Jump to content
BulForum.com

мнение за PC конфигурация


cafu'wE

Recommended Posts

Tedy едва ли автора на темата ще хоства сървър като теб та да му трябва 12 гб рам.3х2 ще му е абсолютно достатъчно.

Ми да каже :) . Не сме врачки да познаем за какво ще ползва компа.

Сглобява толкова мощна машина, аз лично предположих, че му трябва за нещо сериозно, затова и възможността да сложи повече рам в даден момент след време.

6 ГБ са нормални за сегашните системи, а той сглобява по-мощна, дава сума пари, явно му трябва за нещо по-сериозно. Да каже за какво ще го ползва, мен лично ограничението от 4 слота и 8 ГБ рам психически ми пречи.

И какъв е проблемът да додаде 20-30 лв за АСУС дъно, което има 6 слота, не разбирам, та се дърпате толкова, че 4 слота биха му били достатъчни. Сега да, но след година не се знае, или и тогава да ръсне 300-400 лв за дъно..

6 слота се дели точно на 3 (триканалния режим на i7), и е по-подходящо ако иска да ползва повече слотове и да му работи в триканален режим паметта ;) . С 4 слота как ще стане.

 

И не, не хоствам сървър. За един сървър и 2 ГБ рам са достатъчни дори за по-тежки неща, имам и доказателство за това ;) .

 

cafu'wE, наистина, ръкавицата е хвърлена към теб, би ли ни светнал относно това, за което говори w00x?

Просто ми е интересно наистина, защо не предприемаш нищо, а ми се струва, че само се назлъндисваш, и все повече темата заприличва на неосъществена мечта да вземеш някой супер мощен комп.

Един коментар на това ще е добре. Наистина хората се трепят да пишат, и когато се види, че нещо не е както трябва, нещата могат да загрубеят.

И в такъв случай по-подходящо заглавие на темата би било "най-актуална конфигурация към настоящия момент".. и тя да е просто обща тема, а не "кажете ми дали това което ЩЕ си взема след месец, е ОК".

Link to comment
Share on other sites

w00x нещо долавям заяждане с мен, без да имаш основателна причина ?! комплекси ли избиваш? форума е за това да се пускат теми и да си помагаме един на друг, ако искам и през 2 седмици ще пускам тема, т'ва теб кво те бърка?

Колкото до конфигурацията.. разбрах, че до края на месеца трябва да се появи nVidiata на нашия пазар, така че мисля да поизчакам до тогава.

 

Правилно го долавяш. Комплекси избивам, защото имам множество гнойни пъпки по челото и не излизам от вкъщи. Също имам лош дъх и никакъв вкус за дрехи. Ама тва съм си аз. Мама ми е казвала, че аз трябва да се харесвам, а другите нямат значение.

 

Бърка ме, че се косят хората, пускат коментари, отделят ти време, спорят, търсят допълнителна информация, и ти накрая плюеш в лицата на всички с още една тема на същата тематика и даже със същият въпрос.

 

При положение, че след всяка твоя тема, изпълнена с коментари и препоръки, ти не предприемаш нищо, явно коментарите не са били ползотворни. Защо си правиш труда при това положение, да пишеш изобщо в този форум? Иди в hardwarebg примерно. С една такава подобна тема там, аз ще ти се виждам като фея орисница (било то и грозно облечена с пъпки по челото).

 

А между другото, с последното си изречение, ти отново потвърждаваш казаното от мен в предните постове. Има ли нужда от коментар изобщо?

Link to comment
Share on other sites

Правилно го долавяш. Комплекси избивам, защото имам множество гнойни пъпки по челото и не излизам от вкъщи. Също имам лош дъх и никакъв вкус за дрехи. Ама тва съм си аз. Мама ми е казвала, че аз трябва да се харесвам, а другите нямат значение.

 

Бърка ме, че се косят хората, пускат коментари, отделят ти време, спорят, търсят допълнителна информация, и ти накрая плюеш в лицата на всички с още една тема на същата тематика и даже със същият въпрос.

 

При положение, че след всяка твоя тема, изпълнена с коментари и препоръки, ти не предприемаш нищо, явно коментарите не са били ползотворни. Защо си правиш труда при това положение, да пишеш изобщо в този форум? Иди в hardwarebg примерно. С една такава подобна тема там, аз ще ти се виждам като фея орисница (било то и грозно облечена с пъпки по челото).

 

А между другото, с последното си изречение, ти отново потвърждаваш казаното от мен в предните постове. Има ли нужда от коментар изобщо?

Ами както е забелязъл колегата пича явно губи времето на всички.

Cafu изчакай най-добре 5 години да излезне новия интел core i 77 с ddr 15 :) :lol:

Tedy определено ще кърти triple chanel но аз бих си взел на GB ей този изрод

На скромната цена от 560 лв :)

Като ги гледам тези новите модели и ми си иска да спечеля от тотото.

Link to comment
Share on other sites

..

Tedy определено ще кърти triple chanel но аз бих си взел на GB ей този изрод

На скромната цена от 560 лв :)

Като ги гледам тези новите модели и ми си иска да спечеля от тотото.

Тва вече е съвсем друга бира, която и аз бих взел (все пак при равни други условия, аз съм по-склонен да взема ASUS :) ).

Link to comment
Share on other sites

По-надолу говориш "ако не се занимаваш с клок", а тук по default даваш съвет за клок. ТОй ще го клокне и сега (примерно), и тогава винаги ще върви с "едни гърди" напред и ще иска да клоква и новия :) .

 

Аз пак като неклокър ще се изкажа - и аз бих взел добра марка, най-малкото като съвместимост и лично успокоение, ще има и добри синкове, няоклко лв в повече

 

За звукова карта да, с вградената ще има само проблеми, но в зависимост и какви пари му се отделят за такава, Creative X-Fi са си съвсем читави за парите, не виждам закакво ги плюете толкова, за нормален юзър са повече от идеални. Освен ако M_Audio не може да се намери по-евтино.

Без да разбирам много от зв. карти, някъде гледах ревюта, че и M-Audio не са върха на сладоледа.

 

Това за клока беше шега, ако не разбра.

Синкове на рам ако не се занимаваш с клок НЕ ти трябват. Дори и с клок повечето рамове не греят - моята я пържа от 800/1.9V до 1100/2.35V и не усещам повече от 45гр на чиповете.

Всъшност за грееща рам като помисля се сещам за OCZ DDR2 1150 и подобните клокърски серии, които по дефолт са си измъчени (фабрично зверски наклокани чипове на 800). Последната дори има щуцери за водно :wacko:

 

Креатив е боза заради ефект процесора, през който минава звука и който ВИНАГИ прави рисемплинг към 48KHz. Проблема е, че е некачествен. Това се отнася за моделите от първата Audigy насам.

Дори препоръчват във софтуера да се дава софтуерен рисемпъл, който е по-качествен от вградения.

Другия проблем е, че пак от Audigy и Live! насам аналоговата част е с първобитните операционни усилватели 4558, модел 80та, заради цената им по 2-3цента на едро срещу 1-2евро/бр за хубави чипове (във 8канален креатив са 4 или 6 чипа, не помня точно). Аналоговата част на скъпите модели е добра, но процесора е същия. Този процесор обаче прави хардуерно ускорение (EAX) и е много полезен в игрите.

 

При евтините 2-3 модела М-Аудио аналоговата част е значително по-добра, входовете нямат почти никакъв шум, за разлика от креатива, но липсват каквито и да е ефекти, енхансмънти и екстри - има само добри входове/изходи, хардуерно Asio и това е :)

Няма дори вход за компютърно микрофонче - който говори по скайпа трябва да остави включена и вградената карта.

 

Имам Creative Audigy 2 и най-евтиния модел M-Audio 2496 и за мен втората е поне 20 пъти по-добра откъм звук, въпреки, че играя игри и ме интересуват кадрите.

Може би креатива е по-добро решение единствено за луди геймъри, които ползват PC колонки от 10лв или нямат 200лв за най-простото M-Audio.

 

Между другото E-mu е Creative Professional, няма нищо общо с креатив ширпотреба и цените почват от 250лв.

Link to comment
Share on other sites

..

За рам-а, за синковете го казах ей така, дори само за красота. По-важното е, че за смешна разлика в парите, аз бих взел по-маркова памет, независимо дали ще клоквам, споменах и за преживелиците си с *-Data. И Дядомраз изглежда е на мойто мнение.

 

За креатив - явно работиш със стара информация ;) .

X-Fi се справят далеч по-добре що се отнася до това дали, кога и как се ползва ресамплинг до 48 КХц.

Явно си запознат с аудио картите, как си пропуснал да прочетеш точно за това в X-Fi, нямам идея.

Най-малко се ползва много по-качествени SRConverters за когато се ползва ресамплинга. И не са нужни вече никакви софтуерни филтри за целта.

И отново, трябва да си ама наистина много чувствителен с скъпа апратура за да *чуеш* разлика, някъде попаднах и на статия в ixbtlabs, че на ухо е изключително трудно да се забележи разлика, понеже разликата в качеството на ресемпъла (ако е активен) тук, вече е на такова ниво.

 

А да, да ползвам вграденото аудио за да ползвам микрофон - що за смехория и съвет :) . Това като минимум означава да инсталирам драйверите на дънното аудио. Заради един микрофон, а такъв нерядко трябва дори за скайп, на повечето хора. Дънният звук причинява само проблеми, и аз лично предпочитам никога да не инсталирам драйвери за него.

 

Това го казвам не да се заяждам (с теб не бих могъл), но просто да не се "изхвърлят" с лека ръка карти, и да не се говорят крайности за тях, които просто не го заслужават :) .

X-Fi си е идеално решение за повечето нормални юзъри, има си сносен SNR, а и щом SRC-то може да се изключва (не съм търсил как точно), незаслужено тези карти се плюят толкова агресивно, че все едно не стават за нищо.

 

EDIT: Намерих една от статиите - линк

"As we can see, SRC cards outperform the SSRC plug-in, it causes no visible distortions on the diagram."

Link to comment
Share on other sites

И Дядомраз изглежда е на мойто мнение.

 

Подозирам че аз съм помогнал за въпросното ти мнение защото от край време следвам максимата - не съм толкова богат че да купувам евтинии. Иначе брах ядове и с много добре изглеждащи OCZ-та... късмет какво да се прави. Но когато разликата е толкова малка предпочитам да взема нещо по-качествено вместо да спестя пари колкото за 1 почерпка само.

 

ПС: Аз пък съм пълен лаик на тема звукови карти - не усещам разлика между тази на дъното и нещо друго само че рядко слушам музика и освен това я слушам на едни колонки 2+1 на creative... като я прекарам през сериозна уредба може да си променя мнението (настрана че когато изобщо слушам нещо е онлайн радио)

Link to comment
Share on other sites

1. Креатив е боза заради ефект процесора, през който минава звука и който ВИНАГИ прави рисемплинг към 48KHz.

2. Имам Creative Audigy 2 и най-евтиния модел M-Audio 2496 и за мен втората е поне 20 пъти по-добра откъм звук....

Само имам 1 забележка към изречението:

1. "към" да се замени с "от".

2. "20 пъти" е много силно казано - "2-3 пъти" е доста по-реално твърдение.

 

Иначе с останалото съм съгласен. :)

Link to comment
Share on other sites

Само имам 2 забележки към двете изречения:

1. "към" да се замени с "от".

2. "20 пъти" е много силно казано - "2-3 пъти" е доста по-реално твърдение.

 

Иначе с останалото съм съгласен. :)

За 1 - защо "от" ? :)

И аз знам, че в нормалния режим се прави resampling към референтната честота, която е 48Khz в него, и така може да се подадат едновременно звуци от различни sources, с различен sample rate, и да звучат едновременно, като 48 КХц бидеки най-голямото общо кратно от "нормалните" честоти. Ако бъркам, поправи ме :) .

Пък и в X-Fi, както разбрахме, тоя ресамплинг може да се изключва ;) .

 

За 2 - аз лично не знам как се оценява колко "пъти" едно звучене е по-добро от друго ;) .

Ако е по отношение на шум примерно (SNR), без да съм специалист, 2 пъти разлика в шума се изразява с около 3dB или нещо такова, но иначе колко пъти, според мен е субективно :) .

Link to comment
Share on other sites

За 1 - защо "от" ? :)

И аз знам, че в нормалния режим се прави resampling към референтната честота, която е 48Khz в него, и така може да се подадат едновременно звуци от различни sources, с различен sample rate, и да звучат едновременно, като 48 КХц бидеки най-голямото общо кратно от "нормалните" честоти. Ако бъркам, поправи ме :) .

Пък и в X-Fi, както разбрахме, тоя ресамплинг може да се изключва ;) .

 

За 2 - аз лично не знам как се оценява колко "пъти" едно звучене е по-добро от друго ;) .

Ако е по отношение на шум примерно (SNR), без да съм специалист, 2 пъти разлика в шума се изразява с около 3dB или нещо такова, но иначе колко пъти, според мен е субективно :) .

1. Сега пак погледнах изречението - точно така, моя грешка (поправих го горе). Имах предвид ресемплирането от всяка друга честота, различна от 48 килохерца...разбира се, че "към" (сори, снощи не съм спал и в момента го карам на автопилот ;) )

2. Всеки си я оценява за себе си - Overdrive мисли, че е 20 пъти по-добра ; моето мнение е "между 2 и 3 пъти" и тъй като за всичко що касае слуховата среда съм свикнал да се осланям на ушите си...и този път смятам да им се доверя. :P

 

П.П. Не знам дали знаете един любопитен факт, относно въпросния ресемпъл на криейтив - не само, че не е осъществен по най-добрия начин, но и когато записваш на 48 Khz пак имаш вътрешно ресемплиране към тази честота...което за мен си е -> :blink:

Link to comment
Share on other sites

1. Сега пак погледнах изречението - точно така, моя грешка (поправих го горе). Имах предвид ресемплирането от всяка друга честота, различна от 48 килохерца...разбира се, че "към" (сори, снощи не съм спал и в момента го карам на автопилот ;) )

2. Всеки си я оценява за себе си - Overdrive мисли, че е 20 пъти по-добра ; моето мнение е "между 2 и 3 пъти" и тъй като за всичко що касае слуховата среда съм свикнал да се осланям на ушите си...и този път смятам да им се доверя. :P

 

П.П. Не знам дали знаете един любопитен факт, относно въпросния ресемпъл на криейтив - не само, че не е осъществен по най-добрия начин, но и когато записваш на 48 Khz пак имаш вътрешно ресемплиране към тази честота...което за мен си е -> :blink:

Аз пак да настоявам :bgrin: . Не за друго, а просто да изясним някои неща :) .

За 2.

Точно за това ставаше дума, 4 круши е 2 пъти повече от 2 круши, звук с определен SNR е 2 пъти по-нешумен от друг с друга стойност на SNR.

Все неща, които емпирично могат да се определят/измерят.

Да кажеш, така общо, че дадена песен примерно, свири 3 пъти по-качествено на една карта спрямо друга, за мен е некоректно, най-малкото защото общото звучене няма как да се измери (няма по какъв параметър) точно за да се каже "еди колко си пъти". Дори разликата между два звука, с 8 и 16 бита да е напълно чуваема за всеки, битовате са двойно повече (в пъти), но според вас разликата в качеството ще е 1000 пъти :) . Освен ако не делим 65536 на 256 :D .

Просто е относително, едното е по-добро от другото в някаква степен (статистически чуваема разлика примерно за определен брой хора), но ако на земята можеше примерно да сравняваш само между две карти, нищо повече, за теб просто едната ще звучи малко или много по-добре. Ако имаше 3 карти, и тях щеше да наредиш по степен на качество. Но колко пъти... помислете. :)

Дано разбрахте мисълта ми.

 

Отделно за ресамплера в Цреатив. Midex, за кой по-точно говориш, за тези в сстарите карти, или в X-Fi?

Замервал ли си качеството точно на ресамплера в X-fi? Питам, информативно само. А замервал ли си и с изключен resampling на X-fi? ;)

 

Още нещо да питам,

една карта без resampling (вашите M-Audio примерно), може ли едновременно да просвири примерно от 5 програми (5 сорса) с 5 различни сампле ратес? Няма ли да са нужни 5 DAC-а в случая? И ако няма да са нужни, как тогава става хватката при тях един DAC да смеси няколко различни sample rates и да го аутпоутне.

Link to comment
Share on other sites

Теди, грехота е да ми пишеш такива дълги въпроси-обяснения, при положение, че едва си държа очите отворени. Обаче...тъй като те уважавам достатъчно( :bgrin: ), прочетох поста ти през ред и ще се опитам да ти дам отговор.

Говоря за преценка на качеството не с уред (то с уред е най-лесно, но и често пъти - недостоверно по други параметри, които уредът няма как да измери). Преценка за звук най-често се прави по метода - "кефи ме не ме кефи"...и понеже никой уред няма как да знае коя карта и с какво кефи мен, теб, овърдрайв, дядо мраз (него всъщност както сам си призна еднакво го кефят всички карти :lol: ) ...та затова идеята ми в опонирането на тия "20 пъти" беше, че криейтив не са върха на сладоледа, но не са и чак толкова зле, че да им се прикача такава огромна цифра. Отделно, че и м-аудио не са върха на сладоледа - просто са добри карти в low/mid-end пазара на този род продукти.

 

П.П. По-другия въпрос - говорех за старите серии на криейтив.

 

П.П.П. Сега излизам да се поразсъня малко и да свърша някоя работа, защото тия дни сънят ми е забранен. :woot

Link to comment
Share on other sites

П.П. По-другия въпрос - говорех за старите серии на криейтив.

 

Говореше за старите серии, защото нямаш наблюдение над новите, или говореше за старите серии, защото в новите проблемите са оправени?

Link to comment
Share on other sites

Колко точно пъти 2496 е по-добра не съм мерил в лаборатория, нямам измерителна техника за 5цифрени суми.

Всъшност за моите разбирания и изисквания е по-добра, а те са качествено възпроизвеждане на музика, добри входове за качествен звукозапис, безпроблемно ASIO и обработка на звук в реално време с латенция 1-2ms max.

Креатив имат гадни, зле звучащи и шумни входове, аналоговата част и на X-Fi е със същите елементи, а преди колко проблеми съм имал с ASIO не е истина - работеше правилно минимум на 8-10ms, което вече се усеща.

В новите модели проблемите с рисемплинга и гадното ASIO може да са оправени, но съм 1000% сигурен, че входа си е същата боза.

 

Ето loopback test с RMAA на Audigy2 и 2496.

Първия тест е правен преди 2-3години, втория сега, но със същата верия RMAA.

comparep.jpg

 

Има "малка" разлика, особено във Frequency Responce, нали??

Казал съм наизуст, че е 20 пъти по-добра, защото няма всички недостатъци, които има креатива и между другото е модел 2001ва, най-ниския модел на фирмата ;)

Link to comment
Share on other sites

Свалих си версия 6.2.3 на тоя RMAA. Кажи как да изкарам тия резултати от тестовете, защото като пусна теста и не ми излиза нищо след като приключи.

 

Едит: Намерих го. То било на Recording тест-а, а не на Playback. Е аз няма какво да Record-вам, за да дам резултатите. Използвам картата само за слушане. Нищо не записвам.

Link to comment
Share on other sites

Трябва ти кабелче, с което свързваш изхода с входа, програмата пуска тесови сигнали и така.

По-късно ще тествам и вградената карта Realtec ALC890. Оставил съм я включена само за да ми работи фронтпанела и да имам изход за слушалки, че другата е с чинчове, но досега не съм имал проблеми, каквито според Теди правят вградените карти. Ползвам шофьора на уиндоуса, който сам си я намери и инсталира :smile:

Link to comment
Share on other sites

Всичко, което исках да кажа, е да не се отричат така категорично карти, които половината свят ползва и са му достатъчни. ;) . Като качество са повече от идеални според мен, а за проблема с микрофона, за който говориш, си е голям минус за повечето хора.

Още повече за серия, която вие лично не сте тествали с апаратура или дори слухово ;) . Някъде четох, че въпросната RMAA е бошлаф работа, бидейки безплатна програма. Имало къде по-добри методи за оценка. И все пак като заредя win2003 скоро, ще пробвам някой тест на X-Fi с нея ;) . Overdrive, може да те питам тогава кое как, за да постигнем консистентни резултати с твоите.

 

За проблемите с дънните карти, и аз за малкото време, в което ползвах такава, съм нямал проблеми, но съм ровел по форуми, и огромната част при проблемите със звука, се оказва, че са с вградени.

Да не говорим че на всичките ми дъна, които съм имал последните години (3 мисля), различни марки, елитгруп, епокс, сега асус, има гаден и много осезаем шум, за запис да не говорим.

 

X-Fi не е Audigy, поне не и Xtreme Music или по-скъпите. Не че щото аз съм с нея, просто по природа съм скептичен и невярващ на всякакви категорични изказвания, докато не поразискваме :) .

Затова и споря понякгоа в теми за Windows и Linux, щото като чуя някое клише, повтаряно милиони пъти, и.. :bgrin: .

Да не се окаже, че все пак новата серия е наистина добра, за парите си. И функциите, които предлага.

Overdrive, въпросната M-Audio, с която си, колко струва, и защо е тая мизерия с микрофона и там за каквото приказваше.. ?

 

Да, аз питах Midex, но ти можеш ли да отговориш на последния ми въпрос от предния пост? За 5-те различни сигнала, смесването, ресамплинга и дали m-audio има такъв?

Link to comment
Share on other sites

http://www.almar.bg/welcome/index.php?page...1&Itemid=28

Ето колко върви тук, иначе в цивилизованите държави е много по-малко, защото е модел 2001ва.

"Проблема" с микрофона сам си отговори защо се получава:

29-121-120_1.jpg

:lol:

 

За 5-те различни сигнала, смесването и ресамплинга не знам - обикновено ползвам само една програма, като правя нещо с много тракове ASIO-то задава sample rate.

Но всъшност докато играя ми върви и музика от плеъра, така че...

 

За Xtreme Music има голяма вероятност да е по-добра, тъй като и даковете и аналоговата част са други, а е и по-нов модел.

Принципно говорех за сравнение на нисък модел M-Audio с нисък масов модел Creative.

Ако става въпрос за скъпи карти тогава може да сравним с E-Mu 1212m

Link to comment
Share on other sites

Говореше за старите серии, защото нямаш наблюдение над новите, или говореше за старите серии, защото в новите проблемите са оправени?

И двете - едно, че не се занимавам с карти на криейтив...от тях в компютрите си имам 2 старички Live! + една Audigy, които ползвам само и единствено за просвирване на SF2 ; и второ - от общата си култура върху потребителския сегмент аудиокарти знам, че проблемът с ненужното ресемплиране при последните версии на Криейтив е поправен.

Наистина картите им не са чак толкова зле за средностатистическия потребител, който се интересува само от гледане на филми, гейминг и слушане на музика на системки от по 100-200 лв., а запалените геймъри имат горе-долу един избор измежду различните фирми - просто Криейтив са наблегнали доста, точно в тази област от приложението на картите им. За запис с такава карта никой не говори - тя просто не е предназначена за тази цел - именно затова съществува полу-професионалната серия на E-MU, след като Криейтив асимилираха тази фирма преди десетина години.

Link to comment
Share on other sites

Overdrive, искаш да ми кажеш, че няма място за куплунг за микрофон ли?! :)

Все отнякъде можеше да го изкарат, място колкото искаш, а и от хост кабле конектор можеше да прекарат още една жичка. Ако правилно съм те разбрал.

 

Картата ти според линка е 191 лв.

Аз за моята дадох 120.

Не знам коя какъв нисък клас се води, лошото е, че изчезнаха от пазара, и се замениха от Titanium, които май били и малко по-добри.

А и да не се лъжем, твоята е с изключително бедна платка откъм елементи и кондензатори :bgrin: . (това беше майтап).

Как да я сравним с това :rolleyes: , мойта е с радиатор, процесорът ѝ бил доста мощен, 10,000 MIPS.

Шегувам се, външният вид слабо ме вълнува, вълнуваше ме само докато я пъхна в слота. А да, и отзад жълтенее планката.

 

За 5-те различни сигнала явно остава висящо, и трябва да се разучи.

 

Затова искам и ако искаш, да направя някой ден тест с тази програма, ако може да е показателен де, може и за запис да са я подобрили.

За момента мога да пусна само като вход - CD от уредба, за проба да запиша нещо, но едва ли ще е показателно, на слух..

Просто ми е интересно да я сравним и да си кажете мнението двамата, белким се разбере доколко е подобрена спрямо предните :) .

За шум, мога да кажа, че като слушам, песни в които има тихи места разни, не усещам абсолютно никакъв шум спрямо спряно състояние или дори изключени слушалки :) . Но признавам, че вероятно нямам перфектния слух. Дават я -109 db SNR. Едва ли за повечето хора и под -100 да беше, щеше да има разлика.

Но ще трябва да тестваме.

 

Еха, Xtrememusic - яко.

Link to comment
Share on other sites

Overdrive, искаш да ми кажеш, че няма място за куплунг за микрофон ли?! :)

Все отнякъде можеше да го изкарат, място колкото искаш, а и от хост кабле конектор можеше да прекарат още една жичка. Ако правилно съм те разбрал.

 

Не, че няма място за куплунг за микрофон - няма микрофонен вход изобщо :woot

Въобще картите от този вход нямат вход за PC микрофонче, тъй като са насочени към звукозапис в домашни условия, не към говорене по-скайпа

E-MU%201212M%20PCI.jpg1010lt8.jpg

 

И изхода не може да кара слушалки, линеен изход е.

Link to comment
Share on other sites

http://us.creative.com/products/product.as...p;product=15913

 

Това изявление на Creative е култово:

Make your MP3s sound better than CDs

MP3s and other digital music are great because they are small and fast to download. But because this music is compressed, your songs sound squashed and lifeless. Xmod intelligently restores the highs and lows for rich, crystal clear music playback.

:bowdown: :rofl:

 

edit: отдавна се канех да хвана поялника и да разчовъркам тая карта, взех че смених всички кондензатори с маркови и изглежда има подобрение :smile:

modded2496.jpg

Лявото е с новите кондензатори, дясното е с оригиналните.

Link to comment
Share on other sites

Това изявление на Creative е култово:

На този цитат и аз съм се смял отдавна... :D

 

А тебе в скоро време със сигурност ще те вземат на работа към Криейтив да им подобриш малко продуктовата линия. :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...