Jump to content
BulForum.com

Спортен филтър за ауди 2.5 дизел


zlobil

Recommended Posts

На а4-ката ми наближава смяната на маслото и се чудя дали да не и бодна един спортен филтър .

Какво е вашето мнение ? Какъв трябва да сложа , аз знам само за К и Н , други марки не са ми известни.

Отделно да попитам значи в момента филтърът ми е в една кутия и е правоъгълен , виждал съм на някои коли такъв като конус , възможно ли е да сложа такъв или не ?

 

Също приемам и идеи от къде да го купя и каква цена да очаквам горе долу ;)

 

Под кората от лявата страна на снимката ми е кутията с филтъра

audi_a4_2_5_tdi_v6_150hp_engine.jpg

 

филтъра ми в момента е ето такъв :

 

1J0129620ML.jpg

 

 

примерно въпроса ми е мога ли да сложа е такъв и как ? маха се кутия ли ?

 

airstgr.jpg

 

 

Колата е с чип в момента АБТ и е 190 коня , четох че ако имала чип е добре да има и спортен филтър :wacko:

Link to comment
Share on other sites

К и Н си е много добро решение за филтър.Добри са и имат ефект определено.Аз имах някав измислен на Мегана и след като го махнах с оригиналният ми върви по-хубаво.

 

Слага се без проблем конуса.Естествено трябва да се махне цялата кутия на оригиналният филтър.После се взима 10-на см. метална тръба която се пъха от едната страна във филтъра от другата страна в маркуча към двигателят.Стяга се с по 2 скобички и готово.Не съм видял някой да е монтирал филтъра по друг начин.....

 

С чип и спортен филтър колата вървяла много.Нямам лично наблюдение но всички така твърдят.

Link to comment
Share on other sites

Би трябвало да има, но сигурно ще ти се наложи да смениш и филтърната кутия....

Link to comment
Share on other sites

Е ся прегледах насам-натам кво има по принцип има КиН такъв който е като оригиналният и няма да се налага да сменям кутията.... пък и то ако се сменя кутия май по-добре да сложа конусен ......

разгледах ги в ебая и са доста по тънки от колкото тук.....

Link to comment
Share on other sites

Защо си мислиш, че като вкараш горещ въздух, двигателя ще работи по-добре?

 

Teрмо вата ли кво се слагаше. Хубаво трябва да се изолира. Имам предвид колкото се може по-студен въздух да смучи, а не да го лепне точно до мотора и да смуче топъл въздух както ти викаш.

 

Аз бих взел панелен КиН или BMC ли бяха, но вторите са към 2 пъти по-скъпи от КиН.

 

За мен са между 120 и 150 лева. За твоята кола не знам колко. Тва го проверих преди време в Реал Ковачев.

Link to comment
Share on other sites

Ако му е читав интеркулера не би трябвало да има голяма разлика в температурите...., още повече ако конусният се изнесе както си му е редът.... пък така и на дебитомера не би трябвало да се отрази...

Но, не ангажирам никой с мнението си - това са само разсъждения на глас...

Link to comment
Share on other sites

Невиждам как спортният филтър ще прецака дебитомера....Или пък като минава по-голям приток от въздух може да му влияе нещо, но немисля.Аз нямам на моята дебитомер да кажа дали нещо се е повредило от спортния филтър.

 

П.П.Някой ако се чуди как така инжекция няма дебитомер?Притокът на въздух се следи със потенциометър, който следи положението на дроселовата клапа.

Link to comment
Share on other sites

Невиждам как спортният филтър ще прецака дебитомера....Или пък като минава по-голям приток от въздух може да му влияе нещо, но немисля.Аз нямам на моята дебитомер да кажа дали нещо се е повредило от спортния филтър.

Просто когато филтъра се монтира при кварталният "доктор" не се взима на предвид, че в края на краищата той (дебитомера) представлява система с нагреваеми жички (грубо казано) и следи дебита имено по количеството топлина отнето от тях (зависи от гледната точка ;) ). Когато се забие спортният конус в близост до двигателя (щото предимно така ги слагат) горещият въздух не само скапва смесообразуването а и спомага за прегряването на детекторната част на дебитомера в следствие на което той се скапва. В общи линии това е..., иначе ако не е бездарно монтиран конуса по никакъв начин не клати положението.

Link to comment
Share on other sites

П.П.Някой ако се чуди как така инжекция няма дебитомер?Притокът на въздух се следи със потенциометър, който следи положението на дроселовата клапа.

 

A MAP-a и температурата ти служат за сводка на метео обстановката сигурно?

Link to comment
Share on other sites

A MAP-a и температурата ти служат за сводка на метео обстановката сигурно?

 

Ще ми кажеш че няма потенциометър ли?Хайде да го разглобим и да видим щото газта ми е закачена точно за там.МАП командва стъпковият мотор а дебитомер или потенциометър е за друго.

Link to comment
Share on other sites

Хахаха. Хайде стига се отваря и ти. Поне се въздържай да пишеш глупости. Бягай да четеш във форума на Рено, там има подробно описание как работи К7М двигателя.

 

// TPS има, но не е достатъчен. Както и всички останали сензори. Нещата не стоят по начина, който ти си представяш - този сензор е вързан за стъпковото, другия сензор за дюзите... :lol: От всички сензори най-точен е този в дясното огледало. Но само ако не го напече слънцето :ghost

Link to comment
Share on other sites

Точно във форума на Рено те видяхме пък ти колко си отворен.Все най-знаешият и оп случайно как стана така че има една камара хора където искат да те пребият.

Link to comment
Share on other sites

Точно във форума на Рено те видяхме пък ти колко си отворен.Все най-знаешият и оп случайно как стана така че има една камара хора където искат да те пребият.

 

Чети ми подписа :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ми да гледам, точно отговаря на качествата ти.

 

Като например темата в Рено форума : "Продавам джип Рено РХ4"

АлБънди:-Абе ей ти знаеш ли кво е тва джип?

 

Сигурно ще ми кажеш че тва ЕнтЕлегентен човек може да го напише?За мен не е така.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че това е темата в която да правиш опити да се доказваш! Ползвай системата за лични съобщения. И да - знам какво е Jeep. Ти кажи пак за потенциометъра на дроселовата клапа какво управлява и какво и е отношението към спортния филтър на злобила и дали спортния филтър може да му скапе типиеса на ве 6-то?

Link to comment
Share on other sites

Ми ти що правеше опити се доказваш в темата а не ми писа на лични?Хайде стига сме спамили темата.

Виждам, че не си прочел точно какво съм писал и по какъв повод.

 

В крайна сметка стана ясно мисля на Злобила, кое , как , защо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...