Jump to content
BulForum.com

Windows XP Service Pack 2/3


mafiot

Recommended Posts

  • Replies 375
  • Created
  • Last Reply

няма финален SP2 още.Тоя в вареза е малко стар,последния мисля че беше SP2 RC2 Build 2135 -има го в data.bg.Личен сьвет- изчакаи финалната версия.

Link to comment
Share on other sites

няма финален SP2 още.Тоя в вареза е малко стар,последния мисля че беше SP2 RC2 Build 2135  -има го в data.bg.Личен сьвет- изчакаи финалната версия.

Аз си я чакам - ама викам да не е излязла вече!!!!

Ще потраем още :)

Link to comment
Share on other sites

a do kato 4akameSP2 kakvo o6te triabva da sloza pri nova instalacia osven SP1 imalo niakakvi krapki daite savet koe e nai dobroto re6enie o6te ne sam go vklu4il v mrezata i ne mi se 6te da se napalni s worm

Link to comment
Share on other sites

Редовно обновявам версията на wareza. В момента има 2138 и малко по-късно ще кача 2142.. даже сега ако има място.

Link to comment
Share on other sites

kakvo o6te  triabva da sloza pri  nova instalacia osven SP1 imalo niakakvi krapki

Ot windows update si instalirai pone critikal updeitite. Ako ne ti se iska da pravish tova (koeto spored men ne e savsem pravilno) si slozi firewall (ako niamash veche takav).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Trygnah da si kachvam tazi djadja, sled kato si izpyrjih s alcohol 120% bez problems, i izvednuj mi dava error(file can not be copied press enter to retry i ala bala drugi takiva) kakto i da e dadoh skip kopiraneto si prodalji(tova syobshtenie mi go iskara nqkolko pyti ne 1;) ) i sled kopiraneto sledva instalaciqta tam mi poiska samo 1 file,sled kato ne go nameri v cd-to mu dadoh da tyrsi v drugiq mi disk na WinXP i si go nameri i instalaciqta si zavarshi uspeshno win-a si ba4ka i taka...vsi4ko e OK vse oshte(da ne povqrva chovek)

Pitaneto mi e samo pri men li e tozi problem?Vyzmojno e da e ot cd-to da ima unread sector i da ne moje da kopira failovete, ili puk paketa si e defekten?plastinata si e verno skapana no nqmah druga available:( Nqkoi ako znae neshto po vyprosa shte sym mnogo blagodaren ako pomogne.Vse pak tyrsq nai-dobrata versiq na XP koqto e free.

 

Blagodarq Wi!

ps: sorry mnogo za 6liokavicata :ph34r: :bgrin: NQMA DA SE POVTORI!

Link to comment
Share on other sites

Ale ne znam ama i pri men ima6e problem

moje bi e i v men.

Sled kato go ka4ih

kompa se resna kakto trqbva , ama ne trugna

pi6e6e mi 4e lipsvat failove

pak kazvam 4e moje i problema da e v men

i kakto i da e preintalirah windows i vsi4ko si e normalno

vtori pyt ne se probvah da go ka4a .

 

Dokolkoto po vreme na instalaciqta nqma6e nikakvi probleme.

Link to comment
Share on other sites

Trygnah da si kachvam tazi djadja, sled kato si izpyrjih s alcohol 120% bez problems
Свалих си service pack 2 build 2149 от wareza в .mdf формат.Добре, но след като го пусна с алкохол 120 % почва да инсталира рестартва и след това ми изписва(след рестарта май почва да инсталира под дос, но не съм сигурен :)) да пъхна cd-то с service pack 2.как да го сложа като е вируално cd и трябва да прекусвам инсталацията, защото всеки път стигам само до там.Как да го направя така че да тръгне вуртъланото cd след рестарта.благодаря предварително :punk
Link to comment
Share on other sites

Trygnah da si kachvam tazi djadja, sled kato si izpyrjih s alcohol 120% bez problems, i izvednuj mi dava error(file can not be copied press enter to retry i ala bala drugi takiva) kakto i da e dadoh skip kopiraneto si prodalji(tova syobshtenie mi go iskara nqkolko pyti ne 1;) ) i sled kopiraneto sledva instalaciqta tam mi poiska samo 1 file,sled kato ne go nameri v cd-to mu dadoh da tyrsi v drugiq mi disk na WinXP i si go nameri i instalaciqta si zavarshi uspeshno win-a si ba4ka i taka...vsi4ko e OK vse oshte(da ne povqrva chovek)

Pitaneto mi e samo pri men li e tozi problem?Vyzmojno e da e ot cd-to da ima unread sector i da ne moje da kopira failovete, ili puk paketa si e defekten?plastinata si e verno skapana no nqmah druga available:( Nqkoi ako znae neshto po vyprosa shte sym mnogo blagodaren ako pomogne.Vse pak tyrsq nai-dobrata versiq na XP koqto e free.

 

Blagodarq Wi!

ps: sorry mnogo za 6liokavicata :ph34r:  :bgrin: NQMA DA SE POVTORI!

Това някой път се дължи на проблем с РАМ (когато има прах на него) или с дъно, на мен ми се е случвало отдавна, като бях с друго дъно и с друг РАМ. Можеш да тестваш диска с nero CD speed

Link to comment
Share on other sites

Инсталирах на 2 машини това XP с интегрирания СП2 (този нашия от Warez- че ), но и на двете машини ми даде една и съща грешка.Дава Error при копирането на някои *.inf файлове ( в началото на инсталацията) , а в края на инсталацията неможе да намери 3 *.png файла. Въпроса ми е : това само при мен ли се получи?!

 

П.С. След като свалих IMAGE файла го конвертирах от mdf на ISO и го записах с НЕРО.

Втория ми въпрос е малко отдалечен с темата.. Закачих 2-ри хард диск с най различен софтуер ( както винаги правя ) и след като откачих диска ... ?! всички устойства останаха с буквата , която си бяха.За първи път ми се случва това..особенно на XP. Aко някой има идея как да го оправя нека пише.Някак си не ми харесва да имам C:\ E:\ F:\ ;) искам си D:\ -то :angry: :wacko:

Възможно ли това да се получава от бъгавия Windows с смислената бета на SP2.

П.П.С Това стана на 2 машини , като правих пълна инсталацията - от създаването на пъртишени до слагането на драйвери ... и т.н.

Link to comment
Share on other sites

ne si instaliraite XP sus integrirat SP2 nqkoq si versiq, zashtoto posle nqma da mojete da si slojite final versiqta ili koqto i da e druga. Ako ste s obiknovenno XP ili XP SP1 pri instalirane na SP2 bozata si arhivira starite danni i pri nujda, kakvato e nova(druga) instalaciq na SP2, si vrushta starite failove, t.e. prai uninstall na tekushtoto SP2 za da sloji novoto.

Ako bozata vi e s vgradeno SP2 kvo sha deinstalira za da ka4i novoto SP2...nishto. t.e. precakani ste :)

Link to comment
Share on other sites

az puk gledam vinagi da sum s poslednata, sega e v2149 do kolkoto znam. edinstvenoto koeto ne mi haresva e che lagva kompa ot vreme na vreme, koeto go nqmashe v predishnite versii. ne pomnq koq to4no bqh slojil predi, 2096 mislq

 

ot vreme na vreme ot edno prosto clickvane vurhu start menu-to ili X-a na nqkoi prozorec i mi zabiva :) i to do takava stepen 4e i ctrl-alt-del ne pomaga ami napravo ot butona trqq da se deistva :>

Link to comment
Share on other sites

az puk gledam vinagi da sum s poslednata, sega e v2149 do kolkoto znam. edinstvenoto koeto ne mi haresva e che lagva kompa ot vreme na vreme, koeto go nqmashe v predishnite versii. ne pomnq koq to4no bqh slojil predi, 2096 mislq

 

ot vreme na vreme ot edno prosto clickvane vurhu start menu-to ili X-a na nqkoi prozorec i mi zabiva :) i to do takava stepen 4e i ctrl-alt-del ne pomaga ami napravo ot butona trqq da se deistva :>

A sluchaino da si s malko RAM???Tezi SP-aci otejniavat dosta XP-to.....predi az imah podoben problem sus SP1....prosto si iska povechko RAM-chica!

Link to comment
Share on other sites

A ot kade moga da si go svalq servis pack-a 2

"Редовно обновявам версията на wareza. В момента има 2138 и малко по-късно ще кача 2142.. даже сега ако има място"

Link to comment
Share on other sites

A sluchaino da si s malko RAM???Tezi SP-aci otejniavat dosta XP-to.....predi az imah podoben problem sus SP1....prosto si iska povechko RAM-chica!

 

imam 384 ram i atlon xp 1800, ne mi e iztrebitel kompa, ama da podkaram XP trqq da e predostatu4no :)

Link to comment
Share on other sites

е ти го накара да отиде до силистра през ванкувър

 

има си

Start -> Settings-> Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Storage -> Disk Management

 

от тук спокойно може да си сменя буквата на устройствата, даже и на CD-тата :) Partition tools не го могат,  :P

 

 

SupraTED, проблема е, че вързваш хард диск и го обявяваш в БИОС-а, което води до следната хава: Винбозе ЕКСПИ първо раздава букви на Primary дяловете, а после на Logical дяловете. За сведение Винбозе 2003 не го прави така, а ги раздава по последователноста им в Partition таблицата на харда :)

Съгласен съм , но същото с хард дисковете го правя всеки ден на моя компютър.Аз съм с интегриран СП2.Моя също е някаква бета, но нямам никакви проблеми.Слагам и махам харда по 10 пъти на ден.На служебния ми компютър , който е с 98 нямам пак проблеми, автоматично си измества устройствата.А за Disk Management знам , но неможах да го открия , за това питах :).Е поне се обедих , че тия интегрирани XP-та неструват.Предпочитам да си инсталирам чисто XP и да си сложа допълнително СП. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

някой може ли да ми даде работещ key защото какъвто и да сложа от Win.XP.Key.Finder.exe винаги след като пусна инсталацията на SP2 ми казва че key-a бил invalid

 

инсталацията я оправих , сега обаче windowsupdate-a ми изписва Cannot validate the product key

The product key used to install Microsoft Windows may not be valid.

Някой да знае нещо за това? използвам SP2 2149

Link to comment
Share on other sites

Zna4i ka4ih si service pack 2 i vsi4ko be6e ok dokato ne napravih update i ne6tata se preebaha.Update ne znam kak raboti ama kato si ka4vam nqkoi programi koito sa trail versiq i gi patch-na ne rabotqt kakto trqbva i iskat da sam si kupil spomenatata programa.Edin vid patch e izli6en.

 

Ako nqkoi znae kak da si iztriq update-ta da kaje.

Ina4a vi prepora4vam da ne pravite update ako imate service pack 2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Програмата за автоматични упдейди ме пита дали искам да сваля и инсталирам СП2 .Въпросът ми е него ли да кача или този който е на вареза RTM кой от двата е истинският фенал и изобщо дайте съвет кой да кача.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...