети ми на които въпроси можете. :)

Link to comment
Share on other sites

Благодарско, rez! Като се изключи тоя DEP оправят ли се работите? Някои да се е сблъсквам с такваз работа? :confused

Link to comment
Share on other sites

Съгласен съм , но същото с хард дисковете  го правя всеки ден на моя компютър.Аз съм с интегриран СП2.Моя също е някаква бета, но нямам никакви проблеми.Слагам и махам харда по 10 пъти на ден.На служебния ми компютър , който е с 98 нямам пак проблеми, автоматично си измества устройствата.А за  Disk Management знам , но  неможах да го открия , за това питах :).Е поне се обедих , че тия интегрирани XP-та неструват.Предпочитам да си инсталирам чисто XP и да си сложа допълнително СП.  :sayjin

Подкрепям те напълно. Вярно РС-то ми е не първа младост Celeron на 1000 с 256 RAM, но от както сложих бета версията на SP2 стана голяма мърда и ми трови нервите всеки ден. Следва скорошно забърсване. :devil :devil :devil

Link to comment
Share on other sites

Относно VS6 - проблеми няма, аз съм със SP6. Тоя СП2 сам си намира червеите и си сваля ремовал тоол от сайта :) (тоя червей беше на един тестов компютър без антивирусна ;) )

 

Да добавя - значително по добре се справя с наличните 128МБ на Cel800, отколкото СП1

Link to comment
Share on other sites

Вие маи забравихте за моят въпрос ;)

 

Програмата за автоматични упдейди ме пита дали искам да сваля и инсталирам СП2 .Въпросът ми е него ли да кача или този който е на вареза RTM кой от двата е истинският фенал и изобщо дайте съвет кой да кача.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че отговор на въпроса, може да откриеш на главната страница на warez.ru а това е линка към това което трябва да си инсталираш Win XP SP2 Final лично съм го качил на 4 компютъра вече и няма никакви проблеми

 

----------------------

имаше го официално за download от microsoft, но беше в страниците за девелопмент като last sance да си пробвами програмите дали са съвместими с SP2 :)

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш активиран СП1 - не.

На един правих чисто нова инсталация: зададох му 'истинско' генериран номер и направо сложих СП2 - никаква активация не поиска. Но това съм го писал вече тука :)

Link to comment
Share on other sites

Аве да ва питам...?кой от сичките пакове да си кача те са 3 или 4 с Windows XP Professional....

 

 

Плс кажете...че искам да го обновя.... :)

Link to comment
Share on other sites

За повече инфо тук

 

Сваляне

Windows XP Service Pack 2 Deployment Tools представлява безплатен пакет с инструменти, предназначен специално за Windows XP Service Pack 2 (SP2). Благодарение на него можете лесно и бързо да инсталирате Windows XP Service Pack 2 на множество компютри. Архивът съдържа обновени версии на Deployment Tools (Setup Manager, the Sysprep utility) за Windows XP и обширни помощни документи. Windows XP Service Pack 2 Deployment Tools сериозно облекчава работата на системния администратор.

 

Windows XP Service Pack 2 (SP2) е дългоочакваното безплатно обновление за Windows XP, което предлага значителни подобрения, обновления на системата. Благодарение на него операционната ви система ще стане много по-устойчива на вируси, червеи и хакери; SP2 подобрява възможностите за конфигуриране на защитните функции; предоставя на потребителите по-подробна информация относно сигурността, за да им помогне при вземане на решения, свързвани с извършване на различни изменения. Пакетът отстранява и всякакви известни до сега недоброкачествени дупки в поведението на Windows XP.

Link to comment
Share on other sites

Дръпнах SP2 със WindowsUpdate и по време на инсталацията тъпия компютър заби на около 80% преди края :angry:, и сега ми дава, че съм със SP1 а от саита на М$ ми казват, че съм с последни ъпдейти. :confused :confused :confused

Тоя SP2 има ли го някаде на HDD-то или тябва да го тегля на ново от някаде?

В C:/WINDOWS/ServicePackFiles е празно.

pls помогнете

Link to comment
Share on other sites

Дръпнах SP2 със WindowsUpdate и по време на инсталацията тъпия компютър заби на около 80% преди края :angry:, и сега  ми дава, че съм със SP1 а от саита на М$ ми казват, че съм с последни ъпдейти.  :confused  :confused  :confused

Тоя SP2 има ли го някаде на HDD-то или тябва да го тегля на ново от някаде?

В C:/WINDOWS/ServicePackFiles е празно.

pls помогнете

Тук чети и тегли

Link to comment
Share on other sites

А как мога да разбера дали съм със  SP1 или SP2   :confused

Активираш иконата на моя комп,даваш покажи системна информация и там

ще видиш с какъв уиндоус си.

Виж тук

Link to comment
Share on other sites

SP2 Windows XP: лекарството се оказва по-лошо от болестта

Публикувано от G-YON на 18.08.2004 - 17:27 4 коментара Предишен | Други | Следващ

 

 

 

ИТ специалистите са потресени от дълго чаканият Service Pack2. Разработката на пакета е коствала на Microsoft 1 милиард, но се оказва, че след инсталацията на пакета операционната система работи не по-зле от преди това, но за сметка на това спират да работят всички инсталирани програми. И за да е пълна кашата, не работят дори и други приложения, дело на софтуерния гигант. Вече има и внушителен списък от програми, които след инсталиране на SP2 излизат от строя. В него например, влизат AutoCAD, CuteFTP, eTrust, популярната игра Unreal Tournament, Photoshop Elements, както и болшинството от програмите за файлов обмен. Не са “пропуснати” и антивирусните програми, а черешката на сладоледа в списъка са продуктите на самата Microsoft.

 

Никой не се съмнява, че към създаването на Service Pack2 компанията Microsoft е подходила с благи намерения. Всички очаквахме, че SP2 съществено ще намали рисковете за системата, ще ни направи по-защитени срещу хакерски атаки, вируси и червеи. На практика се получава точно обратното. Новите обновления правят работата на самата система по-стабилна, но за сметка на това “тоталитарно” сриват потребителските програми. Статистика сочи, че при инсталиране на пакета с проблем от един или друг характер се е сблъскал всеки трети потребител, а при 10% от потребителите изобщо рухва самата система.

 

Колкото и странно да звучи, след инсталиране на SP2 Windows XP първо спират да работят продукти на самия софтуерен гигант - в частност, CRM-продуктите, Visual Studio.NET, SQL и SMS 2003 Server. Освен това, става ясно, че инсталацията на SP2 може да доведе до намаляване на скоростта на предаване на данни през Firewire порт от 800 на 100 Мb/s. И това се отнася за какво да е устройство, включено към Firewire, например, твърд диск. Експерти смятат, че този път разработчиците на Microsoft XP SP2 са минали всякакви граници и са нарушили всички съществуващи стандарти, в следствие на което са пуснали продукт несъвместим с Firewire 800. И не на последно място - много от продуктите на останалите разработчици просто спират да работят, след като в системата се инсталира SP2.

 

До днес, една седмица след излизането на SP2, списъкът на програмите, които спират да работят в сайта на Microsoft е доста дълъг. В списъкът с игрите, които също не може да играете след инсталацията на пакета с обновления са Unreal Tournament 2003 и Sim City 4. Според някои експерти, специално игрите започват да се държат анормално заради включената по подразбиране firewall. Но най-смешно звучи фактът, че в борбата с вирусите първи падат в жертва антивирусните продукти. Инсталирате SP2 и ако сте с антивирус на Symantec се оказвате без него. Излиза, че Microsoft щедро е прехвърлил своите проблеми на колегите си от другите компании. Сега всеки разработчик, чийто софтуер спира да работи ще трябва да пуска обновления за своите продукти.

 

ВВС подчертава фактът, че в отдела за поддръжка на клиенти на Microsoft са изработели вече ръководство със съвети, какво да се прави, ако някоя от програмите на компютъра ви спре да работи след инсталацията на SP2. За много програми обаче, в стъпките, които следва да се извършат от потребителя, фигурират и такива неща, като откриване на портове, които дадена програма ползва. След това тези портове трябва да бъдат разрешени, за да може приложението да има нужният обмен на данни през мрежата.

 

Paul Randle, служител в британския офис на Microsoft, главен експерт по Windows XP, изказва мнение, че проблемите в голяма степен се дължат на това, че потребителите ползват остарели версии на програми, които се опитват да получат достъп до Интернет, който обаче вече е затворен по подразбиране. Не всички обаче са толкова оптимистично настроени, както Randle.

 

Така или иначе, поредните “временни затруднения” водят до това, че ИТ-специалистите не бързат да инсталират SP2. И това ще продължи до онзи момент, в който не стане ясно, че ползите от инсталацията ще са повече отколкото вредите.

И тук отново се сблъскваме с безочливата политика на Microsoft по отношение на пакетите с допълнения. Навсякъде компанията подчертава колко “критично” важно е да бъде инсталиран пакета. Обикновените потребители настойчиво се приканват да инсталират SP2. А за специалистите, които все още броят плюсовете и минусите е разработено специално приложение. То им дава възможността временно да блокират инсталирането на SP2 до момента, в който решат, че са напълно готови да преживеят това важно събитие в техният живот…

 

Източник: Днес+

Link to comment
Share on other sites

Част от игрите, които PCMania твърди, че няма да вървят добре с SP2:

 

Age of Empires II: Age of Kings, Chess Advantage III: Lego Chess, Combat Flight Simulator 3, Command & Conquer: Generals, Command & Conquer: Generals Zero Hour, Command & Conquer: Red Alert 2, Conflict: Desert Storm, Dead Man's Hand, Earth & Beyond, Elite Forces Vietnam: Special Assignment 2, Freedom Force, Max Payne 2: The Fall of Max Payne, Medieval Total War, Midnight Outlaw: Illegal Street Drag, Moto Racer, NASCAR Racing 2003, NBA Live 2000, Need for Speed: Hot Pursuit 2, Roller Coaster Factory, Scrabble, Serious Sam: The Second Encounter, SimCity 4, Star Trek: Starfleet Command III, Star Wars: Knights of the Old Republic, StarCraft, Tom Clancy's Rainbow Six 3: Raven Shield, Tribes 2, Unreal II, Unreal Tournament 2003, Unreal Tournament Game of the Year Edition и WarCraft III: Reign of Chaos Collector's Edition

 

Яко, а? :)

 

Аз лично от 3-4 дни съм с WindowsXP.with.SP2.final.integrated и като за начало не мога да играя Diablo. На всеки 10мин спокойто системата забива тотално.

Link to comment
Share on other sites

Directx9.0c е проблема. М***та им разката на всички програми дето го ползват. Ама няма как да се даунгрейдне освен да се ънинсталне СП2, ама това убий ме няма да го рискувам

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...