Jump to content
BulForum.com

Помощ с рутер моля !


LaN

Recommended Posts

Ами купих си преди седмица един рутер - TP Link , модел TL-WR541G . Веднага го закачих - на интернет на Гигабит , сложих му защита, имитация на MAC адреса на ланката ...... и толкоз . Нищо друго не съм му бърникал , и той си тръгна животинката :lol: Излъчваше си в ефира та се пукаше , а отделно му бях сложил кабел до настолното ПЦ ( не съм почитател на антенките много просто) . И така до днес преди обед някъде - сложих един ъпдейт на Win-a , оака се интернета на настолното ПЦ ( дето е включено към рутера с кабел ) . Рекох че е от бозата - и без да се колебая боцнах копието с началната инсталация . Резултата - никакъв ефект ! Избеснях . В ефира сигнал та се къса , интернет та се пука , по кабела - .......... нищо. Върнах заводските настройки на ритерчето , после пак си сложих моите както преди - нищо ......... . В ефира пак нет та се пука , по кабела - празни стомни . Някакви идеи ? Да не би тия от Евроком лан да ми правят някви мизерий ? Има ли начин да се орпавят нещата ?

Link to comment
Share on other sites

Ами купих си преди седмица един рутер - TP Link , модел TL-WR541G . Веднага го закачих - на интернет на Гигабит , сложих му защита, имитация на MAC адреса на ланката ...... и толкоз . Нищо друго не съм му бърникал , и той си тръгна животинката :lol: Излъчваше си в ефира та се пукаше , а отделно му бях сложил кабел до настолното ПЦ ( не съм почитател на антенките много просто) . И така до днес преди обед някъде - сложих един ъпдейт на Win-a , оака се интернета на настолното ПЦ ( дето е включено към рутера с кабел ) . Рекох че е от бозата - и без да се колебая боцнах копието с началната инсталация . Резултата - никакъв ефект ! Избеснях . В ефира сигнал та се къса , интернет та се пука , по кабела - .......... нищо. Върнах заводските настройки на ритерчето , после пак си сложих моите както преди - нищо ......... . В ефира пак нет та се пука , по кабела - празни стомни . Някакви идеи ? Да не би тия от Евроком лан да ми правят някви мизерий ? Има ли начин да се орпавят нещата ?

Провери дали връща пинг ако не си погледни настройките на мрежата и какви фаеруоли имаш инсталирани

Link to comment
Share on other sites

Провери дали връща пинг ако не си погледни настройките на мрежата и какви фаеруоли имаш инсталирани

 

Не връща пинг, настройките на мрежата...... какво точно искаш да кажеш , те не са една и две. Защитни стени - няма сложени на машината. Беше активирана само тази на рутера, но той си работеше и преди с нея . Други идеи ?

Link to comment
Share on other sites

провери си настроиките на компа

за нетворк конекшан

дали са на ауто

 

на auto са . Те винаги са били на ауто . Не съм ги променял.

Link to comment
Share on other sites

Няма да навреди да споделиш и кой и какъв точно Ъпдейт си сложил, че е оакал. Защото щом го споменаваш, явно след неговото слагане е спрял нета.

И какво точно имаш предвид под "боцнах копието с началната инсталация" ? Опита ли с нещо като лайв CD да видиш дали не е от Windowsa наистина?

Възможно е в същото време/ден да си бутнал нещо и кабела, да се е прекъснал, букса мукса.. Може 10 причини да измисля, за които няма как да се сети човек ей така.

Иначе ЕК ЛАН са точно така, имат навика да не допускат рутери, питай poznai, той стана легендарен чак с неговите преживелици на тази тема.

Как го правят точно, не знам, предполагам, че нещо сетват TTL на пакетите така че да не преминават по-нататък от рутера, а ако си само с комп, няма проблеми (примерно на 1-ца).

Но защо по ефира има нет, не знам.

Link to comment
Share on other sites

Добре, мой пропуск , ще дам по-пълно инфо. Въпросната машина беше с Windows 7 , имаше 2 тестови ( буквално така им бе превода) ъпдейта, който не бях инсталирал.... реших да ги инсталирам .След рестарта - нета по кабела спря. Какви бяха номерата на ъпдейтите..... и с бой не мога да кажа , защото не си спомням :) Държа мирър на С-то ,с инсталиран XP - сложих него . Със XP-то също няма нет по кабела . В ефира - тече си без проблеми . Проблем с кабелите няма , сам съм кримпнал rj-ките , но ги проверих преди малко за всеки случай . Иначе преди малко стана интересно : до преди това карах на настройките на рутера по подразбиране ( освен криптирането на мрежата разбира се ) . Сега зададох ИП на MAC-a от настройките на рутера , и ИП-то се задава на въпросният комп . Дори ми излиза ,че имам връзка , само дето странно е ограничена на 10Mb :blink: и всъщност - интернет няма . По ефира пак си тече та се къса :blink: Става още по-интересно - боцкам кабела от Гигабит директно в ланката на компа - интернета тръгва все едно си е у дома си , слагам го обратно във WAN порта на рутера ........ в ефира се лови от всички стаи без проблеми , но от кабела - нищо :blink: Да допълня : дори и в моментите в които ми изписва , че имам връзка , макар и ограничена на 10Mb , нямам достъп до интерфейса на рутера от компютъра с кабела . През wi-fi-то няма промблем отново .

Link to comment
Share on other sites

Еми в такъв случай аз се сещам само за 1-2 неща, които може да са станали. Или ъпдейтите нещо са разбъзикали ланкартата ти (нещо с МАК адреса примерно, кой знае), или нещо е станало от страна на рутера и/или лан порта му. Ако има повече от един локален порт, пробвай на друг. Виж и все пак дали МАК-а на ланката ти е още стария. Щом като и с друга OS пак прави проблем, явно е нещо или хардуерно, или извън компа (в рутера).

Щом имаш и друг комп у вас/лаптоп, пробвай да го вържеш него с кабела, да изключим проблем с твоя комп или обратното - с рутера.

Link to comment
Share on other sites

Идват ми на ум две неща: 1. Провери в настройките на рутера да не е зададена настройка да обслужва само wireless (ако има такава опция, де); 2. Да не би да си задал някаква филтрация по MAC адрес.

Link to comment
Share on other sites

Еми в такъв случай аз се сещам само за 1-2 неща, които може да са станали. Или ъпдейтите нещо са разбъзикали ланкартата ти (нещо с МАК адреса примерно, кой знае), или нещо е станало от страна на рутера и/или лан порта му. Ако има повече от един локален порт, пробвай на друг. Виж и все пак дали МАК-а на ланката ти е още стария. Щом като и с друга OS пак прави проблем, явно е нещо или хардуерно, или извън компа (в рутера).

Щом имаш и друг комп у вас/лаптоп, пробвай да го вържеш него с кабела, да изключим проблем с твоя комп или обратното - с рутера.

 

Има 4 лан порта, пробвах на всичките - нищо . това снощи . Днес, направих нов кабел за връзка , резултатът е същият. По едно време , захапа само 1 път и толкова. Пробвах на всичките лан портове - пак нищо . Включих лаптопа - първият път захапа , после - нищо . Пробвах няколко пъти отново , на различните портове - пак нищо ( с лаптопа ). Като включа кабела от Гигабит директно в ланката на настолната машина - нета си тръгва без проблеми .

 

 

Хард ресет на рутера пробва ли? И моя периодично се оаква, но като му бия шута и тръгва пак

 

Пробвах - никакъв резултат.

 

Идват ми на ум две неща: 1. Провери в настройките на рутера да не е зададена настройка да обслужва само wireless (ако има такава опция, де); 2. Да не би да си задал някаква филтрация по MAC адрес.

 

Има такава настройка само за wireless, знам я , но не е активирана. Не съм задал филтрация по MAC адрес. Единственото нещо което съм задал , е рутера да имитира ланката на настолната машина ( знаете , че Гигабит както и други наши доставчици раздават ИП-та само на регистрирани МAC-ове , рпи тях е регната ланката на настолната ) .

 

Включи настолното ПЦ в друг лан порт на рутера!

 

И по-горе съм го казал : правих го няколко пъти и със настолната и със лаптопа - никакъв резултат.

Link to comment
Share on other sites

Просто за заинтересуваните да съобщя какъв беше проблема :

 

tedy го позна - кабела . Всъщност не кабела , а RJ-ките :bgrin: Аз парчетата от мрежовият кабел дето са у нас ги бях тествал всичките преди време с мултицет и съм сигурен ,че не са прекъснати , ама пустите RJ-kи.......... :bgrin: Не се сещам откъде ми бяха попаднали едни, отпреди доста време са ....... бая са калпави , незнам защо - прозрачни изцяло, и на поглед си личи че са калпавички ( пластмасата им не ми вдъхваше доверие още преди време нещо имам бегъл спомен ) ама нямах други като кримпвах . Вчера се усетих да си взема нови хубави RG-ки , кримпнах ги - никакъв проблем ,и всичко тръгна отведнъж - без рестарти на рутера , без нищо , само като сложих кабела с новичките кънекторчета.

 

едит : леле, извинявам се на модераторите , не съм имал за цел да повдигам темата, просто още не съм си изпил кафето и съм натиснал бутона за нов отговор вместо за редакция на старият :bgrin: Моля някой да обедини отговорите ми :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Няма бе, нека седи за обица на други с подобен проблем :bgrin: .

Защо останах с впечатлението, че проблемът се е появил след някакъв ъпдейт, а не си разбутвал хардуера?!

Ама верно, не си споменал и че не си го разбутвал.

 

Излагаш се, за човек с твоя ник, такива проблеми да има... все едно аз да кажа, че имам проблеми с Windows :lol:

Link to comment
Share on other sites

/ offtopic

 

Няма бе, нека седи за обица на други с подобен проблем :bgrin: .

Защо останах с впечатлението, че проблемът се е появил след някакъв ъпдейт, а не си разбутвал хардуера?!

Ама верно, не си споменал и че не си го разбутвал.

 

Излагаш се, за човек с твоя ник, такива проблеми да има... все едно аз да кажа, че имам проблеми с Windows :lol:

 

Ами какво да ти кажа , наистина се появи след рестарт при ъпдейт на Windows-a . Всеки нормален би си помислил , че е нещо прецакано от ъпдейтите :) А кабеляка........ може и да съм го потбутнал леко намествайки компа в новото глездо :rolleyes: и се появи проблема с RJ-ките :) И представяш ли си - бях ги кримпнал наново , явно самата им серия някаква дефектна и се подлъгах че не е от тях. Добре че се усетих да пробвам с новозакупени че...... сигурно щях да връщам рутера без да има причина в сервиза :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aз пък не мога да направя връзката. Кое как и т.н. Иначе съм на ГГБИТ със същия рутер..... И всичко което направих е да си пусна нет на настолния, ама на лаптопа не успях :D

Link to comment
Share on other sites

Аз успях по някакъв начин да пусна рутера. Но сега не мога да влизам в сървъри на игри онлайн. И не мога да и правя такива. А преди можех. Какъв може да е проблема....поне да мога да влизам в игри. :(

Link to comment
Share on other sites

Аз пък имам следния проблем със същия рутер TP-link. При мен проблема е следния: когато съм с кабел включен тегля с 2.5мб/с, но когато съм на Wi-Fi с повече от 1.8мб/с не мога. Ъпдейтнал съм го с последния firmware но проблема си е същият и какво ли не правих, какви ли не ресети и т.н. и все си е така.

 

Някакви идей от какво може да е???

 

Забравих да кажа че съм към Евроком Лан.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да теглиш с толкова скорост, по принцип го дават около 2.2 МБ/с трансфер. Сега зависи от това дали има други вързани към рутера на безжичен защото се дели на две и т.н., зависи от сигнала който идва до теб, има ли смущения на същият канал, какви настройки си му дал, QoS някой рутери им пада скоростта, абе много е за обяснение. Имайте в предвид, аз същом ползвам ТП Линк при мен са включени два компа - лаптоп и настолен. Скороста ми е около 2.4-2.6 мега байта. Не е болка за умиралка.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да теглиш с толкова скорост, по принцип го дават около 2.2 МБ/с трансфер. Сега зависи от това дали има други вързани към рутера на безжичен защото се дели на две и т.н., зависи от сигнала който идва до теб, има ли смущения на същият канал, какви настройки си му дал, QoS някой рутери им пада скоростта, абе много е за обяснение. Имайте в предвид, аз същом ползвам ТП Линк при мен са включени два компа - лаптоп и настолен. Скороста ми е около 2.4-2.6 мега байта. Не е болка за умиралка.

 

1-во няма други вързани

2-ро на 3 4метра съм от рутера

3-то сигнала е 100% 54мбпс

4-то тествам го към 3 4ч сутрента или по което и да е време в денонощието (за да може нета да е тих)

 

И накрая резултатът е все един и същ мах 1.8мб/с

 

Сменях каналите защото по дефоулт е на канал 6, правил съм какво ли не и няма и няма. Имам 2 лаптопа и домашен комп и на всички е така следователно пролема не е в някой от компютрите.

 

Някакви идей?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
1-во няма други вързани

2-ро на 3 4метра съм от рутера

3-то сигнала е 100% 54мбпс

4-то тествам го към 3 4ч сутрента или по което и да е време в денонощието (за да може нета да е тих)

 

И накрая резултатът е все един и същ мах 1.8мб/с

 

Сменях каналите защото по дефоулт е на канал 6, правил съм какво ли не и няма и няма. Имам 2 лаптопа и домашен комп и на всички е така следователно пролема не е в някой от компютрите.

 

Някакви идей?!

 

Update firmware? Мини на свободен канал, на който няма никакви други мрежи в ефира. Пробвай от другата стая как е и пиши.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...